Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapka Korsanları'nın Seri Sonunda Geleceği Seviye

Roger flashback'de birileri gelecek ve bizi geçecek demişti. Yani Luffy korsanlar kralı olmakla kalmayacak, hem kendisi hem tayfası Roger korsanlarını geçecek. Bence hesapları buna göre yapmak gerekiyor. Zaten serinin kurgusunda korsanlar kralı olmak nihai amaçtan çok nihai amaçtan önce gelinmesi gereken son seviye. Tabi Oda gene de bir şekilde olayı korsanlar kralı olmak noktasında bırakabilir, hükümet ve krallık mevzusunu birleştirebilir. Ama bu olsa bile Roger'ın lafı değişmiyor. Tabi bu Luffy'deki şeytan tüyü ve milleti toplayarak onlardan ayrı biçimde devrim yapması olarak da bağlanabilir. Ama shounen seride güç en önemli faktör, diğerleri daha arka planda. O yüzden gerçekten Roger'ı geçecek diye düşünüyorum.

Luffy KK seviyesini geçer.
Zoro, Ray amiral yonkou arası. Kizaru'yu alırdım genç olsaydım demişti. O yüzden yonkou seviyesi olabilir.
Sanji: Asla Zoro kadad güçlü olmasa da ondan çok aşağı kalmaz. O yüzden yonkou ya da amiral yonkou arası.

Gerisinden pek emin değilim.

Öte yandan şu da var, Oda Roger tayfasını geçecek bir zirve daha belirledi. Kayalar. Kayaların da daha ziyade bir grup gibi olduklarından söz edildi. Aslında bu tanım bizimkilere biraz yakın gibi. Bizimkiler de korsancılık yapan bir grup arkadaş tadında. Ama farklı olarak birbirlerine bağlılıkları var. Zaten Luffy'nin karanlık versiyonu Xebec'e özenen birisi. Ayrıca Xebec de doğrudan hükümeti yıkma amacı taşıyor olabilirdi. Yani Oda'nın Xebecgili baz alma ihtimali var bence.

Buna göre karakter olarak olmasa da güç olarak şöyle düşünülebilir.(burada potansiyel güçden bahsediyoruz Kayalar Roger ve Garp onları yendiğinde üyeleri şimdiki gibi kuvvetli değildi bence ama ne seviyede olduğunu ea kestiremiyoruz, o potansiyele seri sonunda tayfadan kimse çıkamayabilir)

Xebec Luffy
WB Zoro
Shiki Sanji
Big Mom Yamato(gelirse)
Kaido Momo(miço olarak gelirse ki Kaido da miçoydu)
Xebec Luffy
WB Zoro
Kaido Yamato
Big Mom Jinbei
Shiki Sanji
Bu daha dogru gibi geliyor bana. Beyazsakal korsanlariyla da temiz paraleller mevcut bu besli arasinda.

WB Luffy
Marco Zoro
Oden/Ace Yamato
Jozu Jinbei
Thatch Sanji

Lüks
Bu dediğinizi bir tek KF'de gördüm ben. Dünyaya yayılmış birçok One Piece miti var. Mesela MF'de Akainu ölecekti ama editörler araya girdi gibi. Bu Rayleigh'in Kizaru'ya alırdım seni demesi buraya özel bir şey. Rayleigh orada genç olsam diğer tarafa da yardıma giderdim diyor. Yan tarafta Kuma ve Sentomaru tayfaya karşı çünkü. Kuma serideki en büyük katliamlardan birini yapıyordu. Rayliegh için orada daha iyisini yapardım çevirileri de var ama yine diğer tarafa gitmekle alakalı. Buraya bakıp Kizaru'yu alıp diğer tarafa giderdi yorumu yapabilirsiniz ama bu sadece bir yorumdur. Tartışmalarda gerçek gibi kullanılamaz. Gerçi burada Rayleigh Kizaru'yu 1 dakikada alırdı diyecek fan var mı bilmiyorum. Dediğim gibi Kizaru ile ilgili çok fazla yazı okudum İngilizce. Rayleigh'in o cümlesini buradaki gibi kullanan birisine denk gelmedim.

Hepsini geçtim dediğinizi söylese bile bir bu da karakter cümlesidir. Karakterlerin kendileri hakkındaki yorumları gerçek midir acaba? Böyle düşünecek olursak Doflamingo ipleri elinde tutuyor, Zoro asla yenilmeyecek...
Öyle bir iddiam yok Kizaru alır. Konuyla alakalı da yorumumu yapayım.

Luffy- Ne seviyeye gelecek bilmiyorum ama adını duyanların vay anasını beeğ demesi beni yeteri düzeyde tatmin eder
Zoro- Her şeyi keser. Karşısında adam duramaz

Xebec Luffy
WB Zoro
Kaido Yamato
Big Mom Jinbei
Shiki Sanji
Bu daha dogru gibi geliyor bana. Beyazsakal korsanlariyla da temiz paraleller mevcut bu besli arasinda.

WB Luffy
Marco Zoro
Oden/Ace Yamato
Jozu Jinbei
Thatch Sanji
Jimbei'nin o kadar güçlü olduğunu zannetmiyorum. Yani 50 yaşında adam bu saatten sonra ani güçlenme yaşayıp monster trio seviyesine çıkmaz bence. Who's Who ile eşleşti...

Belli de olmaz tabi. Jimbei bayağı yağlandı zira.

Luffy KK+
Zoro Yonko- veya Yonko
Sanji Amiral
Yamato the bebeğim Amiral
Jinbe şimdiki hali neyse o her türlü komutanı tutar sağ kollar hariç diğerleriyle uzun süre dövüşür.
Usopp da nişancılık yeteneğiyle kendi seviyesini belirleyen op bir karakter olur geberip gitmezse.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık