Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Olası Drake - Law ilişkisi

Şimdi elimde fazla veri yok ama Drake'in ittifaka katılma olasılığını biraz kurcalamaya çalışacağım.Daha fazla bağlantı kurabilmek için sizin görüşlerinizide almak istedim.Belki benim göremediğim dikkat çekici noktaları yakalayan arkadaşlar çıkabilir.

Burda Shabondyde Law Drake'i durduruyor ve ona kaç insan öldürdüğünü soruyor.Bu görüşmenin devamını göremiyoruz.Ancak ikisininde aklı başında olduğunu,agresif tipler olmadığını biliyoruz.Drake zaten denizcilerden gelme olduğu için yeni dünya hakkında fazlasıyla bilgiye sahip.

Law yeni dünyaya hemen girmiyor ama bu kadar aklı başında bir isim olan Urouge - Killer kavgasını bile durduran Drake,doğrudan Kaidounun en sevdiği adaya gidip bodoslama dalıyor.

Bu işleri çabuklaştırır derken neyi amaçlıyor ? Kaidoyu indirmeyi düşünecek kadar aptal değil.Emrine girecek kadarda.Bir planı olduğu görülüyor.Plan denilince ise ondan önce akla Law ismi geliyor

Law ittifakın bir diğer kolunu bundan çok daha önce kurmuş olabilir.Yada planına luffy gibi drake'i de dahil etmeyi planlıyor.Drake onun adamıyken şimdilerde ihanet edip bizim ittifaka yardım edebilir.Bunun tohumları 2 sene önce atılmış olabilir.Gerçekten diğer üçlü bigmomu almaya çalışırken bizim ittifakın 2 isimden oluşması biraz garip değil mi ?
Bence 3 isim ve Lawın planı yeterli olacak.Üstelik Doflamingoda sad meyvelerinin yan etkisiyle Kaidouya büyük darbe vuracak ve bir yonkou indirilmiş olacak.

Üstelik dikkat çekici bir ayrıntı daha...

Şanslarının %30 olduğunu söyledi bu 3 kişi oldukları için %30 olabilir :rolleyes

Visums teoriyi güçlendirebilecek dikkat çekici bir nokta daha yakalamış.Üzerine yorumlarımı katarak ekliyorum.

Burada Rayleighin lawı bir konuda ikna ettiği görülüyor.D. bir fırtına getirecekti ama bu Rayleigh mani oldu gibisinden konuşuyor.Kötü bir biçimde de ayrılmadığı görülürse aralarında bir anlaşmazlıkta yok.Aksine bir konuda anlaşmışlar sanki.Bu fırtına lafıyla lawın luffyden bahsettiğini ve ona bel bağladığını biliyorsunuz.Burada sanki law beraber ittifak kurup yeni dünyaya gitme niyetindeyken rayleigh onu caydırmış gibi gözüküyor.Eğitim yüzünden.Bu olayı ertele demiş olabilir.Yani başından beri lawın kafasında luffyden yardım almak vardı.O yüzden bu kadar kurtarmaya istekliydi.Nedensiz olması saçma.Kendisi gibi D. olduğunu ve yaptıklarını bildiği için iki tane D. ittifakı gözüne mantıklı görünmüş olabilir.Tabii sadece bununla sınırlı kalmayıp Drake de işin içine dahil olabilir.Çünkü marineford sonrasıyla shabondy olayları arasında çok zaman farkı yok.

Valla haklı olabilirsin hocam diğer ittifak üçlü bizimkilerde öyle olabilir valla benim için kaptanı luffy en baba adamlarından ikisinide zoro ve sanji alcaksa gerisi önemli değil kim gelirse gelsin:D

Drake de önemli bir karakter Oda boşuna göstermedi eğer mangada geçeği bölüm varsa ittifak vs kaido arasında olacak bir şekilde senaryoya dahil olacaktır. Bu bizim ittifak tarafında da olabilir kaidou tarafında da ancak kesinlikle boş geçmeyecek bu karakter. Law ve luffy ittifakı sizce yetermi bir yonkou indirmeye yetse bile saçma olur bence 2 3 sağlam adam daha lazım doflamingo gibi biri korkuyosa bu kadar yonkoyu hafife almamak gerek. Drake Law Luffy Dof ve biri daha çıkar ortaya sonra dalarlar yada çok farklı bir yere gider senaryo.

Öncelikle güzel tespit. Emeğine sağlık. Güzel yere bağlamışsın. Okuyunca 'harbiden de böyle birşey olabilir ya' dedirtiyor insana.
Teşekkürler.Keşke diğer süpernovaların yanında Drake de gözükseydi son sayılarda.O zaman daha iyi fikir yürütebilirdik.

Diğer arkadaşlarada teşekkür ederim yorumları için.

Büyük ihtimal olacak zaten daha önce mesajlarımın birisinde belirtmiştim law demişti %30 diye bu oranı yükseltmeleri lazım.Sonuçta yonkou devirecekler . yada şöyle bir şey olabilir

lufy &law ve air,kıd,hawkins korsanları birleşip yonkou indirebilirler.

Acikcasi su an ittifakin bir parcasi oldugunu düsünmüyorum ya da Law'in planlarina dahil oldugunu. Ama ilerisi icin ittifaga katilma durumu oldukca mümkün, amaclar bir olunca~

11 süper nova halay çekercesine bir yonko'ya dalarsa "diyaarbekir yolunaa hey" diyerek hiçte şaşırmam doğrusu.

Ah bi E.Oda Türk olsaydı...

11 süper nova halay çekercesine bir yonko'ya dalarsa "diyaarbekir yolunaa hey" diyerek hiçte şaşırmam doğrusu.

Ah bi E.Oda Türk olsaydı...
Op olmazdı :ehe:

@Millennium Wizard
Dediklerinin çıkma ihtimali var ama ben şu ittifak olayına bir türlü sıcak bakamadım. Bizim tayfa gider dalar hallerder. :cool:

kidd-apoo-hawkins ortada 3 lü bir ittifak var.bizim gruba bakarsak ikili bir ittifak var.bu sartlar dahilinde kurgu geregi,su an hedefledikleri yonko;kaidou ve savas actıkları yonko(lawın haberi yok :D );big mom...

ikisinide indirebilmek için her zamanki mangaka destegi lazım.birileri tayfaya yardım etmeli.zaten senaryo geregi hazırlarda.kaidou söz konusu oldugunda, öyle imansız adamın tayfasından, kimse yardım etmez.gördügümüz üzere sadece drakein yardım etme olasılıgı var vede mc guy,dacelvan kardesler gibi,kaidou korumasında kaptanlıgını sürdürme olaslıgı var.çünkü adam yaratık diye geciyor.muhtemelen yaratıktır.düz mantık... siz yaratık olsanız ve antik zoan meyve kullanan, güçlü bir korsan, emrinize girmek istese ne yaparsınız ? girmese bile ve dövseniz bile, o meyveye kıyamazdınız dimi ben kıyamazdım :D

big momda ise zaten takviye hazır.günes korsanları...jinbei,bir süpernova olmasada su an kilerin içinde en tepeye oynar.zaten tayfaya davet edildi ve oda zamanı geldiginde tamam dedi.zamanıda hazır işte...

her halükarda kaido vs bizim ittifakta;drake+luffy+law...linlin vs bizim ittifaktada ; jinbei+luffy+law bekliyorum makul olan bu ;)

@Dragon
Yalnız şöyle bir olay var; tamam, Kaido için Law + Luffy + Drake söz konusu olacak ancak Linlin biraz muallakta gibi duruyor. Linlin'e karşı Kidd + Hawkins + Apoo ittifakı mevcut. Durum burada biraz karışık hale geliyor. Birden fazla olasılık var.

-İlk olarak, iki ittifak da istediğini elde edebilir. Yani Kaido vs Law + Luffy + Drake / Linlin vs Kidd + Hawkins + Apoo sonucunda iki Yonkou ortadan kaldırılabilir.

-İkinci ihtimalde mangaka, iki Yonkou'nun Luffy tarafından dövülmesini kurgulamış olabilir. Bu ihtimalde Kaido vs Luffy + Drake + Law / Linlin vs Kidd + Hawkins + Apoo + Luffy + Law + Drake + Güneş Korsanları gibi bir oluşum söz konusu oluyor. Bu da bana Yonkou güç seviyesi bazında orantısız geliyor açıkçası.

-Bu yüzden üçüncü ihtimalde şöyle bir şey düşünüyorum; Kaido'yu Law + Luffy + Drake ittifakı alamaz. Bu ittifaka muhakkak Wanokuni iştirak edecektir. Kinemon'a o lafları boşuna dedirtmemiştir mangaka. Bir şekilde Wano'ya uğrayıp orada bir ittifakın tesis edileceğini düşünüyorum. Aynı şekilde ittifaka Doflamingo'nun muhakkak bir katkısı olacaktır. Bu, ittifaka doğrudan katılma biçiminde de olabilir, yardım etme şeklinde de olabilir. Hele ki Doflamingo, smile üzerinde CC'nin bile bilmediği bir etkiye sahipse Kaido'nun 500 meyveli ordusu etkisiz kılınabilir.

Yine bu üçüncü ihtimalde Kidd + Hawkins + Apoo ittifakı Big Mam'ı alamayacaklardır. Mangaka aslında böyle kurgulasa daha orjinal olur ancak eminim ki Luffy'nin Big Mam'ı dövmesini isteyecektir. Bu yüzden Law + Luffy + Drake + Kidd + Hawkins + Apoo + Jinbe ittifakı vs Big Mam bekliyorum.
e.oda bu istedigini yapar.ama ben mangaka olsam,ve e.odanın stilinide göz önüne alırsak.apoo,hawkins ve kiddi big momun üstüne salarım.ezdirirm onları.çünkü caylak ittifakları yonko aldımı ortalık karısır,iki ittifak birden yani.luffynin istisnası var oo kk olucak zaten.o yüzden saboadyde ki law,luffy,kidd aynı anda dövüsünü bosa atmam.apoo ve hawkinsi öldürtür.kid+law+luffy yaparım,jinbei zaten direk luffynin emrine girer,cokda süper olur bence ;)

doflamingoya gelince luffy agzını burnunu kırmazsa yada law ittifaka katılırlarsa zaten alırlar yonkoyu bence.özellikle kaido karsısında sanslı durumu gecerler,e.oda imkansızı basartmayı daha cok seven bir adam.bilmiyorum bakalım nasıl olucak;)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık