Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesinin Hakkını Verenler ve Veremeyenler

Ona bakarsan Akainu WB'yi delen bir meyveye ama Curiel'e bir şey olmuyor. Çok var böyle saçma durumlar.
O yüzden zaten seri içinde karakterlerin güçleri kişilere göre aşırı değişebiliyor. Çünkü güç dengesi kurgu uğruna acımasızca değişebiliyor. Kimse HxH'deki gibi net konuşamıyor güç konusunda. Bence Op'nin en büyük eksiklikleri den biri bu güç dengesinin kurgu uğruna bozulması.

Carrot dandik elektrikle Zoro'yu tehlikeye sokarken (birde 2 yıl sonraki Zoro) Enel milyonlarca volt ile sıradan insanları öldüremiyor. Saçmalığın daniskası.:artiz:
Tehlikeye sokan elektrikten çok pençelerdi. Elektrikten çok etkilendiğini sanmıyorum.
Enel'in saldırıları = Ace'nin saldırıları (Bana göre böyle)

Tehlikeye sokan elektrikten çok pençelerdi. Elektrikten çok etkilendiğini sanmıyorum.
Enel'in saldırıları = Ace'in saldırıları (Bana göre böyle)
Oda olabilir tabi. Zaten takıldığım nokta Zoro değil. Kimse Zoro'nun Enel karşısında ölmesini beklemiyordu. Shounen yapısına ters. Ancak bilmem kaç volt elektrik yiyip yaşayan seri içinde önemi olmayan bir amca olunca insan pek hoşnut olmuyor doğal olarak.

O yüzden zaten seri içinde karakterlerin güçleri kişilere göre aşırı değişebiliyor. Çünkü güç dengesi kurgu uğruna acımasızca değişebiliyor. Kimse HxH'deki gibi net konuşamıyor güç konusunda. Bence Op'nin en büyük eksiklikleri den biri bu güç dengesinin kurgu uğruna bozulması.
Bazen on kilometre ötedekini hissediyorlar bazen de diplerindeki adamı hissetmiyorlar. İşte böyle bir seri :D

Bazen on kilometre ötedekini hissediyorlar bazen de diplerindeki adamı hissetmiyorlar. İşte böyle bir seri :D
Zaten takip edenlerden güç dengesinin oturmuş olduğunu düşünüp de takip eden olduğunu pek sanmıyorum. Op'yi asıl güzel yapan hikayesi, araya küçük küçük serpiştirilen ince detaylar, karakterler vb. Dövüş veya savaş izlemek-okumak isteyen biri için çok daha farklı opsiyonlar vardır. Ha tabi şu dövüşler 11 saat dövüştüler, 10 gün dövüştüler tarzı olmasa, kurgu için saçmalanmasa dört dörtlük seri olur. Ancak yapacak bir şey yok işte. Her serinin bir hatası oluyor.:bilmem:

Iste bende onu diyorum muhtesem bir enerji uretme potansiyeli var bunu depolamanin ve nesnelere kullandirmanin bir yolunu bulsa bence asil potansoyeline ulasmis olur. Dusunsene enelin bi ordusu var ve adamlarin enerjiyi depolayip salabilen silahlari olsa yada adamlari pacifista gibi dusun onlar elektirik kullaniyo.

Iste bende onu diyorum muhtesem bir enerji uretme potansiyeli var bunu depolamanin ve nesnelere kullandirmanin bir yolunu bulsa bence asil potansoyeline ulasmis olur. Dusunsene enelin bi ordusu var ve adamlarin enerjiyi depolayip salabilen silahlari olsa yada adamlari pacifista gibi dusun onlar elektirik kullaniyo.
Uzayda öyle bir ordu kurdu zaten. Elektrikli ordu :D

Zaten takip edenlerden güç dengesinin oturmuş olduğunu düşünüp de takip eden olduğunu pek sanmıyorum. Op'yi asıl güzel yapan hikayesi, araya küçük küçük serpiştirilen ince detaylar, karakterler vb. Dövüş veya savaş izlemek-okumak isteyen biri için çok daha farklı opsiyonlar vardır. Ha tabi şu dövüşler 11 saat dövüştüler, 10 gün dövüştüler tarzı olmasa, kurgu için saçmalanmasa dört dörtlük seri olur. Ancak yapacak bir şey yok işte. Her serinin bir hatası oluyor.:bilmem:
Adam ben dövüş çizemiyorum diyor ama Luffy vs Lucci gibi bir dövüş çizebiliyor. Ben de hikayesi için takip ediyorum ama bir iki sağlam dövüş olsa iyi olurdu.

Kapak resimlerindeydi dedigin ben onu unuttum , ufakligi falan elektirikle canlandirmisti yanlis hatirlamiyosam. Eger enel bu ufak robot tarzi elemanlari daha guclu buyuk bi hale getirebilirse pacifista hesabi o zaman cok ilginc olur iste.
Yapmıştır şimdiye kadar. Hatta mahzen gibi bir yere gitmişti. Bir sürü yaratık vardı. Elektriği bir verdi hepsi canlandı. Geri dönüşü muhteşem olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık