Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Narutodaki Tutarsızlıklar ve Saçmalıklar

Roronoa Zoro

Tobi'nin Danzou çıkmaması, en büyük tutarsızlık ve saçmalıktır.

Senin görüşün birisini ezerken birisini yüceltmek gerçekten çok iyi bir görüşün var aman aman tartışmaya gelmiyorsun ne diyeceğimi şaşırıyorum cidden. Senin tartışma boyunca söylediğin bir teknik ismi var oda deri değiştirme ha birde Totsuka Sword demişsin gerçekten tebrik ediyorum çok fena bilgi verdin yani. Benim kullandığım cümleler içinde az buçuk anlarsın zaten Jiraiya'nın ne yaptığını ve ya ne kullandığını.
Birde zoruna gidiyor muhabbetleri yapıyorsun benim zoruma gideni önceki mesajlarda da belirttim zaten tartışmaya hakim değilsin sanırım :))
Görüşüme saygı duysaydın ya da yazdıklarımı sakince okusaydın 2 karakteri karşılaştırırken objektif olmanı dilediğimi görürsün zaten ki sen bunu yapmayarak görüşüme saygı duymuyorsun haliyle.
İlk mesajıma , Fanboy Objektif değilsin
Sonra , Çocuk felan

Yani bana bunları yazacağına , Jiraiya tekme atar bile desen kabulüm. Rasengan de yine kabulüm.
Yani bir şey deseydin. Senin yaptığın sadece imalı yazmak.
Gittim Jiraiya özet çıkardım sana. Orochimaru hakkında bu kadar şey yazmadım . :/
Demek ki Orochimaru Özet çıkarsam beni öldürecektin :T

Orochimaru yorumu yaparken avatar değiştirmem gerekiyor sanırım :/
Ayrıca ben görüşümü sunarım. İki karakterin özgeçmişini yazmak zorunda değilim.
Hoşuna gitmediyse sende yazabilecek bir şeyler bul yaz.
Fanboyluk , Çocuk bu kelimeler nedir allah aşkına ? :/ Böyle yazınca rahatlıyor musunuz.
Anime karakterleri için seni kıracak değilim. Senden de bu olgunluğu beklerdim. Neyse Jiraiya ile mutluluklar.

bence tutarsızlık güç farkları naruto yakalanmak istese çocukken pain gider nerde olsa bulur yakalardı koruyacak adam gibi biri yokmuş meğerse adam zaiyat vermeden köyü yıkıyor.

Ryner Lute

boşuna tutarsızlıkları yazmanıza gerek yok , narutoda tutarlı herhangi birşey yok ki

Velhasıl kelam bu kadar konuşuldu edildi... Bir One Piece değil illaki, ama 700lü sayıları gelen bir manga için bana kalırsa epey iyi yırtındı Kishican, ayrıca;

Tutarsızlıklar demişin ama, çok tutarsızlaşmışın :)) Sorularım var deseydin keşke :) Neyse arkadaşlar bir çoğunu söylemiş, ben devam edeyim.

1-) o sıralar Kyuubi Kushina'nın içinde, doğumdan sonra da orada kalmaya devam edecek. Obito doğum gibi çhakranın allak bullak olduğu mükemmel anı kolluyor ve Kyuubi'yi salıyor. hazır salmışken Kurama öfkesinden dolayı biraz dağıtır ortalığı. Ancak Minato ne yapar eder, tekrardan mühürler. Burada sıkıntı yok.

2-) bu en yakın kankanı öldür meselesi İtachi'nin uydurması. İtachi'nin Sasuke'nin amacından dönmemesi adına yarattığı bir duygusal gerilim, küçük kardeşini nefret ve yalnızlıkla besleyip onun elinden ölme isteği. Sharingan'ın açılışı ve üst biçimlere gelişimi duygusal tetiklemelerle gerçekleşiyor. Beyinin göz bağıntısını etkileyerek Sharingan'ı güçlendiriyor... Daha uzun ve teknik bir açıklamasını Shodai ve Nidaime yaptı zaten Sasuke'ye, uzun hikaye işte :)

3-) Hayır, İtachi orada haklı. Jiraiya en güçlü ve en sağlam Sannin. Eğer elinde gerekli bilgi olsaydı Pain'i de alırdı muhtemelen. Orochi ile yaptığı dövüşte ise Tsunade'nin verdiği ilaçtan dolayı bırak Sennin Mode'a girmeyi, Kuchiyose bile yapamıyordu. Gücünün ancak 3/1 ini kullanabiliyordu. Arada bambaşka bir fark var yani... :)

4-) Deli paşa açıklamış zaten. Göz teknikleri bambaşka bir kalıtım, ama Mokuton veya Haku'nun kullandığı Hyeton Deli Paşa açıklamış gerisini zaten :D

Yani seride öyle aman aman bir tutarsızlık yok anlayacağın. :)

ve şu mesajdan;

azıcık mantık yürütün.götü boklu kabuto, sannin moda gecti,edo itachi ve sasukeyle asık attı :D neymiş itachi, susanoo acmadan jiraiyayı yenermiş :ehe: kabuto diyorum, jiraiya degil...sennin modda iki uchihaya kök söktürdü...

sannin modun verdigi gücü,kimse algıyamıyor sanırım.normal sartta madara hashiramadan üstün,hashiramanın chakrası varsa, madaranında var.onun kekkei genkaisi var,öbürününde var.ama madaranın, doga enerjisiyle asık atabilecek gücü yok,o yüzden kuramayı yanından getirmiş bilinen en büyük chakra kütlesi.hashiramanın cagırdıgı o tokat makinesi,onun ruhuna özel bir sennin cagırımı ve yanında kurama olmasına ragmen ezmiş madarayı.

kabuto ,yılanlara özgü sannin moda gecip o tekniklerle,itachi ve sasukeyle aynı anda asık attı,adamlar izanami kullandı ama dikkat edin edo bir beden kullandı.ikiside canlı olsa kabuto ikisinide yenerdi.

ha derseniz jiraiyayı gecirmezler sennin moda, eyvallah derim.ama en güçlü hallerini alıyorsak,jiraiya sennin modda nagatoya denk bir adam,o bile acıkca kazanamayabilecegini söyledi.narutoya verilen bilgiler jiraiyaya gelseydi tek tek indirirdi hepsini,çünkü narutonun chakrası bitti,jiraiyada limit yok.

itachinin genjutsusunu yiyeyim, az makul olun,adam o kurbagalarla rinneganı en güçlü gözü genjutsuya aldı :D

ya yiyeyim karizmasını tipini,e.oda adama mutlak bir güc vermiş ötesi varmı.itachinin mangekyo kullanması kan kusmak demek,kisame daha tehlikeli normalde, çünkü oda samehada sayesinde sürekli chakra yeniliyor.

dragon ball izleyenler bilir.orda nihai teknik genki damadır,enerjisini evrenden alır.kishi bu enerjiyi almıs,sennin mode yapmıs.ondan daha büyük bir güc yok,bir kişinin içindeki enerjimi daha güçlüdür, tüm dogadakimi ?

niye madara, hashiramadan o kadar güce ragmen hala doga enerjisini cekmeye cabaladı sanıyorsunuz.

niye kabuto,rse yaklastım sannin mode sayesinde dedi sanıyorsunuz.

orochimaru senju genleriyle vucudunu kaplayarak buna ulasmaya calısmıs.ama biliyorduki ona uchihada lazım o yüzden sasuke sasuke diye inledi.madara ise direk uchiha, takmıs geni kafa rahat.

ama tamamlanabilmek için, sennin olmakta lazım.ve koca dünyada sadece; rs,hashirama,jiraiya,kabuto,naruto vede bu gücü calan madara var.rinneganın tak cıkar oldugu naruto evreninde en mutlak güc;doga enerjisi. en tehlikeli güc ise rinnegan.ve jiraya,basit taijutsu. sadece element kombinasyonu ninjutsular ve genjutsu yani 3 temel shinobi gücüyle 3 tane rinnegan kullanıcısı aldı.

yoksa benim gözümde seride orochimaru daha degerlidir.ama jiraiya sennin olarak onu asıyor,zekada ve bilgide degil ama saf ve mutlak gücte...ha orochimaru kabutonun yerine sannin olsaydı, o zaman zaten tartısmazdım bile.yinede jiraiya o kurbagaları omuzuna koydugu sürece, sınırsız chakraya sahip yegane shinobidir.gördük hashiramanın hatta bijuuaların bile bitiyor chakrası.:good:

anlıyoruz ki öyle çok aman aman tutarsızlıklar bulunmuyor... Günü birlik yazanın işi değil bunlar. Haa, bana kalırsa da Obito ilk başta Danzo olarak düşünüldü ve öyle tasarlandı, ancak Kakashi üstüne biraz daha prim yapmak ve Sasuke'ye adamı harcatmak için sonradan fantastik bir işlere girişildi ama... :) Neyse gençlik, ne diyordum, haa, onu bunu bırakın da, Naruto'da üç beş haftalık sağlam bir Kakashi arası giriyormuş... Kishican'ın co-prodüktörlüğünü yaptığı canavar gibi bölümler geliyor Kakashi'nin gençliği ve ANBU dönemiyle ilgili. Umuyorum bu sefer tadını alırız...

Velhasıl kelam bu kadar konuşuldu edildi... Bir One Piece değil illaki, ama 700lü sayıları gelen bir manga için bana kalırsa epey iyi yırtındı Kishican, ayrıca;

ve şu mesajdan;

anlıyoruz ki öyle çok aman aman tutarsızlıklar bulunmuyor... Günü birlik yazanın işi değil bunlar. Haa, bana kalırsa da Obito ilk başta Danzo olarak düşünüldü ve öyle tasarlandı, ancak Kakashi üstüne biraz daha prim yapmak ve Sasuke'ye adamı harcatmak için sonradan fantastik bir işlere girişildi ama... :) Neyse gençlik, ne diyordum, haa, onu bunu bırakın da, Naruto'da üç beş haftalık sağlam bir Kakashi arası giriyormuş... Kishican'ın co-prodüktörlüğünü yaptığı canavar gibi bölümler geliyor Kakashi'nin gençliği ve ANBU dönemiyle ilgili. Umuyorum bu sefer tadını alırız...
En fazla birbirlerine kunai falan fırlatırlar hacı daha ne olabilir ki anbudan işe yarayan adam mı gördük :D

En fazla birbirlerine kunai falan fırlatırlar hacı daha ne olabilir ki anbudan işe yarayan adam mı gördük :D
Öyle abidik gubidik süper güçler yerine biraz daha estetik dövüşler görürüz işte, fena mı :) Çok büyük beklentilerim yok, Hidan - Kakuzu kavgalarının yanına yaklaşabilse yeter, zaten animeleri biriktire biriktire izliyorum, tadı çıkıyor böyle :D

Bende bu konuya yorum atacak oturma organı malesef yok.Ama boş bir zamanımda konuyu baştan sona okuyacağım iyi bir hatırlatma olur.Rizörvıd.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık