Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Güçlü Rakibi

Luffy'nin En Güçlü Rakibi?

• Kullanılan toplam oy
    134
Yonkoulardan bir ikisi muhtemelen harcanacaktır. Bu yüzden en güçlü sona kalmayabilir, kalsa da en güçlüsü karasakal olur. Akainu, yonkoulardan güçlü değildir.
WB ile yumruklaşan bir Amiralin zaman geçtikten sonra Kuzan ile kapışması ve filo amirali olması var, adam durmadan güç seviyesi atlıyor ve bunlar benim için yeterli bir sebep. BB'nin kendisinin bir Yonkou gücüne olduğundan değil de tayfası sayesinde o statüye girdiğine inanıyorum. Zira tayfasıyla beraber topukladığı da olmuştu Akainu'yu görünce.

Son savaşta Luffy'nin ölüm döşeğine gelmesini bekleyenler var galiba.O savaşta Luffy ezilmez beyler bunu söyleyeyim.

BB en güçlü rakibi olacaktır.

Adam yonkodan güçlü değildir diyor yonko kadar olamaz demiyor.

Ben tam yonko gücünde olduğunu düşünmüyorum Sakazuki'nin ama yakın olduğunu,denk getirirse WB'nin kafasından anlayacağımız üzere öldürebileceğini bile düşünüyorum.Dediğiniz gibi yonko ile eşit güçte olsa dahi adı üstünde eşit daha güçlü değil.Son boss diye daha güçlü olmaz.

Eşit olsa dahi en çok zorlayan gene Teach olacaktır yami yami ve gura gura faktörleri ile.Eyvallah magma denk getirdi mi deler ama delene kadar Luffy dövmüş olabilir.Ama Teach yami yami sayesinde iptal yapıp defansif anlamda katkı sağlıyor.Düşünsenize Elephant gun yedi derken iptal edip kurtulduğunu.Ayrıca gura gura da var.Bu sayede de bloklayabilir saldırıları.Kendi saldırırken de karanlık ile çekip ağzına depremle vurabilir.Yani Akainu dediğiniz güçte çıksa dahi en çok zorlayanın BB olacağını düşünüyorum ben.

O 5'li köşede bir yerde dursun bence kesinlikle onlardan bir şeyler çıkacak, hele sarı kafa ve kılıçla sürekli oynayan abimizden beklentim var.
Akainu geçelim tüm yonkoular sıra dayağına çeker bunu
Yonkoular arasında hangisi en güçlü çıkarsa çıkaın garipsenmez çünkü bize sürekli bunlar denk diye gösterip duruldu. Lalin Big Mom ilk düşecek olan Yonkou onun için onu eleyelim diyelim ama kalan üçlü için ne desem bilemiyorum. Shanks abowww Kaido daha yüzünü görmedik adam oğlunu kurtarmaya giden Beyazsakalı durdurmaya gidiyor olaya bak yani hakkını veriyor İmp. olmanın sonra Karasakal amanın iki meyveli? Bu müthiş bi özellik gele iki meyvede üper olunca daha da amanın. Ama bence Karasakal mangada daha öne çıkan adam gibi gösterildi; D. olması, 2 meyve olayı, Ace yakalaması, Shanks'a güzel bi yara izi kondurması ve kaptanını öldürmesi gibi adam kötülüğün vucüd bulmuş hali arkadaş:D Ben yarım adım Karasakalı önde görüyorum.

Akainu nasıl Yonko ile eşit değil hocam, WB ile öyle mücadele ediyorsa diğerleriyle her türlü kapışır. Big Momu falan da yer bence.
Big Mom'ı görmeden bu kadar kesinlik çok doğru değil.

Akainunun, Wb ile mücadelesinde Wb hasta, yara almış ve gücünü kısıtlayacak şekilde dövüşüyordu. Ne zaman Ace öldü, ondan sonrasına bir bakın nasıl etrafı dağıttığına. Akainu'yu yerin dibine gönderdikten sonra BB'yi de almasına bakarsak Wb ile Akainu'yu aynı kefeye koyamayız. Kaidou ve Shanks'ın Akainudan ötede olduğunu tartışmam bile. Wb'yi durdurmaya çalışan bir kaido ve Akainuya,'orada dur evlat' diyen shanks var yonkoulardan.

WB ile yumruklaşan bir Amiralin zaman geçtikten sonra Kuzan ile kapışması ve filo amirali olması var, adam durmadan güç seviyesi atlıyor ve bunlar benim için yeterli bir sebep. BB'nin kendisinin bir Yonkou gücüne olduğundan değil de tayfası sayesinde o statüye girdiğine inanıyorum. Zira tayfasıyla beraber topukladığı da olmuştu Akainu'yu görünce.
Ek bir güç gösterecek yaşı geçmiş birinden bahsediyoruz. Yıllarca denizlerde amirallik yapmış Yonkoularla vs atmış biri, bu yaştan sonra ne kadar geliştirebilir ki kendisini? Siz ne düşünürsünüz net bir şey diyemem ama bana göre Akainu savaş esnasında zaten gücünün doruğundaydı. Bu yüzden daha da gelişeceğini sanmam.

Roronoa Zoro

Kaidou'ya nasıl bu kadar az oy çıkıyor gerçekten anlayamıyorum.
Oğlunu kurtarmaya giden WB'nin yolunu kesmeye kalkıyor herif. Ki bu WB Marineford'da gücünü, oğluna bir şey olur diye kullanamayan bir adam. Açık deniz savaşına gireceklerdi neredeyse! WB'nin meyvesinin deniz savaşında ne kadar etkili olabileceğini tartışmayacağım bile.
Amirale atar gider yapan Dof Kaidou adını duyunca resmen titremeye başlıyor, Big Mom'ın teşrifi Kaidou'nun adı kadar bile etki yaratmıyor.
Kaidou bu serinin en güçlü karakteri çıkacak, net oğlu net.

Lycan

Kaido ile ilgili görüşlerin bir çoğuna katılıyorum. :)

Wb oğlunu kurtarmaya giderken onun önünü kesebilecek kadar çılgın ve kendine güvenen biri, şayet Shanks'ta aynı şekilde. Big Mom ise Kaido - Shanks ikilisinin az biraz gerisinde olduğuna inanıyorum. Akainu kesinlikle Yonko ayarı yoktur bana göre. Sebeplerine gelince, yaşlanmış Wb'yi yenebilmek için Squardo'yu adeta Nuri Alço misali kandıran Sazakuzi değil miydi ? Yaşlı Wb'den bahsediyoruz, ve Akainu'nun yandaşı 2 amiral ve bütün kor-amiraller emrinde, lojistik ve rehine avantajları varken, Sazakuzi adeta 3.5 atıp Squardo'yu ayartmaya kalkıyor. Ve Wb kılıçlandıktan sonra gücünün bir kısmını kaybederek savaşmak zorunda kalıyor, o kılıcı yedikten sonra savaşacak adam bu seride çok azdır şahsi görüşüm.

Shanks ve Kaido ise asla böyle oyunlara, avantajlarına güvenmeden Wb'nin karşısına çıkma cesareti gösterebiliyorlar.

Blackbeard gerçeğide var tabii, kaç tane meyve yedi bilinmez. Deprem - Karanlık gibi harika iki meyvesi, üstüne elde ettiği ek güçler var.

Big Mom'da yabana atılmamalı tabii, yonko olmak öyle herkesin harcı değil, yinede Shanks ve Kaidou'yu yaptıkları sebebiyle bir adım önde görüyorum, Kaidou'nun Doflamingo'yu ölesiye korkutmasıda var üstelik, yanılmıyorsam seride en güçlü canavar olarak geçmişti yani Wb'nin en güçlü adam ünvanı dahi Kaidou karşısında bir anlam ifade etmiyor denebilir.

Akainu ise diğer bir amiral Aokiji ile dövüşmeye kalktığında günler geçiyor ve ağır yara alarak yenebiliyor. Akainu, Ace'i tamamen meyve avantajı sebebiyle yenebildi, Marco ve Vista ile karşılaşıp ikisinden birini bile yenemedi. Wb'nin yüzünü aldı deniyor ama bu yorum son derece yüzeysel ve orada olanları tamamen görmezden gelinerek söyleniyor gibi duruyor. Wb zaten dünyanın yarasını almış durumda, öldü ölecek, 2 yumruktan yerin dibine giden Sazakuzi idi, yani öldü ölecek Wb'nin yüzünü aldı demek daha doğru olur, sonrasındada yerin dibine yatay geçişte bulundu.

Uzun lafın kısası, Akainu ile yonkoları denk tutmak bence yanlış olur özellikle Shanks ve Kaidou'yu. Big Mom konusunda emin değilim, onun gücü amirallere daha yakın bir düzeyde olabilir. :)

Kaidou'ya nasıl bu kadar az oy çıkıyor gerçekten anlayamıyorum.
Oğlunu kurtarmaya giden WB'nin yolunu kesmeye kalkıyor herif. Ki bu WB Marineford'da gücünü, oğluna bir şey olur diye kullanamayan bir adam. Açık deniz savaşına gireceklerdi neredeyse! WB'nin meyvesinin deniz savaşında ne kadar etkili olabileceğini tartışmayacağım bile.
Amirale atar gider yapan Dof Kaidou adını duyunca resmen titremeye başlıyor, Big Mom'ın teşrifi Kaidou'nun adı kadar bile etki yaratmıyor.
Kaidou bu serinin en güçlü karakteri çıkacak, net oğlu net.
Kaido'yu engelleyen Shanks ne oluyor senin gözünde ?

Deniz savaşında tsunami yaratabilir WB.İyi de Kaido geppou tarzı teknik yapamaz diye bir bilgi mi var elimizde ? Adam durum sakat olursa uçar Mobydick'e atlar.Ne yapacak WB harakiri yapıp kendi gemisini mi batıracak ? Olay basit olsa gider diğer yonkoları gemisiyle birlikte denize gömer.Ama yok.Kaido durdurmaya gidiyor.Shanks gemisine girerken hayvan gibi hakip salıp evlatlarını bayıltıyor,hatta gemisine zarar veriyor.En son da çarpışıyorlar zaten.

Ayrıca öyle bir söylemişsin ki sanki Big Mom Dresrossa'ya inip Dof'un karşısına çıkmış da CC'yi istemiş,Dof da sie çekmiş ağzına 2 tane vurmuş.Big Mom'da çoğu kişiye göre logia asit çıkma olasılığı var.Çıkmasa bile yonko olması başlı başına güçlü olduğuna işaret zaten.Law Big Mom ebene atlayacak Doffy dese bence ondan da çekinir zira o da laftan anlamayan,şeker için ada yakan bir tip.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık