Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki Tutarsızlıklar ve Saçmalıklar

Ya arkadaşlar ara sıra tartışmalarda geçti sormadım ama Kushina'nın yaşayacağını ne mangada ne de animede hiç bir yerde gördüğümü hatırlamıyorum. Kushina çok çakrası olduğu için bir süre yaşayıp ölecekti. Zaten Minato sırf Naruto annesiyle görüşebilsin diye özel bir mühür uyguluyor, Kushina'nın çakrasını ve kendi çakrasını içine mühürlüyor. "Sadece annesinin öğretebileceği şeyler var." vb diyerek. Kushina'nın yaşayacağı ya da Naruto'nun bijuu çıkınca ölmeyeceğini nereden yola çıkarak söylüyorsunuz?
dedigin gibi aslında, ama anlam cıkarma yaptıgında, o bahsettigin söylemle ilgili ortada bir sıkıntı olmuyor.

olay su;animede daha net gösterildi.kurama mühürü zorluyor,çünkü kushina dogum yaptı ve gücü oglana ve oglanın dogumuna gitti.ama kushina hala dayanıyor.bu sefer obito kuramayı sharingan etkisine aldı bu sayede kurama zorla cıktı,normal sartta böyle bir durumda jinchuruki direk ölür.

ama kushina ölmüyor,obitoda bunu vurguluyor ,uzamaki klanı gercekten özel diyor.tabi safkan ve kızıl saclı olanlar :p

sonrasında hersey bittikten sonra tartısmaya baslıyorlar kullanılan cümleler sunlar.

kushina diyorki kuramyıda kendimle birlikte öldürücem.seni seviyorum bla bla.

minatoda diyorki,hayır kuramayı kendime mühürliyecegim,cok büyük oldugu için ancak yarısını alabilirim ama kalan yarısını ogluma mühürlüycem.

kushinada diyorki neden kendini köy için,benim için feda ediyorsun.yani minato, kushina kuramayı durdurmak için tek sansken, ölmesin diye kendini feda ediyor.

ve diyorki minato,yasasam bile senin yerini tutamamki...yani babalar hıyardır anlamıda cıkar burdan,sen yasa ve oglumuza bakda cıkar.sonrasında her önleme karsı ikisininde chakralarını kullanarak mühürü yapıyor,çünkü kuramayı kontrol etmek istiyecegi zaman annesinin takviyesine ihtiyacı var.

ve son olarak diyorki minato oglunun gelecegi için ölmek bir babanın görevi.yani sen ölmiyeceksin diyor.adam karısı için kendini feda ediyor.ha derseniz kimse gelip iyileştirmiyecek kushinayı tabiki o canavar kadın bile ölür.ama içinden kurama cıktıgında gaara gibi chakrası olan direk ölüyor.naruto bile pertın kıyısına geliyor,bu kadın ise dursa otursa rahatlıkla bir gün daha dayanır ve iyileştirilir,ama durmuyor,bakın kücük degil,hayvan gibi olan gercek kuramayı mühürle tekrardan baglıyor.

ve ikisininde ölümünü kurama,kendini cocuga mühürliyeceklerini anladıklarında getiriyor.saldırıyor ve ogullarını korumak için ölüyorlar.minato zaten ölücekti,ama kushinanın kurtulması neredeyse kesindi.

nagatoya bir baska gercek uzumaki rinnegan verdiler adam binleri diriltti,siz azcık uyusa ve yasam enerjisi yenilense yasıyacak canavar kadına ölür diyorsunuz :artiz:

Naruto vs Pain, Naruto vs Kakuzu, Sasuke vs 5 Kage, Madara'nın Black Zetsuya yenilmesi, Kaguya ile olan dövüş hala saçma geliyor :bilmem:

Edo tensei başlı başına tutarsızlık ve saçmalık, edo tensei muhabettinden sonra mangaya olan ilgimi kaybettim.

2014'de Korsanfan'da çok kaliteli tartışmalar dönüyormuş yalnız. İlk sayfalardaki tutarsızlık çürütmelerini,Jiraiya tartışmalarını falan zevkle okudum.

İlk sezonu izleyiciye gayet güzel şeyler aktardı, ama 2. sezon çok beğenilmesine rağmen vasatın altında kalıyor benim için.
İlk sezondaki Garra VS Rock Lee dövüşü bile shippuuden de ki bir çok dövüşten daha epik.
Ayrıyetten son savaştaki rezaletler çok fazla, sonunu habil ile kabil olayına bağlamaları rezalet ötesi.
Madara'nın tek yemesi mi dersin, Kaguya'nın birden gözüküp mühürlenmesi mi dersin insanın siniri bozuluyor düşündükçe.
Ayrıyetten bu gerizekalı mangaka Jiraiya, Neji, İtachi, Asuma gibi reyizleride gözünün yaşına bakmadan harcadı, tamam çok sevilen bir karakteri öldürebilirsin, ama o karakterleri doğru düzgün göstermediler bile yahu.
Karakterlerin içini dolduruyor ve aniden harcıyor, hangimiz bu saydığım karakterleri seride doğru düzgün gördük? resmen yan karakter gibi hepsi.
Sen koskoca Hashirama, İtachi, Jiraiya gibi adamlara seride bir savaş bile yaptırmazsın? Hashirama'nın Madara ile yaptığı dövüş gösterildi sadece, İtachiyi Sasuke dövüşünden başka ciddi bir dövüşte göremedik, keza Jiraiya da öyle, adamın gücünü Pain ile savaşırken öğrendik, öğrenmemizle ölmesi bir oldu zaten.
Aynı şeyi Oda WB ve Ace içinde yaptı, anlamıyorum bu japonlardaki sapıklığı.

Final dövüşüne gelecek olursak dövüş denemez bence ona, Sasuke ve Naruto Madara ile günlerce savaştılar terlemediler bile, ama birbirlerine iki rasengan çidori atınca yürüyemez hale geldiler.
Ayrıyetten sapık mangakamız çok değerli evladı Sasuke yi kaybettirmedi bile, berabere kaldılar ama Sasuke adamlık yaptı pes etti olarak çizdi, Naruto eziklenmiş oldu böylece.
Ayrıyetten seride Orochimaru dışında kötü karakter yok, Obito gibi iğrenç pislik karakterleri tüm yaptıklarından sonra saçma bir flashback ile aslında iyiymiş gibi göstermeye çalışıyor, aynı flashback'i 50000 kere izlememiz var onu hiç konuşmak istemiyorum.
Bu adamda çok ağır bir Naruto nefreti var, adam kendi çizdiği ana karakterinden nefret ediyor lan!
Adamı kendi animesinde hokage bile yapmadı, biz tüm bu saçmalıkların sonunda Naruto hokage olacak, o sırada Kakashi, İruka vb hocaları ve Tsunade gibi karakterler büyük bir duygu seli yaşayacak, hepimiz hüngür hüngür ağlayacağız diye bekliyorduk.
Sırf böyle güzel bir an yaşanmasın diye adam Jiraiyayı katletti, sırf öğrencisiyle gurur duyamasın diye, böyle bir sapık işte bu adam.
Naruto hokage olamadı bile lan, adam saçma bir senaryo ile yerine Konohamaru bebesini geçirdi.
Siz tüm bunları komiklik diye yorumluyorsunuz, ama bu final ana karaktere kasıtlı olarak yapılan çok büyük bir hakaret ve terbiyesizliktir.
Şimdi Sasuke yi çok sağlam ve havalı bir karakter olarak çiziyor, ama Naruto tüm gün kağıt ve belgelerle uğraşan bir amele sadece, Tsunade bile tüm gün yatıyordu, köyler birleşti zaten huzur da var köyde neyin çalışması bu?
Adam karakteri yarattıktan sonra pişman olmuş gibi resmen, madem böyle olacaktı Sasuke Shippuden olsaydı serinin adı.
Kısacası sapıklık duyguları hat safhada olan, karaktersiz ve sapkın bir adamın çizdiği bu iğrenç ötesi şeyi okuyup-izlediğim için pişmanım.
Ama Madara gibi efsane bir karakter çizmiş olduğu için de teşekkür ediyorum hasta ruhlu manyağa.
Keşke bu seri Oda tarafından çizilmiş olsaydı, gerçekten şuan 4 büyükler arasında ilk sırada olurdu kesinlikle.

Neyse içimi kustuğuma göre gideyim ben artık.

Kishi'nin en büyük problemi planlamaydı bana göre. Düzgün işlense çok iyi olabilecek Kaguya karakterini serinin son 30-40 bölümünde mangaya dahil etmesi çok büyük probleme yol açtı. Sonrasında spin off(Boruto'da) gelen diğer Otsutsuki üyeleriyle beraber iyice problem oldu.

Kaguya karakteri anime mangalarda gördüğüm kadın karakterler arasında en ayakları yere basan, en ihtişamlı karakterlerden biri. Tek sorun mangaya dahil edilme zamanı. Eğer Madara gibi geniş geniş işlenseydi bu kadar tepkiye yol açmazdı.

Kishi'nin en büyük problemi planlamaydı bana göre. Düzgün işlense çok iyi olabilecek Kaguya karakterini serinin son 30-40 bölümünde mangaya dahil etmesi çok büyük probleme yol açtı. Sonrasında spin off(Boruto'da) gelen diğer Otsutsuki üyeleriyle beraber iyice problem oldu.

Kaguya karakteri anime mangalarda gördüğüm kadın karakterler arasında en ayakları yere basan, en ihtişamlı karakterlerden biri. Tek sorun mangaya dahil edilme zamanı. Eğer Madara gibi geniş geniş işlenseydi bu kadar tepkiye yol açmazdı.
Bence sorun madara.Obito nun son halinden sonra seri bitmeliydi.Uzatmadan.Kaguya için ayrı sayılar çıkarsa,ırkı daha düzgün anlatsa,hashirama nasıl öldü köyler nasıl kuruldu falan fişman geçmiş için yani.Bunları baruto yerine naruto devamı olarak çıkarsa daha mantıklıydı.

Bence sorun madara.Obito nun son halinden sonra seri bitmeliydi.Uzatmadan.Kaguya için ayrı sayılar çıkarsa,ırkı daha düzgün anlatsa,hashirama nasıl öldü köyler nasıl kuruldu falan fişman geçmiş için yani.Bunları baruto yerine naruto devamı olarak çıkarsa daha mantıklıydı.
Kishi 2014'de kafasında bitirdi aslında seriyi, ondan sonra çıkan spin off'ların Naruto ile pek bir alakası yok, canon olmaktan da uzak bence.

Net Edo Tenseidir. Seri başında ahı gitmiş vahı kalmış Hiruzen Tobirama ile Hashirama'yı birlikte yendi, bu hiç olur şey mi? Sonra gene gelince de savaş alanını cehenneme çevirdiler. Seri başında hiç tereddüt etmezken Sasuke ile konuşmaları için getirdiğinde ahanda Hashirama bozarsa Edo Tensei'yi hapı yuttum diyordu. Mangaka ufacık aynı Edo Tensei değil falan filan dedirtti ama ben yemedim bu açıklamayı hiç bir zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık