Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Küçük Prens'i defaetle okumuş biri olarak, çitin sınırında dünyanın bittiğine inanan Ünzilelerden hiç olmadım. Armin klişe kaçıyor benim için. :/

Jean en sevdiklerimden. Ona ben de laf ettirmem. Erwin de serideki nadir dolu adamlardan.

Levi çok iyi derinlestirilebilecekken, fan servis kasap olmaktan öteye gidemedi.

Patates ben de severim gözüm. Ama bir Hange, Annie ve Ymir etmez.
Bizim dünyamızla, Armin'in dünyasını karıştırma ama. Armin yasaklı kitaplardan okuyor, doğruyu konuştuğu için dayak yiyor, kimse ona inanmıyor, inanılası değil çünkü.
Erwin çok zeki ve sadık bir insan. Şahsen bütün karakterinin bunun üzerine kurulduğuna inanıyorum.
Zaman atlamasından sonra pek bir şeyini göremediğimiz doğrudur ama öncesinde pek bir fanservisliğini görmedim ben. Zaman atlamasından sonraki favori sahnemde bizimkilere bakıp, "Siz veletler her geçen gün biraz daha irileşiyorsunuz." olmuştu.
Hange'nin yerini kimse dolduramaz tabi. Annie ve Ymir de çok iyi evet. Ama patates de kendi içinde ergenden daha fazlası olduğunu gösteriyor yalnız.

Oluşması tutarsız değil ki, Grisha ve Dina Zeke'e çok büyük bir yük yükledi. Onu bir insan olarak değil bir silah olarak gördüler, babasından farklı okuldan farklı tarih öğrendi, 114. sayıyı iyi okumanı tavsiye ediyorum çünkü her panel önemli o sayıda, Zeke Savaşçı eğitiminden sonra sokakta ailesi ile oynayan çocukları görüp hevesle eve vardığında Grisha'nın tepkisi "Erken geldiysen çalışmak için daha çok vaktin var." şeklindeydi ve Zeke'in hayallerinin yıkılması orada çok da net hissettirildi. Daha sonra Grisha ve Sına Zeke'i izlemeye geldiğinde Zeke geride kalınca verdikleri tepki de Zeke'in karakterinde rol oynuyor. Aynı günün akşamında yatağında yorganına sarınmış halde ailesinin onun hakkında umutsuzca konuşmalarını dinlemek zorunda kaldı. O zaman aklında "Ben hiç doğmasaydım daha güzel olur muydu?" düşüncesi filizlenmeye başlamıştı. Sonraki gün Magath Zeke'in artık orada işi olmadığını söyleyip onu kovarken Xaver ile karşılaştı ve hayatında ilk defa onunla baba-oğul ilişkisi yaşadı. Ailesinin Eldia'yı yeniden kurmak isteyen gizli bir örgüt üyesi olduğunu öğrendiğinde eninde sonunda deve dönüştürülüp Paradis'e atılacağı bilincine kavuştu ve Grisha'yı uyardığında karşılında sert bir tepki gördü. Durumu Xaver'e anlattığında Xaver ona tek kurtuluş yolunu sundu, ispiyonlamak. Eğer ispiyonlamasaydı sadece Grisha ve Dina değil, bütün Yeager ailesi adaya yollanacaktı. Ama burada en etkili söz şu "Ailenin seni hiç sevmedi.". Zaten ailesinden sevgi kırıntısı görmemiş Zeke için bu acı bir gerçek gibi yüzüne vurmuştu.
Yıllar sonra Xaver'in geçmişi öğrendiğinde Eldialıların var olduğu sürece ne Eldialıların ne de dünyanın diğer kesimlerinin huzura ereceğini düşündü. Çünkü dev güçleri yüzünden ya Eldialılar atalarının günahlı yüzünden 2. Sınıf insan muamelesi görüyordu ya da diğer ülkeler devlerin gazabına tanık oluyordu, ortası yoktu. Doğal olarak da Devlerin varlığını, yani Eldialıların, ortadan kaldırmanın kesin ve kalıcı bir çözüm olduğunu düşünmeye başladı.
Bütün bu yazdıkların bireysel kişiliği ile alakalı işte. "Bütün Eldialıları yokedeyim, nihilist olayım" felsefesinin altını doldurmuyor.
Hayır yani her mutsuz insan kendi ırkı acı çekiyor diye soykırım yapma derdine girecek olsa piuvvvv. Dünyada insan kalmazdı.

Bütün bu yazdıkların bireysel kişiliği ile alakalı işte. "Bütün Eldialıları yokedeyim, nihilist olayım" felsefesinin altını doldurmuyor.
Hayır yani her mutsuz insan kendi ırkı acı çekiyor diye soykırım yapma derdine girecek olsa piuvvvv. Dünyada insan kalmazdı.
İdeolojiler zaten bireysel kişiliklerden oluşan şeylerdir. Ve kendi felsefesinin altını gayet de dolduruyor.

Manga Denizi de çeviriyor diye biliyorum.
Evet fena değil onlarınki. Anlayarak çevirmişler en azından.

WW1 Osmanlı Britanya savaşı okuyorum bildiğin. Eldian'lar Anzac muamelesi görüyor. Alegoriye boğmuş mangaka hikayeyi. :d

92. bölüm.

Bu arada bu kadar hızlı bir zaman atlaması beklemiyordum. Hoşuma gitti.

WW1 Osmanlı Britanya savaşı okuyorum bildiğin. Eldian'lar Anzac muamelesi görüyor. Alegoriye boğmuş mangaka hikayeyi. :d

92. bölüm.

Eldialılar Yahudi/Anzac karışımı bir topluluk gibi Marley'de. İsayama ikisinden de esinlenmiştir.

O zaman atlamasından sonra pekçok flashback sahnesi de olduğu için başlarda bir zaman karmaşası yaşamıştım ben.

92. bölüm.

Hikaye çok farklı bir boyuta geçiyor okyanusa ulaştıktan sonra.
Ama keşke animenin 3. Sezonu bitirmesini bekleseydin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık