Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Luffy gerçekten de sağ kol seviyesi mi?

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda TheSlashOfMihawk tarafından 6 Kas 2018 tarihinde açılan konu

?

Luffy hangi güçlerde katakuriyi geçmiştir?

 1. Silahlanma hakisi

  10.5%
 2. Gözlem hakisi

  9.6%
 3. Kral hakisi

  33.5%
 4. Hız

  25.1%
 5. Dayanıklılık

  54.8%
 6. Meyve

  9.6%
 7. İrade

  73.6%
 8. Hiç biri

  7.5%
 9. Luffy sağ kol seviyesidir

  46.0%
 10. Luffy sağ kol seviyesi degildir

  18.4%
Birden fazla oya izin veriliyor.
 1. Charlotte Linlin (Mercury)
  Mesaj Sayısı 5,498
  Üyelik Tarihi16 Ara 2015
  Keşke şu şu konularda önde mi yerine direkt olarak Luffy sağ kol seviyesidir veya değildir şeklinde iki şık koysaydın. Neyse..

  Attığın resimlerin %90'ı anlamsız yere atılmış. Nedeni şu. İlk 2 Round'da Kata'nın daha güçlü olduğunu hemen hemen herkes kabul ediyor zaten. Luffy sağ kol seviyesidir dediğimiz yer gözlem hakisinde geliştiği yer zaten. Ondan öncesinde sağ kol seviyesi değildi.

  Kata kendini delmese Luffy kazanamazdı evet doğru. Çünkü Luffy sağ kol seviyesine girdiği zaman aşırı derecede yaralı iken, Kata az yaralı idi. Dövüşün burada başladığını düşünmeliyiz yani. Bu yara farkını kapatmak için de Oda tarafından Kata kendini deldi.

  Ama şu an ikisi de sağlam iken dövüşseler durum çok farklı olur. Luffy dövüşün başında sağ kol seviyesi çünkü. O yüzden attığın resimlerin bir çoğu anlamasız dedim.

  Bilerek yenilme kısmı diğer konuda dediğim gibi yok, adam düşmeden önce kan kusuyor mesela. Onu geçtim, o kadar bırakmak istiyorsa boşu boşuna dövüşe girmek yerine Luffy'i serbest bırakabilirdi. Kimsenin haberi olmazdı zaten bu durumdan.
   
 2. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 16,887
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Katakuri saf iradeyle yenilmedi. Oda saf iradeyle yenemezsin dedirtiyor karakterlerine. MarineFord'ta Kizaru güzel irade ama sadece irade ile beni yenemezsin diyor.

  Luffy dövüşün ilk kısımlarında Katakuri'den bariz gerideydi.


  Luffy'nin dövüşü kazanmasını sağlayan en büyük kozu iradesi ve dayanıklılığı oldu. Kral Hakisinin Katakuri'den iyi olduğunu düşünüyorum zira iradesi kırılan kişi Katakuri idi.

  Dayanıklılık ve iradesinin yanı sıra Luffy'nin Katakuri'ye etki edecek saldırıları vardı... Hatta sonrasında ciltlerde bile Katakuri'ye daha fazla yara ekleniyor. Bu şekilde Katakuri'yi düşürüyor. Luffy'nin Katakuri savaşında b.hakisi, k.hakisi Kata'ya baya yaklaşmıştır. Arada fazla fark kaldığını düşünmüyorum..

  Şu an böyle bir vs'ye girisseler Luffy ilkine göre daha rahat yener.

  Hız konusunda bariz bir üstünlük yok. Katakuri'nin hız sahnesi olarak örnek verdiğin sahneler var ama Katakuri'nin savaşın yarısından fazlası boyunca Luffy'e göre daha iyi k.hski kullanıcısı olduğunu unutuyorsun. Bu yüzden hıžlı olarak gözükmesi doğal oluyor.

  Luffy Katakuri'ye göre daha çevik bir adam. Bu sayede mızrak ayaklarının hepsinden Katakuri geleceği görebilmesine rağmen sıyrılmıştır.

  Katakuri'nin normal fiziksel gücü Luffy'den yukardadir diyemeyeceğim çünkü Katakuri'nin normal teknik kullandığı bir an yok. Geleceği görebildiği için Luffy Elephant vuruyordu meyvesinin de desteklediği ölçüde daha büyük bir Elephant ile vurdu.

  Gatling yapıyorsa daha iyi Gatling ile saldırdı. Ama bunların hepsi meyve destekli saldırılar.

  Luffy'nin ellerini acıttığı sahnelerde bile saf koka yok. Sert mochi üzerine giydirilmiş koka var. Katakuri çok komplike bir adamdi orası da başka.


  Normal Katakuri denilen yerde Katakuri Mochi meyvesiyle Gatling kolları üretiyor. Katakuri'nin Elephantı da normal Katakuri sayılıyor. Taraflı bir analiz sezdim kusura bakma. Birisinin aynı tekniği yaparken fiziksel kapasitesini kullanmak zorunda kalması onun anormal aksi şekilde de diğerinin bu tekniği yaparken tamamen meyve tabanlı bir üstünlüğe sahip olması da onu Normal dövüşen biri yapmaz. Meyvesinin üstün olan taraflarını alıp Normal Katakuri diye adlandırmışsın.

  Eski üyelerden birine çok benzetiyorum stilini bu arada.
   
  Son düzenleme: 6 Kas 2018
 3. Çörekçioğlu Luffy Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy

  Çörekçioğlu Luffy (Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy)
  Mesaj Sayısı 6,777
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  Yalnız şunu farkettim. Bizim forumda karakter psikolojisini kaale alan yok. Adam niye vurmadı, neden öldürmedi falan filan. Düşün bakalım neden öldürmedi. Birazcık karakterin içinde bulunduğu durumu analiz et. Olaya sadece fizik olarak bakmaktan ne zaman vazgeçeceksiniz merak ediyorum.
   
 4. X Drake Üye

  X Drake (Üye)
  Mesaj Sayısı 34
  Üyelik Tarihi6 May 2014
  Genelde forumu misafir olarak takip eder ancak herşeyi okurum ama senin bu konunu okudukdan sonra teşekkür etmeden geçemedim bu muazzam vs yi tekrardan hatırlatıp savaş sahnelerini ayıkladığın için emeğine sağlık...

  Konuya gelince bir Luffy fanı olarak söylemeliyim ki irade ve dayanıklılık haricinde Katakuri net önce bariz şekilde dayanıklılık dememin sebebi de eğer Katakuri Luffy’nin yediği darbeleri yeseydi çok daha erken yenilmiş olurdu :)
   
 5. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 21,302
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Maşallah. O nasıl emektir?
   
 6. Mr.Bushido Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.

  Mr.Bushido (Her zaman soldan git, çünkü sağduyu hep yanılır.)
  Mesaj Sayısı 5,313
  Üyelik Tarihi21 Ara 2016
  Bro bana söyledin sanırım keşke alıntılasaydın, kavga çıkarmam merak etme, bu aralar seninle iyi anlaşıyoruz:D Ben bu yazdıkları mı luffy’i küçümsemek için yazmadım. Sadece olayların nasıl geliştiği ile ilgili yazdım. İrade ve dayanıklılık diyecektim ama dayanıklılıkta tam bir üstünlük göremedim. Ama maalesef sevgili raiden her zaman ki gibi yazınca bende cevap verdim:D Olay şu; ben Kata, Luffy’i çok sevdi falan demiyorum aslında. Önce şunu belirteyim ilk başta Kata, Luffy’i öldürmeye istekliydi,bunu inkar edemeyiz ama sonra onu ilginç bulmaya başladı yoksa adam kendi dedi; ana’ya sorun çıkarıcak bu adamdan kurtulmalıyım diye. Kata dövüşün sonlarında Luffye büyük saygı duydu ve bu yüzden sonunda kendini bıraktı çünkü Luffy’nin iradesi onu etkiledi. Zaten neden etkilediği de Kata’nın arka planda ki hikayesinden anladık. Adam Luffy kurtuldu diye sevindi daha ne olsun? Biraz sert yazmışsın ama canın sağolsun :D
   
 7. Çörekçioğlu Luffy Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy

  Çörekçioğlu Luffy (Engellenemeyen savaşçı ruhu>Luffy)
  Mesaj Sayısı 6,777
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  Direkt sana yazmamıştım yav. Konuyu okumaya başlayınca biraz o şekilde düşünce oluştu. :D Telefondan uzun uzun yazamıyorum. Ama konu değerlendirilirken psikolojik gelişim tarafının dikkate alınmadığını düşünüyorum diyeyim. Ben biraz sert yazmışım :gamyon:
   
 8. Labsente Guest

  Labsente (Guest)
  Mesaj Sayısı 0
  Üyelik Tarihi
  Yazdıklarına katılıyorum. Bence de Katakuri her konuda Luffy'den üstündür. Bu dövüşün kazanma şeklini Mihawnk'ın Marinefordda söylediği "herkesi kendi mütteki yapabiliyor, bu okyanuslardaki en büyük güç" sözlerin bağlıyorum. Yoksa katakuri Luffy 100den fazla kez öldürecek pozisyonda yakalıyor. Ayrıca bu adam yaklaşık 1 dakika sonrasını görebiliyor ve tedbirli bir adam böyle bir adamın luffy'nin üstüne uyanışla kapadıktan sonra geleceği görmeden gitmesi saçmalığın daniskası. Bazıları öldüğünü düşünüyor o yüzden bakmadı ama bu adam gittiği her yerde gözlem hakisini kullanan adam sadece dövüşler de değil. Hadi luffy bu dövüşü zorlanarak veya rakibinin saygısını kazanarak aldı diyelim bundan sonraki rakiplerinde ona saygı duyabilecek kimse yok. İşini şansa bıracak kimse yok, yere düştüğünde ölecek veya takılacak kelepçeler doğruca hapse. Luffy'nin dövüş yetenekleri bire bir için yeterli olsa (hala değil nami olmasa cracker savaşı ne olurdu merak ediyorum.) bile bundan sonra özellikle team fightlar'da sıkıntı. Nesi sıkıntı derseni Fishman ısland'da ki gibi bir durumla tekrar karşılaşırlarsa Tayfa ölür. Fishman'da luffy ana düşmanı g3 ile yenmişti. Bu saatten sonra g4 ile bile tek atamıyor düşmanlara ki süre sınırlı bir güçlenme. Zaten normal hali içler acısı halde. Bir de rakiplerini tekte alamazsa team fightlar da daha Luffy 10 dakika dinlensin diye kaç kişinin canı yanar kim bilir. Velhasılı kelam Tayfanın şuanda bir yonkou ekibi ile çarpışması için kırk fırın ekmek yemesi lazım.
   
 9. TheSlashOfMihawk Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi

  TheSlashOfMihawk (Luffy The Tekyemiş, Sanji The Arcprensesi)
  Mesaj Sayısı 3,503
  Üyelik Tarihi26 Eki 2018
  2 anket şıkkı daha ekledim
   
 10. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

  Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
  Mesaj Sayısı 14,567
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  B.haki: Kesinlikle Kata. Yumruklar karşılaştığı zaman Luffy bariz acı çekiyordu.

  K.haki: Luffy dövüş süresince ciddi sıçrama yapmış olsa da geçebilmiş midir? Pek sanmıyorum.

  H.haki: Karşılaştıracak bir durum yok.

  Hız: Luffy. Zaten bu kadar hızlanamasa Katayı yenemezdi bence.

  Dayanıklılık: Açık ara Luffy. Adam saatlerce dayak yiyip hala ayaktaydı. Kata çok daha az bir miktarına düştü.

  Meyve: g2, g3 ü kata baya eziyordu. Gear 4 te ise Luffynin gücü ortada. Kata uyanmış meyvesi ile bu kadar hasar çıkartamıyor. Gene de net bişi söylemek zor.

  İrade: Gene Luffy. Bu kadar iradesi olmasa o kadar dayaktan sonra kalkamazdı zaten.

  Luffy ilk 2 roundda geride zaten ama yavaş yavaş arayı kapatıyor. Son karşılaşma ile öne geçiyor ki Kata bu sebeple yenildi zaten. Yani Luffy sağ kol seviyesidir evet.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık