Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu ünvanlar nasil veriliyor bir düşün işte bu kadar basit. Eski en iyiyi yenmiştir veya halk, hükümet vermiştir vb. yani sadece bilindiği kadariyla en iyi o.

Bu onu koşulsuz şartsiz en iyi yapmaz.
Denizciler nerede kim güçlü biliyor. Hatta fujitora da zorunlu olarak askere alınıyor. Adama meyvesizken bile canavar diyorlar. Demek ki denizciler de mihawktan güçlüsü olmadığını biliyor ki bu adam hala en iyi kılıç ustası olarak alınıyor. Mihawk da zaten kendinden güçlü bir kılıç ustası kalmayınca shichibukai oluyor. Bu adam muhtemelen her yeri de gezdi durdu.

Yahu ünvanlar nasil veriliyor bir düşün işte bu kadar basit. Eski en iyiyi yenmiştir veya halk, hükümet vermiştir vb. yani sadece bilindiği kadariyla en iyi o.

Bu onu koşulsuz şartsiz en iyi yapmaz.
O zaman kimse hiçbir zaman en iyi olamaz ki. Mangaka bir şey diyorsa onu kabul ederiz, ilerde yenilir mi, gayet olası ama o zaman kadar en iyi o kişi olur.

Ne farklı kafası arkadaşım sen ne kadar saçma bir iddaa savunduğunun farkında mısın ?

Altın kemer sahibi şampiyon boksör bütün boksörlerle dövüşüyor mu ? Daha iyi olan birisi varsa gelir maçını yapar kemerini alır.Bunu yapabilen çıkmıyorsa yada buna cesaret dahi edemiyorlarsa şampiyon en güçlüdür en iyisi odur.Mihawk'ın durumu da öyle.Kendisine kılıç ustası diyen bir adam ondan daha iyiyse eğer düelloya davet edip yenecek.Ancak o şekilde Mihawk'tan daha güçlü olduğunu kanıtlamış olur.Bunu yapamıyorsa en iyi değildir kılıç ustası olarak Mihawk'tan daha geridedir bu kadar basit.Mihawk tek tek herkesi bulup dövüşmek zorunda değil.Daha iyi olduğunu düşünen varsa adres belli gidip kazanmasını bilecek o kişi.

Mihawk düello teklif edildi bunu reddetti denirse o zaman böyle şeyler iddaa edilebilir ancak ki onda da kesin değil.Daha güçlü olan varsa gelecek yenecek köyünde en iyiyim diye hava atmakla en iyi olunmuyor.
Benim iddaama saçma diyorsun verdiğin örneğe bakmıyorsun yapma etme.

Yaşadığımız hangi dünyada en güçlü boksörler altın kemeri umursamıyor veya bunun için dövüşmüyor? Veya hangi dünyada güçlü boksörlerin yaşadığı ülke dış dünyaya kapalı? Sen neyden bahsediyosun? Hangi dünyada altın kemer halk söylentisiyle veriliyor? Ünvanı almanın pek çok yolu vardır.
-En iyi ölmüştür ünvan otomatikman en iyi olarak görülene geçer.
-En iyiyi yenerek kazanılır.
-Halk, hükümet vb. tarafından en iyi olarak görülür.

Bunların çoğunda tüm dünyada ki kılıç ustalarından koşulsuz şartsız en güçlü olarak kabul edilmez. Çünkü ünvanı verenler dış dünyada ki herkesin temel gücünü bilmez. Örnek oalrak Teach adam 2 meyveli haliyle bile Yonkou olarak görülmüyor. Ne zaman Marco'yu yeniyorlar o zaman halk tarafından Yonkou olarak anılmaya başlanıyor. Bu sadece bir örnek adam zaten Yonkou olabilecek güçteydi fakat sadece bir söylenti ve bir şey yapması gerekiyordu öyle anılmak için ve bunu yaptı. Peki Teach bunu yapmasaydı onun yerine bir kiş Yonkou olacak mıydı? Tabi ki de olacaktı onun yerine biri çıkacaktı farklı şekilde görülecek bir kişi geçecekti ve Yonkou olarak anılmaya başlanan kişi o olacaktı gücünü gösterecekti.

O zaman kimse hiçbir zaman en iyi olamaz ki. Mangaka bir şey diyorsa onu kabul ederiz, ilerde yenilir mi, gayet olası ama o zaman kadar en iyi o kişi olur.
Nasıl iyi olamaz? Anti bir şekilde yorum yapılmadığı sürece her türlü olur. Herkesi yenmek şart değil bazı arkadaşların dediği gibi gücünü kabul ettirmen yeterli. Bugün Wano'nun en güçlüsü çıkıp Mihawk'ı ansın ve onun kendisinden üstün olduğunu söylesin kimse buna karşı çıkmaz. Fakat Mihawk Wano'ya hiç uğramamışsa, ünvanı halk veya hükümet tarafında verilmişse neye göre Mihawk daha güçlü diyeceğiz? Siz ünvanı mangaka vermiş diyorsunuz seriyi mi okuyorsunuz yoksa mangaka'nın düşüncelerini mi okuyorsunuz? Adam neye göre ünvanı veriyor? Yukarıda dediğim gibi Teach bile ünvanı Marco'yu yendikten sonra alıyor Halk tarafından Yonkou olarak anılmaya başlanıyor ve Yonkou oluyor.

Denizciler nerede kim güçlü biliyor. Hatta fujitora da zorunlu olarak askere alınıyor. Adama meyvesizken bile canavar diyorlar. Demek ki denizciler de mihawktan güçlüsü olmadığını biliyor ki bu adam hala en iyi kılıç ustası olarak alınıyor. Mihawk da zaten kendinden güçlü bir kılıç ustası kalmayınca shichibukai oluyor. Bu adam muhtemelen her yeri de gezdi durdu.
Yahu ne alaka bu dediğinle benim dediğim. Denizciler de güç ölçme skalası mı var dünyada yerini tespit edip sıralama yapıp seçiyorlar? Wano ülkesi dışarıya kapalı bir ülke yani ülkeden Oden dışında son zamana kadar çıkan kimse olmuyor çıkanlarda şuan bizim tayfa ile karşılaşan kişiler Momo vb. yani öyle herkesten haberdar olmasına imkan yok Hükümetin. O zorunlu askerlik oalyı falan da hikaye kimseye zorla bir şey yaptıramazsın. Adamın bir hedefi var ''Shichibukailik sistemini ortadan kaldırmak'' adam bunu yapmak için Amiral oluyor. Güçlü ama meyveyi yedikten sonra bu seviyeye gelmiş oluyor.

Hala diyorsun ki Mihawk daha güçlü kılıç ustası kalmayınca Shichi oluyor. Vista nerede o zaman adam Vista ile Marineford da karşılaşıyor ve göründüğü kadarıyla yenemiyor üstünlük de sağlayamıyor. Fakat ünvan Mihawk da diye en iyi o olarak söyleniyor. Neye göre daha iyi ve güçlü? Sadece ünvanı var burada ise ünvanın nasıl alındığı olayı önemli o ise bilinmiyor.

İşte hala muhtemeliyet üzerinden tartışıyoruz. Diyorsun ki Mihawk her yeri gezdi durdu yav böyle bir şey oldu da ben mi kabul etmedim Mihawk'ın en iiy olduğunu. Mihawk kılıç ustası diyarı Wano'ya gelmiş olsun ve üstünlüğünü kabul etmiş olsun ben zaten derim Mihawk burada ki kılıç ustalarının hepsinden güçlü diye. Fakat böyle olmadığı sürece Mihawk buraya hiç uğramamışsa bu adamlar Mihawk ile hiç karşılaşmamışsa Mihawk burada ki kişilerden güçlü demem, diyemem.

@Sir Crocodile
Mihawk konusunda sana karşı yazacağımı düşünsem aklıma gelmezdi ama yazmak zorundayım. :(

Mihawk'ta h.haki çıkmazsa gelin yüzüme tükürün. :S Diyeceklerim bu kadar. :sapkali:

@Raiden
Mihawk da H.haki çıkmaz demiyorum ki ben çıkabilir de çıkmayabilir de.

Benim tartıştığım şey Mihawk'ın seride ki tüm kılıç ustalarından koşulsuz şartsız güçlü olması. Hele de hiç karşılaşmadıklarından...

Mihawk da H.haki çıkmaz demiyorum ki ben çıkabilir de çıkmayabilir de.

Benim tartıştığım şey Mihawk'ın seride ki tüm kılıç ustalarından koşulsuz şartsız güçlü olması. Hele de hiç karşılaşmadıklarından...
O konuda haksızsın bence. Bu bilgiyi mangaka vermiş, söylenti falan değil yani. Birisi onu yenene kadar en güçlü olarak kabul etmek durumundayız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık