Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
biri belirlesin artık şu seviyeyi. gerçi nasıl belirlenecek onu da bilmiyorum
Belirleneceği tek yer Marineford Savaşı idi. Düşün işte, bu adamın ne One Piece aşkı, ne de sahip çıkmak istediği tayfası var. Aynı başı boş gezen bir sanatçı gibi kılıçustalığı ile ilgileniyor ve bu konuda bir numara olmuş. Hükümetin köpeği denmesi bile umrunda değil hükümet ile alıp veremediği bir şey yok. Bu adamı nasıl zorlayabilirsin, teke tek ölüm kalım dövüşü yaparak ki Zoro böyle bir şey yapsa yine belirlenmesi zor olacak çünkü o vakte kadar Zoro'nun bir Amiral ile Yonko ile teke tek ciddi şekilde dövüşüp kaybetmemesi gerekiyor, ki bence böyle bir şey olursa Mihawk'ı yendikten sonra olur bu sebeple belli yine olmaz. Haliyle bir Amiral veya dengi birine karşı Mihawk'ın dövüşmesi gerekiyor, ya da kendi itiraf etmesi gerekiyor. Çünkü bu adamın ünvanını alsan bile bir Amiralin gelip kendisini zorlayacak kıstıracak bir durumu da olmaz çünkü adamın çok büyük tehlike yaratacak amacı ve hedefi de yok.

- Amiral dengi hafifte olsa sayılan Jozu'ya, Marco'ya karşı dövüşmedi. Amiral gücünde olmayan Vista ile denk dövüştü.

Şimdi denebilir ki Mihawk ciddi takılmadı vesaire, peki, Vista'ya karşı düelloyu erteleyelim diye izin istemesi mantıklı mı ? Veya Marco'nun Vista'yı bile bile tek başına Mihawk'ı durdurmaya yollaması ? Bence burada olay belli oluyor. Marco, Yonko dengi birisine Vista'yı ancak delirmişse tek yollar, ya kendi gider ya da toplanıp dalarlardı. Düşünün, Marco, Vista'ya git Kaido'yu durdur diyecek. Akla mantığa aykırı.

- Beyazsakal ile aramda fark var dedi, Korsan Kral olmak beni geçmekten bile zor diyerek itirafta bulundu.

Şimdi denebilir ki Beyazsakal herkesten güçlü, evet, ama Mihawk kibirli birisi, öyle ki ezdiğim her böceği hatırlamam diyen, Zoro'yu güçsüz bulup çakı ile dalga geçen birisi. Yani kibiri var. Haliyle böyle kibirli birisi gücü az biraz bile yakın olsa farkı kabul etmez. Haliyle Beyazsakal ile aralarında çok bariz bir fark olmalı ki Mihawk bunu kabul etmiş. Ayrıca Korsan Kral olmak beni geçmekten bile zor diyor, kibirli bir adam arada az fark olsa yine bunu demez. Beni geçersen olursun falan der, beni geçsen yine Korsan Kral olamazsın diyor adam, daha ne desin.

Son düzenleme:
@Daredewill seviyesiz olduğu kesin :/

@Erkan12 ben mihawk'ın yahut diğer kılıç ustalarının kılıç ve kılıç ustası hayranlığından nasiplerini aldığını düşünüyorum. mihawk olsun zoro olsun hatta ray olsun bence böyle. elbette mihawk vista'yı yenerdi. Ama o kısa anda sonuçlanacak bir dövüş değildi o. Ertelemesi karşısındaki adamın gücünü tanıdığını gösterir her şeyden önce. Yani bir noktada mihawk makul bir adam , söylediği sözlere itimat edilebilir bir adam demektir bu. dolayısıyla serinin başında söylediği beni geçmekten daha zor tabiri kendi seviyesinin sanıldığı kadar yüksek olmadığını gösterir. mihawk bunu kendi kabul etmiş yani makul bir adam olarak. acınası güçsüzler, artistler kendini bir şey sananları ciddiye almıyor ama kendisinden yüz kat güçsüz adamın iradesini kabul ediyor. esasında mihawk gerçekten esaslı bir karakter. falso bir hareketi yok bence. sadece gereksiz bir abartı var ve bu onun suçu değil ne yazık ki.

ileride geçmişi hakkında bir şeyler göreceğiz muhakkak. amiral üstü falan çıkarsa da hayal kırıklığına uğramam.
Hikayesi için okuyorum sonuçta. Yalnız eldeki veriler dahilinde konuşulunca sonuç bundan fazlası çıkmıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık