Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Mihawk, Shanks ile en son ne zaman dövüştü?

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda Siyah Ateş tarafından 25 Ara 2016 tarihinde açılan konu

?

Mihawk, tek kollu Shanks ile dövüştü mü?

 1. Evet

  8.8%
 2. Hayır

  86.0%
 3. Kararsızım

  5.3%
 1. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,621
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Sen anlamak istemiyorsun, adam soru soruyor, diyor ki niye geldin, düello yapmaya falan mı geldin yoksa diyor, sen de diyorsun ki Shanks Mihawk ile kapışmak istiyor, Shanks istese oradan çıkarmaz Mihawk'ı, Mihawk'ın da kaçacak hali olmadığına göre Shanks isteseydi düello ederdi. Sen ise diyorsun ki Shanks Mihawk ile düello etmek istedi ama yapmadıya getiriyorsun, bende dedim adam meraktan nasıl Ace'e sorduysa ona da soruyor, Mihawk'ı Ace'ten ya da başkalarından farklı görmüyor. Adam merak ettiği için suçlu oldu bir de, sormasamıydı, ne ayaksın birader benim topraklarıma gelmişsin yoksa düelloya mı geldin diye soruyor işte.

  1. Mihawk, Shanks'ın adasına gidiyor. Shanks hayırdır birader benim alanıma girdin dövüşmek mi istiyorsun diye soruyor, Mihawk'ta hayır istemiyorum diyor.
  2. Sonra Shanks Marineford'a geliyor, hangi Marineford, Mihawk'ın Shichibukai olduğu sistemin Marinford'una, yani Mihawk'ın sistemine girdiği onlar için anlaştığı savaş alanına, bir bakıma onun alanına geliyor, Shanks orada ne diyor ? Savaşmak isteyen varsa rakibiniz biz olacağız diyor. Mihawk ise yine savaşmak istemiyorum, anlaşmamız da bu yoktu diyor, çekip gidiyor.

  Burada durum bariz, Shanks'ın üstünlüğü açık gözüküyor.
   
 2. kohrega Üye

  kohrega (Üye)
  Mesaj Sayısı 75
  Üyelik Tarihi21 Eki 2016
  1.Mihawk, Shanks'ın adasına gidiyor. Adadaki çoğu kişi Mihawk'ı görünce korkudan ne yapıcaklarını şaşırıyolar. Shanks Mihawk'a uzun zamandır görüşmüyoruz. Şu an kendimi pek iyi hissetmiyorum, düello için mi geldin diye soruyor. Mihawk ise senin gibi tek kollu bir adamla dövüşmek prensibim değil diyor ve Luffy'i gösteriyor.

  2.Mihawk Shanks'ı görünce çekip gidiyor. Çünkü canı öyle istiyor. Hükümeti ne kadar taktığı da burdan belli.

  Sonuç olarak Shanks belki Mihawk'tan üstündür ya da değildir bilemeyiz ama arada uçurum olmadığı çok bariz.
   
 3. Kuzan Majesteleri

  Kuzan (Majesteleri)
  Mesaj Sayısı 1,788
  Üyelik Tarihi4 Kas 2014
  Mihawk'dan korkan Shanks'ın çöp adamları Beckmann, Yasopp, Roo gibi adamlar istifini bile bozmuyor ve Shanks ile Mihawk arasında Yeni Dünya ile GL arasindaki fark kadar fark var.
   
 4. kuroashi.no.sanji1993 We Drink Your Blood!

  kuroashi.no.sanji1993 (We Drink Your Blood!)
  Mesaj Sayısı 8,548
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  Tam ben yazacaktım korkanlar çöpler diye:D
  Ayrıca tek kollu bir adamla dövüşmem diyorsa 12 yıldır dövüşmemişler anlamını çıkardım.
   
 5. Shakky Üye

  Shakky (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,390
  Üyelik Tarihi13 Eyl 2016
  Shanks sol kolunu kaybettikten sonra Mihawk'la ilk karşılaşmasında Mihawk bu kararı almıştır. Tek kolluyken bir kaç kez dövüşüp sonra tek kollu biriyle dövüşmem diyecek tipte biri değil Mihawk, prensipleri nettir yani. Shanks'in Mihawk yanına geldiğinde dövüşmeye mi geldin demesi senin dediğin gibi ikisinin daha önce dövüşmeme kararı almadığını göstermez bence. Bu kararı aldıktan sonra ki her karşılaşmalarında böyle bir diyalog geçmesi normal, ister geyik de ister güvensizlik de adamlar sürekli karşılaşmış sonuçta.
   
 6. Siyah Ateş (KING)
  Mesaj Sayısı 4,109
  Üyelik Tarihi23 Nis 2013
  Yalnız burada dövüşmek istemeyen Shanks, dolaylı olarak, keyfim pek yerinde değil, dövüşmek istemiyorum diyor :) En azından ben öyle anladım.
  Bunu söyleyen sen misin? 15 sene evvel bu adam yonkou gücünde ise Mihawk'a nasıl amiralden zayıftır diyebiliyorsun?

  Aslında değinmek istediğim şey şu, tamam Mihawk dövüşmeyebilir ama Shanks tetikte bekliyor. Shanks ve ekibinin Mihawk'ı dostane karşılamadığı da ortada. Dövüşelim dese kılıcını çekecek, ortalık karışacak. Bu iki adamın daha önce konuşup muhabbet ettiklerine dair işaretler de var. Hani Shanks'ın dövüşmeye hazır bekliyor oluşu, daha önce dövüşmüş olma ihtimalini güçlendirmiyor mu?
  Bilmiyorum ama benim için bir belirsizlik var, tabi ki ben de dövüşmemiş olduklarını düşünüyorum ama sadece kafamda bir kaç soru işareti oluştu :)
   
 7. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,621
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Orada diyorum ki ;
  '' 15 sene önce bile Shanks'ın Yonko seviyesinde ve gücünde olduğunu düşünmüyorum.''

  15 sene önce Shanks'ın Yonko seviyesinde olduğunu zannetmiyorum. Sen tam tersini anlamışsın. Aksi olsa Teach'in meyveye ihtiyacı olmazdı, meyvesizken o 15 sene önceki Shanks'ın gözünü yarmış adam.

  Benim görüşüm son 5 senede Yonko pozisyonuna gelmiştir, WB'nin dediği gibi basamakları birer birer çıkmıştır, diyelim ki son 5 sene 3 adası vardır, son 4 sene 5 adası vardır, son 2 sene 10 adaya sahip olunca buna İmparator Korsan demeye başlamışlardır, tabii adalarının sayısını arttırırken bu uğurda verdiği mücadele ile Haki seviyesi ve dövüş yetenekleri artmıştır ve o seviyeye gelmiştir.
   
 8. Siyah Ateş (KING)
  Mesaj Sayısı 4,109
  Üyelik Tarihi23 Nis 2013
  Kusura bakma, yanlış okumuşum :) Diğerlerine de söyleyeceğim bir şey yok.
   
 9. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 17,662
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  İmparatorun mekanına tayfası ve çöpler dahil oradayken gelip düelloya mı geldin diye sordurabiliyorsan bu adam net amiral seviyesidir kemiksiz. :D O da minimum. Çünkü zira amiral seviyesi olmasa Shanks hazırlanmaz bile onunla düello atmak için.
   
 10. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,739
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Mihawk'un zaten tek kollu bir adam ile dövüşmek ilgisi çekmiyor. Daha önceki görüşmelerinden Shanks'ta bunun farkındadır. Orada dövüş beklentisi olan kişi Shanks durumunda. Arada sırada buluştukları belli, buluştuklarında da Shanks sürekli olarak dövüşelim mi diye soruyor olmalı. Mihawk'ta yok artık diyordur.

  Shanks açıkça bir düello istiyor, boşuna demiyorum Shanks'ın amacı deiku olmak :)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık