Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Kendi kendini batırıyorsun böyle yaparak. En güçlü Sannin gibi bir şey asla söylemedim.

Hem atak gücü hem de heal gücü olarak tüm Gokage'nin önünde feati var Tsunade'nin.

Raikage'ye aptal, Gaara ve Mee'ye tecrübesiz ukalalar diyen kavgacı Oonoki bile Tsunade'yi gördüğü an saygı ile prenses diye hitap ediyor.
Onu @Dr. Hiluluk söylemiş. Bende iyice hatlar karıştı :( Belki sen de söylemiştin ama mesajını düzenlemişsin, bana yazdığın şey de değişmiş. Bilmiyorum artık :(

Tsunade'nin fiziksel gücü zaten Raikage'den güçlüdür. Ama Raikage'nin olayı fiziksel güç değil hız zaten. Tsuchikage'nin de saldırı gücü daha fazladır. Gaara'nın da "toplam" savunma gücü. Tsunade öyle her şey de en iyi değil. Tsunade o bahsettiğin vuruşları yaptığı zaman mühürü kullanıyordu, aha şimdi yara alacağım korkusu falan yoktu, o yüzden rahat rahat saldırabiliyordu. Ve bildiğin üzere o sınırsız bir şey de değil.

Kaldı ki Oonoki, Tsunade'den güçlüdür. Kendinden sonra gelen ikinci veya üçüncü kişiye düzgün hitap etmesi çok şaşırtıcı değil. (Raikage bence Tsunade'den güçlü ama bu konuda tartışmaya ve değişme açığım yani, o yüzden ikinci veya üçüncü dedim.)

Oonoki zirve olsa idi belki de Tsunade'nin önünde çizilirdi ama çok yaşlanmıştı.

Evet atak gücü olarak en önde o fakat kondisyon ve dayanıklılık hala Tsunade'de kalıyor. Savunma Gaara'da hız ise dediğin gibi Raikage'de

Katsuyu faktörünü de söylemiştim üstte.

Deminki üslup için kusura bakma :sapkali:Benden bu kadar. Mobilim dediğim gibi.

Oonoki zirve olsa idi belki de Tsunade'nin önünde çizilirdi ama çok yaşlanmıştı.

Evet atak gücü olarak en önde o fakat kondisyon ve dayanıklılık hala Tsunade'de kalıyor. Savunma Gaara'da hız ise dediğin gibi Raikage'de

Katsuyu faktörünü de söylemiştim üstte.

Deminki üslup için kusura bakma :sapkali:Benden bu kadar. Mobilim dediğim gibi.
Bana yazdın muhtemelen, alıntı yapamamışın ya o yüzden dedim. Üslup sorun değil :sapkali:

Mobil isen ve sıkıntı oluyorsa başka zaman da tartışmanın devamını getirebiliriz. Benim içim sıkıntı yok.

Tsunade’nin byakugou kullanan halini her zaman sahip olduğu bi güç sananlar var sanırım. Kadın harcadığı chakra yüzünden ölecekti nerdeyse. Dan ruh olup tsunade’ye chakra verince kurtuldu kadın.
Dövüşün devamında da bi daha kullanmıyor o tekniği. Kadın hayatta kalsın diye yapmadığını bırakmadı mangaka.

Gokage arasındaki en etkili isim tabi ki tsunade. Tüm sannin’ler gokage’deki kagelerden güçlü. Ama bu teke tek dövüşseler tsunade raikageyi falan yener anlamına gelmez.

Tsunade 1 yumruk atabilirse joninleri bile indirecek kadar kuvvetli bi karakter. Ama ninjutsu konusunda kadın sıfır. Pain ve sage narutoya karşı şansı yok.
Byakugou kullanmadığı sürece elindeki tek koz olan kuvvet konusunda bile naruto üstün. İyileşme gücü de summon yaratığı ve yine byakugou sayesinde abartılı seviyelere çıkabiliyor sadece.

Naruto’nun sennin moddaki frs saldırısı rakibini toz yaptı. İyileşme dayanıklılık vermez. Öldükten sonra iyileşme gücü bi işe yaramaz yani. Tsunade sage naruto’yu yenecek bi karakter olsa pain arc bambaşka olurdu.

Ayrıca sanninlerdeki herkes ninjalıkta eşit olsa da teke tek dövüşte en güçsüz kişi de tsunadedir. Jiraiya’nın hayvanlıklarını saysak bitmez zaten. Orochimaru da 4 kuyruklu kyuubiden aldığı darbelerle ölmeyen adam tsunade ne yapabilir en fazla?

Tsunade’nin byakugou kullanan halini her zaman sahip olduğu bi güç sananlar var sanırım. Kadın harcadığı chakra yüzünden ölecekti nerdeyse. Dan ruh olup tsunade’ye chakra verince kurtuldu kadın.
Dövüşün devamında da bi daha kullanmıyor o tekniği. Kadın hayatta kalsın diye yapmadığını bırakmadı mangaka.
Yanlışın var. Tsunade Madara dövüşü sonrası da Sakura ile birlikte yarım Byakugo açıp Oonoki'yi iyileştiriyor ve diğer kagelere çakrasından veriyor.

Ayrıca zaten Byakugo olmadan da dört kagenin üstünde çakrası var bu kadının. Katsuyu faktörüyle ise çakrası sınırsız sayılır. Öyle kolay değil bitmesi.

Üstte dediğim Tanrı ağacı tarafından çakrası çekilmekte olan neredeyse yüz bin kişiye Katsuyu ile çok daha fazlasını tanrı ağacının çekim gücünden hızlı biçimde aktardı.

Orochimaru da 4 kuyruklu kyuubiden aldığı darbelerle ölmeyen adam tsunade ne yapabilir en fazla?
Katsuyu'nun seri başındaki Sannin savaşında tahminen en fazla %0.5 - %1'lik boyutunun attığı asit için Orochimaru diyor ki bu şey isabet ederse beni siler?

Bu kadın sandığınız kadar boş değil.

Son düzenleme:
Yanlışın var. Tsunade Madara dövüşü sonrası da Sakura ile birlikte yarım Byakugo açıp Oonoki'yi iyileştiriyor ve diğer kagelere çakrasından veriyor.

Ayrıca zaten Byakugo olmadan da dört kagenin üstünde çakrası var bu kadının. Katsuyu faktörüyle ise çakrası sınırsız sayılır. Öyle kolay değil bitmesi.

Üstte dediğim Tanrı ağacı tarafından çakrası çekilmekte olan neredeyse yüz bin kişiye Katsuyu ile çok daha fazlasını tanrı ağacının çekim gücünden hızlı biçimde aktardı.

Katsuyu'nun seri başındaki Sannin savaşında tahminen en fazla %0.5 - %1'lik boyutunun attığı asit için Orochimaru diyor ki bu şey isabet ederse beni siler?

Bu kadın sandığınız kadar boş değil.
Byakugou tsunade’nin yıllarca depoladığı bi chakra. Ne kadarını kullandığını ayarladığı sürece sıkıntı yok. Senin bahsettiğin mühür yapmadan iyileşme özelliği, madara’nın susanno’suna dalma sahneleri falan full vücut byakugou sayesinde yapabildiği bişey.
O chakra’nın önemli bi kısmı tsunade’yi ayakta tutmaya, genç tutmaya gidiyor. Byakugou tsunade için riskli bu yüzden.
Onu geçtim chakrayı fazla harcamak her ninja için ölümcül bişey. Chakrası bitti diye ölen karakterler var mangada (kakashi)

Kagelerden üstün bi ninja olduğunu ben de kabul ediyorum. Grubun healer’ı olduğu halde en saldırgan kişiydi kadın. Ama tekrar ediyorum gaara, tsuchikage, raikage ve mei dörtlüsü tsunade için teke tek dövüşte fazla tehlikeliler.

Orochimaru’nun o lafını hatırlamıyorum ama asit zaten herkesi yok eder. Tabi “isabet ederse”. Tıpkı bi gennin tsunade’nin kafasına kılıçla vursa kafasını uçuracağı gibi. Tabi “Vurabilirse”.

Naruto evreninde dikkat dağıtmaya yarayan teknikler, açık yaratan teknikler, el çabukluğu vb şeyler güç seviyesini belirler. Karakterlerin çoğu sıradan kunaiyle öldürülebilen tipler zaten. Çok yüksek hasar gücüne gerek yok. Bu evrende güçlü yumruk atabilmek bi karakteri o kadar yukarı taşımaz.

Amaterasu, tsukiyomi, raikage’nin yumruğu gibi saldırılar sadece yüksek hasar verdikleri için değil kaçması da çok zor olan teknikler oldukları için tehlikeliler. Tsunade’de yok bu.

Tsunade’nin rakibine vurabilme ihtimali çok düşük. Yenemeyeceği karakterleri bu yüzden yenemez.
5 element’in çoğu saldırısını umursamadan rakibine koşabilir byakugou sayesinde. Ama jinton, magma gibi tekniklere bunu yapamaz. Gaara’nın kum denizine yapacak bişeyi de yok. Jiraiya’nın deniz boyundaki senpoularına yapacak bişeyi yok. Orochimau’nun kılıçlı yılan denizine yapacak bişeyi yok. Belli bi lig üstündeki karakterler tsunade’ye karşı çözüm bulurlar. Kaba kuvvet-iyileşme bi karakteri bu evrenin tanrısı yapmaz. İsterse kaguya’ya tek atacak yumruğu olsun ninjutsu çeşitliliği bu kadar düşükken diğer sanninleri ve kageleri yenemez öyle.
Belki dördüncü raikage’yi yener. O da belki.

Son düzenleme:
Hala Katsuyu denen faktörü göz ardı edip konuşuyorsun.

Katsuyu'yu geçtim geçtim Raikage Tsunade'ye tehdit felan değil. Yapabileceği tek şey elini Tsunade'ye saplamak ki ardından yumruğu yiyip yamulacak zaten.

Bu kadın Part 1'de on yıllarını kumarla geçirmiş, hatıraları ve Orochimaru yüzünden psikolojik olarak dibe çökmüş iken Orochimaru önce kalbine kunai sokuyor ardından boynunu kesiyor ve Tsunade'ye hiç bir etkisi olmuyor?

Raikage hiç bir Sannine tehdit olmayı geçtim rakip bile olabilecek adam değil. Gokage içindeki açık ara en güçsüz kişi. Neden herkes bu adamı ilah görüyor anlamış değilim. Tsunade'ye zarar verme ihtimali zaten yok. Ayrıca iki sayfa boyunca Tsunade ninjutsu yapamıyor diye ezmişsin de Raikage'de yapamıyor? :artiz:

Mei desen lav mı? Komik olmayın ne yapacak derisini mi yakacak :hhh: Tsunade çoook daha hızlı lavına yakalanacak değil ve tek yumrukla mahvedebilir.

Tsunade'ye tehdit olabilecek iki kage var Gokage'de, onlar da Gaara ile Oonoki. Katsuyu denen canavarı eklersen Gaara da gidiyor kaldı Oonoki.

Son düzenleme:
Hala Katsuyu denen faktörü göz ardı edip konuşuyorsun.

Katsuyu'yu geçtim geçtim Raikage Tsunade'ye tehdit felan değil. Yapabileceği tek şey elini Tsunade'ye saplamak ki ardından yumruğu yiyip yamulacak zaten.

Bu kadın Part 1'de on yıllarını kumarla geçirmiş, hatıraları ve Orochimaru yüzünden psikolojik olarak dibe çökmüş iken Orochimaru önce kalbine kunai sokuyor ardından boynunu kesiyor ve Tsunade'ye hiç bir zararı olmuyor? Evet orada yere çöküyor ancak sonra anlıyoruz ki çökme sebebi saldırıları değilmiş.

Raikage hiç bir Sannine tehdit olmayı geçtim rakip bile olabilecek adam değil. Gokage içindeki açık ara en güçsüz kişi. Neden herkes bu adamı ilah görüyor anlamış değilim. Tsunade'ye zarar verme ihtimali zaten yok.

Tsunade'ye tehdit olabilecek iki kage var Gokage'de, onlar da Gaara ile Oonoki.
Üstelik Raikage yumruk yumruğa çarpışan bir tarza sahip. Bu tarzı nedeniyle Tsunade'ye kaybediyor daha baştan. Tsunade ile yakından dövüşmek akıl karı değil. Fiziki olarak sennin etkisi yaratıyor kadın. Tsunade'ye öyle kafa göz girersen yamultur.

@Riful

Arkadaş Tsunade ninjutsu yapamıyor diye ezmiş de Raikage'de yapamıyor? :artiz:

Ki ben Raikage ile ilgili konuşurken Katsuyu'yu göz ardı ettim. Sannin savaşında çağırdığı Katsuyu'nun dahi zarar görme ihtimali sıfır zaten.

Mesajı düzenleyip bazı şeyler eklemiştim bu arada.

Başka bir edit.

Şurada on binlerce parçaya bölünen Katsuyu'nun her bir parçası bir insanı Shinra Tensei'den sıyrıksız koruyordu. Ve o savaşta çağrılan Katsuyu %0.5 kadar belki vardır oranlarsak.

Son düzenleme:
@Riful

Arkadaş Tsunade ninjutsu yapamıyor diye ezmiş de Raikage'de yapamıyor? :artiz:

Ki ben Raikage ile ilgili konuşurken Katsuyu'yu göz ardı ettim. Sannin savaşında çağırdığı Katsuyu'nun dahi zarar görme ihtimali sıfır zaten.

Mesajı düzenleyip bazı şeyler eklemiştim bu arada.

Başka bir edit.

Şurada on binlerce parçaya bölünen Katsuyu'nun her bir parçası bir insanı Shinra Tensei'den sıyrıksız koruyordu. Ve o savaşta çağrılan Katsuyu %0.5 kadar belki vardır oranlarsak.
Genelleme yaparsak ninjutsu saldırı şansı sağlar. Bi uchiha sana goukakyuu atıyorsa seni onunla vurmak için değil sen o ateş topundan kaçarken seni yakalamak için atar.

Raikage hızından dolayı uzak tutması çok zor olan bi karakter. Zırhı da iyileşme yerine savunma sağladığı için saldırılardan kaçmak yerine içinden geçebiliyor. Tsunade gelen bi ninjutsuyla geri püskürtülebilir ve iyileşir. Ama raikage’yi zırhından dolayı yavaşlatamazsın da. Ve vurduğu kişi genellikle ölüyor.

Adamda ninjutsu olmaması çok da önemli değil yani. Tsunade’nin saldırılarından kaçabilirsin. Oroc ve kabuto’nun yaptığı gibi. Ama aynısını A’ya yapamazsın.
Tsunade’ye uzaktan zarar verebilirsin. Ne atsan herkese işlediği gibi işler. Tsunade’nin avantajı iyileşmek. Ama A’nın zırhı bilinen en delici saldırılardan olan chidori’yle delinmedi.

Part 1’de kabuto’nun rasengana verdiği tepkiye bak. Tsunade’nin yumruklarından daha mı güçlüdür anlarsın.
Part 1 naruto’nun rasenganının part 2 sasuke’nin chidorisinden güçsüz olduğunu anlatmama gerek yoktur.

Deliciğe dayalı olan chidori tekniği A’nın zırhını zar zor geçerken tsunade’nin yumruğu nasıl bu kadar büyük bi tehdit oluyor? Byakugyou kullanacaksa anlarım. Ama o zaman da raikage zaten dikkatli olur. Kolunu sokacağına lariat vurur uçurur tsunade’yi.

Senin söylediğin taktiği juuho da denedi. A’nın kolu juuho’nun içindeyken juugo saldırmayı denedi. A hızı sayesinde rahatlıkla kurtuldu. Tsunade’nin yumruğunu nasıl yesin?

Zaten belki A’yı yener dedim. Kesin yenemez demedim. Bunun sebebi de byakugyou. katsuyuyu A karşısında önemsemedim pek. O asit tsunade’ye işlemiyor mu? Bu iki karakter yakın mesafede dövüşmeyecek mi?
Sadece iyileşme özelliklerinin bu dövüşte bi önemi olmaz kadın zaten byakugyou kullanmak zorunda.

Mei’nin deri yakan saldırısı asit. Lav yediğinde sadece derisi yanan kim var?
Kadının etrafında dostları var diye bitürlü kullanamadığı asit tekniği de çok küçümseniyor. Susanno’yla kendini koruyan sasuke’nin bile derisi yanıyordu. Asidin yoğunluğunu arttırsa, susanno olmasa ne olacaktı kim bilir. Ölümcül olmasa bile bu asidin içinde tam performans dövüşebilecek kaç kişi var? Hiç tepki vermeyecek mi tsunade? Yavaşlamayacak mı?

Madara’ya karşı kullandığı suiton boyutları da iyiydi. Chakrası sağlam yani. Tsunade sıfır ninjutsuyla, düşük hızıyla ve yıldırım zırhı benzeri bi teknik olmadan mei’ye, gaara’ya yaklaşamaz. Gelen saldırının verdiği hasarı umursamamak ayrı bişey. Susanno’ya yaptı bunu.

Ama bu kagelerin saldırıları sadece hasar vermekle kalmaz. geri püskürtecek, hareketini kısıtlayacak saldırılara sahipler.

Gaara’nın kumla tsunadeyi yakalamaması imkansız. Yerdeki düşmanlara karşı çok güçlü diye uçan düşman çıktı çocuğun karşısına. Tsunade üzerine gelen kum tsunamisine bişey yapamaz. Yumruk atarak tsunami patlatamazsın. Patlatsan bile etrafın yine kum olacak. Tsunami öldürmese bile gaara’nın kumu sıkıp tsunade’yi öldürmesi an meselesi olur. Bu kadının derisi sert değil iyileşiyor kadın. Bu farkı çözmek lazım.

Bunlara karşı koymasının tek yolu katsuyu. Onu görmezden gelmiyorum elbette. O olmasa şans vermezdim kadına. Gaara’nın kumuna karşı asit kullansa belki kendini kurtarır.
Ama şunu da unutma summon’ların süreleri var. Harcanan chakraya bağlı. Eğer iyileşme ve yüksek hasar için byakugyou kullanıyorsa bi yandan da katsuyu’yu uzun sire kullanması zor olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık