Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logia ve Paramecia Türü Şeytan Meyveleri'nin Uyanışları

SBS
R : Bay Oda biraz şeytan meyvesinden bahsedermisiniz ? 180.ci bölümde Enel ; Eğer paramacia ise, güçleri vücudu dışına ulaşamaz. Dedi. Bunun anlamı , Captain Smoker ve Sir Crocodile Paramecia değiler mi ? ne onlar ?
E.Oda : Tamam, açıklayayım . Üç farklı şeytan meyvesi var ,
-Paramecia: Gum-Gum Fruit, Split-Split Fruit, Slip-Slip Fruit, Bomb-Bomb Fruit, Kilo-Kilo Fruit, Munch-Munch Fruit, Trans-Trans Fruit, Flower-Flower Fruit, Dice-Dice Fruit, Cage-Cage Fruit, Spike-Spike Fruit, Spring-Spring Fruit
-Zoan: Ox-Ox Fruit, Human-Human Fruit, Bird-Bird Fruit, Mole-Mole Fruit, Dog-Dog Fruit, Horse-Horse Fruit
-Logia: Smoke-Smoke Fruit, Sand-Sand Fruit, Flare-Flare Fruit, Rumble-Rumble Fruit

Üçünün arasında Logialar en iyileri, doğadaki güçlere sahip olmaya yarıyor.
İlk önce uslübunu bozma adam gibi tartışacaksan adam gibi tartış. Tartışmayacaksan alıntılama.

Üçünün arasında Logia'lar en iyisi meyve olarak kabul ediliyor. Net bir şey hala neyi uzatıyorsun anlamadım. Birebir dövüşte daha avantajlı olabilirsin fakat Logia'lar dövüşte bu farkı kapatıyor işte. Oda diyor ki en iyisi Logia bu bu kadar net.

Hala 2 km diyorsun ne alaka 2km? Çevreyi etkileyip adam bunu yapıyor ve her yer onun avucunun içinde oluyor. Sen dağdan taştan bahsediyorsun. Çölde savaşan Crocodile'ı düşün. Hatta düşünme git tekrar bak o bölümlere demek istediğimi anlarsın. Sen gelip 2 km öteden saldırı yapabilir mi gibi saçma bir soru soruyorsun.

Neden 2 km öteden bir saldırı yapsın ki adam ama istese o magmayı istediği şekilde kontrol edip adamın kafasına bindirebilir. Tıpkı çölde Crocodile'ın kumu istediği gibi kontrol ettiği gibi. Dof'un etrafı iplere çevirdiği gibi düşün etrafını çevirdiğin her şey ile rakibine saldırabilirsin. Bunun ip olmayıp da magma veya kum olduğunu düşün. Biri yakar geçer biri kurutur geçer. Bu bu kadar net.
Senin bir şeyden anlayacağın yok. Croco logia olmasa bu kadar da savunmaya çalışmazdın ama yine boş yine boş. Yonkou mu olacak amiral mi olacak bu Kroko onu da anlamadım ya neyse.

Logianın zoanlardan kötü olmasının açığını bir şekilde kapattığı düşüncesi sana ait bir yorum.

İki sene önce Luffy'yi kim komaya sokarcasına pataklamış git ona bak. Ondan sonra logialar daha iyi diyebilirsin sorun yok. Bire birde hangi meyve türünün daha iyi olduğu mangaka tarafından net bir şekilde yazılıp çizilmiş :byee:

Senin bir şeyden anlayacağın yok. Croco logia olmasa bu kadar da savunmaya çalışmazdın ama yine boş yine boş.

Logianın zoanlardan kötü olmasının açığını bir şekilde kapattığı düşüncesi sana ait bir yorum.

İki sene önce Luffy'yi kim komaya sokarcasına pataklamış git ona bak. Ondan sonra logialar daha iyi diyebilirsin sorun yok. Bire birde hangi meyve türünün daha iyi olduğu da mangaka tarafından net bir şekilde yazılıp çizilmiş :byee:
Kardeş sen konuyu okuduğuna emin misin? Hala Croco diyor adam neyse sana kolay gelsin.

E.Oda söylemiş en iyi meyve Logia diye adam hala sana ait bir yorum diyor. Seriyi sen yazıyon zaten unutmuşum ben. Sana bir şey anlatılmadığını unutmuşum.

Allahu ekber :) Anlatamıyorum galiba. Punk Hazard'ı düşün tamam ? İki rakip düz bir alanda savaşıyorlar. Eğer uçmuyor ya da ışınlanmıyorsan savaş alanı bir anda adanın öteki ucuna, dağın tepesine taşınmaz. Bu yüzden her yerin magma ya da buz olması bir şeyi değiştirmez. Bunu anlatmaya çalışıyorum. Zaten beni alıntıladığın mesajda "savaş alanı hariç" demişim ? :( Savaş alanında bu dediklerin bir avantaj zaten.
savaş alanı hariç diyorsun iki rakip düz bir alanda savaşıyorlar diyorsun saçmalıyorsun savaşta her yerin magma olması karanlık olması ateş olması avantaj getirir eğer uyanış gücün varsa 2 km yi bırak koca adayı dönüştürürler.

savaş alanı hariç diyorsun iki rakip düz bir alanda savaşıyorlar diyorsun saçmalıyorsun savaşta her yerin magma olması karanlık olması ateş olması avantaj getirir eğer uyanış gücün varsa 2 km yi bırak koca adayı dönüştürürler.
Aynı dili konuşmuyoruz herhalde. Ya ben yeni bir dil öğrendim ya da Türkçeyi anlama konusunda sıkıntılar var.

Her neyse. Zoan en iyi bire bir meyvesidir. Kim ne derse desin :byee:

Logia > zoan.Bire bir , alan saldırısı vs. farketmez.Bir kere haki bilmeyen ortalama bir zoan kullanıcısı herhangi bir (yami-yami hariç) logiaya dokunamaz bile.Bire bir mücadele bile edemeden tek yer.Caribou vs chopper bire bir kim yener sence ? Düşünceni merak ediyorum sadece , hiçbir kötü niyet yok.

O arkadaşa bir şey anlatamazsınız. Mangaka bile söylemiş en iyi meyve logiadır diye. Uğraşmayın isterseniz 10000 sayfa yazın bu konu ile ilgili o yine bildiği gibi devam edecek. Elinize yazık.

Aslında zirve adamlar için zoan çok daha uygun bana göre.çalışınca zoanı çok geliştirebiliyorsun.Luci söylemişti galiba.Bilmem bir sınırı var mı ama logiaların belirli bir sınırı var diye biliyorum.

Güzel noktalara değinmişsin ama ace ve crocodile'ın hava durumunu etkilemesi farklı bişey çıkar bence. Oda awakening'i o kadar önceden planlamış olsa kıyafetlerin de logia gibi elemente dönüşmesini awakening'le açıklayabilirdi.

Bi de crocodile'ın kurutma gücü awakening'den farklı biraz. Crocodile çevresindeki şeyleri kurutuyor. Kuma dönüştürmüyor.
Ace'in çevresinde ne var yakması, aokiji'nin çevresini dondurması vs bunlar gibi bişey crocodile'ın yaptığı.

Logia'nın da awakeningi vardır. Etrafı dondurmakla direk buza dönüştürüp kontrol etmek arasındaki fark çok büyük.

Mesela crocodile çöldeyken ben yenilmezim diyor. Çünkü heryer kum olduğu için savaş alanı onun kontrolünde. Crocodile awakening açsa nerde dövüşürse dövüşsün çölde dövüştüğü gibi dövüşebilir.

Son düzenleme:
Mangakanın o açıklamayı yaptığı zaman da önemli.Seri başlarında bariz öndeydi Logia.Haki kavramı yokken ortaya çıkan Sbs o muhtemelen.Ace haki sahibi diyip Smoker ile yenişememesi durumu gibi bir şey o.Sonradan Zoan-Haki kavramları ile tanıştık.Hakiden sonra Logialarda bir düşme meydana geldi.Seni uçurabilen logia iyi logiadır oldu. Sonra kılıçların slasha diğer meyvelerin saldırılarına haki eklenebildiği çıkınca Logia tam söndü.Sonra amiral savunması gibi oturmamış bir kavram çıktı ve Logia şuan gayri resmi iyileşmiş durumda.Toplu savaş alanlarının vazgeçilmezi olabilir ama bire birde direk meyveler sınıfsal üstün değildir, katılmıyorum o yoruma.Mesela Teach'in yami yamisi bizim Luffy'e bir logialıya verdiği ctnin çeyreğini verecek.Hangi meyveyi isterdin diye sorsak herkes yami yami der.

Konuya dönersek Akainu Kuzan Ace açmış olabilir örneklere diyecek bir şey yok ama Croco açmamıştır bence öne sürdüğün tez suyu çekme tekniği.Yani o tekniği bir toprağa kullansan kum olur ama bir çiçeğe kullansan sadece çürür.Ha uyanış bilmiyor mudur, tabi ki biliyordur ama o kadar.

Mangakanın o açıklamayı yaptığı zaman da önemli.Seri başlarında bariz öndeydi Logia.Haki kavramı yokken ortaya çıkan Sbs o muhtemelen.Ace haki sahibi diyip Smoker ile yenişememesi durumu gibi bir şey o.Sonradan Zoan-Haki kavramları ile tanıştık.Hakiden sonra Logialarda bir düşme meydana geldi.Seni uçurabilen logia iyi logiadır oldu. Sonra kılıçların slasha diğer meyvelerin saldırılarına haki eklenebildiği çıkınca Logia tam söndü.Sonra amiral savunması gibi oturmamış bir kavram çıktı ve Logia şuan gayri resmi iyileşmiş durumda.Toplu savaş alanlarının vazgeçilmezi olabilir ama bire birde direk meyveler sınıfsal üstün değildir, katılmıyorum o yoruma.Mesela Teach'in yami yamisi bizim Luffy'e bir logialıya verdiği ctnin çeyreğini verecek.Hangi meyveyi isterdin diye sorsak herkes yami yami der.

Konuya dönersek Akainu Kuzan Ace açmış olabilir örneklere diyecek bir şey yok ama Croco açmamıştır bence öne sürdüğün tez suyu çekme tekniği.Yani o tekniği bir toprağa kullansan kum olur ama bir çiçeğe kullansan sadece çürür.Ha uyanış bilmiyor mudur, tabi ki biliyordur ama o kadar.
Meyvesini zirveye taşıdığını kendisi söylüyor. Perfection yani mükemmelleştirmek ve aynı zamanda tamamlama demek.
Bu adam şimdi meyvesini uyandırmadıysa bu lafları boşa demiş olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık