Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Bir Dövüşte Aldığı En Büyük Yardım

Sizce hangisi ?

• Nami'nin Buggy yardımı.Parçaları bağlaması.

• Thriller Bark 100 gölge takviyesi ve Nightmare Luffy.

• Champion Luffy.Magellan karşısındaki mum yardımı.

• Law sayesinde ve onun yardımıyla Red Hawk vurması.

• Gatz'ın Luffy'i kucaklayıp sırtında taşıması.

• Nami'nin yumuşak püskevitleri.

• Brulee yardımıyla aynalar üzerinden kaçması.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Bu ankette değinmek istediğimiz nokta ana karakter ve aldığı yardımlar.

Luffy her zaman kritik yardımlar almıştır.Ancak sadece vs esnasında olanları değerlendiriyoruz.Genel yardımları yada ölümden son anda kurtarılma sahnelerini yardım kapsamına almıyorum.Yine yardım olarak değerlendirilebilir ama klasik yardım anlayışını çok fazlasıyla aşmış oluyor ve haksız rekabet yaratacağını düşündüm.Doğrudan hayatını kurtarmak anlamına geldikleri için.Bu bağlamda babasının,Hancock'un,Sabo'nun son anda kurtardığı seçenekler dahil değil.Yine 2 kez Robin tarafından ölümden döndürülmesi vs... bunlar da yok.Kısacası neden yok diye sormayın.

Sadece vs esnasında kaybetmemesini yada kazanmasını sağlayan seçenekleri toparlamaya çalıştım.Umarım gözden kaçanlar olmamıştır tekrar eklemek zor oluyor.

2 oy hakkınız var.Seçenekleri kronolojik akışa göre sıraladım.Oylayan herkes yorum yazarsa sevinirim neden ve niçin oy verildiğini görmüş oluruz.

1 - Nami'nin Buggy yardımı.Parçaları bağlaması.

2 - Thriller Bark 100 gölge takviyesi ve Nightmare Luffy.

3 - Champion Luffy.Magellan karşısındaki mum yardımı.

4 - Law sayesinde ve onun yardımıyla Red Hawk vurması.

5 - Gatz'ın Luffy'i kucaklayıp sırtında taşıması.

6 - Nami'nin yumuşak püskevitleri.

7 - Brulee yardımıyla aynalar üzerinden kaçması.

İlki belli zaten. İkinci için her ne kadar elim püskevite gitse de Magellan demek lazım buna, herif hayvanattı, o adamın ellerinden kaçmaları bile mucizedir kaçakların.

Güzel konu olmuş, ellerine sağlık. Adam akıllı bir vs yapmamış ki, seçmekte zorlanıyorum.

Kucak her zaman 1 numara olarak yerini alacaktır.:D

Dof kapışmasından Red Hawk'ı koyman net algı yönetimi :D O savaştan 2 tane koyacak ya arkadaşlar :alkis:
En basitinden örnek vereyim, Nami'nin Luffy'i uyandırması katlarca fazla daha yararlıdır dövüşün ortasında:
Arlong'la dövüşü sırasında aldığı yardımın, Gatz'ın kucaklayıp taşımasından farkı nedir? İkisi de dövüşün ortasına olan aksiyonlar.
İşte biz buna ajendacılık, algı yönetimi diyoruz arkadaşlar.
Örnek 1-a

Dof kapışmasından Red Hawk'ı koyman net algı yönetimi :D O savaştan 2 tane koyacak ya arkadaşlar :alkis:
En basitinden örnek vereyim, Nami'nin Luffy'i uyandırması katlarca fazla daha yararlıdır dövüşün ortasında:
Arlong'la dövüşü sırasında aldığı yardımın, Gatz'ın kucaklayıp taşımasından farkı nedir? İkisi de dövüşün ortasına olan aksiyonlar.
İşte biz buna ajendacılık, algı yönetimi diyoruz arkadaşlar.
Örnek 1-a

Algı yönetimi değil Red hawk bariz yardımdır.Bir başkası kısacası ope ope olmasa o şekilde ani ve hazırlıksız vuramayacağı bir darbe.Seçenek artsın diye uğraştım ama en fazla 7 tane çıktı.

Arlong dövüşünde Luffy'nin boynunu uzatıp nefes aldırmalarını eklemedim.Konuya yazdığım gibi neden ekleyeyim ? Ana karakterin direk hayatını kurtarıyor Sanji.Betonla birlikte havuza gömülmüş çekiç olmuş nasıl nefes alacak.Bu tarz yerleri almadım.Robin de 2 kez kurtarıyor almadığım gibi.

Şu tekme sahnesi neymiş öyle hiç akla bile gelmeyecek şeylerden birisi o kadar mangayı kare kare tarayıp açmadım herhalde konuyu.Birkaç seçenek daha olsa iyi olurdu ama 7 seçenekte yeterli.

Tartışmasız Brule ve kucak :gamyon:

Kıraker dövüşünde Nami'nin yardımını unutmuşsun, püskevitler ağlıyor şuan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık