Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Satışları

Eline sağlık hocam. Beni 2 sene önce Naruto en önde diye kandırmışlar onu anladım :D Pek Bleach fanı olmasam da bu kadar düşmesini beklemezdim. Toriko da hakkını pek alamamış gibi gözüküyor.

thosy

Bleach'in listede olmamasına şaşırmadım. Kubo'nun tükürdüğünü yaladığından beri (Ichigo'nun güçleri kaybettirip geri kazanması) seri pek düzgün ilerlemiyor. Aniden ortaya çıkan çok güçlü Quincy'ler, sırf bankailer gösterilmesin diye bankai çalınmasının çıkması vb. gibi olaylar seriden soğutuyor insanı. Ayrıca animesinin bitmesi de büyük etki yapmıştır.

One Piece'deki düşüş animeyle ilgili bence. Manga zaten 2011'nin başında Balık Adam Adası arcının sonuyla başlıyor. 2011'in son bölümünde Luffy, Big Mam'a savaş ilan ediyor. 2012'nin ilk bölümde tayfa vedalaşıp adadan ayrılıyor. Animede ise Balık Adam Arc'ın başladığı dönemlerde olsa gerek. Ama bence problem Balık Adam Adası arcı değil animenin kendisiydi. Hem çizimler hem de eklenen filler sahneler forumda sürekli eleştirildi. Bir manga bölümü bir animeye konmaya çalışıldı. Biz bu kadar rahatsız oluyorsak Japonya'daki fanlar da rahatsız olmuştur. Bu da sastışlara yansımıştır.

Genel olarak çoğu kişi Balık Adam Adası arcını beğenmesede bence iyi bir arctı. Herkes "Hordy sürekli hap yedi.", "Sürekli Sanji'nin burnu kanadı.", "Fisher Tiger bu muymuş?" vb. gibi şeyler söylese de hikaye açısından büyük gelişmeler oldu. Antik silahlardan birisi olan Poseidon ortaya çıktı, tayfanın yeni yeteneklerini gördük, kayıp yüzyıl hakkında yeni şeyler öğrendik (Joy Boy isimli birisinin muhtemelen ada sakinlerini Noah aracılığıyla karaya götüreceğine dair söz verdiği ve bu sözü onun yerine muhtemelen Luffy'nin yerine getireceğini öğrendik). Deniz adamları ve insanlar arasındaki sorunların kaynağını öğrenmiş olduk. Otohime'nin ve Fisher Tiger'ın geçmişinin anlatıldığı bölüm bence çok iyidi. Suyun içinde Hody ile geçen savaşı saymazsak bence iyi bir One Piece arcıydı.

10 bölüme 3 milyon çok değilmi ?
biri gidip, tüm op ciltlerini arşivlik bir kerede alırsa,o satıslarda dahil ediliyordur ;) sene içinde, ne kadar cilt satıldıgı önemli,hangi cildinin alındıgı degil.zaten japonyada hemen hemen herkez biriktirmiştir bavulla,o yüzden agırlıklı sene içinde cıkan ciltlerdir,biz ise daha yeni başladık :D

gerekli şeyler e sormuştum... izin vermiyorlar, ayda sadece bir tane çıkarabiliyoruz demişti... japonya daki gibi olsa günlük bi tane çıkartırız diye de espiri yapmıştı... hakikaten günlük bir tane çıkartılacak kadar da varmış :) ... benimse elimde 8 tane var :) ...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık