Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Luffy ve Roger Benzerliği Tesadüf mü?

Kafama takılan ve beni düşündüren bir teorimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Luffy ve Roger neden bu kadar birbirine benziyor?Luffy'nin aslında Roger’in reenkarnasyonu olma olasılığı nedir?
Bence baya bi yüksek gibi görünüyor çünkü hikayenin gidişatı bunu gösteriyor.
Örneklerime Roger'in Rayleigh'le yaptığı son konuşmasıyla başlıyalım.
Roger Rayleigh'e ölmeyeceğini söylüyor ama ne hikmetse ölüyor..
Daha sonra Roger'ın Luffy'e ne kadar benzediğini gördük.
Neden Roger Luffye bu kadar çok benziyor aslında rogerın kendisi olduğu için olabilirmi?
Birde Roger'ın her şeyin sesini duyabildiğini duymuştuk.
Dikkatinizi çekerim burda tekrardan Roger'in Luffy'e benzerliğini gösteriyor oda bize..
Birde Shanks'ın Luffy'i Rayleigh'e anlatması var.

Ve Skypeanın Tanrısı Ganfall'da Luffy hakkında şöyle diyor
D'lerin eskiden yaşayan bir krallık olduğunu ve yıkıldıklarını biliyoruz.Tüm D'lerin amacı aslında bunu fark etmeseler bile dünya hükümetini yıkmak.Roger'ında öyleydi.Raftele gitti ve yıkılan krallıkları hakkındaki bilgileri öğrendi fakat hastaydı,dünya hükümetini yıkmak istese bile yeterince gücü ve ittifakı yoktu arkadaşlarını korumak için bile olsa çok fazla insanın canını yaktı .Çok fazla düşmanı vardı.amacıni gerçekleştiremeyeceğini anlayınca kendi idamını gerçekleştirdi.Ve Luffy olarak tekrar dünyaya geldi artık eskisi gibi kimseyi öldürmüyor ve birçok dostu var lufynin yonkou seviyesine geldikten sonra olası bir dünya hükümetiyle savaşında Galleyla'dan tutunda Dory ve Brogy'e Alabasta ordusundan skypeadaki wiper ve gerillara kadar herkesin yardıma geleceğini düşünüyorum ve serinin daha yarısında olduğunu düşünürsek Luffy'nin dahada çok dostu olucaktır
Bu arada eğer bu reenkarnasyon olayı gerçekse Ace'in nefret ettiği öz babası aslında uğurunda canını verdiği Luffy olmuş oluyor.Yani aslında nefret ettiği babasınıda sevmiş oluyor.
Neyse artık lafı daha fazla uzatmadan sizinde görüşlerinizi almak istiyorum.

Son düzenleme:
Reenkarnasyon olacağını sanmıyorum hatta düşünülmüştü bir aralar ama Luffy ve Roger farklı kişiler ve Luffy efsanesi Rogeri aşacaktır aralarında büyük benzerlikler var.

O bağlamda Ace aslında Luffy'nin oğlumu oluyor. :D

Reankarnasyon doğruysa Roger'in kurbağ olarak gelmesi gerek adam dünyayı yıkacak bir çağ başlattı :D

Şaka yapıyon sandım ama bir insan şaka yapmak için bu kadar uğraşmaz o yüzden ciddisin diye düşünüyorum ve öyle yazıyorum hocam. Böyle birşey çıkarsa seride,One Piece manga ve anime serisi arşivlerden silinir. Takip eden sayısı %95 azalır(kalan kısımda güncele yetişmemiştir ondan takip ediyordur). Gelmiş geçmiş en kötü shounenler arasına girer. Çok geçmeden de Eiichiro Oda'nın helvasını yeriz. Ayrıca birçok kişinin bütün anime alemindeki en sevdiği karakter olan Monkey D. Luffy'nin aslında bir hiç olduğunu öyle bir karakter asla olmadığını öğrenince insanlar bütün dünyada One Piece sövülerek anılır. Bunca yıllık emek,bölümler,epic sahneler,arkadaşlıklar biranda hiç olur insanların gözünde. Bütün bunları göze alabileceğini düşünüyorsanız Oda'nın,Luffy reankarnasyon olabilir...

Şaka yapıyon sandım ama bir insan şaka yapmak için bu kadar uğraşmaz o yüzden ciddisin diye düşünüyorum ve öyle yazıyorum hocam. Böyle birşey çıkarsa seride,One Piece manga ve anime serisi arşivlerden silinir. Takip eden sayısı %95 azalır(kalan kısımda güncele yetişmemiştir ondan takip ediyordur). Gelmiş geçmiş en kötü shounenler arasına girer. Çok geçmeden de Eiichiro Oda'nın helvasını yeriz. Ayrıca birçok kişinin bütün anime alemindeki en sevdiği karakter olan Monkey D. Luffy'nin aslında bir hiç olduğunu öyle bir karakter asla olmadığını öğrenince insanlar bütün dünyada One Piece sövülerek anılır. Bunca yıllık emek,bölümler,epic sahneler,arkadaşlıklar biranda hiç olur insanların gözünde. Bütün bunları göze alabileceğini düşünüyorsanız Oda'nın,Luffy reankarnasyon olabilir...
bu yazdıklarının hepsi senin kendi düşüncen benim yazdıklarımın gerçek olma payı varken ve bunu kanıtlarla gösterirken sen sadece kafandan geçenleri şahsi düşüncelerini yazıyorsun peki neden lufy rogerın davranışları ve yüzleri birbirine bu kadar çok benziyor başka bir karakter yaratamadımı oda? amaç ne yani?

bu yazdıklarının hepsi senin kendi düşüncen benim yazdıklarımın gerçek olma payı varken ve bunu kanıtlarla gösterirken sen sadece kafandan geçenleri şahsi düşüncelerini yazıyorsun peki neden lufy rogerın davranışları ve yüzleri birbirine bu kadar çok benziyor başka bir karakter yaratamadımı oda? amaç ne yani?
Adam ölmiyeceğim diyor ve ölmüyorda. Korsanlar çağını başlatıyor. Hala herkesin ağzında,aklında Roger ismi var. Adamın hedefi misyonu bir sonraki nesile aktarılıyor. Ölmiyeceğim deme olayı bu. Garp'ın küçüklüğünü gördük aynı Luffy oda. Seride birbirine çok benziyen karakterler olabiliyor. Reankarnasyona bağlamak nasıl birşey ben anlamadım. Tamamiyle Roger'a benzemiyor zaten Luffy. Çok farklı yanlarıda var. Kanıt diye gösterdiğin sahneler senin kendi görüşün. Gene senin görüşüne göre Luffy diye bi karakter yok. Bütün tayfa ve arkadaşlıklar yalan. Luffy diye bir kişilik yok. Bunların olma ihtimali senin aklına yatıyor mu ?

Adam ölmiyeceğim diyor ve ölmüyorda. Korsanlar çağını başlatıyor. Hala herkesin ağzında,aklında Roger ismi var. Adamın hedefi misyonu bir sonraki nesile aktarılıyor. Ölmiyeceğim deme olayı bu. Garp'ın küçüklüğünü gördük aynı Luffy oda. Seride birbirine çok benziyen karakterler olabiliyor. Reankarnasyona bağlamak nasıl birşey ben anlamadım. Tamamiyle Roger'a benzemiyor zaten Luffy. Çok farklı yanlarıda var. Kanıt diye gösterdiğin sahneler senin kendi görüşün. Gene senin görüşüne göre Luffy diye bi karakter yok. Bütün tayfa ve arkadaşlıklar yalan. Luffy diye bir kişilik yok. Bunların olma ihtimali senin aklına yatıyor mu ?
arkadaş şimdi benim yazdıklarıma göre arkadaşlıklar falan niye yalan ben anlamadım şimdi sen neyden bahsediyon ?

arkadaş şimdi benim yazdıklarıma göre arkadaşlıklar falan niye yalan ben anlamadım şimdi sen neyden bahsediyon ?
Reankarnasyon olayı olabilir diyosun. Buda Luffy diye bir karakter yok demek. Sadece arkadaşlıklar değil Luffy ile alakalı herşey yalan oluyor. Adam kaç yıldır bu karakteri çiziyor. Çıkıpta millet aslında onlar yalandı bunların hepsini Roger yaptı Luffy diye bi karakter yok dermi ? Çok duygusal bi anına gelmesi lazım yada çok önemli sorunları olması lazım bunu demesi için. Luffy şuana kadar kimseyi öldürmedi. Roger tek bi lafa orduları katlediyormuş. Herşeyi geçelim, sadece bu durum bile reankarnasyon olma ihtimalini siliyor akıllardan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık