Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mangekyō Sharingan

Sizce en iyi Mangekiyo Sharingan kime ait ?

• Kullanılan toplam oy
    73
Ona filler diyordum en son biri canon dedi, şimdi tekrar filler oldu :oleyo: Sana laf etmiyorum bu arada, bilgi kirliliğine laf ediyorum, söyleyeyim dedim :ehe:

Orası öyle de, ya da de' si yok, ikna oldum sanırım :D Belki Juubi'nin jinchurikisi olan Obito da Kamui kullanmaya gerek duymamıştır.
Yok yav, Obito'nun kullanmaması tamamen Kishi ile alakalı bence. Adam Hashirama hücreleri + tek Kamui ile Minato 'nun hızıyla aşık atıyor, Killer Bee+Naruto+Kakashi+Gai ile sadece Kamui kullanarak tek başına mücadele ediyordu.

Şimdi bu adama sen Juubi çakrasıyla Kamui kullandırırsan kimse tutamazdı büyük ihtimal. :ehe:

Yok yav, Obito'nun kullanmaması tamamen Kishi ile alakalı bence. Adam Hashirama hücreleri + tek Kamui ile Minato 'nun hızıyla aşık atıyor, Killer Bee+Naruto+Kakashi+Gai ile sadece Kamui kullanarak tek başına mücadele ediyordu.

Şimdi bu adama sen Juubi çakrasıyla Kamui kullandırırsan kimse tutamazdı büyük ihtimal. :ehe:
Adam zaten sage tabanlı saldırılar haricinde hasar almıyordu. Gerek görmedi diye kullanmadı diyebiliriz belki, ama aslında senin dediğin gibi zaten :ehe:

Şu son arc, birçok şey o kadar dengesiz ve mantıksız olmuş ki gerçekten, içinden çıkılmıyor bence :(

Adam zaten sage tabanlı saldırılar haricinde hasar almıyordu. Gerek görmedi diye kullanmadı diyebiliriz belki, ama aslında senin dediğin gibi zaten :ehe:

Şu son arc, birçok şey o kadar dengesiz ve mantıksız olmuş ki gerçekten, içinden çıkılmıyor bence :(
Hiç sorma, hani yine güzel sahneler güzel anlar vardı ama genelini hiç sevmedim o arcın. Ya da şöyle söyleyeyim, Kabuto dövüşü-hokagelerin geldiği kısıma kadar yine gideri vardı, hatta güzeldi. Ama ne zaman ki maske düştü, iş tamamen hikayeden çıkıp bol patlamalı uçuk savaş sahnelerine döndü. Öyle kolayına geldi sanırım.

Halbuki bizim sevdiğimiz Naruto'da savaşlar uçukluktan ziyade teknik ve zeka ile geçerdi. Savaş arcında bu özelliğini kaybetti.

Serinin en taktiksel adamı Kakashi bile zekasını konuşturmak yerine absürt power uplar aldı.

Hiç sorma, hani yine güzel sahneler güzel anlar vardı ama genelini hiç sevmedim o arcın. Ya da şöyle söyleyeyim, Kabuto dövüşü-hokagelerin geldiği kısıma kadar yine gideri vardı, hatta güzeldi. Ama ne zaman ki maske düştü, iş tamamen hikayeden çıkıp bol patlamalı uçuk savaş sahnelerine döndü. Öyle kolayına geldi sanırım.

Halbuki bizim sevdiğimiz Naruto'da savaşlar uçukluktan ziyade teknik ve zeka ile geçerdi. Savaş arcında bu özelliğini kaybetti.

Serinin en taktiksel adamı Kakashi bile zekasını konuşturmak yerine absürt power uplar aldı.
Kabuto kısmına kadar olan kısmı da ben çok sevmedim. Edo Tensei olayının kendisi baştan falso zaten. Ama arc'ın ikinci kısmından iyidir yani.

Diğer kısımlar hakkında tamameny katılıyorum :)

Biliyorum. Obito izanagiyi anlatırken açıklamıştı galiba; giden göz 10 senede geliyor diye. Ama Obito gözünü direk verdiği için olmayabilir. Hadi oturup Naruto'yu baştan yazalım. :D
izanagi kullanan bir sharingan tamamen etkisini kaybediyor 10 sene sonra geri dönme olayı yok
shisuinin gözü ise itachinin naklettiği kargada10 senede bir koto amatsukami yapabiliyormuş ancak işin içine hashiramanın çakrası girdiğinde bu süre kısalabilir diyor itachinin kendisi buda shisuinin gözüne sahip olan danzonun kısa sürelerde shisuinin gözünü kullanabilmesini açıklıyor
bu arada shisuinin gözü serideki tartışmasız en güçlü gözdür çünkü ona karşı koyabilecek bir güç yok shisuinin koto amatsukami yaptığı kişi bir daha asla o genjutsudan çıkamıyor seride bu güçte bir sharingan başka hiçkimsede görünmedi

izanagi kullanan bir sharingan tamamen etkisini kaybediyor 10 sene sonra geri dönme olayı yok
shisuinin gözü ise itachinin naklettiği kargada10 senede bir koto amatsukami yapabiliyormuş ancak işin içine hashiramanın çakrası girdiğinde bu süre kısalabilir diyor itachinin kendisi buda shisuinin gözüne sahip olan danzonun kısa sürelerde shisuinin gözünü kullanabilmesini açıklıyor
bu arada shisuinin gözü serideki tartışmasız en güçlü gözdür çünkü ona karşı koyabilecek bir güç yok shisuinin koto amatsukami yaptığı kişi bir daha asla o genjutsudan çıkamıyor seride bu güçte bir sharingan başka hiçkimsede görünmedi
Sharingan değil ama aynı işi yapan seride çok daha uhlevi; çakra ve süre sınırı olmayan bir jutsu var. Naruto talking no jutsu.

Son düzenleme:
Benim de favori MS'em Shisui'nin. Ama babasından da beklentim çok üst düzeydi. Bunlar Uchiha klanında gözü kanla nefretle açmayan bir soy diye hayal ettim sürekli. O 10 yıl mevzusunu da unutmuştum. Son arcta soğumasam baştan bir okurdum yine.

Shusui'nin gözüne sahip olabilmek icin bir cok savas verildi. O yasta bile uchiha'nin en guclu uyesi olarak bahsediliyordu. Gözünün nami tum ulkelere ulasmisti. Danzo shusui'nin uchiha meselesini hallettikten sonra haberimiz olmadan bizi de kontrol eder dusuncesini sebep gostererek suikast duzenlemistir. Sasuke vs Danzo'dan sonra Tobi gozu elde etmek istemis ancak goz kendini muhurlemisti. Yine de Dna'yi kabuto'ya verip Edo tensei ile Shusui'yi diriltebilirdi ama ne kabuto'ya bu denli buyuk bir guc vermek istedi nede boylesi tehlikeli bir gucu savas alanina koymak istemedi. Edo Tensei'nin kontrolunu bile geri cevirebiliyor. Ayrica susano da kullanabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık