Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Milgram Deneyi ve S. Brain Willson Vakası (Otorite Baskısının Gücü)

Ya içeriği boş ver, yapılanı da boş ver. Bak 10 tane örnek verdim sana. Zaten belli olan bir şeyin neyine deney yapıyorsun diyorum.

İnsanların körü körüne bağlandıkları bilmiyor muyuz ? Bilmeyen biri varsa çıksın ben bilmiyorum desin, ben de sana haklısın diyeyim.
Adam kendi gözleriyle görmek istemiş. Bilmek ile yaşamak ayrı şey. Yahu ben istediğim kadar atom şöyle parçalanıyor, şöyle olur böyle olur bileyim onun deneyleyip gözlemlemedikten sonra ne işe yarar.

Hayvan, insan, oyuncu, denek her neyse önemli değil, bıçağın kestiğini bilmek için deney yapmıyorsan, bu tür saçmalıklar için de deney yapmazsın.

Ha şunu yaparsın ki bu ve buna benzer deneylerde yapıldığına inandığım şeydir. Alır bıcağı birinin boğazını keser sonra aa insanlar bıçakla boğaz kesebiliyorlar dersin. İlk andan itibaren, son anı belli olan kurmaca saçma sapan şeylerden biri.

Günümüzün youtuberlerinin yaptığı şeyleri andırıyorlar.
Elektriğin gerçekten verilmediğini ve deneğin rol icabı çırpındığını biliyorsun değil mi? Bu yapılan deneyin hiçkimseye bir zararı yok yani.
Ya içeriği boş ver, yapılanı da boş ver. Bak 10 tane örnek verdim sana. Zaten belli olan bir şeyin neyine deney yapıyorsun diyorum.

İnsanların körü körüne bağlandıkları bilmiyor muyuz ? Bilmeyen biri varsa çıksın ben bilmiyorum desin, ben de sana haklısın diyeyim.
Kabul etmeyenler olabiliyor ve bunlar bu hakikati belirtmek noktasında ispat malzemeleri. Kıymetli içerikler olduğunu düşünüyorum şahsen.

Bu deneyleri yapanlar ve genelde deneyleri tartışırken savunanlar olduğundan fazla kapsayıcı olduğunu düşünüp genele yayıyorlar işi.

İnsanlar belli bir kalıba giremeyecek kadar çok yönlüler. Bir insanın rezil olabileceğini bilmek için nasıl deneye ihtiyaç yoksa, aynı şekilde bir insanın ''İyi'' olabileceğini bilmek için de deneye ihtiyaç yok. Yaşantı ile sabit şeyler üzerine deney yapılmasına karşıyım gerek yok. En fazla reklam yaparsın ve yaptığın şeye o zaman deney demem reklam derim.

Tabi deneyi faydalı görüp, tutanlarıın görüşlerine saygılıyım.

Bu deneyde Milgram, deneyin sonuçlarını açıklamadan önce 39 psikoloğa deney prosedürünü okuttuktan sonra kaç kişinin 450 volta kadar çıkacağını sorduğunda aldığı cevap 1/1000 olmuş. Deneyin sonucu açıklandığında verilen tepki, deneklerin sadist, psikolojik sorunları olan, başkalarına acı çektirmekten haz duyan insanlar olduğu yönünde olmuş. Adam devam eden deneyleri ile hem otoriteye itaatin ne denli yüksek bir eğilim olduğunu hem de katılımcıların sadist olmadığını kanıtlamış. Belki de o dönem bu deney yapıldığı için "insanlar otoriteye itaat eder" cevabını bu kadar rahat veriyoruzdur. :bilmem: @RedTeroR

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık