Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Resmi VIZ çevirisi ''greatest'' demiş, haliyle en iyi kılıçustası. Zaten ünvan kılıçustalığı üzerine, en güçlü demek elinde kılıç tutan herkesten güçlü olur demek, kılıç kullanıp ekstra yetenekleri olan adamlar var Big Mom ve Fujitora gibi, bunları da yenecek gücü var demek olur, bu da bence saçma olur.
Konunu gördüğüm için merak ettim. Japonca bilmiyorum ama Google Çeviri ile çevirince WB gibi o da en güçlü. Araştırdın mı Japonca'da nedir? Google Çeviri de hatalı olabilir elbette.

Onun ile ne yapacak bilmem demek kılıcın önemsiz olduğu anlamına mı geliyor? Kılıcın ismi var ve kılıcını övüyor da Oda bir kaç yerde.

Odak yok dediğin kılıç ile o haki olayını gerçeklerştiriyor Wb ile. Ne çarpıştırdılar Wb ile ben mi yanlış gördüm? Kılıcını çekmedi mi?

Yani şu Haki kapama olayını ciddi ciddi savunuyor musun?
WB'de bisento ile çarpıştırma yapıyor ana gücü için bisento diyebilir misin?

Bu arada haki kapama olayı değil... İkisi de haki kullanmamıştır demeye getiriyorum tek taraflı değil.

Bu arada haki kapama olayı değil... İkisi de haki kullanmamıştır demeye getiriyorum tek taraflı değil.
Wb meyve sahibi Hasan, bunu anlaman için kaç kere daha yazmamız lazım ?

@Historia hakinin belli kullanımları kılıç ustalığına girmiyor diyorsun herhalde anladığım kadarıyla yanlış mı anlıyorum ?

Konunu gördüğüm için merak ettim. Japonca bilmiyorum ama Google Çeviri ile çevirince WB gibi o da en güçlü. Araştırdın mı Japonca'da nedir? Google Çeviri de hatalı olabilir elbette.
Bazı dillerde her kelimenin birden fazla değişik hali yok. Rusçada tek bir kelime ile bizim 3 kelimede anlatabildiğimiz bir şeyi anlatabilirsin mesela, her dilin doğası farklı. VIZ çevirisi yapanlarda bunu göz önüne alıp kılıçustalığında 1 numara olan birisine en güçlü değil, en iyi demenin daha uygun olacağını düşünmüş olabilirler. Japonca bilmem, sadece ingilizcesine göre bunu söylüyorum, onlar öyle çevirmiş, sonuçta amatör olarak sadece internette okuyan kişilere yapmayan kişiler çevirmiş, lisanslı ve para karşılığı çeviri yapan ve bu çevirilerini yazılı manga olarak bastıran kişiler olduğundan VIZ çevirisini daha ciddiye alıyorum.

Hayır kılıç kullanmıyor demedim. Ama Mihawk'taki gibi özellikle kılıcına bir vurgu oldu mu sence? Sırf Kokutou'nun bile tanıtımı ayrı yapıldı seride.:S

WB mesela direk meyvesiyle ön plana çıkıyordu.

Mihawk'ın atagı icin dünyanın en güçlü slashı deniliyor mesela.

Peki Shanks için WB'ün gemisinde ne denildi? WB'nin kendisi bile buna değiniyor hacı.

Sen bana kılıcıyla ön plana çıkıyor dersen ben samimiyetini sorgularım hacım kusura bakma.
Ya ben de haki ile ön plana çıkıyor düşüncesini anlamıyorum. Haki fazla olunca kılıç ustalığı düşüyor mu :rolleyes: Bu adam bildiğin kılıç ustası bana göre, hani öyle Linlin, Luffy gibi kılıçla poz vermiyor, kılıç ana savaş gücü gibi görünüyor.

Resmi VIZ çevirisi ''greatest'' demiş, haliyle en iyi kılıçustası. Zaten ünvan kılıçustalığı üzerine, en güçlü demek elinde kılıç tutan herkesten güçlü olur demek, kılıç kullanıp ekstra yetenekleri olan adamlar var Big Mom ve Fujitora gibi, bunları da yenecek gücü var demek olur, bu da bence saçma olur. Beyazsakal'a da o zaman en güçlü bisento kullanıcısı falan deselerdi, direk en güçlü adam demeselerdi.
Şu anki Viz çevirmeni Stephen Paul en güçlü kılıç ustası olarak çevirmiş zamanında. Viz'e Punk Hazard'da katılıyor, onun öncesinde mangascreenerda çevirmen.
[World's Strongest Swordsman]
["Mihawk the Hawk-Eyed"]
http://web.archive.org/web/20100703...reener.com:80/stephen/onepiece/op-v06c050.txt

ana güçlerinden biri derim ama. Meyvesi de var tabi reisin ama Wb için en güçlü adam denmiş. O zaman hem kılıcı hem meyvesi olan herkes yonkou gücünde mi diyelim yada meyvesi olamayıp sadece saf güç kullananlar güçsüz mü diyelim? Shanks de meyve görmedik biz şimdi neye göre ön plan da olacak.

Ya ben de haki ile ön plana çıkıyor düşüncesini anlamıyorum. Haki fazla olunca kılıç ustalığı düşüyor mu :rolleyes: Bu adam bildiğin kılıç ustası bana göre, hani öyle Linlin, Luffy gibi kılıçla poz vermiyor, kılıç ana savaş gücü gibi görünüyor.
Beni yanlış anlama ben Shanks kılıç ustası değil felan demiyorum. Shanks'in kılıç becerileri neredeyse Mihawk kadar iyi olup üstüne de muazzam bir hakisi varsa ve h.haki ile felan ya da farkı bir şeylerle ki son bölümlerde lanet ya da aura gibi kavramlar da çıkmaya başladı işte bu gibi şeyler olayı farklı bir yere taşıyabilir diyorum.

Smoothie mesela kılıç ustası gibi duruyor mu durmuyor mu? Sonra ne gördük? Boyutunu artırıp slash attığını gördük. Şimdi sen bunun için saf kılıç ustalığı diyebilir misin? Bak bu mesela çok güzel bir örnek olabilir.

@RedTeroR

Bu bir şeyi farkettirmiyor. Ben hakinin kılıç ustalığına girmeyebileceğini sorgulamaktayım şu an. Kılıç ustaları haki kullanmaz demek farklı haki kılıç becerisine , kılıç ustalığı içine girmez demek farklıdır. Bunu ayırt ettiğin gün belki beni anlarsın.:D

@Mr.Bushido

Bunları tartışmıyorum. Manga'da ne ile ön plana çıktıklarını söylüyorum. Mihawk'ın şahin gözleri yanında kılıcına da çok vurgu yapıldı.

WB'ün ise doğrudan meyvesine bir vurgu yapıldı.

Shanks için ise haki denildi. Bak bunu ben demiyorum, Manga'da olan sahnelerden çıkarım yapıyorum.

Mihawk diye biri olmasa her sahnede kılıcı ile gördümüz bir karakter için kılıç ustası değil diye bir iddaa ile ortaya çıkanlar olur muydu :D Kılıcın inkar edilme nedeni sadece Mihawk.

Hani Shanks'ın hakisi müthiş diye kılıcı bir kenara bırakması söz konusu değil, aksine kılıç ustalığı için en gerekli özellik haki. Üstelik haki her türlü karakter için en önemli özellik.

Başka ne özelliği çıkabilir de kılıç ustası değildir diyebiliriz :rolleyes: Ne çıkarsa çıksın kılıç ustası olduğu gerçeği değilmez. Meyvesi çıksa bile köramiral örneği var. Shanks o kılıç için süs bu, babadan yadigar falan demezse kılıç ustasıdır bu saatten sonra :D
Yahu Mihawk olmazdı başka biri olurdu bu niye bu akdar abartılıyor ki? Eğer bir karakterin gücünün sadece kılıç olmadığı düşünülüyorsa bu her zaman söylenir. Bazıları bunu karakteri sevmediğinden söyler bazıları gerçekten öyle düşündüğünden.

Olay Mihawk övme olaylarına gittiği için bazı arkadaşlarda böyle bir düşünce takınmış. Fakat takındıkları düşünce yanlış değil ki. Bir tarafta bakıyorsun biri Yonkou adamına takılırken diğeri direk takıldığı adamın kaptanıyla muhattap oluyor. + Olarak Marco kendi tayfasında ki adamlara geride durun o sizin uğraşabileceğiniz çapta bir adam değil tarzında konuşuyor. Diğer tarafta Mihawk'a Vistayı yolluyor.

Siz anlamıyorsunuz ki. Kim dedi size Shanks kılıcını bir kenara bıraktı diye? Ortada görüldüğü zaman korkulan bir H.haki faktörü var. + Olarak onca yıl sonra yenmiş olabilecek bir meyve faktörü var. Seride görebileceğimiz farklı bir güç olabilir ki seri buna gayet açık bir seri. Yani demem o ki bir çok şey çıkabilir kılıç olarak Mihawk ile denk olan bir adamdan bahsediyoruz. Bu Mihawk'ı Yonkou yapmaz ki ama çoğu kişi bu kafayla ilerliyor. Aksine Shanks'ın farklı bir gücü varsa eğer şöyle bir durum ortaya çıkar.

Dünyanın en iyi kılıç ustası seviyesinde kılıç ustalığı yeteneği + H. Haki, Meyve vb. bir güç = Yonkou olabilir. Bunda olamayacak bir şey yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık