Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

• Kullanılan toplam oy
    291
Nasıl bir konu bu, 3 cümle beklerken oku oku bitmedi. Lufy baya bir konuda geçti, belki k. Haki de geçmemiştir. H. Haki de zaten öndeydi bence ama daha Rosa'daki düşmanı geçemedi. :D

Bence Katakuri ve Brulee'nin konuşması delil niteliğinde.
Katakuri bilerek yenildi. Luffy'den etkilenip tam güç saldırmak yerine onu sınadı ne kadar gelişebileceğini görmek istedi.

Bu arc muhtemelen Luffy bir yıkımcı ile karşılaşır ve şuanki haliyle yenemez diye düşünüyorum. Bu da Kata'nın bilerek yenildiğini kanıt niteliğinde olacaktır...
Ne zaman b.hakisini geliştirir ve g4 süresini uzatır o zaman sağ kol seviyesine erişir.

Konu beni ikna etti açıkçası. Kata'nın yenilişinin de bir garip olduğunu düşünüyorum. Yenilmeden önce sürekli Luffy'i gazlamalar, yerdeyken vurmamalar, bilerek kendini yere atmalar falan.(Bilerek olduğunu düşünüyorum çünkü 2 dakika sonra Luffy hakkında konuşuyordu, bayılan insanın takati mi olur.

Katakuri bilerek yenildi. Luffy'den etkilenip tam güç saldırmak yerine onu sınadı ne kadar gelişebileceğini görmek istedi.

Bu arc muhtemelen Luffy bir yıkımcı ile karşılaşır ve şuanki haliyle yenemez diye düşünüyorum. Bu da Kata'nın bilerek yenildiğini kanıt niteliğinde olacaktır...
Ne zaman b.hakisini geliştirir ve g4 süresini uzatır o zaman sağ kol seviyesine erişir.
Öyle bir şey olursa KF:
Zuha Kata ezik
Kata en güçsüz sağ kol
Kata anasının eteğinde burnunu silsin

Konu beni ikna etti açıkçası. Kata'nın yenilişinin de bir garip olduğunu düşünüyorum. Yenilmeden önce sürekli Luffy'i gazlamalar, yerdeyken vurmamalar, bilerek kendini yere atmalar falan.(Bilerek olduğunu düşünüyorum çünkü 2 dakika sonra Luffy hakkında konuşuyordu, bayılan insanın takati mi olur.
Lucci dövüşünden sonraki Luffy’yi hatırla. Kata da vücudunu hareket ettiremeyecek hale gelmiştir, ama konuşabiliyordur Luffy gibi.

Öyle bir şey olursa ben kabul ederim şayet. Ama Kaido harici alayını harcar Luffy.

Bu dövüş 1-2 sayı daha uzun sürmeliydi ya. Kata çok çabuk düştü. Dayanıklılığı en düşük olan sağ kol olabilir. Kata bilerek yenildi muhabbetlerine falan girmiyorum zaten. Tamam belki dövüş sırasında bir korsana yakışmayacak centilmenlikte davranmış olabilir, fakat kendini bilerek yere attığına ihtimal vermiyorum. Zaten o bölümün çıktığı haftada da bu konuyu uzun uzun tartışmıştık.

E bu adam sağ kolsa, onu yenen Luffy de sağ kol seviyesinde sayılmalıdır bence. Ama diğer sağ kollarla arasındaki güç hiyerarşisi nasıl olur bilemem. Katakuri en güçsüz sağ kol çıkarsa şaşırmam.

İrade kesin. Kata bir yerden sonra motivasyonunu kaybetti. Luffy'e saygısından dövüştü. Luffy ise KK olacak adam. İrade alanında en olma yolunda ilerliyor zaten.

Dayanıklılık da kesin gibi. Gibisi şurdan kaynaklanıyor. Kata daha az darbe aldı ama aldığı darbelerin hemen hepsi G4 ataklarıydı ki bundan dolayı sağlam etkilendi. Luffy'nin o ayarda yediği darbeler daha azdır. Mesela Kata'nın aldığı G4 atağı sayısı Dofy'den oldukça fazla. Dofy ise dayanıklılığı ile Luffy'i sınırına getirmişti. Demek istediğim Kata dayanıksız adam değildir. Ama dövüşün genelinden aldığımız hissiyat Luffy'nin daha dayanıklı olduğunu çok net hissettirdi.

B.haki ve K.hakide Kata üstündür.

Hız konusunda Kata daha üstün gibi ama net değil.

Fiziksel güçte de Kata daha üstün gibi ama o da net değil.

H.haki konusunda tek bir sahne var o sahnede de denk bir çizim söz konusuydu. Ancak H.haki iradeyle bağlantılı olduğundan dövüşün sonunda Luffy aşmıştır diye tahmin ediyorum.

Meyve konusunda kararsızım. Kata k.haki ile kombinlemesi olsun uyanış olsun gayet iyi kullanıyor meyveyi. Luffy'nin ise G4 modları çok sağlam. Kata bu modlara üstünlük kurabildiği için galiba Kata diyeceğim şimdilik.

Sonuç olarak Luffy sağ kol seviyesine gelmiştir. Kaido'dan tek yemesi güçsüzlükten değil tecrübesizliktendir. Kata olsa tek yemezdi mesela. Luffy de bir sonraki karşılaşmada daha akıllanmış olacak, tek yemeyecektir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık