Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Zeke'in sevinme, mutlu olması sebebi onların sonunda bu "zalim dünyadan" kurtulduklaırını düşünmesinden dolayı. 114. sayıda Levi'ye "Onları kurtardım... Bu dünyaya gelecek olan bütün çocukları... Kurtardım" şeklinde bir cümle kuruyor. Bunu diyen birinin Eldialılar ölünce deliler gibi üzülmesini veya yas tutmasını bekleme.
Öyle beklentim yok zaten de, o kadar çoşmasına gerek yoktu. :D Şu anılar olayı da kafayı karıştırıyor.

Hange çok özel bir karakter. Mesela Isayama'nın dediğine göre survey corps'ta sinirlendiğinde en tehlikeli olan kişi oymuş. Eren, Levi, Erwin falan değil.
Animede daha çok titan delisi gibi işlenip asıl kişiliği arka planda tutulsa da aslında bence insanlığın her döneminde ihtiyaç duyduğu insanlardan biri.
Bence Isayama da bu şekilde düşündüğünden cinsiyetini belirsiz yaptı başta.
Ama sonra kadında karar kıldı ama iş işten geçmişti. Herkes mangada cinsiyeti belirsiz diye bellemişti bir kere. :oleyo2:

Armin'in nesini beğenmiyorsun bu arada? Cesaretin tanımını yaşayarak yaptı bu çocuk. Ben çok severim onu. :good:
Sayko hatunum benim ya! Ona her şey yakışır.:utan: SnK'de en sevdiğim karakter. Sevdiğim insan az zaten. Karakterlerin, özellikle erkeklerin motivasyonlarını; çeşitlilik ve derinliklerini yeterli bulmuyorum. Armin de bunlara dahil. Gösterdiği cesaret de; zekası da içime işlemiyor. Özür...
İşte bu. Şu seriden kesinlikle en zevk alacağım anlardan birisi Eren'in ölmesi olacak. Titan gücü olmasa ölüp gidecek karakterdi. :/
Bu adama Jean kadar haklı serzenişte bulunan da azdır. Herkes neticesini kaldırmıştır. Sevdiğim bir karakterin daha ölümüne neden olmasın, az ötede devcilik oynasın yeter.

Sayko hatunum benim ya! Ona her şey yakışır.:utan: SnK'de en sevdiğim karakter. Sevdiğim insan az zaten. Karakterlerin, özellikle erkeklerin motivasyonlarını; çeşitlilik ve derinliklerini yeterli bulmuyorum. Armin de bunlara dahil. Gösterdiği cesaret de; zekası da içime işlemiyor. Özür...
Eren, Reiner, Zeke ve şu an aklıma gelmeyen birkaç karakter gibi derin ve iyi işlenmiş karakterlerin ne kısmını beğenmedin ki?

Hange bir tane evet. Motivasyon konusuna bakacaksak bence Armin'inki en iyisi. Müthiş bir hayal gücü var.
Düşünsene küçücük bir yerdesin ve bir kitapta gördüğün masal diyarlarını masal diyip geçmek yerine gerçekten olduğuna inanıp bu uğurda ölümüne bir yolculuğa çıkıyorsun.

Çeşitlilik ve derinlik konusunda ise Jean'a haksızlık etme. Sıradan ergen oğlandan dönüştüğü şey çok başka değer taşıyor.

Ayrıca derinlik konusunda Levi'ın hakkının yendiğine inanıyorum. Herkes basit bir dövüş makinesi görüyor ama bu adam aslında oldukça olgun ve farkında birisi.

Kadınlardan ise Sasha derim bırakırım. Hadi bakalım "Patates sevmiyorum." de de göriyim seni. :oleyo2:

Eren, Reiner, Zeke ve şu an aklıma gelmeyen birkaç karakter gibi derin ve iyi işlenmiş karakterlerin ne kısmını beğenmedin ki?
Sesi kulaklarımda bir kurşun gibi çınlayan Eren hakkında konuşmak bile istemiyorum. Azim var, çemkirme var, ego var ama hepsi mehh. Nefret ettiği devlere dönüşen, nihayetinde de devlerin aslında kurban olduğunu öğrenen bir çocuk var. Burdan enfes bir karakter çıkar. Ama çıkan şey, Eren.

Toplumsal ötenazi fikri çok güzel. Ama bu karara varmadaki neden malesef zayıf. Çok özür dilerim ama Zeke'nin kardeşiyle kafasında oluşturduğu kurtarıcı misyonu da çiğ yansıtılıyor.

Reiner'i severdim. O da takılı kaldı. Iki vicdan sözüyle karakter gelişmiyor. Hatta bu kafadaki birinin Zeke tarafinda olması lazımdı ama değil. O da mehhh...

Yaptıklarını kurtarıyor ya da kurtarmıyor diyen yok ki. Karakterin kişiliği ile oldukça tutarlı yaptıkları. Zeke başka bir ideolojiye sahip olsaydı bu kadar tutarlı olmazdı.
Değil işte onu diyorum.
Ben nihilistim, herkesi öldürüp bayram edeyim.
Burada bir tutar yok.
Nihilizmin oluşması bile tutarlı değil. Adam resmen kendi kendine ihanet ediyor.

Sesi kulaklarımda bir kurşun gibi çınlayan Eren hakkında konuşmak bile istemiyorum. Azim var, çemkirme var, ego var ama hepsi mehh. Nefret ettiği devlere dönüşen, nihayetinde de devlerin aslında kurban olduğunu öğrenen bir çocuk var. Burdan enfes bir karakter çıkar. Ama çıkan şey, Eren.

Toplumsal ötenazi fikri çok güzel. Ama bu karara varmadaki neden malesef zayıf. Çok özür dilerim ama Zeke'nin kardeşiyle kafasında oluşturduğu kurtarıcı misyonu da çiğ yansıtılıyor.

Reiner'i severdim. O da takılı kaldı. Iki vicdan sözüyle karakter gelişmiyor. Hatta bu kafadaki birinin Zeke tarafinda olması lazımdı ama değil. O da mehhh...
Öncelikle anime başlığında Eren'in aslında oldukça iyi bir karakter gelişimine sahip olduğunu ve bu seri için en ideal ana karakter olduğunu yazmıştım. Nefret ettiği devlere dönüşmesi bir mesele değil, olmamalı da, Eren'in nefreti aslında devlere değil duvarın içerisindeki insanların düşmanlarına, bodrumdan çıktıktan sonra okyanusa bakıp "Karşı kıyıda düşmanlarımız var, peki onları yendikten sonra özgür olacak mıyız?" sözü de bunu kanıtlıyor.

Ben Zeke'in çocukluğunun ve karakterinin oldukça iyi işlendiğini düşünüyorum, bu tarz bir düşünceye sahip bir karakterin arkasını doldurmak oldukça zordur fakat İsayama iyi bir iş çıkarmış.

Reiner'ın karakteri ise benim gözümde aralarında en ilginci, hem kişilik bölünmesi hem de PTSD sahibi ve bu iki kişilik bozukluğu da oldukça iyi işlendi. Zaman atlaması öncesi kişilik bozukluğu, zaman atlaması sonrası da PTSD sahneleri bu seride beni en çok etkileyen sahnelerden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık