Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Madara vs Eski Kageler

Bazı kişilerle yaptığım münakaşalar sonucunda böyle bir karşılaşmayı bile Madara'nın kazanacağını düşünenler var. Ben de anket açıp sitenin genel görüşünü almak istedim.

Madara

Rinnegan ve Eternal Mangekyou Sharingan sahibi. Mokuton kullanabiliyor. Sınırsız çakrası var ve ölümsüz.

Rakipleri

2. Tsuchikage

Toz elementi kullanabiliyor. Görünmez olabiliyor. Uçabiliyor ve nesneleri uçurabiliyor. Herhangi bir durumda kendini ikiye bölebiliyor.

2. Mizukage

4. Mizukage hakkında çok şey bilmediğimizden, 2. Mizukage'yi seçtim. Yin Salınımına sahip, usta bir genjutsu kullanıcısıdır. Hozuki klanına mensup olduğundan bedenini sıvı forma sokabilir. Sonsuz Patlama Tekniği isimli korkunç bir tekniğe de sahiptir. Edo Tensei olarak gelen halinin Gaara olmasa çok çok zor yenileceğini de ekleyelim.

3. Raikage

Gelmiş geçmiş en iyi Raikage'dir. Aşırı derecede bir fiziksel güce ve bir kuyruklu canavar seviyesinde çakraya sahiptir. Ayrıca seride bir kuyruklu canavarla teke tek dövüşebilen tek kişidir. Kara Yıldırım tekniği kullanabilir. Rasenshuriken'i savuşturabilecek kadar hızlıdır. Kutsal Transfer Tekniğini kendi üzerinde kullanabilen tek kişidir. Tek başına 10.000 kişilik bir ninja ordusuyla 3 gün 3 gece savaşmıştır.

4. Kazekage

Bunu koymasak da olurdu aslında, ama Gaara'nın yerine biri geçmeli. Özetle çok güçlü biri değildir. Kekkei Genkai'si mıknatıstır. Üçüncü Göz ve altın tozu kullanabilir.

4. Hokage

Savaş sırasında komutanların askerlerine gördükleri yerde kaçmalarını söylediği bir adamdır. Çok zekidir, çok hızlıdır. Rasengan kullanır. Uzay-Zaman Tekniği, Uçan Yıldırım Tanrısı Tekniği ve Shiki Fujin kullanabilir. Tobi gibi güçlü bir ninjayı ve Kurama'yı durdurabilmiş, ancak bu hayatına mal olmuştur.

Şimdi Hokage dışındakileri savaşta zaten yendiler diyebilirsiniz. Ancak bu adamların takım haline dövüşmediğini hatırlatırım. Kim kazanacak görelim.

Minato çok bozuyor işi o olmasa Madara yine ezer geçerde takım çalışması ile 4. bir şekilde mührü basar derim yani Kageler.

Eski kageler ağır basıyor bana göre. Minato gibi uzumaki mühürlerini bilen bir adamla 3.raikage gibi buldozer var. Diğer kagelerde boş adamlar değil. Madara'nın susanoo'su bu adamlar kırabilirse-bana kırabilirler gibi geliyor- Madarayı patates ederler.

3. Raikage Jinchūrikisiz Hachibi'ye denk, ki görülene göre en güçlü Kage o gibi duruyor. Kyubi'den daha güçsüz yani.
Minato'nun Madara'yı Obito gibi rahatça mühürleyebileceğini zannetmiyorum. Özellike o Susanoo varken.
Minato Susanoo'yu nasıl aşacak ?

Edo Madara tam anlamıyla durdurulamaz oldu. Chakra + İyileşme sınırsız. Kabuto'nun şuursuzluğu. Madara'yı kontrol edebileceğini sandı zavallı.
Nagato'nun tekniği ile gelseydi Madara, Kageler derdim ama Edo Madara bunlarıda alır.

burdaki eski kageler şimdiki gibiler gibi değiller bunlar gibi ezilmek bir kenara dursun büyük ihtimal alırlar.

Her ne kadar Madara (reis) demek istesem de. Kageler daha güçlü duruyor gibi. Ama Madara Reis benim kalbımın birincisi :oleyo2:

2.Mizukage ile 2.Tsuchikage birbirleri ile denk savaşta ikisi birbirini öldürmüş .(Yine Madara ile başedemezler)
4.Kazekage çok güçlü olduğunu sanmıyorum en son Orochimaru Kusanagi çıkarıyordu içinden.
3.Raikage ile 4.Hokage ile olacak iş değil bence :)
Madara diyorum

Normal şartlarda bile Madara ve Hashirma bir yana diğer ninjalar bir yana deniyor ve şuan ki Edo Tensei Madara'da Hashirma'nın gücü de var Rikodou Sennin'in seviyesine çıkması için tek eksiği Jyuubi. Hakkaten durdurulamaz ama Marco'nun dediği gibi Edo Tensei olmasaydı eski kageler belki alırdı.

nerdeyse denkler aslında minato olmasa oyumu madaraya verirdim.cünkü cok farklı olmazdı diger kagelerde oldugu gibi,yani ezilmezlerdi ama madara bir sekilde yenerdi.sonucta ölümsüz ve chakra limiti yok.ama minato işin içine girince hızı uzay-zaman jutsuları hep avantaj.en önemliside edo-madaranın zayıf yanını yani uzumaki mühürlerini kullanabilir.susanoo son forma gecsede hepsi takım halinde calısırsa kırabilirler.ben kücük bir farkla eski kageleri üstün görüyorum.ama edo-madarada nerdeyse hepsinin gücüne denk imba bir karakter bence ;)

Roronoa Zoro

2. Mizukage'nin olayı genjutsu bir çeşit ve görünmezlik sağlıyor ama Sharingan çakrayı gördüğüne göre o olay pek işe yaramaz.
4. kazekage altın tozu kullanıyor, kumdan tek farkı yoğunlu o yüzden Gaara'dan fazla şansı olduğunu düşünmüyoru ki her hangi bir koruması yok.
3. kazekage Çok sağlam, çok güçlü. Hiç bir saldırı işlemiyor, ama EMS ve Rinnegan karşısında şansı olduğunu sanmıyorum.
2. Tsuchikage. Görünmez olması Sharingan karşısında pek işe yaramaz. Ayrıca daha yaşıyorken yenilmiş Madara'ya. Fazla şansı yok.
4. Hokage. Hızı var ama bir Madara için bu hız o kadar önemli gelmiyor. Tek çaresi Shiki Fujin kullanıp mühürlemek Madara'yı.
Tek tek hiç birine şans vermiyorum, 3. raikage zorlar ama yenemez. Ama hep birlikte çalışıp, Minato'ya fırsat yaratabilirlerse Shiki Fujin işe yarıyabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık