Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Meyvelerin Evrimi

Pek teori kuran biri değilimdir. Ancak bu meyve evrimi olayı uzun zamandır kafamda olan bir şeydi. Bazı arkadaşlar da merak ettiği için, konu olarak açmayı uygun gördüm. Öncelikle ricam, teori size saçma gelebilir. Geldiyse şayet, bunu düzgün bir biçimde belirtin.

Ben bazı meyvelerin birbirlerinden evrildiklerini düşünüyorum. Meyve her evrildiğinde, eski halinin zayıf yönlerine karşı bağışıklık kazanıyor, fakat yeni halinin de bazı eksiklikleri oluyor. Aşağıda detaylı olarak anlatacağım.

İlk meyvelerimiz Smoker'ın Moku Moku no Mi'si ve Caesar'ın Gasu Gasu no Mi'si.

Moku'nun bildiğimiz herhangi bir zayıflığı bulunmuyor. Bu yüzden meyvenin evrilmiş hali, önceki halinden daha güçlü ve etkili bir biçime dönüşmüş. Moku'nun sahip olduğu dağılma ve uçma gücüne Gasu'da sahip. Bunlara ek olarak zehirli gaz üretme, havadaki gazları kontrol edebilme ve patlama yaratabilme güçleri var. Moku'da yer alan duman yoğunlaştırma, bu meyvede de aynen bulunuyor. Ancak Moku ateşten etkilenmezken, Gasu ateşe karşı zayıftır.

İkinci meyvelerimiz Crocodile'ın Suna Suna no Mi'si ve Cariboo'nun Numa Numa no Mi'si.

Suna'nın zayıflığı sudur. Meyve Numa'ya evrildiğinde bu özelliğinden kurtulur. Ancak bu evrilme beraberinde zayıflıkları da getirmiştir. Örneğin Suna, sıcağa karşı dayanıklıyken, Numa ısı karşısında özelliklerini kaybeder. Ayrıca Suna'yı herhangi bir yere hapsedemezken, Numa'nın akışkan formu kapalı bir kutuya konulabilir. Suna etrafını çöle çevirebilir, aynı şekilde Numa'da bataklıklar oluşturabilir. Meyvenin tanecikli yapısı, çamurumsu bir yapıya dönüşmüştür. Ben bu meyvenin son halinin saf toprak olacağını düşünüyorum. Saf toprak, hem suya hem de ateşe karşı dayanıklı olur.

Üçüncü meyvelerimiz Ace'in Mera Mera no Mi'si ve Sakazuki'nin Magu Magu no Mi'si.

Bu meyvelerin evrimi sonucu, hareket kabiliyeti kısıtlanmıştır. Mera, çok daha seri ve hızlı saldırılar yapabilirken, Magu'nun hantallığı dikkat çekmektedir. Magu hız konusu hariç, tüm yönlerden Mera'dan üstündür. Mera kış adasında karı durdurabilirken, Magu uzun süreli kullanım sonucu yanardağlar yaratabilmektedir. Yine Mera'nın saldırıları sonucu küçük yanık yaraları kalırken, Magu'nun her saldırısı ölümcüldür ve derin bir iz bırakır. Mera, Hie Hie no Mi ile nötr durumdayken, Magu bu meyvenin antisidir.

Dördüncü meyvelerimiz Monet'in Yuki Yuki no Mi'si ve Kuzan'ın Hie Hie no Mi'si.

Bu meyvelerin arasındaki fark çok dikkat çekicidir. Evrimleri sonucu hem avantaj, hem de dezavantajlar kazanmışlardır. Yuki, Hie'ye göre çok seridir ve yumuşak olduğu için darbelerden kolay kaçar, Hie fiziksel saldırılardan kaçamaz, parçalanır. Yuki, Hie'nin aksine, titreşime karşı da etkilidir. Ayrıca karın içinde hareket edebilir ve dev formuna dönüşebilir. Hie, Yuki'ye göre çok daha yıkıcıdır. Hie su olan her yerde kısa sürede geniş alanları etkileyebilirken, Yuki'nin bunu yapabilmesi için kapalı bir alana ihtiyacı vardır. Hie dokunduğunu anında dondurabilirken, Yuki'nin rakibini ısırması gerekmektedir. Hie, Mera'nın güçlü ateşi ile kafa kafaya gidebilirken, Yuki, Nami'nin Isı Topu'ndan bile kolayca etkilenir. Hie suya karşı avantajlıdır, Yuki'de böyle bir durum söz konusu değildir. Hie'nin savunma yönü çok zayıftır, Yuki ise anında çok sert barikatlar örebilir.

Diğer kalan Logilar'a uygun meyveler bulamadım. Şayet McGuy meyve kullanıyorsa, Goro Goro no Mi onun evrimidir. Yami Yami no Mi ve Pika Pika no Mi boşta kalıyor.

Paramecia türleri için de bir şeyler düşündüm, ancak o başka zamana.

Bu durum Oda'nın meyveleri çoğaltma isteğinden kaynaklanıyor gibi. Hani meyvelerin hepsi benzersiz özellikte olmasın, ona yakın meyveler de olsun'ki çeşitlilik artsın babında. Evrim oluyor mudur? olmuyor mudur bilemem. Ama dediğime en güzel örnek Yuki Yuki no Mi ile Hie Hie no Mi.

Bu durum Oda'nın meyveleri çoğaltma isteğinden kaynaklanıyor gibi. Hani meyvelerin hepsi benzersiz özellikte olmasın, ona yakın meyveler de olsun'ki çeşitlilik artsın babında. Evrim oluyor mudur? olmuyor mudur bilemem. Ama dediğime en güzel örnek Yuki Yuki no Mi ile Hie Hie no Mi.
O senin düşüncen. Ben meyvelerin birbirlerinden evrildiklerini düşünüyorum. Bu sayede Sakazuki meyvesinin hiyerarşik olarak daha güçlü olduğunu biliyordu. Muhtemelen kitaptan okumuştur.

Yani demek istediğinin meyve evrilince yıkıcı bir güce sahip oluyor ama belli başlı daha öncesinden sahip olduğu avantajları kaybediyor.Yukarıda da dediğin gibi akainu'nun ace'in meyvesine karşı hiyerarşik olarak daha güçlü olduğunu bilmesini de düşündürücü ama Oda dememiş miydi vegapunk zaten meyvelerin doğasını çözdü diye.Yani meyve evrimi teorisi mantıklı ama vegapunk belki de sınıflandırmıştır meyveleri ve hangisinin hangisine üstünlük kurduğunu belirtmiştir.Olabilir niye olmasın gayet düzgün düşünülmüş.

Yani demek istediğinin meyve evrilince yıkıcı bir güce sahip oluyor ama belli başlı daha öncesinden sahip olduğu avantajları kaybediyor.Yukarıda da dediğin gibi akainu'nun ace'in meyvesine karşı hiyerarşik olarak daha güçlü olduğunu bilmesini de düşündürücü ama Oda dememiş miydi vegapunk zaten meyvelerin doğasını çözdü diye.Yani meyve evrimi teorisi mantıklı ama vegapunk belki de sınıflandırmıştır meyveleri ve hangisinin hangisine üstünlük kurduğunu belirtmiştir.Olabilir niye olmasın gayet düzgün düşünülmüş.
Dediğin gibi de olabilir. Her meyve evrimi avantajlı olmuyor. Suna'nın evrilmiş hali Numa, çok matah bir meyve değil bana göre.

O senin düşüncen. Ben meyvelerin birbirlerinden evrildiklerini düşünüyorum. Bu sayede Sakazuki meyvesinin hiyerarşik olarak daha güçlü olduğunu biliyordu. Muhtemelen kitaptan okumuştur.
Evrim yok demedim ama Oda'nın asıl amacının çeşitliliği arttırmak olduğunu düşünüyorum.
Sakazuki'nin meyvesi hiyerarşik olarak Ace'in meyvesinden daha üstün, bence kitaba gerek yok bunun için. Şeytan meyvesi kitabı var tabi orası ayrı konu.
Eğer evrim varsa Smoker'ın Moku Moku no Mi'si ve Caesar'ın Gasu Gasu no Mi'si arasındaki ilişkide bulabiliriz, konuyu okuduğumda orası mantıklı geldi.
Edit:Valla keşke yakmasaydı, savaştan önce Akainu favori adamımdı. Ace'i öldürünce, Luffy'nin ağzına patlatacağı günü beklemeye başladım. Valla Oda hakiyi çok iyi düşünmüş, önüne geleni yakardı o meyveyle.

Evrim yok demedim ama Oda'nın asıl amacının çeşitliliği arttırmak olduğunu düşünüyorum.
Sakazuki'nin meyvesi hiyerarşik olarak Ace'in meyvesinden daha üstün, bence kitaba gerek yok bunun için. Şeytan meyvesi kitabı var tabi orası ayrı konu.
Eğer evrim varsa Smoker'ın Moku Moku no Mi'si ve Caesar'ın Gasu Gasu no Mi'si arasındaki ilişkide bulabiliriz, konuyu okuduğumda orası mantıklı geldi.
Çeşitliliğin evrimle olması daha çok hoşuma gider açıkçası.
Ace ile Sakazuki hiç karşılaşmasa, Sakazuki'nin magmasının Ace'i yakacağına inanır mıydın?

güzel düşünce olmuş ama ille evrim deme gereği duymuyorum oda doğada bulunan akışkan yani logia maddeleri meyve olarak kullanma gereği duyuyo:gamyon:, bunun sonucu savaşta kullanılabilecek bilindik materyalleri kullanması sonucu bu meyveler ortaya çıktı:D bu materyallerin hangisinin hangisine üstün olduğunu basit fen dersi almış herkes bilir:artiz: magma ateşten daha sıcaktır vesaire vesaire.

Meyveler arası bir evrim olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta ateşte doğada bulunan bir madde, magmada. Kumda öyle, çamurda. Meyvenin kazandırdığı özelliklerin kimyaları birbirine benzer olabilir. Bu benzerliklerden bazılarıda birbirinden üstün olabilir. Örneğin Magu Magu No Mi' nin Mera Mera No Mi' den bazı noktalarda üstün olduğu gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık