Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Güçlü Rakibi

Luffy'nin En Güçlü Rakibi?

• Kullanılan toplam oy
    134
Ek bir güç gösterecek yaşı geçmiş birinden bahsediyoruz. Yıllarca denizlerde amirallik yapmış Yonkoularla vs atmış biri, bu yaştan sonra ne kadar geliştirebilir ki kendisini? Siz ne düşünürsünüz net bir şey diyemem ama bana göre Akainu savaş esnasında zaten gücünün doruğundaydı. Bu yüzden daha da gelişeceğini sanmam.
WB kadar yaşlı değil ki olduğu yerde dursun ondan daha genç, meyvesiyle ilgili bir gelişim olmayabilir lakin hakisini geliştirmiştir illa ki ve ya fiziksel gücünü arttırmıştır. Yerinde saydığını zannetmiyorum.
Yami Yami'nin meyve iptal etme gücünden bahsediyorsunuz da burada karşılaştırdığımız karakterler hakisi olan kişiler, bu heriflerin kapışmasında bir zamandan sonra haki giriyordur işin içine, meyvesiyle buralara kadar kimse gelemez devreye haki giriyor ki Amirallerin haki masterı olduğunu söylememe bile gerek yok, göründüğü üzere hakisi olmayan Teach, Akainu gibi bir adamdan nasıl güçlü görülüyor anlamıyorum.

Wb'den tek yiyen bir adam var elimizde bir de 2 yumruktan sonra tekrardan onu karşısına çıkıp defalarca zarar veren bir karakter var. Benim görüşüm böyle Akainu final boss olursa ondan önce yenilen en güçlü diye bir durum olmaz.

WB kadar yaşlı değil ki olduğu yerde dursun ondan daha genç, meyvesiyle ilgili bir gelişim olmayabilir lakin hakisini geliştirmiştir illa ki ve ya fiziksel gücünü arttırmıştır. Yerinde saydığını zannetmiyorum.
Yami Yami'nin meyve iptal etme gücünden bahsediyorsunuz da burada karşılaştırdığımız karakterler hakisi olan kişiler, bu heriflerin kapışmasında bir zamandan sonra haki giriyordur işin içine, meyvesiyle buralara kadar kimse gelemez devreye haki giriyor ki Amirallerin haki masterı olduğunu söylememe bile gerek yok, göründüğü üzere hakisi olmayan Teach, Akainu gibi bir adamdan nasıl güçlü görülüyor anlamıyorum.

Wb'den tek yiyen bir adam var elimizde bir de 2 yumruktan sonra tekrardan onu karşısına çıkıp defalarca zarar veren bir karakter var. Benim görüşüm böyle Akainu final boss olursa ondan önce yenilen en güçlü diye bir durum olmaz.
Sanırsın Akainu kalktı da Teach öldü.Pek bir şey olmadı ki kafasına aldığı darbeden falan.Kesik zaten çok koyacak bir şey değil.Gayet sağlamdı orada.

Ayrıca oradaki BB'de salt yami yami vardı.Şimdi onun üstüne gura gura da ekle.İki meyve de Akainu'dan korunmak için çok elverişli.Ayrıca elinden meyvesini alırsan çok şey kaybeder amiraller zira onları bu kadar hayvan yapan şey meyveleri.WB'nin kafasının yarısını haki ile almadı bu adam.Aokiji haki ile saniyesinde kolunu almadı Jozu'nun meyvesi ile aldı.Bir güçlü meyvenin yaptıklarını aklından tut sonra da biri kendisine göre en güçlü meyve olan,diğeri en güçlü paramecia olan 2 meyveli adamı hayal et.BB'nin saf gücünün üst düzey olduğunu göz önünde bulundurarak karanlık ile iptal edip gura gura ile Akainu'nun kafasına geçirdiğini düşün.Gayet ciddi hasar verir.Hakisi olmaması çok önemli değil zira saf gücü yüksek BB'nin.Adam gayet dayanıklı işte.Kimi dayanıklılığını b.haki ile kombine ederek artırır kimi de BB gibi doğuştan gelen sağlam dayanıklılığa sahiptir.Hatırla Bobby Funk hayatında dövüşmemiş ama b.hakili balta sırtında kırıldı herifin.Bu 2 meyvenin üstüne haki vermese de olur mangaka yani.Karşısındaki adam logia meyve kullanıcısı ise iptal yapıyor zaten adam.Normal biri ise veya paramecia,zoan falan ise hakiye gerek yok zaten saf güç + deprem yeterli.

Yalnız Teach marineforda çıktığında meyveyi yemesinin üzerinden çok geçmemiş ve meyvesini ayrıntılı, etkili kullanabilecek seviyede değildi. Buna rağmen o alana topladığı ve zaptedebileceğini düşündüğü bir ekiple çıktı. Üstüne Wb'nin meyvesini alıp yonkou olabiliyorsa ortada azımsanmayacak bir güç artışı olmuş demektir. Hem dikkatini çekerim BB, Akainu veya Shanks'la vs atmaktan çekindiğinde, 'henüz hazır değiliz' diyen biri. Şu an ne olduğunu var sen hesap et.

Akainu'nun hakisi ne kadar iyi olsa da karşısında güçlenip yonkou olan BB ve yıllarca shinsekai'de egemenlik kuran diğer 3 kraldan bahsediyoruz. Üstte de açıkladığım üzere, aşırı bir şekilde yaralanmış, hali vaziyeti ortada olan Wb'ye kaybetmiş, shanks'ın hakisi karşısında şaşırmış biri Yonkoularla aynı kefeye konulacağını sanmam. Ki haki konusunda senin gibi düşünecek olursak Yonkouların da sadece meyveleri ile yonkou olmadıklarını söyleyebiliriz.

Kaido ile ilgili görüşlerin bir çoğuna katılıyorum. :)

Wb oğlunu kurtarmaya giderken onun önünü kesebilecek kadar çılgın ve kendine güvenen biri, şayet Shanks'ta aynı şekilde. Big Mom ise Kaido - Shanks ikilisinin az biraz gerisinde olduğuna inanıyorum. Akainu kesinlikle Yonko ayarı yoktur bana göre. Sebeplerine gelince, yaşlanmış Wb'yi yenebilmek için Squardo'yu adeta Nuri Alço misali kandıran Sazakuzi değil miydi ? Yaşlı Wb'den bahsediyoruz, ve Akainu'nun yandaşı 2 amiral ve bütün kor-amiraller emrinde, lojistik ve rehine avantajları varken, Sazakuzi adeta 3.5 atıp Squardo'yu ayartmaya kalkıyor. Ve Wb kılıçlandıktan sonra gücünün bir kısmını kaybederek savaşmak zorunda kalıyor, o kılıcı yedikten sonra savaşacak adam bu seride çok azdır şahsi görüşüm.

Shanks ve Kaido ise asla böyle oyunlara, avantajlarına güvenmeden Wb'nin karşısına çıkma cesareti gösterebiliyorlar.

Blackbeard gerçeğide var tabii, kaç tane meyve yedi bilinmez. Deprem - Karanlık gibi harika iki meyvesi, üstüne elde ettiği ek güçler var.

Big Mom'da yabana atılmamalı tabii, yonko olmak öyle herkesin harcı değil, yinede Shanks ve Kaidou'yu yaptıkları sebebiyle bir adım önde görüyorum, Kaidou'nun Doflamingo'yu ölesiye korkutmasıda var üstelik, yanılmıyorsam seride en güçlü canavar olarak geçmişti yani Wb'nin en güçlü adam ünvanı dahi Kaidou karşısında bir anlam ifade etmiyor denebilir.

Akainu ise diğer bir amiral Aokiji ile dövüşmeye kalktığında günler geçiyor ve ağır yara alarak yenebiliyor. Akainu, Ace'i tamamen meyve avantajı sebebiyle yenebildi, Marco ve Vista ile karşılaşıp ikisinden birini bile yenemedi. Wb'nin yüzünü aldı deniyor ama bu yorum son derece yüzeysel ve orada olanları tamamen görmezden gelinerek söyleniyor gibi duruyor. Wb zaten dünyanın yarasını almış durumda, öldü ölecek, 2 yumruktan yerin dibine giden Sazakuzi idi, yani öldü ölecek Wb'nin yüzünü aldı demek daha doğru olur, sonrasındada yerin dibine yatay geçişte bulundu.

Uzun lafın kısası, Akainu ile yonkoları denk tutmak bence yanlış olur özellikle Shanks ve Kaidou'yu. Big Mom konusunda emin değilim, onun gücü amirallere daha yakın bir düzeyde olabilir. :)
Ona savaş stratejisi deniliyor en az kayıp vericek şekilde zafere giden her yol mübahtır anlayışı bunlar delikanlılık turnuvası falan yapmıyor sonuçta :) Gayette cesur bir şekilde savaş boyunca durdu Wb'nin karşısında

Roronoa Zoro

Kaido'yu engelleyen Shanks ne oluyor senin gözünde ?

Deniz savaşında tsunami yaratabilir WB.İyi de Kaido geppou tarzı teknik yapamaz diye bir bilgi mi var elimizde ? Adam durum sakat olursa uçar Mobydick'e atlar.Ne yapacak WB harakiri yapıp kendi gemisini mi batıracak ? Olay basit olsa gider diğer yonkoları gemisiyle birlikte denize gömer.Ama yok.Kaido durdurmaya gidiyor.Shanks gemisine girerken hayvan gibi hakip salıp evlatlarını bayıltıyor,hatta gemisine zarar veriyor.En son da çarpışıyorlar zaten.

Ayrıca öyle bir söylemişsin ki sanki Big Mom Dresrossa'ya inip Dof'un karşısına çıkmış da CC'yi istemiş,Dof da sie çekmiş ağzına 2 tane vurmuş.Big Mom'da çoğu kişiye göre logia asit çıkma olasılığı var.Çıkmasa bile yonko olması başlı başına güçlü olduğuna işaret zaten.Law Big Mom ebene atlayacak Doffy dese bence ondan da çekinir zira o da laftan anlamayan,şeker için ada yakan bir tip.
Ne mi oluyor? Düşün, Kaidou canını dişine takmış bir admaı engellemeye gidiyor. Bir bakıyor ki Shanks karşısına çıkmış ve WB yolunu almış. Gidip Shanks ile savaşıp kan kaybetmenin mantığı ne? Zaten Wb kalkmış gitmiş.İkisini de aynı anda alabilme ihtimali yoktur herhalde.Aynı şey değil Wb ile Kaido'nun yolunun kesilmesi.İkisine aynı şeymiş gibi bakabilmen şaşırtıcı.

Ona savaş stratejisi deniliyor en az kayıp vericek şekilde zafere giden her yol mübahtır anlayışı bunlar delikanlılık turnuvası falan yapmıyor sonuçta :) Gayette cesur bir şekilde savaş boyunca durdu Wb'nin karşısında
Doğru.Atıyorum Kaido crew vs WB crew olacak.Hazırlıklar falan yapılıyor.Müttefikler toplanıyor vs.Bir ara Marco gidip ben aslında tayfayı benimsemiyorum tek amacım meyve bulmaktı zart zurt zırvalayıp en son Kaido'ya isterseniz sizin için babamı pıçaklarım dese Kaido olmaz üleyn delikanlılığa sığmaz bu mu der ? Bana bu yonkolar laftan anlamayan,şeylerinin keyfine eseni yapan,vicdansız psikopatlar gibi geliyor.Adamın amacı kk olmak ve WB gibi bir rakibi katakulliyle de olsa en az hasarla altetmek isteyebilir.Zira 2 sağlam yonkonun dövüşünde kazanan taraf dahi aldığı ağır yaralardan ölebilir.Veya ne bileyim kolu,bacağı gidebilir.KK olmak isteyen adam da bu riskleri azaltma fırsatı eline geçerse bunu değerlendirebilir.Öyle ki meyve keserse Dof'un tepesine çökecek bir tip bu Kaido.İstediğine ulaşmak için her yolu mübah görmesi garip olmaz.Ama şu var böyle bir yolu seçerse de bu adama adi,karaktersiz vs diyebilirsiniz belki ama koskoca yonkoya böyle bir yolu seçti diye bu adam katakulli yaptı yia ben bunu diğer yonkolarla eş görmem demezsiniz.Mesele güçse hala güçlüdür zira.

(Shanks'ı ayırabiliriz adam teşhir ettirmedi WB ve Ace'in cesetlerini.Saygı duyuyordu.Katakulli yapacak birine benzemiyor gibi.Ama herkes reis değil :cool: )

@mop

Ne alakası var la.WB gemisi ile karşılaştıkları kesin değil ki Kaido'nun.Ben WB gemisi yola çıktı ki gidecekleri yer belli bu yüzden Kaido da arkalarından bunlara savaş açmaya gitti ama Shanks da bunu öngörerek veya haber alarak Kaido'nun yolunu kesti diye düşündüm.

Roronoa Zoro

@Phoneix
E tamam işte, ben karşılaştı demedim ki :D Adam bunu göze alarak gidiyor. Wb'nin nasıl bir egomanyak olduğunu düşünürsek neler olabileceğini kestirmek zor değil.
Shanks da dur kanka nereye gidiyorsun dedi. Gidip Shanks ile savaşıp üstüne WB'ye mi yürüyecek? Çılgınlık bu. O yüzden diyorum ya amaçsız olurdu Shanks ile kapışması. Adam almış başını gitmiş. Mission Failed.

@Phoneix
E tamam işte, ben karşılaştı demedim ki :D Adam bunu göze alarak gidiyor. Wb'nin nasıl bir egomanyak olduğunu düşünürsek neler olabileceğini kestirmek zor değil.
Shanks da dur kanka nereye gidiyorsun dedi. Gidip Shanks ile savaşıp üstüne WB'ye mi yürüyecek? Çılgınlık bu. O yüzden diyorum ya amaçsız olurdu Shanks ile kapışması. Adam almış başını gitmiş. Mission Failed.
Tamam anladım ne demek istediğini ama Kaido da manyak hacı görünen.Meyve keserse Dof'u mucklayacak bir tipmiş :D Konuşarak anlaşılacak birisi değilmiş.Benim demek istediğim de şu: Kaido nasıl gözü karartıp WB'ye dalmaya gittiyse Shanks da gözünü karartıp Kaido'yu durdurmaya gidiyor zira Kaido'nun nasıl önümü kesersin diye ona da dalma lüksü var.Hani mantıklı bir adam bu yüzden de Shanks kesinkes duracağını bildiği için gitti desek değil öyle biri.Savaşı göze alıyor yani Shanks.Zaten Shanks'ın ne kadar gözü kara olduğu Teach tayfası ve zilyon tane denizcinin olduğu yere gelip savaşımı bitirmeye geldim devam etmek isteyen varsa buyursun demesinden belli.Benim anlatmak istediğim sen savaşa gitmekten bahsedip,buradan çıkarım yapmak istiyorsan Shanks'ı da es geçme idi :)

Dayanıklılık + meyve gücünden ibaret bi adam Luffy'nin son rakibi olmamalı. Bunu KK diye anılmadan önce döver Luffy sonra son savaşta Wg'nin en büyük kozu, gücü kimse artık indirir onu ya da serinin sonunda Shanks'la kapışırlar en güçlü rakibi o olur

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık