Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Güçlü Rakibi

Luffy'nin En Güçlü Rakibi?

• Kullanılan toplam oy
    134
benim gördügüm bu seride teach shanksı yense bile kaidou onu yerden yere vurur.öyle luffynin impel downdaki vurmasına benzemez kaidonun vurusu.zaten wb ölüyken oynadı teachle.neyse velhasıl kelam.teachi yendiginde luffy kk olsa bile son boss d.lerin içinden degil,d.leri yıkan 19 krallıgın içinden veya onlara hizmet edenlerden biri cıkacak.

yani demem o ki,biz teachi unuttugumuzda luffy en güclü bosslla hali hazırda savasıyor olucak.oda gösterilmeyen birisi degilse bence,goroseiden biridir ;)
Senaryo sonlara doğru denizlerdeki korsanlar boyutundan dünya hükümeti boyutuna kayacağından dolayı son boss için dediklerine birebir katılıyorum, Dragonun bir D. olarak hükümetin karşına antigüç olarak çıkması bunun en büyük göstergesidir. Hükümetin gizli güçleri ya da görünmez güçlerinden beklentim büyük bu yüzden. Dünya hükümetinin idamesini sağlayan yegane bir güç söz konusuysa, bu kişi en az Roger ya da Wb kadar sağlam bir güç olmalı ki mutlak bir hakimiyetleri var dünya üzerinde ve bu kişi her kimse büyük ihtimalle senin dediğin gibi D. soyundan geliyordur.

Dünya hükümetinin sınırları bize kesin bir şekilde gösterilmedi, en azından Dragon geçmişinde ne yaşadı haberimiz yok neden devrim ordusunu kurdu bunu yapmaya zorlayan husumetin ne olduğuna dair bir hikaye anlatılmadı bunlar direk BB-Luffy eşleşmesinden sonra açığa çıkacaktır diye düşünüyorum.

Luffy'nin, Roger'dan daha esaslı bir KK olması gerektiği kanaatindeyim çünkü Rogerın tenryuubitolara bulaşıp bulaşmadığı, onları tahtını tehdit edecek bir olaya karıştığına dair bir hikaye duyduğumu hatırlamıyorum. cp gibi bir örgüt karşılarına çıktımı? veya Doflamingo gibi bir tenryuubitoyla karşı karşıya geldimi? böyle bir konu geçtiyse seride cidden hiç hatırlamıyorum ama bizim bildiğimiz Rayleigh'in Robine söylediği gibi sadece birer korsandılar ve korsanlığın en üst zirvesine ulaştılar.. Luffy, KK olmakla kalmayıp üzerine WG'yide yıkacak bu durumda shounen esaslarınıda dikkate alırsak, boynuzun kulağı anca bu şekilde geçebileceğini düşünüyorum :D

Anketteki isimlerden sadece Teach Luffy'yi rakip olarak görür ki rakibidir de hedefleri One Piece olduğu için. Yonkouların ya da denizcilerin One Piece peşinde olduklarını sanmıyorum.

Sanırsın Akainu kalktı da Teach öldü.Pek bir şey olmadı ki kafasına aldığı darbeden falan.Kesik zaten çok koyacak bir şey değil.Gayet sağlamdı orada.

Ayrıca oradaki BB'de salt yami yami vardı.Şimdi onun üstüne gura gura da ekle.İki meyve de Akainu'dan korunmak için çok elverişli.Ayrıca elinden meyvesini alırsan çok şey kaybeder amiraller zira onları bu kadar hayvan yapan şey meyveleri.WB'nin kafasının yarısını haki ile almadı bu adam.Aokiji haki ile saniyesinde kolunu almadı Jozu'nun meyvesi ile aldı.Bir güçlü meyvenin yaptıklarını aklından tut sonra da biri kendisine göre en güçlü meyve olan,diğeri en güçlü paramecia olan 2 meyveli adamı hayal et.BB'nin saf gücünün üst düzey olduğunu göz önünde bulundurarak karanlık ile iptal edip gura gura ile Akainu'nun kafasına geçirdiğini düşün.Gayet ciddi hasar verir.Hakisi olmaması çok önemli değil zira saf gücü yüksek BB'nin.Adam gayet dayanıklı işte.Kimi dayanıklılığını b.haki ile kombine ederek artırır kimi de BB gibi doğuştan gelen sağlam dayanıklılığa sahiptir.Hatırla Bobby Funk hayatında dövüşmemiş ama b.hakili balta sırtında kırıldı herifin.Bu 2 meyvenin üstüne haki vermese de olur mangaka yani.Karşısındaki adam logia meyve kullanıcısı ise iptal yapıyor zaten adam.Normal biri ise veya paramecia,zoan falan ise hakiye gerek yok zaten saf güç + deprem yeterli.
Abi bir tutturmuşsunuz meyve gücünü iptal ediyor falan diye, BB'nin bir Ace ile olan savaşını gördük onda sıfır haki vardı birde WB ile olan savaşı var meyvesinin ne kadar zayıf taraflarını gösteren hakili birinin hakisi ondan yüksekse seviye neler olacağını gördük.
Akainu haki ile saldırdığı zaman da Yami yami gücünü mü kullanacak ?Haki defansı meyveyi engellemiyor mu ? Dediğin gibi eğer kendine çekip gura gura ile vursa Ace'den bir farkı kalmaz olayın, WB'yi çekti de ne oldu B.Hakiyi dayayıp kafasına yedi depremi. Benim burada üstüne durmaya çalıştığım şey ne kadar meyve gücün güçlü olsa da bir yerden sonra Haki devreye giriyor, kimin hakisi daha fazlaysa o işi götürüyor, Wb'nin hakisi BB'den güçlü olmasa yüzüne öyle bir saldırı yapamazdı zira meyvesi çalışmazdı, keza Law'ın hakisi Vergo'dan fazla olmasaydı onu ikiye ayırmazdı.
Hakisi zayıf olan BB'nin Akainu karşısın da kazanmasını bekleyemem eldeki veriler izin vermiyor bence.

Yalnız Teach marineforda çıktığında meyveyi yemesinin üzerinden çok geçmemiş ve meyvesini ayrıntılı, etkili kullanabilecek seviyede değildi. Buna rağmen o alana topladığı ve zaptedebileceğini düşündüğü bir ekiple çıktı. Üstüne Wb'nin meyvesini alıp yonkou olabiliyorsa ortada azımsanmayacak bir güç artışı olmuş demektir. Hem dikkatini çekerim BB, Akainu veya Shanks'la vs atmaktan çekindiğinde, 'henüz hazır değiliz' diyen biri. Şu an ne olduğunu var sen hesap et.

Akainu'nun hakisi ne kadar iyi olsa da karşısında güçlenip yonkou olan BB ve yıllarca shinsekai'de egemenlik kuran diğer 3 kraldan bahsediyoruz. Üstte de açıkladığım üzere, aşırı bir şekilde yaralanmış, hali vaziyeti ortada olan Wb'ye kaybetmiş, shanks'ın hakisi karşısında şaşırmış biri Yonkoularla aynı kefeye konulacağını sanmam. Ki haki konusunda senin gibi düşünecek olursak Yonkouların da sadece meyveleri ile yonkou olmadıklarını söyleyebiliriz.
WB'nin elinden meyvesinı alması derken neyi kastettin anlamıyorum sanki birebir en baştan vs attılar da öyle aldı gibi lanse ediyorsun, Akainu adamı hamur etti WB'de tayfasıyla saldırıp öldürdü bu kadar basit tek başına yaptığı bir şey yok. ''Şuan hazır değiliz'' derken tayfasını kastediyor biz tek kişiyi baz alıyoruz sonuçta.
Önceden de bahsettim zaten Yonkoular tek başlarına Yonkou değil diye hele ki BB hakisiz Yonkou olamaz bence tayfasının bu denli güçlü olması onu bu basamağa çıkarttı. BB bu kadar çok geliştikten sonra güç anlamında Akainu yerinde sayacak bir karakter değildir ve WB'ye de kaybetmedi zaten WB'nin meyvesinden açılan yarığa düştü ve tekrardan yukarı çıkıp saldırmaya devam etti. Gören de bilincini kaybedip savaşı kaybetti zanneder.

Lycan

@Jacques

Wb'nin bisento gibi bir silahı vardı. :) Akainu'nun meyve gücü dışında, herhangi bir saldırı yaptığını dahi görmedik. Mutlaka meyvesizde dövüşebilecek seviyede bir hakisi mevcuttur, ancak bu gura gura kullanan Blackbeard için yeterli mi ? Hiç zannetmiyorum.

Tabii karanlık meyvesi sadece temas halinde meyveyi etkisiz hale getiriyor, eğer Akainu kendisini çekmeden önce magma yollarsa Teach'in dayanıklılığı bile onu kurtaramaz. Çünkü bu magma, tek bir temas ile işin bitiyor. Teach'in bir savunma meyvesi çalmadığı sürece Akainu ile dövüşmesini pek olası görmüyorum, dediğim gibi tek bir magma yerse işi biter çünkü, Magellan da başına geldiği gibi.

Eğer Teach, Beyazsakalın tayfasını katlettiyse ve onların meyvelerini çaldıysa işte o zaman inanılmaz bir güce ulaşacaktır. Örneğin bir phoenix meyvesi veya elmas meyvesini elde ederse, o zaman Akainu'yu mahvedebilir. Çünkü hem anka meyvesi hem elmas meyvesi magmaya dayanabiliyor. :)

BB bu kadar çok geliştikten sonra güç anlamında Akainu yerinde sayacak bir karakter değildir
Akainu savaş sırasında 53 yaşında, yaşını başını almış bir adamdı zaten, bu saatten sonra gelişmek bir yana yavaştan zayıflamaya başlaması daha olası, gerçi bir 5-6 yıl daha performans kaybı yaşamaz ama 60'a merdiven dayamış. Teach içinde aynısı geçerli gelmiş 38 yaşına (savaş sırasında), şu zamana kadar zaten fiziksel olarak ve kullanıyorsa haki olarak kişisel zirvesine ulaşmıştır, o konularda bir gelişim beklemek mantıklı değil. Ama Teach için şöyle bir durum var, iki yıl önce elinde tam olarak kullanamadığı iki meyve var (büyük ihtimalle karanlık meyvesi de göründüğünden daha tehlikeli bir yetenek çıkacak diye düşündüğüm için onuda dahil ettim), iki yıl sonra bu meyveler konusunda tam kontrol sağlamışsa (ki sağlamıştır) bu onu iki yıl önce olduğundan çok daha güçlü biri yapar (ki yapmış ki yonkou olmuş), sonuçta bunlar serideki en tehlikeli meyvelerden ikisi..

Abi bir tutturmuşsunuz meyve gücünü iptal ediyor falan diye, BB'nin bir Ace ile olan savaşını gördük onda sıfır haki vardı birde WB ile olan savaşı var meyvesinin ne kadar zayıf taraflarını gösteren hakili birinin hakisi ondan yüksekse seviye neler olacağını gördük.
Akainu haki ile saldırdığı zaman da Yami yami gücünü mü kullanacak ?Haki defansı meyveyi engellemiyor mu ? Dediğin gibi eğer kendine çekip gura gura ile vursa Ace'den bir farkı kalmaz olayın, WB'yi çekti de ne oldu B.Hakiyi dayayıp kafasına yedi depremi. Benim burada üstüne durmaya çalıştığım şey ne kadar meyve gücün güçlü olsa da bir yerden sonra Haki devreye giriyor, kimin hakisi daha fazlaysa o işi götürüyor, Wb'nin hakisi BB'den güçlü olmasa yüzüne öyle bir saldırı yapamazdı zira meyvesi çalışmazdı, keza Law'ın hakisi Vergo'dan fazla olmasaydı onu ikiye ayırmazdı.
Hakisi zayıf olan BB'nin Akainu karşısın da kazanmasını bekleyemem eldeki veriler izin vermiyor bence.

WB'nin elinden meyvesinı alması derken neyi kastettin anlamıyorum sanki birebir en baştan vs attılar da öyle aldı gibi lanse ediyorsun, Akainu adamı hamur etti WB'de tayfasıyla saldırıp öldürdü bu kadar basit tek başına yaptığı bir şey yok. ''Şuan hazır değiliz'' derken tayfasını kastediyor biz tek kişiyi baz alıyoruz sonuçta.
Önceden de bahsettim zaten Yonkoular tek başlarına Yonkou değil diye hele ki BB hakisiz Yonkou olamaz bence tayfasının bu denli güçlü olması onu bu basamağa çıkarttı. BB bu kadar çok geliştikten sonra güç anlamında Akainu yerinde sayacak bir karakter değildir ve WB'ye de kaybetmedi zaten WB'nin meyvesinden açılan yarığa düştü ve tekrardan yukarı çıkıp saldırmaya devam etti. Gören de bilincini kaybedip savaşı kaybetti zanneder.
WB haki ile bir şey yapmadı ki.Bisento ile kesti sadece.Orada olay WB'nin de dediği gibi kibir.BB depremden ibaret sandı WB'yi hemen rahatladı ama sonra da kesiği yedi.En son da kafasına deprem yedi.Ama gayet sağlamdı değil mi ? Ace'in hayvan gibi alan saldırıları var ne oldu ? Patates kızartması mı oldu BB ? Yoo aksine paket etti Ace'i.Ve dikkat salt karanlık ile yaptı bunu.Şimdi uzaktan saldırıları da bloklayabilir deprem sayesinde.Adamı olabildiğince kusursuz yapmaya çalışmış mangaka.Ayrıca magmaya haki ekleniyor mu bilmiyoruz.Eklense de zaten önemi yok adam meyveleri sayesinde bloklar bunları.

Bak kimi insan vardır saf güç + haki ile hayvan gibi güçlü olur (örnek Garp) kimi vardır hayvan gibi dayanıklılığı vardır + dorukisi+ çok iyi meyvesi vardır (Akainu)

BB de saf güç + dayanıklılık + 2 meyve ile über olmuş.Yani haki sandığın gibi her şey değil.Tayfası sayesinde yonko olmuş demen hem doğru hem yanlış.Emin ol diğer yonkoların da tayfaları aşağı değildir.Eğer kaptan olan BB yonko gücünde olmayan birisi olsa inan deşerler onu.Kaido gibi WB'ye bile dalan psiko var,Shanks gibi alayınız gelin diyen ve BB ile mevzusu olan bir adam var.Bu adamlar aboww BB'nin tayfa çoh güçlü bizimkiler buna yetmez s.s diye caymaz.Caydıran hep kaptan olur.Demek ki BB'yi kendinlerinden aşağı,dünkü çocuk gibi görmüyorlar.Zaten Shanks hiç görmüyor,gidip bizzat uyarıyor kendini sakladı diye.Gizledi dediği adam meyvesiz BB ha.Buna 2 über meyve ekle şimdi.Zamanı geldiğinde nasıl bir hayvanat olduğunu herkes görecektir bu adamın.Akainu en iyi ihtimalle eşit çıkar bu adamla.Daha güçlü çıkmasına hiç ihtimal vermiyorum.

@recep

Pardon hacı ya en baba adamları yazdım.Başka oy gitmez diye düşündüm.Ama gene de diğer seçeneği koymalıydım tabi.Modlardan rica ederiz artık.

Kaido - Shanks veya Blackbeard bence. :cool:

Kaido = En güçlü canavar.
Shanks = En güçlü haki kullanıcısı.
Blackbeard = En güçlü şeytan meyvesi kullanıcısı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık