Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Magician

• Konbuyu başlatan thosy
  • Başlangıç tarihi

thosy

Türkçe Manga diye bir grup çevirmeye başlamış, ben konuyu açarken 5. bölümü de yayınlamışlar. naver.com'da yayınlanan webtoonlardan birisi. Manhwa olduğu için soldan sağa doğru okunur ve renklidir. Noblesse ve Tower of God ile aynı şekilde yani(zaten onlar da naver.com'da yayınlanan webtoonlar). İngilizce çevirisi güncelin yaklaşık 20 bölüm gerisinde ama haftada genelde 2 bölüm çevrildiğinde 4-5 aya güncele yetişirler muhtemelen.

Seriye ilk başladığımda 20. bölümde sıkılıp bırakmıştım. Manga ararken adı sürekli karşıma çıktığı için 2-3 ay sonra kaldığım yerden devam etmeye karar verdim ve şimdi her hafta yeni çevirinin çımasını bekliyorum. :)

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi bol bol büyücü ve büyü savaşı göreceksiniz. Aynı zamanda kılıç kullanarak dövüşen de çok kişi var.

Konusu
Enzu ve İremi adındaki iki genç çocuk, ölümsüz ve acımasız birisi olarak bilinen ünlü büyücü Edermask'ın kasabadan geçeceğini öğrenirler ve ona meydan okumaya karar verirler. Dövüş bittikten sonra kasabaya giderler. Enzu intikam alabilmek için güçlenmesi gerektiğine karar verir ve Edermask ile yolculuğa çıkmaya karar verir. İremi de bunların peşine takılır ve macera başlar.

Okurken başında biraz sıkılmıştım, ama sonradan sıkı takipçilerinden biri oldum.Herkesin okumasını tavsiye ederim.:good:

Konuyu hazırlayan arkadaşında ellerine sağlık ben açıcaktım konuyu ama üşendim :D

Başlayalı bir yıl oldu.45 bölüm okuduktan sonra bıraktıydım :D neden bıraktım hiç hatırlamıyom :D

Edit:En son 284.bölüm yayınlandı, ben 264.bölümdeyim tam olarak bilmiyorum yinede yani güncele 20 bölüm var. (ingilizce olarak türkçesini 5 bölüm yayınlamışlar)

thosy

Neden sıkıldım emin değilim belki biraz yavaş gelmiştir başlangıcı bana. Yeni renkli seriler okumaya başlamıştım belki ondan başlarda ısınamamışımdır(şimdi mangadan çok webtoon arıyorum gerçi). :D Demek istediğim "Seri ilerledikçe daha çok güzelleşiyor, ilk bölümlerden bırakmayın pişman olursunuz sonra." idi. :D

Neden sıkıldım emin değilim belki biraz yavaş gelmiştir başlangıcı bana. Yeni renkli seriler okumaya başlamıştım belki ondan başlarda ısınamamışımdır(şimdi mangadan çok webtoon arıyorum gerçi). :D Demek istediğim "Seri ilerledikçe daha çok güzelleşiyor, ilk bölümlerden bırakmayın pişman olursunuz sonra." idi. :D
Soul cartel'i de oku o zaman :good: Bir de Kubera var.

thosy

Soul cartel'i de oku o zaman :good: Bir de Kubera var.
Kubera'yı okuyorum, Soul Cartel'a da başlayacam bir ara ama denk gelmedi. Ondan önce başka bir seri bulup ona başladım hep. :D

Kore serilerinin çevirileri genelde ya yavaş oluyor ya da yarıda bırakılıyor. Çoğu seri çevrilmiyor bile. En çok beğenilen seriler düzenli olarak çeviriliyor. O yüzden haftalık çıkan serilerin çoğu iyi oluyor, pişman etmiyor başladığına. :D

Daha TAL,Crepuscule ve Lessa var, gerçi daha var aklıma gelmiyor :D biz bunlara manhwa diyoz ama yanlış yapıyoz bunlar webtoon :D
Madem renkli sayfa seviyon bunuda bir dene Feng Shen Ji çin mangası egscanda bulabilirsin :D

thosy

Daha TAL,Crepuscule ve Lessa var, gerçi daha var aklıma gelmiyor :D biz bunlara manhwa diyoz ama yanlış yapıyoz bunlar webtoon :D
Madem renkli sayfa seviyon bunuda bir dene Feng Shen Ji çin mangası egscanda bulabilirsin :D
Bir göz atarım, sağol. :good:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık