Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Marvel vs Anime

Marvel mi Anime mi?

• Kullanılan toplam oy
    52
  • Anket kapatılmış .
O evren boyutu dediğin zaten anlamsız ki öyle bir şeyin marvel evreninde savaşını görmen de olanaksız, ben görünen güçleri kıyaslıyorum yoksa anime evreninde de devasa şeyler var.
Bak hacı, gezegen yok etmek abartılı birşey değil Marvel için. Top 50'si çoklu evrensel. Ha illa birşeyler istiyorsan atayım.

Tüm çoklu evrenin içinde bulunduğu varlık, ve zincire vurulmuş. Ve bu en güçlü karakter olmanın yanından bile geçebilecek bir karakter değil.

____

Molecule man vs Beyonder tüm çoklu evrenler tiril tiril titriyor.

http://kahramanbaykus.com/marvel-evreninin-en-guclu-50-karakteri-5-bolum/

Şu listeye bir göz atmanı öneririm.

Not: Üslubum kırıcıysa özür dilerim hocam, amacım kesinlikle o değildi.

@Dr. Hiluluk

Doğrudur çok absürd güçlere sahip adamlar var marvel evreninde ama anime dünyası daha büyük. Araştırsan buna benzer adamlar çıkabilir. Zaten böyle adamlar işin içine girerse yorumlayamayız kaldı ki bu gösterdiğin karakterler bize en fazla bir iki kere gösterilir. Ben bize çok fazla gösterilen ve göz önünde bulunan karakterleri kıyaslayayım demiştim yoksa tüm karakterleri bilmek olanaksız. Ha hepsini araştırırsak belki dediğin gibi anime karakterleri daha güçsüz kalacak marvele göre ama bunun için tüm animeleri araştırmak gerekecek aynı şekilde marvel karakterleri de çok fazla o yüzden çok zahmetli olur :D

@Dr. Hiluluk

Doğrudur çok absürd güçlere sahip adamlar var marvel evreninde ama anime dünyası daha büyük. Araştırsan buna benzer adamlar çıkabilir. Zaten böyle adamlar işin içine girerse yorumlayamayız kaldı ki bu gösterdiğin karakterler bize en fazla bir iki kere gösterilir. Ben bize çok fazla gösterilen ve göz önünde bulunan karakterleri kıyaslayayım demiştim yoksa tüm karakterleri bilmek olanaksız. Ha hepsini araştırırsak belki dediğin gibi anime karakterleri daha güçsüz kalacak marvele göre ama bunun için tüm animeleri araştırmak gerekecek aynı şekilde marvel karakterleri de çok fazla o yüzden çok zahmetli olur :D
Anladım. Zaten anime aleminde de sonsuz gücü olan karakterler var, ama daha az. :D

Bu konuyu tartışmak bence de manasız.

Anladım. Zaten anime aleminde de sonsuz gücü olan karakterler var, ama daha az. :D

Bu konuyu tartışmak bence de manasız.
Aynen hocam, dediğiniz gibi anlamsız. aslında bu tür vs konuları kapatılsa güzel olur nasıl bir cevap verilebilir ki belli karakterlerden bahsetmiyor çünkü :D üslubunuz da gayet iyi sıkıntı yok :)

Anime karakterleri diyince aklınıza sadece Saitama,Goku vs... gelmesin :) biraz araştırınca onlardan daha güçlü Tanrısal anime karakterlerinin var olduğunu bulursunuz zaten :gamyon:

Marvel vs DBZ evreninde dahi Marvel kazanır diyemem ki anime çok genel olmuş.

Marvel ve DC vs Shonen Jump daha dengeli olur gibi. Bu haliyle Anime dünyası Marvel evrenini toz bulutuna çevirir

Marvelın ana hikaye adamları orta sınıf olsa da top tier diye nitelendirebileceğimiz kozmik varlıkları ve tanrıları aşırı güçlü yok ederler baya. Anime karakterlerinde bildiğim kadarıyla hep fiziksel olarak güçlü adamlar mevcut. Fiziksel derken şunu kastediyorum Marveldaki tanrılar zamana falan da hükmedebiliyor. Onlar limitin çok dışında.

Anime karakterleri diyince aklınıza sadece Saitama,Goku vs... gelmesin :) biraz araştırınca onlardan daha güçlü Tanrısal anime karakterlerinin var olduğunu bulursunuz zaten :gamyon:

+1.

*** Tengen Toppa Gurren Lagann serisinde karakterler birbirlerine Galaksi fırlatıyor.

*** HxHde Nanika istenen her dileği gerçeğe çevirebiliyor. Marvel 616yı sil desen siler mesela. :)

*** Berserkte Griffith ve tanrının 5 eli aynı işi görür rahatlıkla.

Ama bunların bana kalırsa hiçbir önemi yok. Marvel veya Anime için sayılan bu abuk karakterlerin hiçbirisi bir yumrukla gezegen patlatamaz. @Dr. Hiluluk un listesine baktım şimdi. Listenin 48. Sırasındaki Korvac isimli karaker 100 ton kaldırıyor diye övülmüş. Şaka gibi resmen. Bambina devasa bir dağı kaldırip gezegende taş sektirir gibi sektiriyor, 220.000 km yol yapıyor o dağ dünyayı turluyor. Marvelde var mı heykeline beton yetmeyecek karakter. :) Adam gerçeklik değiştiriyor, yok büyücüluk yapıyor ve sair ama yumruğu ne kadar güçlü kardeşim, Bambina Franklin Richarda vursa selasını okuyacak cenaze bulamazlar. :)

+1.

*** Tengen Toppa Gurren Lagann serisinde karakterler birbirlerine Galaksi fırlatıyor.

*** HxHde Nanika istenen her dileği gerçeğe çevirebiliyor. Marvel 616yı sil desen siler mesela. :)

*** Berserkte Griffith ve tanrının 5 eli aynı işi görür rahatlıkla.

Ama bunların bana kalırsa hiçbir önemi yok. Marvel veya Anime için sayılan bu abuk karakterlerin hiçbirisi bir yumrukla gezegen patlatamaz. @Dr. Hiluluk un listesine baktım şimdi. Listenin 48. Sırasındaki Korvac isimli karaker 100 ton kaldırıyor diye övülmüş. Şaka gibi resmen. Bambina devasa bir dağı kaldırip gezegende taş sektirir gibi sektiriyor, 220.000 km yol yapıyor o dağ dünyayı turluyor. Marvelde var mı heykeline beton yetmeyecek karakter. :) Adam gerçeklik değiştiriyor, yok büyücüluk yapıyor ve sair ama yumruğu ne kadar güçlü kardeşim, Bambina Franklin Richarda vursa selasını okuyacak cenaze bulamazlar. :)
Bence sen işine geleni anlamak istiyorsun, bak sana üstte iki tane çoklu evrensel gösterge attım, onlara laf etmiyorsun hiç.

Ve o listede "100 tondan fazlasını kaldırma gücü vardır." deniyor.

"Güçleri için ise zaman içinde yolculuk, astral projeksiyon, telepati, diriltme, ve uzun menzilli kozmik enerji bombları gibi yetenekleri var diyebiliriz. Aynı zamanda, canlı varlıklar da dahil olmak üzere herhangi bir kaynaktan güç çekebilme yetisine sahiptir. Korvac’ın sonsuz güç potansiyeli olduğu söylenmiştir."

Sen bunları hiç söyleme zaten.

@Reiper

100 ton sınıfı denen bir sınıf var,

Tam tamına 100 ton kaldırabilen adam da bu sınıfta, 7 trilyon ton kaldıran da bu sınıfta.

Bu 100 ton ve üzerini kaldırabilen varlıklara verilir.

:sapkali:

Son düzenleme:
Yukarıda yazmışlar, örneğin DB'de Zeno var, bildiğin bizim dünyadaki tanrı tasviri. Ol der olur, onunla savaşmak bile mümkün değildir çünkü savaş gücü falan yok, yani şavaşabileceğin bir şey de değil, ne isterse olan, her şeye kadir bir varlık, bundan daha güçlüsü mümkün değil. Marvel'de ancak buna eşit olabilir ki ben hakim değilim marvele, belki vardır ama bunu aşamazlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık