Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk ile Shanks En Son Ne Zaman Dövüşmüştür?

Mihawk, tek kollu Shanks ile dövüştü mü?

• Kullanılan toplam oy
    111
Çok güzel trolledin tebrik ediyorum. Shanks dünyanın en güçlü 4 korsanından birisi, Mihawk'ta korsan olduğuna göre Shanks ondan üstün olduğunu Garp bizzat açıklıyor. Onu da geçtim Law ne diyor, Hükümet köpeği olmayı bırakırsan Amiraller seni öper, bir insan hükümetin köpeği niye olur ? Gücü hükümete yetmediği için olur, yoksa Mihawk gidip hükümetin emrine girecek adam değil, ama biliyor Amirallere gücü yetmez ancak Vista ile idare edebiliyor adam ne yapsın, haliyle Shichibukai olmuş işte.
Peki Shanks Vista ayarındaki bir adamı neden rakip olarak görmekte açıklar mısın bu gizemi ?

East Blue'da Arlong ile Don Krieg bile kolunu kaybetse herkes şaşırırdı. East Blue'nun en güçlülerinin ödülleri 20-30 arası değişiyor. East Blue o kadar zayıf bir deniz anlayacağın. Shanks'ın Yonko seviyesinde olmasına gerek yok, 500 milyonluk bir adam olsa bile herkes şaşırırdı ki şaşırdılar, 500'ü geçtim, 100-200 milyonluk bir adam olsa yine herkes şaşırırdı.Shanks'ın o kadar erken yaşta Yonko olduğunu düşünmüyorum. WB merdivenleri iyi çıktın şimdi Yonko oldun gibi bir laf ediyordu, Yonko dediğimiz adamlar East Blue'da dolanmaz zaten, Shanks halen Grand Line'ın dışında East Blue'da dolanırken yeni dünyanın 4-1'ini nasıl kontrol etsin, ben imkan vermiyorum o dönemlerde Yonko olup yeni dünyanın 4-1'ini East Blue'dan kontrol ettiğine.
Haklı olabilirsin tabi ama şunu gözden kaçırmamak lazım WB mihawk ile yaptığınız günlük düellolar bana dünmüş gibi geliyor falan diyor yani o zamanlarda shanks yonkou değil diyelim mihawk'ta dünyanın en büyük kılıç ustası olmasın yinede WB gibi bir korsanın ilgisini çekecek kadar önemli kişilermiş onların düelloları ile ilgilendiğine göre. Shanks o günden bu güne yonkou olmuş Mihawkta yerinde saymamıştır elbet.
Konuya dönersek bende düşünmüyorum shanks ile kol olayından sonra düello yaptığını ki kendisi söylüyor kolsuz bir adamla dövüşmem diye.

Son düzenleme:
Peki Shanks Vista ayarındaki bir adamı neden rakip olarak görmekte açıklar mısın bu gizemi ?
Malesef forumun One Piece bilgisinden şüphe etmeye başlıyorum. Shanks Ace'in çaylaklık döneminde bile benimle dövüşmeye mi geldin diye soran birisi. Mihawk'a düelloya mı geldin diye sorması onun rakibi olduğunu göstermez. Zaten Mihawk'ta onu rakip olarak görmemiş, tek kollu bir adamla düello yapmak istemiyorum diye kendince bir bahane uyduruyor. Marineford'da en güzel düello edebilecekleri bir ortam mevcut, orada da Shanks ile dövüşmek anlaşmamızda yok diyor. Mihawk kendisi Shanks'ı rakip görmemiş, Shanks niye görsün ?

Malesef forumun One Piece bilgisinden şüphe etmeye başlıyorum. Shanks Ace'in çaylaklık döneminde bile benimle dövüşmeye mi geldin diye soran birisi. Mihawk'a düelloya mı geldin diye sorması onun rakibi olduğunu göstermez. Zaten Mihawk'ta onu rakip olarak görmemiş, tek kollu bir adamlar düello yapmak istemiyorum diye kendince bir bahane uyduruyor. Marineford'da en güzel düello edebilecekleri bir ortam mevcut, orada da Shanks ile dövüşmek anlaşmamızda yok diyor. Mihawk kendisi Shanks'ı rakip görmemiş, Shanks niye görsün ?
Dövüşü istemeyen Mihawk, dövüşü isteyen Shanks. Yani Shansk açıkça Mihawk'a rakip gözüyle bakıyor. Bunu da mı inkar edeceksin. Ace ise belki de en meşhur çaylak o zamanlar. Yani ona da kellem için mi geldin demesi normal bir durum. İlla rakiplik gerekmiyor. Olaylar arasında fark var.

MF'de ise orada o ikisinin dövüşmesi için ne bir neden var ne de uygun ortam. Karmakarışık bir ortamda neden dövüşsünler. Zaten dedim ya dövüşmek için neden yok işin içinde Mihawk açısından.

Dövüşü istemeyen Mihawk, dövüşü isteyen Shanks. Yani Shansk açıkça Mihawk'a rakip gözüyle bakıyor. Bunu da mı inkar edeceksin. Ace ise belki de en meşhur çaylak o zamanlar. Yani ona da kellem için mi geldin demesi normal bir durum. İlla rakiplik gerekmiyor. Olaylar arasında fark var.
.
Nasıl bir fark mesela ? Shanks Ace'e kılıcını gösteriyor, benimle kapışmaya mı geldin diyor. Mihawk'a da benimle düelloya mı geldin diyor, sen burada nasıl bir fark görebiliyorsun merak ettim. Düello deyince kelle almak gibi bir olay içerisinde bulunmuyor herhalde, düello deyince daha farklı şeyler akla geliyor galiba.

MF'de ise orada o ikisinin dövüşmesi için ne bir neden var ne de uygun ortam. Karmakarışık bir ortamda neden dövüşsünler. Zaten dedim ya dövüşmek için neden yok işin içinde Mihawk açısından.
Bütün dünyanın tanık olabileceği bir mekanda dövüşmekten daha uygun nasıl bir ortam var. Karışıklık Mihawk'ın işine yarardı, Shanks'ın adamlarıda Denizciler yüzünden istese de karşı koyamazdı. Mihawk savaşın biteceğini bilmiyor, daha Shanks - BB - Sengoku anlaşmamışlar, ama ilk hamleyi Mihawk yapıp ben eve gidiyorum diyor, bariz şekilde Shanks ile kapışmaya niyeti yok adamın, bunları iki sefer gördük ikisinde de Mihawk düello yapmak istemedi, bundan sonra ne değişecek ve Mihawk düello yapmak isteyecek.

Nasıl bir fark mesela ? Shanks Ace'e kılıcını gösteriyor, benimle kapışmaya mı geldin diyor. Mihawk'a da benimle düelloya mı geldin diyor, sen burada nasıl bir fark görebiliyorsun merak ettim. Düello deyince kelle almak gibi bir olay içerisinde bulunmuyor herhalde, düello deyince daha farklı şeyler akla geliyor galiba.
Birisiyle düello etmek ile senin kelleni almaya gelen birisi ile çarpışmak aynı şey mi ? Yani oraya gelen Ace'nin seviyesi istersen Buggy seviyesi olsun ama orada bir savaş olacaksa bu Shanks ile onu rakip yapmıyor. Tabi senin rakip demenle benimki aynı değil gibime geldi şimdi. Ben rakip derken dengi gördüğü ezeli rakibi diyorum, savaştığı herhangi biri demiyorum.

Bütün dünyanın tanık olabileceği bir mekanda dövüşmekten daha uygun nasıl bir ortam var. Karışıklık Mihawk'ın işine yarardı, Shanks'ın adamlarıda Denizciler yüzünden istese de karşı koyamazdı. Mihawk savaşın biteceğini bilmiyor, daha Shanks - BB - Sengoku anlaşmamışlar, ama ilk hamleyi Mihawk yapıp ben eve gidiyorum diyor, bariz şekilde Shanks ile kapışmaya niyeti yok adamın, bunları iki sefer gördük ikisinde de Mihawk düello yapmak istemedi, bundan sonra ne değişecek ve Mihawk düello yapmak isteyecek.
Bildiğin şeyi bilmezden geliyorsun. Olağan şartlarda Mihawk'un Shanks ile dövüşmesi için bir neden yok. Mihawk gitmesi doğal. Adam dövüşmem demiş sen hala neden kaçtı demeye getiriyorsun. Adam dövüşmem diyor tek kollu ile. Prensip mi dersin korkuyor mu dersin bilemem artık ama Mihawk zaten dövüşemem demişken hala neden Shanks'a dalmadı deme bana. İstemiyor işte.

Yani bir dövüş olacaksa Shanks'ın dalması lazım. Dövüşemek istemeyen Mihawk neden gitti demek yerine dövüşmek isteyen Shanks neden dalmadı diye sor kendine.

Orası yanmış bir savaş alanı, ortalık karışmış, ada yıkılmak üzere, ada yıkılıyor ada. Denizciler o denli büyük bir dövüşe izin veremezdi. Oldu mu :)

Birisiyle düello etmek ile senin kelleni almaya gelen birisi ile çarpışmak aynı şey mi ? Yani oraya gelen Ace'nin seviyesi istersen Buggy seviyesi olsun ama orada bir savaş olacaksa bu Shanks ile onu rakip yapmıyor. Tabi senin rakip demenle benimki aynı değil gibime geldi şimdi. Ben rakip derken dengi gördüğü ezeli rakibi diyorum, savaştığı herhangi biri demiyorum.

Bildiğin şeyi bilmezden geliyorsun. Olağan şartlarda Mihawk'un Shanks ile dövüşmesi için bir neden yok. Mihawk gitmesi doğal. Adam dövüşmem demiş sen hala neden kaçtı demeye getiriyorsun. Adam dövüşmem diyor tek kollu ile. Prensip mi dersin korkuyor mu dersin bilemem artık ama Mihawk zaten dövüşemem demişken hala neden Shanks'a dalmadı deme bana. İstemiyor işte.

Yani bir dövüş olacaksa Shanks'ın dalması lazım. Dövüşemek istemeyen Mihawk neden gitti demek yerine dövüşmek isteyen Shanks neden dalmadı diye sor kendine.

Orası yanmış bir savaş alanı, ortalık karışmış, ada yıkılmak üzere, ada yıkılıyor ada. Denizciler o denli büyük bir dövüşe izin veremezdi. Oldu mu :)
Bu dünyadaki en tehlikeli şey sabit fikir shanks'ın hakisinden mihawk'ın kılıcından bile daha tehlikeli ona karşı zafer kazanılamaz Rifuru :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık