Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mihawk ile Shanks En Son Ne Zaman Dövüşmüştür?

Mihawk, tek kollu Shanks ile dövüştü mü?

• Kullanılan toplam oy
    111
Mihawk en güçlü olarak oraya geliyor. Ne diye meydan okusun? Zamanında ise 2si düello ederek kılıç yeteneklerini geliştirmiş. Birbirleri ile kapışıp durmuşlar. Tek taraflı bir talepten dolayı gelen bir dövüş değil bu. Bilerek isteyerek sistemli ve kendilerini kılıçta geliştirerek devam etmişler. En sonunda shanks top class bir kılıç ustası olmuş. Mihawk ise 1 numara. Kol kaybedilince de düello bitmiş. Shanks orada meydan okumaya mı geldin demiyor zaten. Düello etmeye mi geldin diyor. Meydan okumak farklı bir şey. Kelleni almaya geldim gibi bir anlam içerebilir.
Ula anlatamadık size, Shanks ile Mihawk aynı tarz bir dövüşçü değil. Adamların ilk gösterimlerinden bile bunu fark edebilirsiniz. Shanks haki(özellikle h.haki) +kılıç yeteneklerinin olduğu daha komplike bir dövüşçü. Mihawk ise bildiğimiz saf kılıç ustası. Bunu anlamak olmak için evliya olmaya gerek yok.

Dediğim yere gelirsek; ister düello, ister dövüş, ister meydan okuma. Bunu soran kim? Shanks. Benimle dövüşmeye mi geldin, bana meydan okumaya mı geldin, bana düello mu teklif ediyorsun...Bu konuşma tarzı birinin üstte, birinin altta olduğu izlenimini doğuruyor. O yüzden yani. Normal şartlarda kim kime meydan okur, düello teklif eder, dövüş ister? Daha alt sıradaki adam. Ben de bunu sorguluyorum orada.

Bir de şu düello olayı. En azından sevindirici nokta şu: Artık bu ikilinin kılıç yeteneklerini geliştirmek için düello yaptıklarını kabul etmişsiniz. Buna sevindim. Yıllarca bunu anlattık size, de sonunda kabul ettiniz. İşin ironik tarafı şu ki bu adamların düellolarının sonucu belli değil. Eğer (sizin dediğiniz üzere) bu adamların her ikisi de saf kılıç ustası olsaydı ve Mihawk en güçlü kılıç ustası olarak kendinden altta olan birini yenseydi, bu belli olurdu zaten(bence). Ama bakıyoruz öyle bir sonuç yok. O yüzden bu durum Mihawk için içler acısı bir durum olur. :D

Son düzenleme:
Kol gittikten sonra rekabet bitmiş, ünvan Mihawk'a gittiğine göre belli bir seviye farkı koymuş araya.
Dövüşmeleri için bir sebep yok, şayet böyle bir dövüş olsaydı Shanks'ı ölmese bile tek parça halinde göremezdik.
Ama yine de OP evreninde herşeyin mümkün olabileceğini bildiğimden kararsızım.

Kol gittikten sonra rekabet bitmiş, ünvan Mihawk'a gittiğine göre belli bir seviye farkı koymuş araya.
Dövüşmeleri için bir sebep yok, şayet böyle bir dövüş olsaydı Shanks'ı ölmese bile tek parça halinde göremezdik.
Ama yine de OP evreninde herşeyin mümkün olabileceğini bildiğimden kararsızım.
Aslında doğru diyorsun mihawk zaten orda biraz küçümsüyor shanksi tek kollu biriyle kapışmam filan diyor

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık