Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyvesiz Luffy'nin Güç Seviyesi

Luffy'nin şuanda meyvesi olmasa gücü hangi seviyedir?

• Kullanılan toplam oy
    346
Olur mu sen benimle nasıl aynı mangayı okumuş olursun. Artık bundan sonra anladım senle aynı mangayı okumuyoruz.

Bu mesaj bazı arkadaşlara gelsin. Hoslanılmayan mesajları silmeyi de ilk defa gördüm. Önce bir kendini tart mesajında hakaret var mı sonra benimkini tart.
Git az ötede oyna demek nedir? Banlamam gereken mesajına sadece uyarı verdim. Uzatmaya devam et bakalım.

Meyvesiz Luffy'nin yaptıkları ;

- Arlong'un kılıcını parmağı ile parçalamak
- İki binayı parçalayıp sıkıştığı yerden çıkmak (Zoro bacadan çıkamıyordu)
- Tashigi'yi Smoker'ın bedenindeyken teklemek
- Rebecca'yı hızına rağmen teklemek
- Bellamy seviyesinde birine tek atmak
- Lucci'nin Rokugan'ına dayanmak
- Cavendish seviyesinde birisinin kılıcını çıplak elle yakalamak
- Crocodile'ın kancasını yedikten sonra hayatta kalıp dövüşe devam etmek
- Impel Down ve Marineford'da yediği saldırılar sonrası halen dövüşe devam etmek
- Chinjao seviyesinde birisi ile denk yumruk çarpıştırmak
- Hap ile takviye edilmiş Hody'nin tekmesini rahatça tek elle durdurmak
- Doflamingo'nun saldırılarını durdurmak (Gamma Knife sonrası)

Bu saydığım şeylerin hiçbirisinde Luffy'nin meyve gücünün bir katkısı yok.

Zoro'nun kılıçsız yaptıklarını bir sayın, Luffy'nin meyvesiz yaptıklarına denk oluyorsa, bakın aşıyorsa bile demiyorum o zaman tekrar bir düşünelim. Zoro'nun kılıç olmadan Sanji'yle denk dövüşebileceğini düşünmüyorum mesela, Luffy meyvesiz Sanji ile daha denk dövüşebilir, yine yenilir ama daha düzgün bir dövüş ortaya koyar.
Luffy lastik degilmiydi,bunlari yaprken.

Yani demek istedigim burdaki olaylarin cogu kisminda lastik olmasinin avantaji var.

Zoro isterse luffy'den 5 kat dayanıklı 5 kat hızlı olsun. Luffy'nin dövüş tarzı zoroyu yenmeye yeter zaten.
Moria boşuna Oz'a luffy'nin gölgesini vermedi.

Zoro'nun dayanıklılığı ve fiziksel kuvveti luffy'den yüksek diye bu kadar da abartmayın. Akainu'nun fiziksel gücü ve dayanıklılığı büyük ihtimalle aokijiden yüksek ama 10 gün dövüştü adamlar.

Luffynin 2 yıl sonrasında öne çıkan tek özelliği çevikliğidir. Bunun dışında o kadar zayıf bir profil çiziyor ki... Meyvesi ve hakisini hızlı şekilde eriterek (g4) bu açığını kısa süreliğine kapatıyor bu şekilde ortalama haki seviyesinide hiç ediyor. Luffy an itibariyle anlık parlamaları olan vasat bir karakter. Daha ne kadar böyle gidicek bilmiyorum.

Kısaca meyvesiz saldırıcı gücü baya acınası halde. Ama hala çevik ve hakisi var işte. Nerde gl deki Luffy nerde şimdiki vasıfsız.

Luffynin 2 yıl sonrasında öne çıkan tek özelliği çevikliğidir. Bunun dışında o kadar zayıf bir profil çiziyor ki... Meyvesi ve hakisini hızlı şekilde eriterek (g4) bu açığını kısa süreliğine kapatıyor bu şekilde ortalama haki seviyesinide hiç ediyor. Luffy an itibariyle anlık parlamaları olan vasat bir karakter. Daha ne kadar böyle gidicek bilmiyorum.

Kısaca meyvesiz saldırıcı gücü baya acınası halde. Ama hala çevik ve hakisi var işte. Nerde gl deki Luffy nerde şimdiki vasıfsız.
+1

Şuanda lök diye çıkarırsak vergo civarı olur ama en başından beridir meyvesiz olsaydı it köpek gibi haki ve fiziksel güç kasmaktan başka şansı olmayacaktı(6 stilde dahil).Yani garpın 20'lerinde ki güç civarı olurdu.Küçük garp yani bildiğin.Bizzat da garpın eğittiğini düşünürsek (mesela) şuan ki halinden daha güçlü bile olabilirdi bence.

Luffy lastik degilmiydi,bunlari yaprken.

Yani demek istedigim burdaki olaylarin cogu kisminda lastik olmasinin avantaji var.
Lastik olmasının o saydığım işleri yapması ile ne alakası var onu da açıklasaydın. Ben bir alakasını göremedim. Yumruğunu, tekmesini uzatarak dövüşüyor diye o tarz saldırıları fiziksel kuvvetten bile saymadım mesela, halbuki onlarda fiziksel kuvvet olmadan yapılamaz. Benim kolum uzuyor diye gidip çeliği yamultamam mesela. Kafa atarak çelik kalkan parçalıyor, senin boynun uzayabilse aynısını yapabilecek misin mesela.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık