Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ama iki durum çok farklı. Zoro ile Mihawk arasında duygusal bir bağ oluştu. Bu usta-çırak ilişkisi gibi. Mihawk Zoro'yu artık öğrencisi olarak görüyor ve onu destekliyordur. Kendi bildiklerini bu adama geçirdi.

Zoro ile Luffy'nin durumunu ise ciddiye almıyorum bile.:D Öyle ciddi bir dövüş gelecek ve Nami'nin yumruklarıyla sona erecek?
Bence bağ felan oluşmadı.

Mihawk gördüğü yerde keser Zoro'u. Adamın karakteri böyle zaten. Zoro'a karşı bir merakı olduğu belli ama onu küçümsediği için sürekli muhattap almadı.

Şimdi eğitti yolladı , git güçlen ne yapıyorsan yap daha güçlü gel karşıma dedi. Zoro bu dakikadan sonra kendini geliştirip tekrar Mihawk'ın karşısına çıkmak için çabalar.

En son gider yine Mihawk'a meydan okur.

Katılıyorum dediklerine. Bana da Shiryuu veya başkasındansa Zoro daha mantıklı geliyor. Üstelik dediğin şekilde düşününce daha da oturuyor. Zoro'nun Mihawk'ı öldürmesi veya sakat bırakması da gerekmiyor. Mihawk'a üstünlüğünü kabul ettirmesi yeterli.
Aynen öyle. Ki ölümün ne kadar nadir olduğunu biliyoruz. Mihawk düştüğü ve Zoro ayakta kaldığı anda mevzu biter.
Bu saatten sonra olması bir şeyi değiştirmez. Evet Mihawk kabul etti. Ama hocası olarak ona bildiği şeyleri öğretmesi aralarındaki rekabeti etkileyecek bir şeydir. Mihawk onu eğitmiş olduğu için eskisi gibi acımasız olamayacaktır Zoro'ya karşı bence. O yüzden Mihawk değil bir başkası olmalı dövüşmesi gereken kişi.
Bildiği şeyleri öğrettiği kısma yanlış baktığını düşünüyorum. Aynı Rayleigh'in Luffy'yi eğitmesi gibi. Rayleigh Luffy'ye ''sana sadece bir yol gösterebilirim. Gerisini kendin halletmelisin,'' minvalinde şeyler söylüyordu. Yaptığı da buydu zaten. Mihawk'ınki de aynı hesap. Zoro'ya hakiyi anlattı. Ancak Zoro'da haki çıkması için sadece kendisinin bildiği ve dövüşte kendisine dezavantaj getirecek bir şey söylemedi. Zoro hakiyi öğrendi ve gerisi kendi iradesine, azmine, yeteneğine kaldı. Zoro Mihawk ile dövüşürken yine kendi tekniklerini kullanacak. Zoro'nun Mihawk'ı tanıdığından çok, Mihawk Zoro'yu tanıyor. Ve dediğim gibi en başta bu konuyu hallettiler zaten. İkisi de durumun farkında. Ayrıca ilk düellolarından sonra da Mihawk ne demişti? ''Seni en güçlü halimle bekleyeceğim!'' Bu bir söz ve hala geçerli. Ve benim gibi düşünen herkes bu düellonun rövanşını bekliyordur. Shiryu Mİhawk'ı yense ve Zoro Shiryu'yu yense bu benim için çok bir anlam ifade etmeyecek. Çünkü her dövüşün kendi içinde dinamikleri vardır. Yani benim beklentim Zoro vs Mihawk. Ha olur, olmaz o ayrı mesele.
Yazını okuduktan sonra aklıma geldi de bu Mihawk nasıl bir karekter böyle. Kendini geçecek elemanı bile kendisi yetiştiriyor ki bunu da sırf zamanında vs atıp eğlendiği rakibi Shanks'ın, üzerine bahse girdiği çocuğun çıkarına olsun diye yapıyor.

Mihawk gibi düşmanın olsun, dosta falan ihtiyacın olmaz :sapkali:
Mihawk kaliteli bir karakter. İçi boş bir adam değil. Her hareketiyle ilgi çekiyor. :)

Aynen öyle. Ki ölümün ne kadar nadir olduğunu biliyoruz. Mihawk düştüğü ve Zoro ayakta kaldığı anda mevzu biter.

Bildiği şeyleri öğrettiği kısma yanlış baktığını düşünüyorum. Aynı Rayleigh'in Luffy'yi eğitmesi gibi. Rayleigh Luffy'ye ''sana sadece bir yol gösterebilirim. Gerisini kendin halletmelisin,'' minvalinde şeyler söylüyordu. Yaptığı da buydu zaten. Mihawk'ınki de aynı hesap. Zoro'ya hakiyi anlattı. Ancak Zoro'da haki çıkması için sadece kendisinin bildiği ve dövüşte kendisine dezavantaj getirecek bir şey söylemedi. Zoro hakiyi öğrendi ve gerisi kendi iradesine, azmine, yeteneğine kaldı. Zoro Mihawk ile dövüşürken yine kendi tekniklerini kullanacak. Zoro'nun Mihawk'ı tanıdığından çok, Mihawk Zoro'yu tanıyor. Ve dediğim gibi en başta bu konuyu hallettiler zaten. İkisi de durumun farkında. Ayrıca ilk düellolarından sonra da Mihawk ne demişti? ''Seni en güçlü halimle bekleyeceğim!'' Bu bir söz ve hala geçerli. Ve benim gibi düşünen herkes bu düellonun rövanşını bekliyordur. Shiryu Mİhawk'ı yense ve Zoro Shiryu'yu yense bu benim için çok bir anlam ifade etmeyecek. Çünkü her dövüşün kendi içinde dinamikleri vardır. Yani benim beklentim Zoro vs Mihawk. Ha olur, olmaz o ayrı mesele.

Mihawk kaliteli bir karakter. İçi boş bir adam değil. Her hareketiyle ilgi çekiyor. :)
İnşallah bakalım. Tabi zevkli bir vs olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık