Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Attack on Titan

Manganın sonu hakkında

• Kullanılan toplam oy
    112
Halkını dev yaparak kurtarıcı olamazsın. Halk seni kurtarıcı görmez.

Erwin'in ölmesine müsaade etmezdi öyle olsa.
Halkını dev yapan Eren değil,Zeke. Eren de şu anda sırtını Zeke'ye dayıyor çünkü sadece Eren ve Zeke'nin bildiği bir sır var. Bu muhtemelen Ymir(9 Dev'in gücünü ilk eline alan kişi) ile alakalı. Zeke de serideki en zeki karakter(bizzat yazar diyor) dolayısıyla Eren Zeke'nin planına güveniyor.
Sonuçta Duvar'ın ardındaki insanlar Dünya hakkında çok cahil ve neyin nelere yol açabileceğini bilmiyorlar.

Zaten başta müsade etmedi. En son ana kadar herkes serumu Erwin'e vereceğini düşündü fakat Erwin zaten amacına ulaştığı için artık dinlenmesi gerektiğini düşünerek hâlâ bir hayali olan Armin'e bastı.

Halkını dev yapan Eren değil,Zeke. Eren de şu anda sırtını Zeke'ye dayıyor çünkü sadece Eren ve Zeke'nin bildiği bir sır var. Bu muhtemelen Ymir(9 Dev'in gücünü ilk eline alan kişi) ile alakalı. Zeke de serideki en zeki karakter(bizzat yazar diyor) dolayısıyla Eren Zeke'nin planına güveniyor.
Sonuçta Duvar'ın ardındaki insanlar Dünya hakkında çok cahil ve neyin nelere yol açabileceğini bilmiyorlar.

Zaten başta müsade etmedi. En son ana kadar herkes serumu Erwin'e vereceğini düşündü fakat Erwin zaten amacına ulaştığı için artık dinlenmesi gerektiğini düşünerek hâlâ bir hayali olan Armin'e bastı.
Surların içindeki Kraliyet ailesinin gerçeği halkından yıllarca saklaması bile benim için daha makuldu. İyi bir karakter, insanların öldürülmesi ile ilgili kafa patlatan biri kötü şeyler yapmaya başladıysa motivasyonunun çok sağlam olması lazım. Bu motivasyon da gösterilmediği için inandırıcı durmuyor. Zeke'ye ne kadar zeki dense de, ne kadar zeki olsa da önceki ve sonraki hareketleri arasındaki fark sağlam bir şekilde verilmediğinden, yaşananlar çok havada kalıyor. Eren'de ise güvenden ziyade kibir ve acımasızlık görüyoruz. Çevresindeki insanların katledilişini gören, arkadaşlarına sığınan bir çocuğun bir konuşmayla böyle değişimi, özgürlük nutuğu çok yavan. Herhalde abisiyle kendini Eldia tanrısı falan görüyor.

Ackermanların koruma içgüdüsü var. Düşünceden bağımsız, bize gösterilen bu. Ne olursa olsun, Erwin'i korumak durumundaydı.

Ne demek intikam almaz intikam almazsa o zaman pisliğin teki olur. Bu karakteri sevmemin en büyük nedeni bu. Ki o kadar olaydan sonra hala insanlığını kaybetmiş değil.
Asker dediğin intikam almaz, o zaman asker olmaz. İnsanlığını kaybetmemiş hali buysa kaybetmiş hali nasıl olacak kim bilir. Ciddi ciddi savunuyor musun bunu, senin ülkeni işgal etmiş veya saldırmış ülkenin masum insanlarını acımadan öldür o zaman. Eren'e yapılandan ne farkı var, hatta Eren'nin yaptığı daha kötü kendi yaşadığı şeyi başkalarına yaşatıyor.Gabi gibi çocukların beyni yıkanıyor onları anlarım da her şeyin farkında olanları anlamam. Reiner ve nasıl saldırdıklarını gördük, cahil şekilde gelmiş ve duvarı yıkmışlar. Reiner'ın pişmanlığını çok iyi gördük, yaptıklarını geri almak için neler vermezdi ama Gabi gibi yetişmiş. Eren olgunlaşmadı yaptığı hareketin sonunu bile düşünmedi. Sen gider adamların ülkesinde ufak bir bomba patlatırsın onlar gelir soykırım yapar. Kişisel hırsları gözünü kör etmiş.
Levi kime bağlı acep?
Bu bağlılık diye bir şey yoktur, Eren onları uydurdu. Levi de adamlarına bağlı gibi Ervin olduğunu hiç sanmıyorum ilk akla o geliyor ama ne zaman adamları ölse güç patlaması yaşıyor.

Şöyle bir gerçek de var,Will Tybur Paradis Adası'na savaş ilan ettikten sonra Eren saldırıyor. Yani ortada bir savaş var ve sen de bir askersin. Tabii ki düşmanlarını öldüreceksin. Eren'in Liberio'da kazandığı zafer Paradise Adası için çok büyük bir olay. Zaten halkın çok çok büyük bir çoğunluğu Eren'i bir kurtarıcı olarak görüyor
Eren'i kurtarıcı görenler cahil halk. Eren kim ki kendi başına savaş ilanına karşılık veriyor. Görende ortada plan var sanacak. Eren kendi intihar saldırısı yapıyor diğerlerinin peşinden geleceğini biliyor. Eren onu asker olarak yapsa laf söylemezdim ama kişisel yapıyor. Ortada emir falan yok.

Bu bağlılık diye bir şey yoktur, Eren onları uydurdu. Levi de adamlarına bağlı gibi Ervin olduğunu hiç sanmıyorum ilk akla o geliyor ama ne zaman adamları ölse güç patlaması yaşıyor.
Bu kadar bağlı olsalar, zamanında krallarına biat ederlerdi ve soyları bu şekilde kurumazdı gibi geliyor bana.
Levi konusunda haklısın sanırım:

Eren'i kurtarıcı görenler cahil halk. Eren kim ki kendi başına savaş ilanına karşılık veriyor. Görende ortada plan var sanacak. Eren kendi intihar saldırısı yapıyor diğerlerinin peşinden geleceğini biliyor. Eren onu asker olarak yapsa laf söylemezdim ama kişisel yapıyor. Ortada emir falan yok.
Kesinlikle katılıyorum Eren kim ya şu seride Eren kadar vasıfsız bir karakter daha yok, sonradan ne oldum delisi oldu çıktı.

Marley 4 tane Dev'in gücüne sahipti(Zeke'yi saymıyorum) ve bu 4 kullanıcı da Dev'inin gücüne oldukça hakimdi,ek olarak Anti-Dev silahlarına da sahipler. Marley'in olası bir saldırısında Paradis'in yapacak çok da bir şeyi kalmazdı. Bu yüzden yapılan bu sürpriz saldırı sayesinde hem Dev güçlerinden birini ele geçirdiler hem de Marley için önemli olan birçok politik ve askeri kişi de ya öldü ya da yaralandı. Eren'in yaptığı bu saldırı Paradis adasının avantajına olmuştur. Etik olup olmadığını saatlerce tartışabiliriz ama bu saldırının iyi planlanmış ve zafer ile sonuçlanmış olduğu gerçeğini etkilemez.

Surların içindeki Kraliyet ailesinin gerçeği halkından yıllarca saklaması bile benim için daha makuldu. İyi bir karakter, insanların öldürülmesi ile ilgili kafa patlatan biri kötü şeyler yapmaya başladıysa motivasyonunun çok sağlam olması lazım. Bu motivasyon da gösterilmediği için inandırıcı durmuyor. Zeke'ye ne kadar zeki dense de, ne kadar zeki olsa da önceki ve sonraki hareketleri arasındaki fark sağlam bir şekilde verilmediğinden, yaşananlar çok havada kalıyor. Eren'de ise güvenden ziyade kibir ve acımasızlık görüyoruz. Çevresindeki insanların katledilişini gören, arkadaşlarına sığınan bir çocuğun bir konuşmayla böyle değişimi, özgürlük nutuğu çok yavan. Herhalde abisiyle kendini Eldia tanrısı falan görüyor.

Ackermanların koruma içgüdüsü var. Düşünceden bağımsız, bize gösterilen bu. Ne olursa olsun, Erwin'i korumak durumundaydı.
Ackermanların iç güdüleri büyük çoğunlukla duygularının önüne geçse de bazen duygularının esiri olabiliyorlar. Armin Eren'e vurmaya çalıştığında Mikasa engelledi fakat Armin tekrar hareketlendiği zaman karışmadı.

Zeke'nin önceki sayıda amacı Levi'yi öldürmek değildi. Levi'den kaçıp kurtulmaktır. Levi'nin deve asker arkadaşlarını öldüremeyeğini düşündü. Yaptığı tek hata da buydu.
Reiner'ın pişmanlığını çok iyi gördük orası doğru yaşadığı psikolojik travma da güzel işlendi fakat Eren'in arkadaşlarının ölümüne neden olan ve annesinin ölümünde en büyük etkiye sahip olan kişilerin de aynı acıyı yaşamasını istemiş olması çok doğal. Eren okyanusa ulaştıklarında bile "Gerçek düşmanlarımız okyanusun karşısında" demesi ile duyduğu kin ve nefretin hâlâ ilk günkü gibi olduğunu gösterdi.
Eren bu "özgürlük ve kölelik" olayına göre hareket eden biri. Ve saldırı sonrası Sasha öldüğünde duygularının "kölesi" olmamak için ağlamamaya çalıştı fakat yaşadığı üzüntü belli oluyordu. Yaptığı saldırının sonunu düşünmedi demek doğru olmaz sonuçta savaşta yanı başındaki insanın bile ölebilme ihtimali var. Zaten bunları göze alarak oraya gitti. Ve dediğim gibi verdikleri hasara kıyasla yaşadıkları kayıplar çok makul.
Dev Kullanıcıları önceki kullanıcıların da hatıralarına sahip olduğundan zaman zaman eski kullanıcıların düşüncelerinin "kölesi" olabiliyor. Bunu Reiss ailesinde çok net gördük ve Armin de az çok bunu yaşıyor. Fakat Eren'in işi daha zor çünkü 2(hatta artık 3) farklı Dev gücüne sahip olduğundan daha fazla kişiliği içinde bulunduruyor. Zaman atlamasından hemen önce Eren Historia'ya dokunduğunda Frida Reiss Eren ile iletişime geçti. Eren Zeke ile de temas kurduğu vakit yine bu anılara ulaşabileceği için Eren'in şu anki hareketlerini ta ilk kullanıcılarda gördüğü bir şeye bağlamak mantıksız olmaz.

Eren'in asıl amacı hâlâ gizli olsa da ben asıl amacının bütün Dev Kullanıcıları'nı yemek ve daha sonrasında kendisini tıpkı Annie gibi bir kristale hapsetmek olduğunu düşünüyorum. Bu sayede bu lanet sonsuza kadar mühürlenecek ve kimse bu gücün "kölesi" olmayacak

Zeke de gitmiş bunun adamların içine devin sıvısını koymuş, adam zamanında bunları hep yaşamış. Seride en çok acı çeken net Levidir.
Adam önceden ağaçlıksız alanda katletti Zeke'yi ve titanlarını; yine de akıllanmadı. Genelinin dramatik bir geçmişi var da bu seride Erwin ve Jack dışında pek sevilesi adam yok bana göre. Levi ise overrated.

Adam önceden ağaçlıksız alanda katletti Zeke'yi ve titanlarını; yine de akıllanmadı. Genelinin dramatik bir geçmişi var da bu seride Erwin ve Jack dışında pek sevilesi adam yok bana göre. Levi ise overrated.
Levinin ağaçlık olmayan alanda halletmesine en büyük pay Marlo ve hücum eden askerlerdi bence :/
Fırsatını bulunca acımadım Sugita reyizi övdüm yine :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık