Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Anket açılmadan belli olacak diye korkuyorum. Mihawk'ın seviyesinin belli olması için illaki Mihawk'ın gözükmesi veya dövüşmesi gerekmiyor sonuçta. Zoro'nun ağzından çıkacak bir cümle bile durumu netleştirebilir.

Bence Mihawk iddiaları hemen açılmalı.
Kesinlikle katılıyorum, ama iddia açıldığında baaazı arkadaşların baaazı sebeplerden ötürü, fikrini değiştirmesinden/katılmamasındanda korkmuyor değilim :d

O bir örnekti sadece. Her şey olabilir. Erken açılmasından zarar gelmez. :D
Benim için fark etmez, amiral diyordum hala da amiral diyorum. Belki çok az üstü olabilir. 10 günlük bir vs sonunda amiral alabilir belki.

Sözleri inkar edebiliyoruz forumca, ben de inkar ederim :p
Net olarak bir vsde göstermesi lazım gücünü.

Kesinlikle katılıyorum, ama iddia açıldığında baaazı arkadaşların baaazı sebeplerden ötürü, fikrini değiştirmesinden/katılmamasındanda korkmuyor değilim :d
Açıkçası ben neyin üzerine girsem daha etkili olur diye düşünmeye başladım bile. :D Göreceğiz bakalım kim güveniyor kendine.
Benim için fark etmez, amiral diyordum hala da amiral diyorum. Belki çok az üstü olabilir. 10 günlük bir vs sonunda amiral alabilir belki.

Sözleri inkar edebiliyoruz forumca, ben de inkar ederim :p
Net olarak bir vsde göstermesi lazım gücünü.
İnkar etmek için önce bir mantığa oturtmak lazım. O da zor iş vesselam. :)

Direk Mihawk hakkında konuşulursa kimse inkar edemez bence.

@Tarafsızyorumcu @Sir Crocodile :sapkali:
Genelde ihtimalli konuşurum bu forumda. Sonuna buz koyarak amacımı belli ettiğimi düşünmüştüm. Amacım:

Daha düzgün yazayım en iyisi.
Gerçekler:
*Akainu gibi bir güç delisi gençken güçlenmek için kılıç çalışıyor.
*Eski karakterleri geçelim, güncel zamanda bile kılıç kullanan 2 Yonko + 1 Gorosei'ye rağmen unvanı taşıyor.
Unvanı herkes ile karşılaştıktan sonra alacak diye bir şey yok. Birkaç kez en üstün olduğu söylendi.

Olabilecekler:
*Gözlem Haki ile geleceği görmekle kalmayıp başkasına da gösteriyor.
Bunu düşünen birçok kişi var. Olamaz diyemem.
*Shanks'ın tahta yamultarak hava attığı Kral Haki ile sandalını binlerce kilometre hareket ettiriyor.
Altta balıkadam yoksa o sandal başka bir şekilde hareket ediyor demektir. Bir seçenek Haki olabilir.

Düşünmediğim:
* 7/24 kılıcını Zırh Haki ile kaplıyor.
Manasız bir hareket olur.
1- Denizcilerin askerlere verdiği genel manada 2 silah var 1 kılıç. 2 tabanca- tüfek. Bu bir kıstak olamaz ki hemen hemen her düşük rütbeli de bu 2 silah var.
2- Kılıç da evet. Fakat Yonkou dediğin şey sadece kılıçtan ibaret karakterler değil. Bunu BigMom'a bakarak anlayabilirsin. Kılıç ustası dediğin karakter sadece kılıç ustası olarak o seviyeye çıkmış karakterdir. Örnek olarak. Vista, Zoro bu kısma uyuyor. Diğer meyveli kılıç kullanan karakterler ise bu klasmanın biraz dışında kalıyor. Örnek Fujitora. Senin dediğin gösterilmiş Yonkou'nun biri Big Mom fakat kadın meyve yeteneğiyle öne çıkıyor. Kılıç kullanmak sadece Onepiece evrenine genel bir şey ama herkes kılıç ustası olamıyor daha doğrusu olmuyor. Çünkü farklı güçler de var meyve yetenekleri gibi. Mihawk meyve kullanmıyor. Adam saf kılıç ile buraya gelmiş ve ''En iyi kılıç ustası'' olmuş. O ünvanı almış bir şekilde. Fakat Big Mom, Fujitora, Cracker gibi karakterler bunun biraz dışına çıkıyor bu adamlar sadece kılıç kullanmıyor. Meyve yetenekleri kılıç yeteneklerinin önünde çünkü. Kılıç kullanıyor olabilirler ama kılıç ustası değiller. Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

Senin dediğin Yonkou'lar hiç biri bu ünvanın peşinde değil diyorum. Sen diyorsun ki onlara rağmen en iyi kılıç ustası ünvanı onda. Ne diyeyim ki anlamıyorsun.

Mihawk'ın gemi olarak kullandığı sandalda ki yelkeni görmemek için kör olmak lazım. Yelken toplanmış sen hala diyorsun ki haki. O zaman o yelken ne arıyor orada? Süs için mi takmış Mihawk onu?

Ayrı konu açmaya üşendim

Mükemmel teori, Mihawk'ın pelerinde Kozuki'nin sembolü olan, Japonya'da ulusal sembolmüş ayrıca krizantem çiçeği var diyor. Mihawk'ın Yoru'yu da Oden Ponelgyphler'den yapmış diyor. Yoru'nun üstünde Ponelerdeki şekiller var filan.

Ayrıca Mihawk'ın kılıcın şeklini haç değil Kozuki'nin ay ile olan ilişkisiyle bağlamış. Güzel teori.

1- Denizcilerin askerlere verdiği genel manada 2 silah var 1 kılıç. 2 tabanca- tüfek. Bu bir kıstak olamaz ki hemen hemen her düşük rütbeli de bu 2 silah var.
Akainu'nun gençken Garp ile hareket ettiği bir sahne var. Coby gibi bir eğitim alabilecekken kılıç tercih etmiş. O sözü kılıcın önemine vurgu yapmak için demiştim. Fazla da önemli bir şey değil, kişisel tercihi sonuçta.
2- Kılıç da evet. Fakat Yonkou dediğin şey sadece kılıçtan ibaret karakterler değil. Bunu BigMom'a bakarak anlayabilirsin. Kılıç ustası dediğin karakter sadece kılıç ustası olarak o seviyeye çıkmış karakterdir. Örnek olarak. Vista, Zoro bu kısma uyuyor. Diğer meyveli kılıç kullanan karakterler ise bu klasmanın biraz dışında kalıyor. Örnek Fujitora. Senin dediğin gösterilmiş Yonkou'nun biri Big Mom fakat kadın meyve yeteneğiyle öne çıkıyor. Kılıç kullanmak sadece Onepiece evrenine genel bir şey ama herkes kılıç ustası olamıyor daha doğrusu olmuyor. Çünkü farklı güçler de var meyve yetenekleri gibi. Mihawk meyve kullanmıyor. Adam saf kılıç ile buraya gelmiş ve ''En iyi kılıç ustası'' olmuş. O ünvanı almış bir şekilde. Fakat Big Mom, Fujitora, Cracker gibi karakterler bunun biraz dışına çıkıyor bu adamlar sadece kılıç kullanmıyor. Meyve yetenekleri kılıç yeteneklerinin önünde çünkü. Kılıç kullanıyor olabilirler ama kılıç ustası değiller. Demek istediğimi anlamışsındır umarım.

Senin dediğin Yonkou'lar hiç biri bu ünvanın peşinde değil diyorum. Sen diyorsun ki onlara rağmen en iyi kılıç ustası ünvanı onda. Ne diyeyim ki anlamıyorsun.
Shanks'ın olup kılıcının olmadığı tek bir sahne bile yoktur belki. Kılıçta Mihawk'ın bu Shanks'tan önde olduğu açık bir şey.
Big Mom ve Cracker için olmasa da giyinişlerine bakarak kel Gorosei ile Fujitora da Shanks'a benzer durumda.
Daha Roger var, Shiki var, Rayleigh var.
Nedense kılıç kullanıp geride kalan tek karakter en üstteki Mihawk.
Mihawk'ın gemi olarak kullandığı sandalda ki yelkeni görmemek için kör olmak lazım. Yelken toplanmış sen hala diyorsun ki haki. O zaman o yelken ne arıyor orada? Süs için mi takmış Mihawk onu?
Mihawk sadece oturuyor sandalda. Eliyle yelken çevirdiği görülmemiş bir şey. İnsanların dediği şey Haki ile rüzgar veya okyanustaki suyu kontrol etmesi. Rüzgarı kontrol ederse zaten kolay hareket için yelken olmak zorunda.

Akainu'nun gençken Garp ile hareket ettiği bir sahne var. Coby gibi bir eğitim alabilecekken kılıç tercih etmiş. O sözü kılıcın önemine vurgu yapmak için demiştim. Fazla da önemli bir şey değil, kişisel tercihi sonuçta.

Shanks'ın olup kılıcının olmadığı tek bir sahne bile yoktur belki. Kılıçta Mihawk'ın bu Shanks'tan önde olduğu açık bir şey.
Big Mom ve Cracker için olmasa da giyinişlerine bakarak kel Gorosei ile Fujitora da Shanks'a benzer durumda.
Daha Roger var, Shiki var, Rayleigh var.
Nedense kılıç kullanıp geride kalan tek karakter en üstteki Mihawk.

Mihawk sadece oturuyor sandalda. Eliyle yelken çevirdiği görülmemiş bir şey. İnsanların dediği şey Haki ile rüzgar veya okyanustaki suyu kontrol etmesi. Rüzgarı kontrol ederse zaten kolay hareket için yelken olmak zorunda.
Sen Roger oraya kılıç ile gelebildiğini düşünüyorsan sadece tartışmanın bile anlamı olduğunu düşünmüyorum gerçekten. :D

Adamı görmedik ki eliyle yelken çevirdiğini görelim bu tartışma bile bana o kadar saçma geliyor ki anlatamam. :(
Neyse tartışma bir yere varmayacak sana iyi tartışmalar.

Sen Roger oraya kılıç ile gelebildiğini düşünüyorsan sadece tartışmanın bile anlamı olduğunu düşünmüyorum gerçekten. :D

Adamı görmedik ki eliyle yelken çevirdiğini görelim bu tartışma bile bana o kadar saçma geliyor ki anlatamam. :(
Neyse tartışma bir yere varmayacak sana iyi tartışmalar.
Yine dediğimi yanlış anladın. Roger o seviyeye kılıç ile geldi demiyorum. En üstteki karakterlerin en önemli güçlerinden biri kılıç. Mihawk da bunda bir numara. Haliyle sadece bu sebeple bile üstlere oynar diyorum.

Sana da iyi tartışmalar. :sapkali:

Son düzenleme:
Yine dediğimi yanlış anladın. Roger o seviyeye kılıç ile geldi demiyorum. En üstteki karakterlerin en önemli güçlerinden biri kılıç. Mihawk da bunda bir numara. Halileyle sadece bu sebeple bile üstlere oynar diyorum.

Sana da iyi tartışmalar. :sapkali:
Kılıç seride önemli bir güç zaten ona dediğim bir şey yok. Kılıç ustası kavramı burada ortaya çıkıyor zaten. Mihawk dediğin adam kılıç ustası başka gücü yok. Meyve gücü veya farklı bir güç gibi mesela seride sadece meyve yeteneği falan da yok. Miss Goldenweek'in ki gibi yetenekler de var. Jango da buna örnek gösterilebilir. Yani demem o ki böyle yeteneklerin dışında sadece kılıcıyla güçlü bu adam. Fakat Yonkou dediğimiz hemen hemen her karakterin yanında bir silah var. Shanks ve Mom da kılıç, WB de bisesto, Kaido ise kanabo adlı bir silah kullanıyor. Senin örnek verdiğin Akainu mevzusunda da bu var adamda bir güç yok çünkü meyve yok gençken ya tüfek alacak ya kılıç bundan başka bir şey alma ihtimali mi var adamın? :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık