Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mihawkçıların sonu da ''ağlak prenses modu'' heralde.
Mihawk, shanks ile duello yaptı. Shanks de oden de rogerın tayfasındaydı. Roger wanoya gitmiş. Shanks de muhtemelen gitti değil mi? Shanks mihawka wanodan bahsetmiş olabilir mi? Olabilir. Kendi tayfasındaki odenden bahsetmiş olabilir mi olabilir? Mihawkın wanoya girecek gücü de zamanı da var. Pek ala ilgisi çektiyse gidip görebilir. Ki gitmesine bile gerek yok. Muhtemelen shanks odenden daha iyiydi. Doğal olarak wanoya gitmesine bile gerek yok. Ace kendi tayfası ile wanoya girdi. WB ile değil. Mihawk mı giremeyecek?

Denizcilerin elinde güç ölçer olmasına gerek yok. Kör bir sivil olan fujitorayı neye dayanarak amiral yapmaya karar verdiler? Tabii ki de istihbarat. Devletler nerede ne olduğunu bilir. En basitinden fujinin olduğu yere ödülü 800 milyon olan bir korsan saldırsa fuji bu durdursa ve denizcilere teslim etse ? Bu ve benzeri olaylarla denizciler güçlü insanları tespit edebilirler. İşte bu denizciler mihawka sen en güçlüsün diyorsa bir şey biliyorlar da diyorlar.

Daha da yazmıyorum sana gereksiz yere mangaka ve denizciler tarafından onaylanmış ünvanı yok sayıyorsun ne diyeyim.

Mihawk, shanks ile duello yaptı. Shanks de oden de rogerın tayfasındaydı. Roger wanoya gitmiş. Shanks de muhtemelen gitti değil mi? Shanks mihawka wanodan bahsetmiş olabilir mi? Olabilir. Kendi tayfasındaki odenden bahsetmiş olabilir mi olabilir? Mihawkın wanoya girecek gücü de zamanı da var. Pek ala ilgisi çektiyse gidip görebilir. Ki gitmesine bile gerek yok. Muhtemelen shanks odenden daha iyiydi. Doğal olarak wanoya gitmesine bile gerek yok. Ace kendi tayfası ile wanoya girdi. WB ile değil. Mihawk mı giremeyecek?

Denizcilerin elinde güç ölçer olmasına gerek yok. Kör bir sivil olan fujitorayı neye dayanarak amiral yapmaya karar verdiler? Tabii ki de istihbarat. Devletler nerede ne olduğunu bilir. En basitinden fujinin olduğu yere ödülü 800 milyon olan bir korsan saldırsa fuji bu durdursa ve denizcilere teslim etse ? Bu ve benzeri olaylarla denizciler güçlü insanları tespit edebilirler. İşte bu denizciler mihawka sen en güçlüsün diyorsa bir şey biliyorlar da diyorlar.

Daha da yazmıyorum sana gereksiz yere mangaka ve denizciler tarafından onaylanmış ünvanı yok sayıyorsun ne diyeyim.
Yahu Shanks ve Mihawk ne zaman düello yapıyor? Mihawk Roger'ın idamına gittiğinde daha veled tipli Shanks da aynı şekilde. Roger zamanında daha bu adamlar çaylak bile değillerdi belki de sen o zaman meydan okumuş demeye getiriyorsun. O zaman meydan okumuş olmasına imkan yok neredeyse. Mihawk'ın Wano'y girebilecek gücü vardır zaten Wano'ya sadece güç ile girilmiyor Wano da bir çocuk bile hayatta kalabiliyorsa Mihawk dahayatta kalır ki az çok güçlü insanlar varsa Mihawk hiç sorun çekmez. Önemli nokta Mihawk'ın kılıç ustaları diyarı Wano'ya gelip üstünlüğünü kabul ettirip ettirmemesi. Hani sen diyorsun ya ''kılıç ustası bulamamış ve Shichi olmuş'' Eğer Mihawk Wano'ya gelmemişse o zaman ne diyeceksin?

Çünkü Amiral olmak için bazı şartlar gerekli bunlar.
-Belli bir seviyenin üzerinde güçlü olmak.
-Korsanlara yakın olmamak (Fuji'nin Shichi sistemini kaldırmak istemesi, gördüğü bazı şeyler sebebiyle gözünü kör etmesi korsanları sevmediğini gösterir)
-Kişiliyet

Bunların hepsi de Fuji de vardı ve adam belli olayların sonunda Amiral oldu. Yani senin dediğin gibi sadece istihbarat değil. Bu seride Belli bir seviyenin üstünde olursun ama korsanları sevmezsin veya korsanları sevmezsin ama Amiral olacak kadar güçlü değilsindir. Önemli olan tam adamını bulmak bu mevkiye Fuji gibi güçlü birilerini bulamaz mıydı Hükümet? Tabi ki de bulurdu. Fakat bir yerden sonra ihanete uğrardır. Kişiliyeti bozuk çıkardı, satardı vb.

Yeni Dünyada Devlet diye bir şey yok. Orada Yonkou denilen bir kavram var Garp'ın dediği gibi Yonkoular Yeni Dünyayı yönetirler orada onlar ne derse o olur. Hükümet bile 2 yıl araya kadar Yeni Dünyada hak sahibi bile değildi. Anca 2 yıl sonrasında Denizci karargahını oraya taşıdırlar. Kaç tane ada gezdik Yeni Dünyaya girdiğimizden buyana kaç tanesinde hükümetin veya Denizcilerin bir adamını başta gördün? Ben sadece hükümet vermiştir diye örnek verdim sen bunu kesin olarka kabul edip yorumlamaya başladın. Mihawk'ın ünvanı nasıl aldığı belli değil.

Böyle tartışacaksan yazma zaten. Ben sana kıçımdan uydurup bir şeyi yazmıyorum. Seride ünvanların nasıl verildiği belli anlayana sivri sinek saz anlamayana sazı ... az diye boşa dememişler.

Ağzına sağlık üstadım yorumlarını hayranlıkla okumaya devam ediyorum.Bu hafta ki mangayı beğendin mi?

Hayır Shutenmaru ne alaka onu anlamadım. Diyelim ki ünvanı Hükümet verdi; Fujitora'ya canavar diyip alıyorlar ama en güçlü kılıç ustası hala Mihawk. Al sana amiral üstü örneği. Shutenmaru'su mu kalmış. :)
Amiral kavramı sadece Fujitora ile sınırlı değil ama. Kılıç kullanmayan diğer amiraller ne olacak?

Seri shounen olunca mıdır nedir kılıç ustalarının güçleri kısılıyor gibi geliyor bana. Kılıç ustası demek 'kan' demek, 'kol,bacak' demek. Bunların da bir shounen seride gözükmesi çok da olası değil gibi. O yüzden dünyanın en güçlü kılıç ustası olarak çağrılan bir adamı bu tür şeylerden mahrum etmek gücünü kısmak gibi geliyor bana. Güçlü olduğunu başka nasıl görebiliriz ? bu tür kesici hareketleri illaki vardır. Örneğin marineford arcında. Adam kılıcı bir sallıyor abi bir tane adam dek gelmiyor. Dek gelse ikiye ayrılıp ölecek mi sorusu geliyor aklımıza ama yok mümkünatı yok kılıcın darbesi çöp bir adama bile dek gelse o adamı aşıp da buz dağını kesmezdi mihawkın o slashı. Yani buradan 1 tane op evreninden bir insanın dayanıklılığı > devasa büyük buz dağı. O yüzden mihawkın gücünü görmek demek 'kol ve bacak' demek bunların havalarda uçması demek. Ama bu da shounen bir seri de olmayacağı için daha çok tartışırız mihawkın seviyesini.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık