Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Kol Kesme Sahnesi

Kim yaptı?

• Kullanılan toplam oy
    153

Evet arkadaşlar en üstteki sayfada malum olay gerçekleşiyor. Bu olay hakkında siz ne düşünüyorsunuz merak ediyorum. Ben aynı bölümde alttaki resimde de üstteki resim gibi Mihawk'ın gözüne odak olması ve Luffy'nin bir daha hiçbir yerde böyle bir şey yaşamaması ve hatta Kata dövüşünde bu kadar muhabbeti dönmüşken Flashback yapana kadar hatta dövüşün sonuna kadar Luffy'de böyle bir tetiklenme bir daha olmadığı için (ki eğer öyle olsaydı orada da tetiklerdi) bu yüzden bunu Mihawk'ın yaptığını düşünüyorum ama bazıları Luffy yaptı diyor. Bunu bu konuda tartışalım istedim fikirlerinizi merak ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben bu konuyu henüz Katakuri piyasada yokken yazıyordum. Hatta ilk ben bahsetmiş olabilirim. O zaman da Mihawk'ın yaptığını düşünüyordum, şimdi de Mihawk'ın yaptığını düşünüyorum. Luffy ne tehlikeler atlattı bu sahneden sonra bir kere şu netlikte görmedi.

Mihawk yaptı, adam Şaringan efekti yaptıktan sonra Luffy görüyor. Hem Luffy gibi hakiden nahaber bir cahil Kata kadar kaliteli kullanamaz hakisini.
Aynen mesela Luffy bilinçsizce kral haki kullandığında nasıl Shanks seviyesinde kullanamadı ise gözlem hakisini de o anda Kata seviyesinde kullanması saçma.
Babamı da Mihawk öldürdü.
Anladığım kadarı ile Luffy'nin yaptığını düşünüyorsun. Sebebini de yaz bence ama sebep bulamamış da olabilirsin böyle yazıp geçmen doğal. Neyse başın sağ olsun.

Belki sadece ben böyle düşünüyorum ama ikisi de yapmamıştır. Luffy kolunun kesileceğini tahmin etmiştir ve ellerinin kesileceğini düşünüp o sahneyi hayal etmiştir bence.
Bu tam net bir cevap olmamış bence, hatta Luffy yaptı demen benim için daha mantıklı olurdu.
Luffy yapmıştır. Potansiyel devreye girmiştir. Mihawk çıkması baya şaşırtıcı olur.
Luffy'nin potansiyeli neden bir tek Mihawk'a karşı ve sadece gözlem hakisinde devreye girdi. Neden Kralın hakisinde başlangıç olarak devreye girdi de bu gözlemde bu kadar ileri bir şekilde kullanabildi ve böyle ise potansiyeli, neden Kata karşısında bu kadar zorlandı kullanmak için? ve neden Mihawkın gözünde o efekt var?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık