Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Novel-Light Novel Önerileri

Harem olmayan seri bulmak çok zor, erkek egemenliğinin baskın olduğu seriler çoğu. En çok ilerlediğim seri olan True Martial World de bile ana karakterin sevdiceği olsa da çevresindeki yan karakterler hep kız, romantik işlere girmese de o karakterlerle bi kere de iyi anlaştığı bi erkek karakter olmayacak mı dedirtiyor. Hikaye de zaten iyice kendini tekrar etmeye başladı.
Başında sayılabileceğim Library of the Heaven's Path ve Kumo Desu ga, nani ka? serilerinin ana karakterleri epey eğlenceli okuması zevkli, tavsiye ederim. Legendary Moonlight Sculptor da güzel bi oyun serisiydi ama son zamanlarda çeviriden mi kaynaklı bilemiyorum okuduğum bölümleri anlamlandırmakta zorlanıyorum epey. Kumo'ya benzer harem olmayan oyunlu novel varsa deneyebilirim.
Shura’s Wrath serisi tavsiye edilebilir, güzel ve kaliteli bir seri:
https://www.novelupdates.com/series/shuras-wrath/
https://www.wuxiaworld.co/Shura-is-Wrath/
https://www.epiknovel.com/seri/shura-s-wrath

Serilerde hareme dikkat etmiyorum ancak yanlış hatırlamıyorsam bu seride harem konusu çok yoktu. Oyun içerikli bir seri ve seri bitmiş bir seri. Serinin tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiş.

Serinin yazarı da güncel piyasada en çok takip edildiğini ve okunduğunu düşündüğüm Against The Gods serisinin yazarı Mars Gravity.

Bu novel olayını pek bilmiyorum ama bu yüzden yanlış bir şeyler düşünüyor olabilirim ama bir konuda yardım alabilirsemok sevineceğim. "The Heroic Legend of Arslan" ya da "Arslan Senki" diye bilinen bir manga var. Sonra animesi de yapıldı. Hatta anime mangayı bayağı bir geçti. Hikaye 80lerden beri devam eden bir novelmiş sanırım. Öyle duymuştum yorumlarda ama kitabını bulamadım bir türlü. Onu okumayı çok istiyorum.
Siz madem bu novelleri okuyabiliyorsunuz, nerelerde paylaşıldığına dair bir fikriniz vardır. Bana bununla ilgili öneride bulunabilir misiniz, rica etsem.

Bu novel olayını pek bilmiyorum ama bu yüzden yanlış bir şeyler düşünüyor olabilirim ama bir konuda yardım alabilirsemok sevineceğim. "The Heroic Legend of Arslan" ya da "Arslan Senki" diye bilinen bir manga var. Sonra animesi de yapıldı. Hatta anime mangayı bayağı bir geçti. Hikaye 80lerden beri devam eden bir novelmiş sanırım. Öyle duymuştum yorumlarda ama kitabını bulamadım bir türlü. Onu okumayı çok istiyorum.
Siz madem bu novelleri okuyabiliyorsunuz, nerelerde paylaşıldığına dair bir fikriniz vardır. Bana bununla ilgili öneride bulunabilir misiniz, rica etsem.
Novel zaten roman demek farklı bir şeye kafan gitmesin. Bu romanlarında çeşitleri var. Bizim konuştuğumuz çoğu seri web novel yani internet üzerinden yazılan seriler ve bunları yayınlayan belli yerler var. Bazı seriler sadece net üzerinde kaldığı gibi bazıları ise roman olarak basılıp satışa çıkarılıyor(net üzerinde okumakta paralı genelde ki bizim okuduğumuz çeviriler ''bağış'' toplar). Çoğu çeviri sitesinde devam eden seriler yazarla ve yayıncıyla iletişime geçip çeviri için izin ister veya telif için bir miktar ödeme yapar. Çeviriler için genelde takip edilen ''data bankası'' novelupdates.com dur oradan araştırabilirsin. Genelde ''raw'' linkleri yani orjinal kaynak verilir ama google translate ile 1-2 bölüm okumak bile insana acayip bir baş ağrısı veriyor, tavsiye etmem ki o sitelerde de bütün bölümlerin okunmaya açıldığı nadirdir genelde 2-3 cümle traileri gibi gözükür gerisi için ödeme yapman gerekir. Kalan seçenek ise ''yasadışı'' çeviri beklemek veya varsa resmi yoldan ingilizce veya türkçesini almak.

The Legendary Mechanic belki istediğin türde olabilir. 60-70'lerde bırakmıştım okumayı bir ara dönüp okuyacağım.
Teşekkürler, bi bakarım önce konusuna sonra kendisine.
Shura’s Wrath serisi tavsiye edilebilir, güzel ve kaliteli bir seri:
https://www.novelupdates.com/series/shuras-wrath/
https://www.wuxiaworld.co/Shura-is-Wrath/
https://www.epiknovel.com/seri/shura-s-wrath

Serilerde hareme dikkat etmiyorum ancak yanlış hatırlamıyorsam bu seride harem konusu çok yoktu. Oyun içerikli bir seri ve seri bitmiş bir seri. Serinin tüm bölümleri ingilizceye çevrilmiş.

Serinin yazarı da güncel piyasada en çok takip edildiğini ve okunduğunu düşündüğüm Against The Gods serisinin yazarı Mars Gravity.
Agt bildiğim kadarıyla bol haremli bir seriydi bu yüzden onun yazarını önerdiğinde bi şüphe ettim ve kontrol ettim, haklıymışım. Benim tahammül edemeyeceğim miktarda harem içeriyor :/

Charm Of Soul Pets.

Kesinlikle tavsiye edeceğim novellerdendir harem istemeyenlere. Ana karakterin etrafında kız oluyor ama doğası gereği pek ilgi duyduğu söyleyemez. Arada duygusal olarak ciddi bir şeylerin olduğu tek kız var. Arada birkaç yerde hareme kayıyor gibi oluyor ama 500. Bölümdeyim şimdiye kadar kaymadı.

Konu olarak da pokemonvari bir dünya ama daha seinen tarzda. Bence 10/10 vereceğim nadir serilerden.

Türkçe çeviri 550de. 400e kadar ücretsiz. Yanılmıyorsam 24 ya da 33 saatte bir yemi bölüm geliyor.
1800lerde bitmiş seri.

Coiling Dragon.

Burada da harem yok. Klasik level sistemi olan bir Çin romanı. Türkçe çevirisi bitmiş. 13.kitabın sonuna kadar ücretsiz. Ücretli bölümlerin de ücretsize açılımı hakkında yayıncı ile görüşüp bir şeyler ayarlamakta çalışıyorlardı en son sorduğumda.

8/10

Hjc

Haremin kralı var. Hatta bazı ilişliler bazıları tarafından hoş karşılanmayabilir. Eğlenceli bir ana karakteri var. Türkçe çevirisi bitmiş durumda. 800 bölüm civarı ama yarıya yakını ücretsiz sadece. CD ile aynı site çevirdi. Aynı şekilde görüşmeye devam ediyorlar.
Seri çok güzel başlıyor ama bir süre sonra biraz fazla basit kalıyor.

Başları 10/10 ortalama 7.5/10

Saf Kanın İlahi Tahtı, geldiğim yere kadar harem yoktu ancak sonrası hareme açık ilerliyordu. Ana karakter gücünden çok aklını kullanıyor. İlk 100-150 bölüm ücretsiz sonrasını okumak aylık abone olmanız gerekli Türkçe çeviri için. 7/10

İnsan hükümdarı, okuduğum yere kadar aşkın a sı bile geçmiyordu ama hareme müsait bir altyapısı var. Biraz fazla Çin propagandası. Türkçe çeviride durum Saf Kanın İlahi tahtı ile aynı.

Çin propagandası yüzünden 5/10

Günah Şehri

Harem var. Hatta yer yer cinsellik çok göze sokuluyor. Ensest ilişkilerden de bahsediliyor İngilizce güncelle geldiğimde durmuştum. Şimdi nerede kaldığımı tam hatırlamıyorum o yüzden tekrar başlamam sürecek benim için ama seri genel itibariyle çok güzel bence.

9.5/10dan 10/10

Geçen gün Overlord'un romanına başladım. Tanıdığım biri animede çok şey atladıklarını ve özellikle 3. Sezonun çok eksik olduğunu söylemişti. Ben de okuyayım dedim, ilk bölümünü okuduktan sonra dediğinin doğru olduğunu gördüm. Tabi romanlarda karakterlerin düşüncelerine hakim olabildiğimiz için daha bir içine çekiyor. Animede ise bu kısımları "Oldu bitti." diye işlemişler.

Bana özelden mesaj yazan bir arkadaşa cevap olarak yazdım ama buraya da bırakayım. Okuduğum tüm serileri yazmadım, sadece hatırladığım ve dikkatimi çeken serileri yazdım. Umarım faydalı olur.

Not: Aşağıdaki paylaşımda yazmadığım seriler var. Mesajı atan arkadaş okuduğu serileri bana yazdığı için onları listeye eklemedim.

Sıralamayı gelişigüzel yaptım, yorumu oku kararını sen ver. Hangisine istiyorsan ona başla. Tavsiye edebileceğim seriler:

1- Library of Heaven's Path, seri geçen aylarda ben okurken bitti. Lnmtl'de tüm bölümleri var. Wuxia da 1900'ü geçmiş çevirisi. Fena seri değildir.

2- Dragon Marked War God, bu seri güzeldi. İkinci okuduğum seridir. Ama okuduğum zamanlarda wuixa da serinin 400 küsur bölümünün çevirisi vardı, Lnmtl de 1000 civarındaydı günceli. O zamanlar wuxia'da güncele geldim. Bıraktım. Ama okuduğum yere kadar iyiydi. Şimdi ise seri baya ilerlemiş. wuxia 2000 küsur bölüme getirmiş günceli, Lnmtl'de nerdeyse 4000 bölüme yaklaşmış.

3- Chaotic Sword God, ilk okuduğum serilerden. O zamanlar yaklaşık 700 bölümü vardı, hem lnmtl de hemde wuxiada çeviriler birbirine yaklaşıktı. Fena değil ama çok iyi de değil. Ama bu serinin ilk 600 bölümü benim için efsaneydi. Hala hatırlıyorum. Sonradan seriyi tekrar okuyayım dedim ama 2-3 yıl aradan sonra okumaya çalışınca olmadı, çeşitli nedenlerden dolayı sarmadı.

4- Reincarnation Of The Strongest Sword God, hala ara ara baktığım seridir. Oyun ve güncel hayatı işleyen bir seri. Yakın zamanda okuduğum seridir. Hala devam ediyor. 2200'e yakın wuxia çevirisi var. 2700 civarı Lnmtl bölümü var ve seri çıkmaya devam ediyor. Bazen sıkabiliyor ama fena değil.

5- Rebirth of the Thief Who Roamed The World, bu da biten bir oyun serisi. Kişiye göre farklılık arzedebilir ama orta ile iyi arasında bir yeri var benim için. 1000 e yakın bölümü var, wuxiada yer alan çevirisinin bitimine de nerdeyse 100 bölüm falan var. Lnmtl de tüm bölümleri var.

6- The Great Ruler, Battle Through the Heavens ve Wu Dong Qian Kun serileri aynı ağacın aynı evrende geçen farklı meyveleri. Güzel seriler. Yanlış hatırlamıyorsam üçüne biten seri ve çevirileri de yapıldı. Oku, güzel serilerdir. Üçünü de okuyacaksan eğer, sıralamaya dikkat et derim. İlk olarak Wu Dong Qian Kun sonra Battle Through the Heavens ve en son The Great Ruler serisini oku.

7- I Shall Seal the Heavens, Renegade İmmortal ve Pursuit Of The Thruth serilerini tavsiye edebilirim. Bu serilerde aynı ağacın farklı meyveleri. Aynı evren farklı olay örgüleri. Üçü de biten seri. Bu serileri de okuyacaksan eğer, ilk Pursuit The Thruth oku. Ama ben bu seride yazarın anlatım gücünü zayıf bulduğum için seriyi yarıda bıraktım. Renegade Immortal ise güzel seri. Okuyabilirsin. 900 kusür bölümde güncele geldim ve başka seriye geçince bıraktım. Belki bir ara kalan bölümleri okurum. 2400 civarında bölümü vardı galiba. Çevirisi de bitmek üzere bildiğim kadarıyla. I Shall Seal The Heavens serisi için ise şunu söyleyebilirim, bu seriyi okuyan bir çok kişi bu seriyi beğenmiş, ama bana göre ortalama bir seri. Seri bitti ve çevirisi de tam olarak yapılmış durumda.

8- Sovereign of the Three Realms, 2400 ciarı bölümü var ve biten bir seri. Wuxia yer alan çevirisi de tamamlanmak üzere. Sonu hariç genel olarak ortalamanın üstünde bir seriydi.

9- Otherworldly Evil Monarch, okudum ama yarıda bıraktım. Yazarın anlatımını zayıf buldum. Olay örgüsü yavaştı. Biten bir seri ama çevirisi lnmtl de var, wuxia henüz tüm bölümleri çevirmiş değil.

10- World of Cultivation, güzel seriydi. Tavsiye edebilirim. 900 küsur bölüm ve çevirisi tamamlandı.

11- Coiling Dragon, Stellar Transformation serileri için çok şey yazmaya gerek yok. Çoğu kişi biliyor bu serileri, seriler hakkında bilgiyi her yerden bulabilirsin. IET romanları bunlar.

12- Heavenly Jewel Change, Douluo Dalu serileri de aynı evrende geçiyor. Güzel seriler. Okuyacaksan Douluo Dalu serisini önce oku sonra HJC serisini oku. Doulou Dalu serisinin ek serileri de var haberin olsun. Uzun zaman oldu okuyalı ama yanlış hatırlamıyorsam iki serinin wuxia da çevirisi tamdı.

13- Ancient Godly Monarch, güzel seriydi. Wuxia da serinin çevirisi bitmek üzere 2050 civarında bölümü var. 20-30 bölüm kalmış çevirisinin bitmesine.

14- God Of Salughter serisi fena değildi. Seri ve çevirisi bitti diye hatırlıyorum. Okunabilir. Anlatımın zayıflığından yarım bıraktım diye hatırlıyorum.

15- Great Demon King, fena seri değildi. Seri bitmiş seri, çevirisi devam ediyor. Ortalama bir seriydi. Sonuna kadar okudum. Ehh işte denebilecek seri, boş zamanda okunabilir.

16- Lord Xue Ying ve Swallowed Star serileri de IET'nin serileri. Daha önce http://www.korsanfan.com/konu/i-eat-tomatoes.7053/ başlığında açıklama yaptım kısmen. Okunabilir. Swallowed star serisi bitmiş ve çevrisi yapılmış seri. Sonu ISSTH gibi yarım kalmış tadı veren bir seri.

17- Shura’s Wrath serisi ATG yazarından çıkma. Bu seri hakkında öneriler başlığında bahsetmiştim. Okunabilir bir seri. Bu da oyun serisiydi. Orta ile güzel arası bir seriydi. Bu seri için çok güzel de diyebilirim ama çok fazla ve gereksiz cinsellik içeriyor. Sonuçta Mars Gravity'den bahsediyorum, ne bekleyebiliriz ki. Biten bir seri ve wuxia çevirisi tam.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık