Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangekyō Sharingan

Sizce en iyi Mangekiyo Sharingan kime ait ?

• Kullanılan toplam oy
    73
Kamui en gereklisi ve en kullanışlısı.
Amaterasu kamui olduğu sürece gerekli değil. Çünkü amaterasudan üstündeki kıyafeti çıkarıp yada kuyruklu çakrasıyla kurtulabiliyorsun. Mutlak değil yani.
Shisui 10 yılda 1 genjutsu yapabiliyor bu konuda Tsukuyomi 1 numara.
Susanoo'da da Kakashi'den gördüğümüz üzere en tehlikelisi Obito'nun ki. Üstelik bunu Naruto'da Sasuke seninkinden bile daha havalı diye belirtmişti.

Yani kombinasyon yapacak olsam Obito & Itachi kombinasyonu yapardım. Bir de bunları kuyruklu çakralarıyla boostlarsan sırtın yere gelmez.
Şu 10 yıl olayı O Gözü İtachi kullandığı içindi diye hatırlıyorum Shisui kullanırken böyle bi kısıtlama yoktu diye hatırlıyorum yanlışım olabilir belki ama. Kamui konusunda katılıyorum ama büyük bişeyi başka bi boyuta göndermek bedeni ve çakrayı aşırı zorluyor. PS gibi birşeye Kamui yaparsan ve başarırsan halin yaman olur. Susanoo olarak Madaranın daha üstün olduğunu düşünüyorum ama Madara olmasaydı elbette Obitonun ki daha üstün olurdu.

Birde Obitonun Susanoosunda bir mantık hatası var PS için EMS gerekiyordu normalde ama MS ile açtı obitonun gözü oda ayrı bi hikaye

Şu 10 yıl olayı O Gözü İtachi kullandığı içindi diye hatırlıyorum Shisui kullanırken böyle bi kısıtlama yoktu diye hatırlıyorum yanlışım olabilir belki ama. Kamui konusunda katılıyorum ama büyük bişeyi başka bi boyuta göndermek bedeni ve çakrayı aşırı zorluyor. PS gibi birşeye Kamui yaparsan ve başarırsan halin yaman olur. Susanoo olarak Madaranın daha üstün olduğunu düşünüyorum ama Madara olmasaydı elbette Obitonun ki daha üstün olurdu.

Birde Obitonun Susanoosunda bir mantık hatası var PS için EMS gerekiyordu normalde ama MS ile açtı obitonun gözü oda ayrı bi hikaye
Hayır gözün genjutsusunu kullanmak için 10 yıllık çakra birikimi gerekiyordu. Kamui’yi Kakashi yapıyor gibi düşünme zaten bu kişiye kuyruklu çakrası koydum :) Obito’nun Susano’su kamui ile birleştiği için en tehlikesi oluyor. Alta videosunu koyacağım.

Kakashi’nin açtığı Susanoo söyle açıklanabilir. Ems açabilmek için ms sonrası başka bir sharinganla birleşim sağlanması gerekiyor. Nitekim Obito Konan savaşından da gördügümüz üzre İzanagi kullanırkan başka bir sharinganı feda etmişti. Bu durumdan dolayı sharinganı tepkimeye girmiş olabilir. Ki bunu bilinçli olarak yapmış da olabilir. Sasuke’ye söyleyen de kendisiydi zaten. Tuhaf ama öyle.

Son düzenleme:

Ben obitonun sharinganının ems olduğunu düşünüyorum.Daha önce obitonun elinde onlarca sharingan olduğunu görmüştük ms sini çoktan ems yapmıştır bana kalırsa asıl merak ettiğim şey obito daha önce neden susano kullanmadı aklıma tek gelen şey kullanacak kadar yetenekli olmaması

Ben obitonun sharinganının ems olduğunu düşünüyorum.Daha önce obitonun elinde onlarca sharingan olduğunu görmüştük ms sini çoktan ems yapmıştır bana kalırsa asıl merak ettiğim şey obito daha önce neden susano kullanmadı aklıma tek gelen şey kullanacak kadar yetenekli olmaması
Bence hata yapılan nokta; Kakashi'nin son kullandığı göz. Mangaka saçması bir şeydi o, gereği yoktu. Yoksa Obito ne susano kullanabilir ne amaterasu ne de 3 virgülden ileri genjutsu.

Bence hata yapılan nokta; Kakashi'nin son kullandığı göz. Mangaka saçması bir şeydi o, gereği yoktu. Yoksa Obito ne susano kullanabilir ne amaterasu ne de 3 virgülden ileri genjutsu.
Adam seride Itachi, Shisui dahil hiçbir genjutsucunun yapamadığını yaptı, Kage olan bir jinchuuriki'yi genjutsu altına alıp yönetti yıllar boyu, Kirigakure'yi kana buladı.

Sasuke Killer Bee savaşında Bee'yi genjutsu altına alıp haklamıştı Hachibi olmasaydı, işin zorluğunu buradan anlayın, adam hem bir bijuu'yu, hem bir kage level jinchuurikiyi kontrol altında tutuyor yıllar boyu.

Obito'nun tekniklerinin aşırı hayvani olmasının sebebi Hashirama hücreleri ve Madara'dan aldığı bilgiler. Yani Obito her anlamda çok hayvani bir adam zaten, Susanoo'ya ihtiyacı yok.

EMS'nin MS'den farkı kör olma riskini ortadan kaldırması. Bu risk Obito'da zaten olmadığı için Obito ha MS ha EMS olmuş fark etmiyor.

Birde susanoo iki MS gerektiren bir şey. Yani Obito tek MS sahibi olduğu için Susano yapamıyor, yoksa yapamayacak yetenekte biri değil.

EMS'nin MS'den farkı kör olma riskini ortadan kaldırması. Bu risk Obito'da zaten olmadığı için Obito ha MS ha EMS olmuş fark etmiyor.

Birde susanoo iki MS gerektiren bir şey. Yani Obito tek MS sahibi olduğu için Susano yapamıyor, yoksa yapamayacak yetenekte biri değil.
Obitoda bir tane sharingan yokki onlarca sharingan var büyük savaş sırasında da diğer gözüne rinnegan takmıştı zaten aslında susano yapabilmesi lazım

En agresif Ms Sasuke'nin.

Obito Itachi Shusui bunların Ms'si tek tük bakıldığında çok absürd güçlü görünebilir Ama karşında Kage seviyesinde adam varsa Sasuke kadar avantajlı olamazlar.Örneğin Obito'nun karşısında Sasuke gibi hızlı karakter varsa Ms'sini agresif olarak kullanması çok zor.Anca Savuna bilir kendisini diye düşünüyorum.

Ama Sasuke'nin Ms'si her anlamda güçlü.Ben en iyi Ms'nin Sasuke'de olduğunu düşünüyorum.Zaten en güçlü Uchialıda o.:flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık