Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
yani birşeyini görmedik
Adam, dokunduğun anda seni kavuran bir bariyerin içinde 1 sannin + 2 eski hokage paketledi . Serinin o zaman ki hiyerarşisine göre Hİruzen hepsinden güçlüydü .Aslında bir şeyini gördük ancak Kishimoto retcon çaktı.

Kaldı ki adam için daha ergen çağında Tobirama'yı solladı deniliyor. Savaşta da geldiğinde Tobirama'nın Naruto'yu kurtaramadığı yerde Hİruzen kurtardı. Tobirama'nın yarattığı patlamadan Minato 2 hiraishin yaparken (yol üzerinde naruto ve sasuke'yi de aldı) Hİruzen 69 yaş bedenli edo ile koşarak kaçtı. Tobirama kaçın demeden hermen önce Hİruzen, Tobirama'nın dibindeydi.Devasa 5 element salınımı yaptı. Yüzlerce shinobi + mifune + raikage + mei + onoki'nin beraber durduramadığı Guruguru'yu durdurdu. Orada da 5 Kage üyelerinin üstüne konuldu aslında.

Nitekim biraz retcon maduru olsa da duyduklarımız ve gördüklerimiz güçlü kabul etmemize yeter.

top kage seviyesi yani artık naruto, sasuke, hashirama, madara'nın 2 tık altı tsunade orada mı cidden madara güçsüz haliyle beşine birden tokat atmıştı.
Bahsedilen seviyenin yakınından geçemez 3. Raikage. Adam Jinchuurikisi olmayan Hachibi ile berabere kalıyor. Deidara ise Sanbi'ye tek atıyor :D

Adam, dokunduğun anda seni kavuran bir bariyerin içinde 1 sannin + 2 eski hokage paketledi . Serinin o zaman ki hiyerarşisine göre Hİruzen hepsinden güçlüydü .Aslında bir şeyini gördük ancak Kishimoto retcon çaktı.

Kaldı ki adam için daha ergen çağında Tobirama'yı solladı deniliyor. Savaşta da geldiğinde Tobirama'nın Naruto'yu kurtaramadığı yerde Hİruzen kurtardı. Tobirama'nın yarattığı patlamadan Minato 2 hiraishin yaparken (yol üzerinde naruto ve sasuke'yi de aldı) Hİruzen 69 yaş bedenli edo ile koşarak kaçtı. Tobirama kaçın demeden hermen önce Hİruzen, Tobirama'nın dibindeydi.Devasa 5 element salınımı yaptı. Yüzlerce shinobi + mifune + raikage + mei + onoki'nin beraber durduramadığı Guruguru'yu durdurdu. Orada da 5 Kage üyelerinin üstüne konuldu aslında.

Nitekim biraz retcon maduru olsa da duyduklarımız ve gördüklerimiz güçlü kabul etmemize yeter.

Bahsedilen seviyenin yakınından geçemez 3. Raikage. Adam Jinchuurikisi olmayan Hachibi ile berabere kalıyor. Deidara ise Sanbi'ye tek atıyor :D
Orada 2 eski hokage dediklerin arasında hashirama da var senin mantığa uyarsak hiruzen, hashirama'dan güçlü? Öyle olmuyor edo tensei'de canlandırdığın insanın gücünü de ayarlayabiliyorsun ne kadar çok gerçek haliyle canlandırırsan kontrol etmen de o kadar zorlanıyor. Oradaki hashirama gerçek gücüne kıyasla pire bile değil ki hashirama'yı bırak kage seviyesi naruto, sasuke ve son halindeki madara hariç (hagaromo, kaguya falan onlar tanrı onları saymıyorum) kimse alamaz. Bu üçlü de alırken çok canları yanar bire birde. Orada paketledi diyorsun da devamında gitti o paket ağabey orochiamura'ya kaybetti bunu da yazacan işte yoksa hikaye kopuyor.
Retcon çaktı diyorsun da hiruzen sürekli minato övüyor du naruto'da (shippuden de değil) yani tabi kahramanlığını övüyordu da gücünü övdüğü bariz yani.
Jinchuurikisi olmayan hachibi ile berabere kalıyor demişssin, iyi de orada da denge yok ki bütün biju'lar aynı seviyede mi? hachibi olmasın dördününün ateş gücüne kurama tek atıyordu ki bariz bir şekilde evren kurama en güçlü ve aşırı dengesiz biju diye tanıtıldı. Sanbi o kadar güçlü değil yani çok büyük ihtimal hachibi kurama'dan sonraki en güçlü biju.

Jiraiya vs itachi savaşında itachinin kazanacağını söyleyen çok gördüm. Bana göre imkansız ama var işte böyle bir kitle. Yinede naruto ilk animelerimden ve çok detaylı izleyemedigim için çok detaylı yorum yapamıyorum.

Orada 2 eski hokage dediklerin arasında hashirama da var senin mantığa uyarsak hiruzen, hashirama'dan güçlü?
Benim mantık değil bu hocam. Serinin başında Hiruzen en güçlü hokage olarak sergilendi sonrasında gelen temasal değişiklik sebebiyle Uchihaların serideki rolü Sasuke'den dolayı çok gelişti bunun kontrastı olarak da Senjular da gelişti. Buna en basit örnek savaşta 20 Jonine ölen ve daha ergen Hİruzen tarafından sollanan Tobirama retcon sonrası Edo Tensei - Hİraishi- kage bunshin tekniklerinin mucidi badasss bir abi olarak çıkageldi.

orochiamura'ya kaybetti bunu da yazacan işte yoksa hikaye kopuyor.
Ben kazandı demedim ki 2 Edo Beden mühürledi ve Orochimaru'yu bir daha köye tehdit olamayacak bir hale soktu. Paket işte.

Retcon çaktı diyorsun da hiruzen sürekli minato övüyor du naruto'da (shippuden de değil) yani tabi kahramanlığını övüyordu da gücünü övdüğü bariz yani.
Evet. Buna karşı gelen bir şey demedim zaten. Serinin başında Hokageler için durum şöyle resmedildi Zirve Hiruzen > Minato > Sannin > Yaşlı Hiruzen . Hashirama canlı haliyle büyük ihtimalle YaşlI Hiruzen'in üstü Minato'nun alıtydı ve Tobirama en güçsüzdü. Sonra bu değişti. Ancak Hİruzen'in zirve halinde Hashirama ve Naruto hariç en güçlü kage olduğu ve yaşadığı süre boyunca içinde bulunduğu gokagelerin en güçlüsü olduğu değişmedi bu savaş arkında da onaylandı. Sadece yeterli etkinliği yok Hiruzen'in. Bu da serinin çok başında ölmesinden geliyor.

iyi de orada da denge yok ki bütün biju'lar aynı seviyede mi?
Aynı demedim ancak Kurama hariç diğer 8'İ arasında çok devasa farklar yok. Kurama sırf kükredi diye 5 bijuu yerle yeksan olurken Hachibi aynı anda iki tanesini üstünden atmakta zorlanıyordu. Hachibi'nin şu takım tarafından yakalanmışlığı var https://naruto.fandom.com/wiki/Eight-Tails_Subduing_Team :D Raikage mühürlemeden önce.

Sanbi o kadar güçlü değil yani
Hocam iyi de biri tek yiyor biriyle berabere kalınıyor Raikage'nin o kadar da etkileyici olmadığını anlamak için Sanbi'nin hachi ile eşit güçte olmasına gerek yok. Ben zaten Deidara daha güçlü demiyorum.

Ayrıca Hachibi,Kyuubi'den sonra 2. ancak o durum biraz şöyle Kyuubi 1000/10000 ise Hachi 200 Diğer Bijuular da 150-100 arası fark bu kadar.Kaldı ki önemli bir diğer fark da şu sen seride Hachibi'nin yaptığı her şeyi Killer Beee Jinchuurikisi iken yaptığını gördün. Ve biliyoruz ki bijuular jincler ile daha güçlüler ve Hachibi hem jinci var hem de o da yetmiyor mükemmel kontrolü olan bir jinc'i var. Yani Raikage'nin berabere kaldığı Hachibi, Killer Bee'li halinden çok daha güçsüz. Sanbi, Deidara'dan tek iyince, Jincleri olmadan daha zayıflar denilmişti.

Raikage'nin o bahsedilen (Hashirama-madara'nın 2 tık altı denen lig) ligde olamayacağının bir nedeni de 10.000 askeri aşamamış olması.

Shippuden başındaki Sasuke, sadece yakın dövüş teknikleri kullanarak ve de hiç kimseyi "öldürmeyerek" zaten yüzlerce kişiyi alabiliyordu.

Minato daha jonin iken 1000 şinobilik cepheyi tek başına alabiliyordu.

Nitekim evet 3. Raikage epey sağlam bir abi ancak o kadar da değil. Hokage olmayan Kageler arasında ilk 5'e girer. Hokagelerden de Kakashi hariç kimseye karşı garanti kazanma şansı yok.

Benim mantık değil bu hocam. Serinin başında Hiruzen en güçlü hokage olarak sergilendi sonrasında gelen temasal değişiklik sebebiyle Uchihaların serideki rolü Sasuke'den dolayı çok gelişti bunun kontrastı olarak da Senjular da gelişti. Buna en basit örnek savaşta 20 Jonine ölen ve daha ergen Hİruzen tarafından sollanan Tobirama retcon sonrası Edo Tensei - Hİraishi- kage bunshin tekniklerinin mucidi badasss bir abi olarak çıkageldi.

Ben kazandı demedim ki 2 Edo Beden mühürledi ve Orochimaru'yu bir daha köye tehdit olamayacak bir hale soktu. Paket işte.

Evet. Buna karşı gelen bir şey demedim zaten. Serinin başında Hokageler için durum şöyle resmedildi Zirve Hiruzen > Minato > Sannin > Yaşlı Hiruzen . Hashirama canlı haliyle büyük ihtimalle YaşlI Hiruzen'in üstü Minato'nun alıtydı ve Tobirama en güçsüzdü. Sonra bu değişti. Ancak Hİruzen'in zirve halinde Hashirama ve Naruto hariç en güçlü kage olduğu ve yaşadığı süre boyunca içinde bulunduğu gokagelerin en güçlüsü olduğu değişmedi bu savaş arkında da onaylandı. Sadece yeterli etkinliği yok Hiruzen'in. Bu da serinin çok başında ölmesinden geliyor.

Aynı demedim ancak Kurama hariç diğer 8'İ arasında çok devasa farklar yok. Kurama sırf kükredi diye 5 bijuu yerle yeksan olurken Hachibi aynı anda iki tanesini üstünden atmakta zorlanıyordu. Hachibi'nin şu takım tarafından yakalanmışlığı var https://naruto.fandom.com/wiki/Eight-Tails_Subduing_Team :D Raikage mühürlemeden önce.

Hocam iyi de biri tek yiyor biriyle berabere kalınıyor Raikage'nin o kadar da etkileyici olmadığını anlamak için Sanbi'nin hachi ile eşit güçte olmasına gerek yok. Ben zaten Deidara daha güçlü demiyorum.

Ayrıca Hachibi,Kyuubi'den sonra 2. ancak o durum biraz şöyle Kyuubi 1000/10000 ise Hachi 200 Diğer Bijuular da 150-100 arası fark bu kadar.Kaldı ki önemli bir diğer fark da şu sen seride Hachibi'nin yaptığı her şeyi Killer Beee Jinchuurikisi iken yaptığını gördün. Ve biliyoruz ki bijuular jincler ile daha güçlüler ve Hachibi hem jinci var hem de o da yetmiyor mükemmel kontrolü olan bir jinc'i var. Yani Raikage'nin berabere kaldığı Hachibi, Killer Bee'li halinden çok daha güçsüz. Sanbi, Deidara'dan tek iyince, Jincleri olmadan daha zayıflar denilmişti.

Raikage'nin o bahsedilen (Hashirama-madara'nın 2 tık altı denen lig) ligde olamayacağının bir nedeni de 10.000 askeri aşamamış olması.

Shippuden başındaki Sasuke, sadece yakın dövüş teknikleri kullanarak ve de hiç kimseyi "öldürmeyerek" zaten yüzlerce kişiyi alabiliyordu.

Minato daha jonin iken 1000 şinobilik cepheyi tek başına alabiliyordu.

Nitekim evet 3. Raikage epey sağlam bir abi ancak o kadar da değil. Hokage olmayan Kageler arasında ilk 5'e girer. Hokagelerden de Kakashi hariç kimseye karşı garanti kazanma şansı yok.
İlk 2 cevabına genel olarak katılıyorum ama retcon yemesi ayrı birşey yemiş bitmiş, evrenin tamamına son haliyle bakmak lazım ki sen hashirama minato altı diyorsun yanılmıyorsam o imkansız hocam. Adam naruto'dan önceki ashura reenkarnasyonu olmayı geçtim dna'sını kime aktarsan hayvan gibi p. up alıyorsun madara bile onun genleriyle bilmem kaç yıl yaşadı ki madara diyoruz burada. Tobirama en güçsüzü değildir ya tsunade ya da kakashi en güçsüzü. Eğer kakashi'yi kage olduktan ve sharingan'ı kaybettiği versiyonla alırsan en güçsüzü odur yok zirve halinden kıyaslarsak sharinganlı kakashi tsunade'den iyidir.
Biju konusunda da haklısın çok büyük farklar yok aralarında ama demek istediğim aralarında fark olmaması biju'ları herkes alır oh çok kolay değil matatabi'yi hidan ile kakuzu birlikte almaya gidiyorlardı.
Hachibi güçlü demiyorum yani devasa güçlü falan değil de o yakalanmış dediğin ekipte 2 tane kage var. 4. Raikage dediğin adam da naruto ile killer bee kaçarken tsunade yanlarına geçmişken üçüne birden gözdağı veriyordu da üçü birden bu herifi nasıl geçcez diye düşünüyorlardı orada minato fb yapıp saygımı kazandın geç diye bırakıyordu naruto'yu yener demiyorum sadece gözdağında bulunmasından bahsediyorum.
Shippuden başındaki sasuke bilemiyorum yani evet orada finaldeki halinde olduğu gibi tanrı güçleri yok ama bunlar oyun bozan karakterler; naruto, madara, hashirama gerçi sen hashirama minato altı dedin :) Bence minato bütün kageler arasında dört ya da beş olur naruto, hashirama, mu, onoki, minato. 3. raikage'de bunlardan sonra gelir tahminimce.
Kusura bakma senin gibi mesajları ayırarak cevap yazma yöntemini bilmiyorum o da benim kusurum olsun :)

sen hashirama minato altı diyorsun yanılmıyorsam o imkansız hocam. Adam naruto'dan önceki ashura reenkarnasyonu olmayı geçtim dna'sını kime aktarsan hayvan gibi p. up alıyorsun madara bile onun genleriyle bilmem kaç yıl yaşadı ki madara diyoruz burada.
Ben Minato > Hashirama diye düşünmüyorum zaten .Hocam dikkatlı okumuyorsunuz sanırım benim dediğim bu;

Serinin başında Hokageler için durum şöyle resmedildi
retcon yemesi ayrı birşey yemiş bitmiş
Tamam Retcon zaten işin Hashirama-Tobirama kısmı. Ancak Hİruzen'in sıradan kagelerden güçlü oluşu sabit kaldı değişmedi .

Eğer kakashi'yi kage olduktan ve sharingan'ı kaybettiği versiyonla alırsan en güçsüzü odur
Elbette herkesi kage haliyle ele alıyorum.

zirve halinden kıyaslarsak sharinganlı kakashi tsunade'den iyidir.
Buna katılmıyorum.

ekipte 2 tane kage var
Evet ikisi de Hachibi'yi tutanlar arasında değil. Diğer fodderlar tutuyor bu ikisi saldırıyorlar Zaten ancak o zaman Raikage, Hachibi ile dövüşmeden mühürleyebiliyor. Daha önceki bir olayda ise Hachibi ile teketek yapıp berabere kalıyorlar. O da Hachibi'nin tüm kuyrukları kesildikten sonra berabere kalıyorlar.

sen hashirama minato altı dedi
gerçi sen hashirama minato altı dedin :)
Valla hocam hiç anlamamışsınız.

Kusura bakma senin gibi mesajları ayırarak cevap yazma yöntemini bilmiyorum
Ne kusuru yav estağfurullah. Ayrıca çok kolay (söz konusu cümleyi imleç üzerinden basılı tutup seçin sonra otomatikman alıntı yap kutucuğu çıkıyor ona da bas parçalı alıntı tamam.

Cok guzel tespitler yapilmis sunu da ekleyeyim tabi hashirama, jiraiya veya naruto gibi olmasa da sage modu acabiliyor minato. Kisa bir sureligine ve savasta rakibini analiz yapmasi icin yetecek duzeyde bir mod ama yine de onu acan kac tane karakter var evrende.
Kage seviyesi olayi biraz supheli cunku 3. Raikage gibi manyak olan da var yani o adam muhtemel hashirama, minato sonrasi bence en guclu kage. Tsunade de var iyi bir kage ama bire bir dovuste istemezsin destek guc olur
Minato’nun sm ustalığı da söylendiği kadar kötü değil zaten. Jiraiya’nın aksine suratı hiç kurbağalaşmıyor.
Dövüşte kullanamama sebebi bu chakrayı emmesinin çok sürmesi ve emdiğinde de çabuk bitmesi. Bu sıkıntı en başta naruto’da da vardı. O en azından 5 dk sürecek kadar emiyordu tabi ama frs atsa hemen bitiyordu. Naruto’nun çözümü kagebunshin’ler olmuştu. Yoksa dövüş boyunca sürmüyordu.

Normalde yapılması gereken şey keşiş kurbağaları çağırmak. Onlar doğa chakrasını emip sana veriyor zaten. Senin sadece kurbağalaşmamayı, bu chakrayı kontrol edebilmeyi öğrenmen lazım. Onu da minato yapabiliyor.
uzun süre beklemek sorun olmasa keşiş kurbağalarla kullanır. Ama dövüş tarzına da hiç uygun değil zaten. Minato uzaktan ninjutsular atacak, kurbağalarla kombo atacak biri değil. Bu sennin mod’u hiç kullanmaması normal.

Kage lig meselesine gelirsek, ben “5 kage üyeleri” diye belirttim zaten. Ama o üçüncü raikage’nin o derece güçlü olduğundan da şüpheliyim.
O adam düz hachibiyle savaştı. Bijuu’lar bi jinchuuriki’leri yokken daha dengesiz ve güçsüzler. Killer bee ondan güçlüdür veya denktir mesela. İtachi vs ms sasuke de o ligde bişeydi.
Naruto evreninde düz kaba kuvvet, dayanıklılık ve hızla top 3 kage olacak kadar yükselmek zlr. Çok hile hurda, tuzaklar falan var. Hachibi gibi düz ve mertçe dövüşmez herkes. Adamın yenildiği naruto bi klondu. Onu da hatırlatmış olayım.

Ne kusuru yav estağfurullah. Ayrıca çok kolay (söz konusu cümleyi imleç üzerinden basılı tutup seçin sonra otomatikman alıntı yap kutucuğu çıkıyor ona da bas parçalı alıntı tamam.
Eyvallah diyorum o zaman anlaşamadık iletişim bozukluğu diyelim de senin konu başlığına cevabın ne minato mu itachi mi?

Minato’nun sm ustalığı da söylendiği kadar kötü değil zaten. Jiraiya’nın aksine suratı hiç kurbağalaşmıyor.
Dövüşte kullanamama sebebi bu chakrayı emmesinin çok sürmesi ve emdiğinde de çabuk bitmesi. Bu sıkıntı en başta naruto’da da vardı. O en azından 5 dk sürecek kadar emiyordu tabi ama frs atsa hemen bitiyordu. Naruto’nun çözümü kagebunshin’ler olmuştu. Yoksa dövüş boyunca sürmüyordu.

Normalde yapılması gereken şey keşiş kurbağaları çağırmak. Onlar doğa chakrasını emip sana veriyor zaten. Senin sadece kurbağalaşmamayı, bu chakrayı kontrol edebilmeyi öğrenmen lazım. Onu da minato yapabiliyor.
uzun süre beklemek sorun olmasa keşiş kurbağalarla kullanır. Ama dövüş tarzına da hiç uygun değil zaten. Minato uzaktan ninjutsular atacak, kurbağalarla kombo atacak biri değil. Bu sennin mod’u hiç kullanmaması normal.

Kage lig meselesine gelirsek, ben “5 kage üyeleri” diye belirttim zaten. Ama o üçüncü raikage’nin o derece güçlü olduğundan da şüpheliyim.
O adam düz hachibiyle savaştı. Bijuu’lar bi jinchuuriki’leri yokken daha dengesiz ve güçsüzler. Killer bee ondan güçlüdür veya denktir mesela. İtachi vs ms sasuke de o ligde bişeydi.
Naruto evreninde düz kaba kuvvet, dayanıklılık ve hızla top 3 kage olacak kadar yükselmek zlr. Çok hile hurda, tuzaklar falan var. Hachibi gibi düz ve mertçe dövüşmez herkes. Adamın yenildiği naruto bi klondu. Onu da hatırlatmış olayım.
Minato'nun sm durumu aynen dediğin gibi savaş için yararlı değil ama zaten herifte dehşet jutsular var rasengan ile hiraishin mükemmel kombo oluyor bir de bunun yanında mühür jutsuları var ki kurama'nın biju damasını lap diye alıp uzağa yollamıştı hiraishin ve mühür ile kombolayıp. Bu herif mükemmel savaşçı, dehşet bir zeka ve üzerine savaşta ona analiz desteği olabilecek sm oalyı da var. Ben her zaman favorim itachi'dir karakter olarak ama bire birde dövüşte bence kafa kafaya olurlar sonunda minato alır.
Orada klona yenildi de adam kendinde değil yani kabuto manipüle ediyor ve tam olarak yenilmiyor ki kendi kendini mağlup ediyor. Dediğin gibi bunlar adamı alıp en iyi 3 kage falan yapmaz ama gaara seviyesinde de olmaz sanırım :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık