Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel vs Anime

Marvel mi Anime mi?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
Marvelın ana hikaye adamları orta sınıf olsa da top tier diye nitelendirebileceğimiz kozmik varlıkları ve tanrıları aşırı güçlü yok ederler baya. Anime karakterlerinde bildiğim kadarıyla hep fiziksel olarak güçlü adamlar mevcut. Fiziksel derken şunu kastediyorum Marveldaki tanrılar zamana falan da hükmedebiliyor. Onlar limitin çok dışında.
Animede de var öyle karakterler One above All gibi omnipotent karakterler var mesela Kami Tenchi yazarın kendisi. Azathoth var mesela yaratılışın dışında uyuyor var olan herşey onun rüyasının bir parçası uyandığı zaman herşey bitiyor. Demonbane var saldırısı çoklu-evren yok edebilecek seviye olarak nitelendiriliyor. Lord of nighmares'ten Lucifer var Zaman,gerçeklik,boyut,paralel evrenleri yaratıyor kendi serisinde. Ha Benim görüşüm Marvel kozmik güçler bakımından bir tık daha önde tabiki

Boyuttan kasıt o değil hocam.
Marvel'ın tanrısını bir araştırın derim hocam. Bahsettiğiniz güçlerin 50 katına sahip. The One Above All.

Zeno'nun yaratma gücünde bir sınır olup olmadığını bilmemiz için Zeno'yu daha çok görmek gerek.... Nitekim Zeno 12 Evrenle uğraşıyor. Onlardan sorumlu. DC'de ve Marvel'da sonsuz çoklu evrenlerle uğraşan iki taraftan toplam 25-30 üzerinde karakterler var. Benim bahsettiğim boyutlar ise, evren geometrisini belirleyen boyutlar. Biz mesela şu an üç boyutlu bir evrendeyiz en azından biz üç boyutlu yorumluyoruz etrafımızı. Ve DBZ de böyle bunun aksini gösteren bir şey yok. Yani çoklu evrenlerin dışarısında sınırların ötesinde var olabilen, onu yaratan çizen yazarı duyabilen bu da bizim boyutumuz, bizim evrenimize yani nihai gerçekliğe ermiş demek. DBZ'de böyle bir şey de yok hocam.
Ben zaman çizgilerinden ve onlarda oluşan başka başka evrenlerden bahsediyorum. Bunda bir zaman çizgisinin oluşumu hep bir diğerinin oluşumunu tetikleyeceği için sonsuzdur dedim mantıken. Tabii bu senin demene göre başka bir mesele.

3 boyutlu bir varlık 4 boyutlu bir varlığı algılayamaz bile, dolayısıyla daha üst boyutlara hiç girmeyeyim. 3 boyutlu varlık 4 ve üzerini yaratıyor ise sıkıntı var, yaratamamalı, şimdi boyut olayı marvelde nasıl işliyor bilmiyorum, sallamak istemem, bakmak gerek ama daha üst boyutlardaki varlıklar ise bu bahsedilen güçlü varlıklar zaten alttakiler yalan oluyor.

The One Above All tanrı gibi onu duydum ama Zeno'da aynı hesap bence boyut, zaman ya da mekandan bağımsız., neyse bunun tam bir açıklaması yok gibi :D

Mantıken bizde de öyle.

O zaman bizim evren Marvel Universe'den güçlü mü oluyor?

DBZ en fazla 12 evrene sözü geçen bir şey.

Alluka'ya ise ayriyeten güldüm.
Olay güç değil zaten, sınırı var mı yok mu yoksa zaman çizgileri olan her seride sonsuz evren durumu var.

Kurgusal olarak anime daha iyi fakat marvel evreninin bir özelliği var hikayeleri birbirine bağlayabiliyorlar ve bu bir artıdır.

Bence tanrısal karakterlerin kıyaslanması saçma.Kahramanların karşılaştırmamız lazım.Çünkü iki kendi evrenini yaratan karakteri kıyaslamak mümkün olamaz fazla.

Oradaki gezegenler ne kadar büyük anlaşılmıyor.

Buradaki Jüpiter boyutunda, bizimkinden 170 kat büyük.

Burda daha da uçuk bir şey var.
Thanos değil Galactus olacak bu arada, kafam Thanos'a gitti malum daha yeni filmleri filan çıktı.

Sen bana çoklu galaksi göstergesi atıyorsun. Ben sana çoklu evrensel/evrensel göstergeleri attım 3-4 tane.

Benim demek istediğim ise şu hocam, Anime piyasasında da var GAlaksi level karakterler, evrensel karakterler. TTGL'den Simon, Lord Genom, Toriko karakterleri vb. Ama Marvel'da bundan yüz tane var çoklu galaksi yok edebilen karakterler.

O yüz ton dediğin karakter de çoklu evrensel, manga alemlerinde karşısında duracak karakter tanımıyorum ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık