Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Monkey D. Luffy

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 239 85.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 40 14.3%

• Kullanılan toplam oy
    279
Yav ağa yapmayın ya narutonun neresi daha kaliteli ? Aşık olmayı biliyorda ne oldu gitti kendisine o kadar hakaret eden bir kıza güya aşık olmuş ayrıca anne baba sevgisini alamadığı için ağlayan çocuk iken luffy aynı yaşta ormanda timsahlar tarafından yenilme tehlikesi atlatıyordu. Et yiyip kurtarıyorda sanki Naruto yapmıyor o narutodaki ramen dükkanı kaç yıldır Kimin sayesinde geçiniyor sanıyorsun.:hhh: luffynin Naruto gibi beni kabul etsinler diye hokage olacam gibi bir gayesi yok. Luffyden en az 3-5 Naruto çıkar yapmayın
Şahsen Karekter tasarımı olarak naruto bir tık önde diye düşünüyorum
Bu kötü demek değil. Naruto da luffyde sürekli bir çember etrafında dönüyorlar. Ancak narutonun işlenişi ve o çemberi daha belirsiz ve bu yüzden naruto daha farklı hissettiriyor. Ancak ikiside olduğu mangaya göre karekterler. Narutoyu one piece e koy. Sırıtır. Aynısı luffy içinde.
Yani Oda da naruto gibi karekter cizmedini bilirde ne gerek var. Seriye göre en iyilerden biri luffy.

Şahsen Karekter tasarımı olarak naruto bir tık önde diye düşünüyorum
Bu kötü demek değil. Naruto da luffyde sürekli bir çember etrafında dönüyorlar. Ancak narutonun işleniş ve o çemberi daha belirsiz ve bu yüzden naruto daha farklı hissettiriyor. Ancak ikiside olduğu mangaya göre karekterler. Narutoyu one piece e koy. Sırıtır. Aynısı luffy içinde.
Yani Oda da naruto gibi karekter cizmedini bilirde ne gerek var. Seriye göre en iyilerden biri luffy.
Aslında temel fark Naruto biraz daha gerçekçi bir karakterken Luffy biraz daha idealist ölçülere göre hazırlanmış bir karakter. Hangisinin daha fazla sevileceği de tamamen okuyucunun tercihine ve zevkine kalmış. Naruto'nun neden hokage olmak istediği bellidir. Luffy'nin ise motivasyonu pek belli değildir, orjin hikayesi bana göre pek tatmin edici değildir. Naruto tıpkı bizim gibi aşık olur, umutsuzluğa düşer, pek çok kere çelişkiye düşer. Luffy'nin ise pek kişisel zaafı yoktur. Aşka karşı bağışıklıdır, asla umutsuzluğa düşmez ve özgüveni tamdır. Kararlarının arkasında durur ve bunlar da nettir.

Benim tercihim ise Luffy'den yana. Az önce bahsettiğim üzere iki karakterin tasarlanmasında tarz farkı var ama bu tarz farkı içinde Naruto bana göre çok iyi tasarlanmış değil. Ya da çok iyi tasarlanmamış demeyelim ama en azından benim zevkime çok hitap etmiyor. O az önce bahsettiğim iç çelişkileri, devamlı olarak duyduğu kompleksler bir yerden sonra bayıyor beni. Ayrıca Sasuke ve Sakura'yls alakalı zaaflarıyla başa çıkma şeklini çok sevmiyorum. Hadi Sakura neyse ama Sasuke'ye bu kadar fazla takması hakikaten beni usandırdı. Mesela Luffy benzeri bir durum yaşasa tamam istersen defol git ama yoluma çıkma çizerim der. Naruto gibi bölümlerce peşinden koşmaz. Sadece kendğ isteği dışında ayrıldığını düşünürse yapar bunu. Usopp konusunda gayet kararlı bir tutum sergiledi mesela.

Tabi bütün bunlar kişisel zevkle alakalı.

Son düzenleme:
Aslında temel fark Naruto biraz daha gerçekçi bir karakterken Luffy biraz daha idealist ölçülere göre hazırlanmış bir karakter. Hangisinin daha fazla sevileceği de tamamen okuyucunun tercihine ve zevkine kalmış. Naruto'nun neden hokage olmak istediği bellidir. Luffy'nin ise motivasyonu pek belli değildir, orjin hikayesi bana göre pek tatmin edici değildir. Naruto tıpkı bizim gibi aşık olur, umutsuzluğa düşer, pek çok kere çelişkiye düşer. Luffy'nin ise pek kişisel zaafı yoktur. Aşka karşı bağımlıdır, asla umutsuzluğa düşmez ve özgüveni tamdır. Kararlarının arkasında durur ve bunlar da nettir.

Benim tercihim ise Luffy'den yana. Az önce bahsettiğim üzere iki karakterin tasarlanmasında tarz farkı var ama bu tarz farkı içinde Naruto bana göre çok iyi tasarlanmış değil. Ya da çok iyi tasarlanmamış demeyelim ama en azından benim zevkime çok hitap etmiyor. O az önce bahsettiğim iç çelişkileri, devamlı olarak duyduğu kompleksler bir yerden sonra bayıyor beni. Ayrıca Sasuke ve Sakura'yls alakalı zaaflarıyla başa çıkma şeklini çok sevmiyorum. Hadi Sakura neyse ama Sasuke'ye bu kadar fazla takması hakikaten beni usandırdı. Mesela Luffy benzeri bir durum yaşasa tamam istersen defol git ama yoluma çıkma çizerim der. Naruto gibi bölümlerce peşinden koşmaz. Sadece kendğ isteği dışında ayrıldığını düşünürse yapar bunu. Usopp konusunda gayet kararlı bir tutum sergiledi mesela.

Tabi bütün bunlar kişisel zevkle alakalı.
Tabiki Naruto da gereksiz şeyler çok. Son sasuke vs naruto savaşında bile yani ahh ,devam etmeyeyim anlamışsındır . Çok fazla saçmalık var. Tamam bir arkadaşını korumak ve ondan ayrılmak istemiyorsun ama bunun bu şekilde işlenmesi saçma geliyor. Çok diretilmiş.

Zaten aslında ikiside klasik shonen ana karekterleri
Saf , çalışkan , iradeli , oldumu iş tamam oluyor.

Mesela narutoyu da çok başarılı bulmuyorum ancak bulunduğu mangaya göre böyle olması gerekiyor. Çünkü genelde bende dahil insanlar gelişim gösteren saf kişileri seviyorlar. Luffy de benzer şekilde.
Sadece naruto işleniş ve eğitim açısından daha detaylı gösterilmiş ve sürekli bu yolda ilerlemiş bir karekter.
Yani Naruto sürekli çalışmanın başarıya ulaştığını temsil ederken
Luffy ise sürekli iradenin ve azmin başarıya ulaştıracağını temsil eden karekterler.
Bahsettiğimiz gibi klâsik shonen karekterleri. Ne eksik ne fazla.
Ancak naruto serisinde narutoyu öne çıkaran bahsettiğin gibi aşk , dostluk , karmaşa , ayrılık , ihanet duygularına daha detaylı yer verilmesi. One piece de bu tip olaylar yok mesela

One piece bana göre oturayım , izleyeyim kafamı , yormayayım serisi. Seride üzüldüğün an pek olmuyor ,hep bir mutluluk havası hakim , sonucunu biliyorsun kimse ölmeyecek luffy kazanacak ,gizem olayları var ancak çoğu hype yaratmak amacıyla yapılmış şeyler. Aslında çoğu bir çırpıda söylenebilecek şeyler. Bu hype olayları olmasa serinin kitlesi daha da fazla düşük yaşa hitap ederdi bana göre.

Naruto da benzer ancak naruto da kaybettiği , kayıp verdiği , duygusal kısımlar daha fazla. Aslında böyle bahsediyorum ancak iş yavaştan seriyi incelemeye gidiyor.
Fazla uzatmaya da gerek yok aslında zaten.
Çünkü bunlar ana karekter üzerine bkafa yorulmuş seriler değil. Genel hatlarıyla izliyoruz seriyi.
Örneğin death note de bir kişinin hayata bakış açısını , yaomak istediklerini , vahsiligini , ölümünü , görüyoruz.
Çok farklı konseptler.

İşte uzun lafın kısası bana göre klasik shonen karekteri luffy ve naruto .
Hangisi iyi dersen ikiside serisine göre iyi ancak naruto farklı hissiyatlar yaratıyor diye narutoyu seçerim.

Ama gene de hayatta kalmayı başardı. Luffy'nin Coby'e kadar olan yerleri tek tabanca. Coby'i takmayıp yoluna gitse ölürdü bir yerlerde.
Ben kötülemek için söylemedim zaten. Adam yolculuğun başında fıcıya girip kayboluyor. Sonra Alvida vs. Sen lafı çok güzel söylemişsin tek tabanca olmaz diye. Hoş kendide Nami nin adasında diyordu başkalarına ihtiyacım var diye.

Artık içi boş, gücün temeli boş yani bomboş karakter. Tayfanın hatta serideki geri kalan tüm karakterler gibi. Özellikle önce tayfa sonra da serideki karakterler artık tiksindirecek noktada boş geliyor bana.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık