Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Nami mi, Sanji mi?

Nami mi Sanji mi?

• Kullanılan toplam oy
    174
@Master of Puppets 'ın yazdıklarını tam ben atıyordum ki @Roronoa Zoro atmış. :D

Nami tayfanın en kurnaz ve kafası çalışan karakteri olabilir, hatta kesin bile diyebilirim. Direk aklıma gelen bu olaylar var.

Hikayelerini dinlemeye devam etmesi ayrıca hoşuma gitti. Luffy'ye ayrı bir değer veriyor Nami...

@Master of Puppets 'ın yazdıklarını tam ben atıyordum ki @Roronoa Zoro atmış. :D

Nami tayfanın en kurnaz ve kafası çalışan karakteri olabilir, hatta kesin bile diyebilirim. Direk aklıma gelen bu olaylar var.

Hikayelerini dinlemeye devam etmesi ayrıca hoşuma gitti. Luffy'ye ayrı bir değer veriyor Nami...

Bu konu, Nami'ye hiç dikkat etmediğimi fark etmemi sağladı. Hatta ilk yorumumda aralarında bir fark görmediğimi söylemiştim. Hakikaten görmemişim ama varmış. :D

Üye silindi 1004

Bu konuda Nami'yi savunanların genelde Nami fanı değilde Zoro fanı olarak bilinen kişiler olmalarını tesadüf olarak açıklamayacaksın değil mi?
Nami seven Zoro, Zoro seven Nami sevmiştir her zaman. Sanjiciler Nami'yi sevmez kezban der, hoş olmayan şeyler der. Sanji fanları Nami ve doğal olarak Zoro haterıdır.

Bu işler biraz popülerliğe bakıyor. E.Oda'nın bu anketlerden haberi olmamasına imkan yok.

https://onepiece.fandom.com/wiki/Popularity_Polls

• İlk anket : Sanji 4.sırada, Nami 5.sırada
  • İkinci anket : Sanji 3.sırada, Nami 5.sırada
  • Üçüncü anket : Sanji 3.sırada, Nami 7.sırada
  • Dördüncü anket : Sanji 3.sırada, Nami 6.sırada
  • Beşinci anket : Sanji 4.sırada, Nami 8.sırada
  • Altıncı anket : Sanji 3.sırada, Nami 8.sırada
Nami bir kez bile ilk 3 sıraya girememiş, Sanji ise sadece 2 sefer 4.sıraya düşmüş, diğer geri kalanlarda hep ilk 3'te yer almış bir karakter.

Shanks bile 3.sırada bulunmuş, hatta Law bile 2.sırayı alabilmiş bir karakter iken, Nami'nin daha önce hiçbir zaman ilk 3'te yer alamaması demek popülerlikte büyük bir sorunu olduğunu gösteriyor, ve bunu E.Oda'nın bilmiyor olmasına imkan yok. Eğer kadın karakterler One Piece'in izleyici kitlesine hitap etmiyor derseniz de yanılırsınız, üçüncü ankette Nami Robin'in bile gerisinde kalıyor, Robin 6.sırayı almış.

Yani popülerlik konusunda bırakın Sanji'yi, Chopper ve hatta Law'a bile yenilen Nami karakterinin ilk baştaki kurgulanış şekli tayfanın en önemli 3 üyesinden birisi olması yönünde ayarlanmış olsa bile, manganın ilerleyişi ve takipçilerin isteği doğrultusunda bu değişmiştir.

Örnek vermek gerekirse, E.Oda muhtemelen zaman atlaması öncesi ilk ankette bile Sanji'nin gerisinde kalan Nami için planlarını değiştirmeden devam etmek istemişti, Luffy ile Zoro'nun kavgasına müdahale ederek Vivi'ye yardım etme kararı aldıracak kadar etkili olan Nami, Gökyüzü adasına gidiş yolunda rotacılık yeteneğini göstererek büyük bir etki sağlamıştı.

Sonra ne oldu? Nami bundan sonra böyle bir etki yaratabildi mi?

Tayfanın ne yapacağına karar vermeyi geçtim, artık sıradan Chopper gibi ve Usopp gibi bir karakter haline döndü Nami. Görünüşe bakılırsa E.Oda bir vakitten sonra fikrini değiştirdi ve Nami'nin etkisini azalttı. Sanji ise zaman içinde hem zekası hem de liderlik yeteneği ile daha ön plana çıkmaya başladı. Bunun belirtisini mr.prince ile az çok görmüştük, daha sonra Enel'in gemisinin iç mekanizmasına zarar vermesi, ve daha sonra Enies Lobby'de kapıları kapattırarak denizde girdap oluşmasını sağladı ve bir bakıma tayfayı kurtardı, Sanji liderlik özelliğini Punk Hazard'da G5 denizci askerlerine bir korsan olmasına rağmen liderlik ederek gösterdi. Daha sonra Zou'ya gitmeden önce Luffy ile konuşup tayfaya liderlik eden yine Sanji oldu, Nami değil. Rotacı olmanın önemine yalandan bir kaç kez Inuarashi ile değinildi tabii, öbür taraftan Bartolomeo'nun rotacısı olmadan yeni dünyada hayatta kaldığını söyleyerek rotacılığı resmen ayaklar altına aldı E.Oda. Ayrıca Vivre Card varsa, onu takip ederek istediğin yere gidebileceğini de bize gösterdi, bütün bunlar rotacılığın değerini azaltan etkenler oldu.

Haliyle rotacılık yeteneğinden ziyade, liderlik ve zeka kullanabilmek daha büyük meziyet haline geldi, bunların yanında Sanji'nin gücü de ayrıca geldiği ailenin zenginliği ve etkisi de çok önemli. Sanji'nin Nami'den daha önemli olmadığını söylemek şuan için çok zor.

Sanji şuan tayfada liderlik edebilme ve zekasını bu doğrultuda kullanabildiği için Zoro'nun yapamayacağı şeyleri de yapabiliyor olması sebebiyle, tayfanın en önemli adamı olma doğrultusunda Zoro ile kıyaslanacak seviyede. Zoro'nun da liderlik yapabildiğini gördük lakin Sanji'yi Zoro'dan ayıran etken Sanji'nin çok daha zeki bir karakter olması.
Harika bir mesaj. Arada kaynamasın.

Harika bir mesaj.
Teşekkür ettim.

Nami seven Zoro, Zoro seven Nami sevmiştir her zaman. Sanjiciler Nami'yi sevmez kezban der, hoş olmayan şeyler der. Sanji fanları Nami ve doğal olarak Zoro haterıdır.
Enteresan. Halbuki Zoro Nami'yi sevmez, onu koruyan hep Sanji olmuştur. Hatta Zoro ile Sanji'nin yaptığı ilk kavganın sebebi de Nami'dir. Fanları neden aksi yönde davransın ki?

Üye silindi 1004

Teşekkür ettim.

Enteresan. Halbuki Zoro Nami'yi sevmez, onu koruyan hep Sanji olmuştur. Hatta Zoro ile Sanji'nin yaptığı ilk kavganın sebebi de Nami'dir. Fanları neden aksi yönde davransın ki?
Doğru hatırlıyorsam genel tartışmada Nami'ye sallayanların hepsi Sanji fanıydı mevzu tokada gelince.

Sanjici arkadaşlar; konuya ilk yaptığım yorumda aralarında bir fark görmediğimi söylemiştim. Şimdi, Namiciler fikrimi değiştirmiş durumda. Mangadan güzel kanıtlar attılar ve beni tavladılar. Siz de bu şekilde manga sayfalarıyla bir çalışma yapsanız ne güzel olurdu. Konu o şekilde çok kaliteli bir hal alır. Anlamsız laflar savurmaktansa böylesi daha faydalı. Manga üzerinden gidelim. Tabii yine siz bilirsiniz. :/

Bu konuda Nami'yi savunanların genelde Nami fanı değilde Zoro fanı olarak bilinen kişiler olmalarını tesadüf olarak açıklamayacaksın değil mi?
Bu konunun Zoro ile ne alakası var? Konunun adı; Nami mi, Sanji mi?. Eğer Sanji daha değerli olsa yazardık. Hadi yazmadık, siz güzelce kanıtlardınız, bizde cevap veremez kalırdık öyle. Konu da Nami diyen Zoro’cuların buraya yazdığı şeylerin hangisi yanlı ve yanlış? Oda’nın sözlerinden, manga sayfalarına kadar yazılmış. Daha Oda’nın 20.yıl mesajında bile 3 kişi’nin ismi geçiyor. Fikri değişmişe benzemiyor valla.

Bir de Sen Zoro’yu ne kadar sevmiyorsan, adamı burada bile Sanji’nin altına atmaya çalışıyorsun.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık