Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Namikaze Minato vs Uchiha İtachi

Kim yener?

• Minato kazanır.

Kullanılan: 128 68.1%
  • İtachi kazanır.

Kullanılan: 60 31.9%

• Kullanılan toplam oy
    188
@rhaman31

Aynen katılıyorum. Bir kere Itachi, Sasuke ile karşılaşmadan önce ölmek üzereydi. Ağır bir hastalığı bulunuyordu ve sadece ölümünün, kardeşinin elinden olmasını istedi. Dediğin gibi daha en başta Itachi tek atabilirdi. Hatta zetsu bile Itachi'nin neden bilerek darbe aldığına anlam veremiyordu. Açıkçası Power up sonrası EMS Sasuke bile Itachi'nin Kabuto vssinde izlemekten başka bir şey yapamıyorsa, Itachi'nin yerini diğerlerinden ayırmak gerekir. Bence Madara ve Hashirama gibi über karakterler ile tek beden Pain dışında hiç kimsenin Itachi karşısında şansı yok.
İtachiyi bende severim ama abartmışsın hacı yaw.

Bir itachi hayranı olarak minato alır.Minato nun dehası,hızını hesaba katarsak minato alır.Zaten narutoyu yakalamaya gittiklerinde jiraya narutoyla birlikte olduklarında kisame itachiye şöyle diyordu itachi san siz belki jirayala dövüşebilirsiniz ama ben dövüşemem diyordu.İtachi de bende onunla dövüşemem gibi bir şey söylüyordu.jiraya ise minato benden daha üst düzeyde diyordu.yani burdannamikaze itachiyi alır gibi bir denklem çıkıyor

Kısacası Güç bakımından itachi<_ jiraya <minato :D
İtaçi istese orda jiraiya'yı çok rahat alırdı. Teke tekte bile jiraiya'dan üstün olan bi itaçi yanında bide kuyruksuz kuyruklu denilen çakra azmanı bi yaratık varken en iyi ihtimalle onu yanımızda götürebiliriz diyo. Ama aynı itaçi jiraiya'nın dengi olan oroçimaru'yu adam yerine bile koymayıp, indir lan elini diye posta koyuyo. İtaçi'nin gerçek bi gundi olduğunu bilmediğimiz dönemde söylediği laf jiraiya'yı yücelten bi laftı. Ama gördük ki itaçi konoha için herşeyi yapmaya hazırmış. Oroçi'nin saldırısına maruz kalmış, onlarca güçlü şinobisini kaybetmiş, köyün büyük kısmı zarar görmüş ve hepsinden önemlisi hokage'sini kaybetmiş bi konoha'nın geriye kalan son umudu olan ve köydeki kage seviyesindeki tek şinobi olan jiraiya'yı öldürürse köyün yok olması kaçınılmazdı. Tabi bu arada 9 kuyrukluyu da akatsuki'ye kazandıracağı düşünülünce sadece konoha'nın değil bütün ninja dünyasının sonu olurdu.

sonra itachi obitoyu madara sanıp,gücünden cekinip emrine giriyor.minato madara oldugunu düsnmesine ragmen eline beline rasengan verip gönderiyor.

yinede senaryodaki durumlara baktıgımızda ve itachi,orochimaru,jiraiya alayı köydeyken minato köyün en güçlüsü olarakta seciliyorsa ben oyumu minatoya veririm.yüzde 50.5 minato,yüzde 49.5 itachi diyorum.
İtaçi tobi'nin emrine girmiyo, ondan güçlü olduğunu söylüyo. Orjinal madara'nın basit bi replikası ve ben ondan güçlüyüm dedi. Tobi de bunu onaylarcasına öldükten sonra konoha'ya saldır emri verdi. Minato öldüğünde itaçi akademiden yeni mezun olmuş ve şaringan açmasına 2 sene var. Yani 6 yaşında. O yaştaki bi çocuğun denkleme dahil olmasını, hokage'yle gücünün kıyaslanmasını beklemiyosun heralde.

Naruto'nun babası?
Minato'nun oğlu değilmiydi o?

Kıyaslamaya gelirsek; kyuubii saldırısı olmasaydı halef-selef olacak iki kişiden bahsediyoruz. Yondaime öldükten sonra yerine geçecek olan godaime ünvanının şu anda olduğu gibi yere düşmesini engelleyecek kişiydi itaçi. Sarutobi o yaşta iki kage+oroçi'yla kapışabiliyo ve diyo ki 10 yaş daha genç olsaydım ananı ağlatırdım. 13 sene evvel minato'nun kendisinden güçlü olduğunu düşünürsek baya aşmış bi seviyede demektir minato. Şimdiye kadar bu aşmışlığını hiç görmedik. Neler yapabiliyo bilmiyoruz. Jiraiyan'nın naruto'ya söylediği sen mibato gibi binlerce jutsu öğrenebilecek biri değilsin sözünün altını doldurduğunu görmedik henüz. Jiraiya sannin mod'a sahip ve ilk fırsatta naruto'ya da öğrettirdi. Minato'yu es geçeceğini sanmıyorum. Minato'nun çakra her ne kadar aşmış olmasa da bijuu dama+kyuubii'yi ışınlamaya yetecek üstüne naruto'yu tobi'nin elinden kurtarıp sonra dönüp savaşacak bu esna da kyuubii'nin kontrolünü tobi'nin elinden alacak kadar sağlam bi adam. Kabuto bile sannin mod'a geçebiliyosa minato rahat rahat geçer. Hangi elementleri kullandığını bilmiyoruz jounin olduğuna göre en az 2 element kullanabiliyo. Profesörü geçtiğine göre ben 4 kullandığını düşünüyorum. Hız konusunda rakipsiz olduğu herkesin malumu. Zeka konusunda muhtemelen kendisiyle aşık atabilecek tek kişiyle kıyaslıyoruz. Minato'nun eşsiz ışınlama tekniğini düşünürsek savaş zora girdiğinde itaçi'yi dünyanın öbür ucuna ışınlayarak zaman kazanabilir ve yeni bi strateji belirleyebilir.
İtaçi'ye gelirsek; 5. hokage olması kesin olan kage üstü bi seviyedeki, zeka ve strateji olarak serinin en iyi iki kişisinden biri olan başka bi dahi. Genjutsu konusunda ki uzmanlığı minato için çok büyük bi tehdit, ayrıca susanoo'sunda bulunan yata aynasını geçebilecek bi saldırı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca 8 senelik kullanımdan sonra bile gözleri hala görebiliyodu. Sasuke 3 günde kör oldu. Senninlerden en sadisti oroçimaru'nun göz dikmesine aldırmamış, saldırı girişimlerini WB'nin ace'i uykusunda teklemesine benzer bi yolla savuşturmuştur. Aynı anda iki jinçuriki, gai, kakaşi'yle dalga geçen adam itaçi'den çekindiği için konoha'ya dokunmamıştır. Üstelik elinde nagato,kisame,konan,deidara ve diğerleri varken bile mabadı yememiştir itaçi'nin sözünün üstüne söz söylemeye.
Kısacası ikisi de aşmış ve konoha'nın yetiştirdiği en güçlü iki şinobidir bana göre. (Naruto ve sasuke ileride bunları geçecekse de henüz geçebilmiş değiller bence) Susanoo'nun danzou'nun rezil rüzgar saldırıları karşısında bile zarar gördüğünü düşünürsek minato susanoo'ya zarar vermenin bi yolunu bulacaktır elbet. En kötü ihtimalle susanoo'yu ışınlayıp itaçi'yi çıplak bırakır :D İtaçi yata aynası ve genjutsularıyla yenilmez bi görüntüye sahip. Minato da hızı ve yaratıcılığıyla her türlü ortamda sıyrılma kapasitesine sahip. Muhtemelen dövüşleri şikamaru'nun çunin savaşında ki gibi karşılıklı sonuçsuzluğu öngörmeleri dolayısıyla şogi yada taş-kağıt-makas yöntemiyle sonuçlanır. Haşirama vs madara'dan çok daha ilgi çekici ve zevkli bi karşılaşma olacağı garantidir.

Hacı sage mod kullanabilenler dışındakileri direkt ele zaten. Bu adamın gözlerine bakmadan vs atabilmen lazım. Adam genjutsuda aşmış. Izanami ile seni maymun eder, Kotoamatsukami ile eline muz verip oynatır. Ki daha bu adamın Tsukuyomi ile yapacağı işkence var. Kabuto da Itachi ile bu şekilde, gözlerini kapatarak sage modda vs atabiliyordu. Ki Kabuto son formunda über güçlü bir karakter. Orochimaru + Sage mod + Bir sürü klan hücresi nakletmiş kendisine. O haldeyken bile genjutsuya yakalandı.
Aynen Mahir.Gai bile kakashi ile vs atmak için bakmadan dövüşmeyi öğrendim diyor.Kaldı itachi den bahsediyoruz.Adam 1 gözünü verir,ama direk kabuto ya yaptığı gibi maymun eder sektirir taş gibi minato yu :D Minato da sage de yok.Sürekli ışınlansa nereye kadar.Bir yerde bakmak zorunda kalacak.

Hayır anlamadığım sanki İtachi sürekli ms kullanabiliyormuş gibi konuşuyorsunuz.Arkadaş Sasuke bir Bee bi Raikage birde Danzou ile vs attı kör oldu.Yaptığıda 2 amaterasu 2 susano'o.İtachi Kakashi'ye Tsukuyomi Jiraiyadan kurtulmak içinde amaterasu atınca vücudum kaldırmıyor dinlenmem lazım tarzı bir şeyler söylüyordu bence İtachi'yi fazla büyütüyorsunuz.Edo İtachi olsa tamam diyecem de 2 kez ms kullansa kör olacak kan kusan İtachi nasıl kazanıcak?

reiper@

mahir sen beni anlamamak için hususimi ugrasıyorsun :ehe: ilk yorumumdaki zorlanmayı acıkladım,rhaman anladı herhalde yazmadı sen hala bana o vsyi anlatıyorsun.ben sasuke itachiyi güç olarak zorladı mı dedim ? tekrar anlatayım.sasuke itachiyi bedenen zorladı,yani itachinin bedeni vsyi kaldırmadı. ;)

sen tekrar yazınca arşivden yeniden izledim vsyi.dedigin gibi itachi sasukeyi sınıyor,ama gerceklerde su götürmüyor.öncelikle genjutsu savası yapıyorlar.sasuke virgüllü sharinganıylan,itachini tsukuyomisini kırıyor.bak itachi kırdırmıyor,sasuke kırıyor.zetsu bile artık genjutsu işe yaramaz diyor.

taijutsu ve shuriken savasına geciyorlar.sasuke burdada itachiye denk ama hileli shuriken saolsun üstünlük sasukeye geciyor.orda bacagına saplanmasına bile bilemi izin verdi yani itachi ? alakası yok,gözleri bulandıgı,bedeni hasta oldugu için tam randıman yapamıyor,tabi kendini tutmasa bastan susanoo acsa yener sasukeyi ben buna birsey diyemem.yinede öyle bir yazıyorsunuzki sanki itachi sinek avlamıs.

en sonunda itachide baktı olmuyacak ninjutsu savasına giriyorlar.sasuke kirin için ortam hazırlıyor.itachi üstünlügü ele gecirmek için ameterasuyla saldırıyor.en sonundada baktı kardesinin sakası yok,itachi susanoo acıyor.su vsnin her yerine bakarsan dogrudur bastan tam gücle itachi sasukeyi yener ama vsnin her yerinde itachi falso veriyor,hatta kücük cocuklar bile anlasın diye,kishi zetsuyu doktor yapmıs itachi tahlili yaptırıyor.

sasuke susanoo kullandıktan sonra diyorki,hücrelerimin her biri agrıyor.işte o agrı susanoo kullandıktan kısa süre sonra itachiye kan kusturuyor.akla kara bir degildir.yata aynası sadece son form susanooda var,normal halinde,yani chakrası azalmısken yada sasuke vssinde oldugu gibi kan kusarken yok.kaldıki tsunade bile catlatabiliyor,danzou bile direk bombos acık yapabiliyor.bu ikisini toplasan bir sennin jiraiya,bir minato etmezler.

bana desenki adil sartlarda itachide hiç bir sey yok kim kazanır yada edo itachi evet bende itachiye oy veririm ama gördüklermiz üzerinden minato daha güçlü bence.

cagdas@

yasını biliyorum orda kastettigim suydu aslında,üsendim yazmaya,yani minato hokageyken itachi arkadan gelsede minatoyu gecemiyecekti.o köyde minatoyu gecme potansiyeline sahip tek bir kişi gösterildi,oda bizim zamsalak naruto.muhtemelen itachi godaime olucaktı.ama minatoda gelişmesine devam edicegi için o zekayla,hashirama ayarına gelirdi.ki daha minatonun senju olup olmadıgı belli degil,birde senju cıkarsa :ehe:

narutoda üzülerek kabul ediyormki bu bir gercek;

rikoudonun kücük ogul > büyük ogul

hashirama > madara

tobirama > izuna

minato > itachi

naruto > sasuke

adam böyle kurgulamıs,karizma adamlar yerine vegeta gibi,goku gibi olanları daha güçlü kılmıs.üstüne birde minatoyu hepten kayırmıs,ona zekada vermiş,kesin kendini koymustur onun yerine :flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık