Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Norlan ve Altın Şehir

'Bölgeler - Adalar' forumunda WanPiisu tarafından 12 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

1. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    Arkadaşlar biraz önce bir film izlerken tarihle ilgili birşeyden bahsettiler. Ve benim aklıma direk gökyüzü adası macerası sıralarında gördüğümüz yalancı norland ve altın şehir geldi.

Tarihi hikaye şöyle:
    1527'de bir ispanyol keşif gemisi florida sahillerinde battı. Sadece 4 kişi kurtulabildi. Biri Estaban adında bir köleydi. Ve bir yerli kabilesinin ölmekte olan reisini kurtardı. Ödül olarak onu kutsal şehirlerine götürdüler, som altından yapılan bir şehre. Daha sonra Estaban İspanyollarla gelip şehiri tekrar bulmaya çalıştı, fakat bulamadı. Daha sonra birçok kez denensede, kimse kutsal şehiri bulamadı.
    Keşif gemisi, yerliler, yerlilerin hayatlarını kurtarmak, altın şehir, altın şehiri tekrar bulmaya çalışıp bulamamaları, yüzyıllar geçsede bulamamaları. Bana norlandın hikayesini hatırlattı, paylaşiyim dedim.

Hak sahibi

Makale yazarı : WanPiisu
    Yayınlayan : www.korsanfan.com

2. reshado Üye

reshado (Üye)
    Mesaj Sayısı 19
    Üyelik Tarihi21 Tem 2009
    ilginç zaten oda-sensei'nin bazen gerçek dünyadan esinlenip bişiyler yaptığını biliyoruz.
    bu hikayeyide kullanmış anlaşılan :D

3. canavvar Üye

canavvar (Üye)
    Mesaj Sayısı 281
    Üyelik Tarihi26 Oca 2009
    Bu hikaye El Dorada hikayesidir. Shandia'nın altın şehri de El Dorado'dan alıntıdır.

4. Triblanka (Üye)
    Mesaj Sayısı 69
    Üyelik Tarihi30 May 2009
    Hııııııııı evet izlemiştim o Animasyon filmini :) Kayıp Altın şehrine ulaşıyorlardı

5. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    Hikayenin adını vermene gerek yoktu :D
    2. Dediğinide bende dedim zaten, shandai burdan alınmış diye

Kısaca: Bilgili olabilirsin ama bizi ezme yav :D

Edit: Biraz araştırmayla öğrendimki o kadarda benzemiyor benim hikayemle el dorado hikayesi. Sadece yerliler ve altın kısımları benziyo, geriye kalan herşeyleri farklı.

6. canavvar Üye

canavvar (Üye)
    Mesaj Sayısı 281
    Üyelik Tarihi26 Oca 2009
    Estağfurullah :D
    Aklıma geldi yazdım.

7. Nico Robin Ameonna

Nico Robin (Ameonna)
    Mesaj Sayısı 497
    Üyelik Tarihi6 Tem 2009
    Bende şimdi onu diycektim :D

8. WanPiisu Üye

WanPiisu (Üye)
    Mesaj Sayısı 72
    Üyelik Tarihi7 Şub 2009
    anlamadım sorunu?

9. Mesaj Sayısı 88
    Üyelik Tarihi23 Ağu 2009
    yaa olabilir acaba gökyüzü adası var mıdır?Gerçekte insanlar normalde böyle şeylere inanmaz.

10. luffy_199 (Üye)
    Mesaj Sayısı 15
    Üyelik Tarihi12 Ara 2009
    ewt öle bi efsane var. gerçek bi efsane.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık