Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto? Bleach? Troll?

Hiçr bir mangaka troll değildir adamın ekmek teknesi o kalemi.Bleach ve naruto nun en büyük eksik yanı,alanı dar tutmaları.Op her arc farklı adada geçiyor.Ama bleach ya karakurada ya da ss de.Naruto zaten ormancı :D Hal böle olunca yeni karakter zor çıkıyor.Çıkanlar saçma deniyor.O olmuş alın size fb,bu olmuş fb denilerek uzatılmış seriler.E.ODA nın karakter kurgusunu severim.Sağdan soldan çalıntı derler ama hoşuma gider.En son çıkardığı fujitora örneği gibi sevdiğim film karakteri op de karşıma çıktı ve seriye çuk oturdu.Oda nın saçma noktası;ilk başta ilah gösterilen kötü karakterin aslında usopp tan güçsüz olması.Korsan serisi olmasına rağmen gemi ve deniz savaşının olmaması.İlla bir devlet ya da adanın kurtarılması.Ve o dangalak ağlak prensesleri çizmekten zevk alması.Güzel bir deniz savaşı çizse,çatır çutur kafa kol koparsa mükemmel olacak.Ama böyle gelmiş böyle gider yani çizgisini bozmaz.Diğer serilerde sonlara oynadığından,artık ellerinde ki kozları vuruyorlar.Kişhi bunun bokunu çıkardı tabi edo tensei ile.Bleach düzeldi(hemen hemen).Sonuçta 2 yıla naruto ve bleach bitecek.Op ile devam :D

Roronoa Zoro

Diğer bir konuya yazdığımı alıntılayayım.

E. Oda, nefes aldıkça sıvayan bir adam. Seri uzadıkça temizleyemiyor da. Diğer seriler hızlı işlendiği için sıvama fiili bariz oluyor, One Piece'te ise en başa dönüp hızlı geçmek gerekiyor. :(
Güçsüz olanlarınki kopuyor.

Bleach.
Kubo bir manga bölümüne bembeyaz bi sayfayı koymuştu.Yanlış mı hatırlıyorum ? Beyaz bi sayfa o kadar.
Evet var öyle bir sayfa.

http://www.mangareader.net/94-808-7/bleach/chapter-354.html

Ancak öncesine bak o diyaloglar nasıl çarpıcı ve veda niteliğinde değil mi ?
Bazen dizilerde filmlerde bile olur.Can alıcı bir sahneden sonra ekran kararır ve sadece tek bir kelime telaffuz edilir.Hatta bazen bu son olur.Buradaki olayda bunun aynısı ne var yani bunda anlamıyorum.Bu bir anlatım tekniği,hatta güçlü bir anlatım tekniği.Şöyle kötü bir olay oldu ama beni hiç etkilemedi denmesin diye yapılan birşey.Etkileyiciliği ve uslübu güçlendiriyor.Olaya dair hissiyatı arttırıp duygu katıyor.Dramalarda örneklerini çok defa gördüm açıkçası.

Evet var öyle bir sayfa.

http://www.mangareader.net/94-808-7/bleach/chapter-354.html

Ancak öncesine bak o diyaloglar nasıl çarpıcı ve veda niteliğinde değil mi ?
Bazen dizilerde filmlerde bile olur.Can alıcı bir sahneden sonra ekran kararır ve sadece tek bir kelime telaffuz edilir.Hatta bazen bu son olur.Buradaki olayda bunun aynısı ne var yani bunda anlamıyorum.Bu bir anlatım tekniği,hatta güçlü bir anlatım tekniği.Şöyle kötü bir olay oldu ama beni hiç etkilemedi denmesin diye yapılan birşey.Etkileyiciliği ve uslübu güçlendiriyor.Olaya dair hissiyatı arttırıp duygu katıyor.Dramalarda örneklerini çok defa gördüm açıkçası.
Emre attığın linke tıklayıp baktım. Bir de bölüme bakayım dedim, şu ichigonun hali nedir yahu? http://www.mangareader.net/94-808-4/bleach/chapter-354.html

Roronoa Zoro

One Piece'in tek eksiği; kimsenin ölmemesi. Saçmalığın daniskasıdır bu. Hani bunlar "Korsancılık" oynamıyorlardı? Bu kadar saçma bir şey olabilir mi yahu, el insaf E. Oda. Trollemenin içine bir şey girecekse bu girmeli.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık