Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lanetli kılıç ve Luffy'nin ölümü ?

'Teori, İnceleme, Tartışma' forumunda Millennium Wizard tarafından 22 Tem 2018 tarihinde açılan konu

 1. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 3,636
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Sunny'e boşuna çim çizmedi Oda. :)
   
 2. Çörekçioğlu Luffy Yonkou görmeyen Zoro balı istiyorum.

  Çörekçioğlu Luffy (Yonkou görmeyen Zoro balı istiyorum.)
  Mesaj Sayısı 4,595
  Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
  https://orojackson.com/one-piece-th...theory-4-four-heavenly-kings-and-beasts.1024/

  Üstteki teoride görmüştüm ve dikkatimi çekti. Altını çizdiğim yer bu konuyla uyumlu. Şuraya da atayım:

  1603'ten 1867'ye kadar süren Japonya'nın Tokugawa (veya Edo) dönemi, 1868'deki Meiji Restorasyonu'nun uzun süredir hüküm süren Tokugawa Şogunları'nı devirip ülkeyi modern çağa itmesine kadar geleneksel Japon hükümetinin, kültürünün ve toplumunun son dönemi olacaktı.

  Tokugawa Dönemi'nin barışı, istikrarı ve geliştirdiği ekonomik gelişme, Meiji Restorasyonu döneminde gerçekleşen hızlı modernleşmenin temelini oluşturdu. 1912'de imparatorun ölümü ile sona eren Meiji Dönemi'nde ülkede, feodal sistemin ortadan kaldırılması ve hükümet kabinesi sisteminin benimsenmesi dahil olmak üzere önemli sosyal, politik ve ekonomik değişim yaşandı. Buna ek olarak yeni rejim, ülkeyi batı ticaretine ve etkisine açtı, kısa zamanda Japonya'yı dünya sahnesine çıkmasını sağlayacak askeri güce ulaşmasını sağladı.

  Zoro'nun sahip olduğu Sandai Kitetsu, Japonya'da Muromachi döneminde (14-16. yüzyıllar) yaşamış ve Muramasa okulunu kurduran Muramasa Sengo adlı kılıç ustasından esinlenilmiştir. “Muramasa” lanetli kılıçlar olarak çok meşhurdur. Efsaneye göre Muramasa Sengo, kılıçlarının “büyük yıkıcılar” olması için tanrılara yalvardı. Kılıçlarının olağanüstü kalitesi nedeniyle, tanrılar onun isteğini kabul etti ve onları kana susamış bir ruhla, - savaşa doymadığı takdirde- cinayet veya intihar ederek ölüme sürükleyecek olan bir ruhla aşıladı.

  Murasamana'nın kılıçları, Tokugawa Leyasu 1603'te Tokugawa Shogunate(kendi feodal devletinin ismi)'yi kurduğu zaman, onun eline düştü. Tokugawa Leyasu'nun birçok arkadaşını ve akrabalarını Muramasa kılıçlarına kaptırdığı ve kendini de bu kılıçla kötü bir şekilde kestiği söylenir, bu yüzden Tokugawa Leyasu, kendi samuraylarına Muramasa tarafından yapılan kılıçları kullanmalarını yasakladı. Bu durum, Muramasa efsanesinin yayılmasına ve Japon edebiyatında kılıçlar hakkında birçok oyun ve dramaların yazılmasına yol açtı. Kılıçların sahip olduğu kötü şöhret nedeniyle, birçok Murasama kılıcının işareti değişmiş ya da tamamen silinmiştir. Tokugawa Shogun'larının muhalifleri, Muramasa kılıçlarını almak istedikleri için, Muramasa kılıçlarının sahteleri de sık sık yapıldı.
   
  Son düzenleme: 25 Tem 2018
 3. yyolcu Üye

  yyolcu (Üye)
  Mesaj Sayısı 3,890
  Üyelik Tarihi29 Haz 2015
  Özellikle Zoro konusunda bu tür kılıçları iradeyle ilişkilendirme çok görülüyor forumda. Ben bu kılıçların sadece şansla ilişkileri olduğunu düşünüyorum. Zaten şu Loguetown'da Zoro'nun havaya attığı kılıcın kolunu kesmemesi olayı bunu iyi gösteriyor. Aynı arkta Luffy'nin de Buggy'nin elinde ölümden "şans" eseri yıldırımla kurtulması tesadüf değil :)

  O kılıç Luffy'ye bir şey yapmaz. Eğer Zoro 2 yıllık aradan sonra sapasağlam dönseydi ona da bir şey yapmaz derdim ama belli ki onun şansı bir yere kadar. Bugün bir gözünü sıyırır yarın başka ölümcül bir yerini. Yani sonuç olarak Zoro'nun lanetli kılıç sebebiyle ileride ölüm tehlikesi geçirmesini ya da ciddi yaralanmasını(tıpkı tek gözü gibi) olası görüyorum ama Luffy'yi buna dahil etmiyorum. Yine de bir sonraki bölüm lanetli kılıçlarla ilgili birkaç tüyo alabiliriz bakalım.

  Bu arada şanstan devam edeyim, Sanji lanetli kılıç taşıyacak olsa belki saniyesinde bir şey olurdu :D
   
  Son düzenleme: 10 Ağu 2018
 4. Marco So Daro ?

  Marco (So Daro ?)
  Mesaj Sayısı 1,442
  Üyelik Tarihi10 Haz 2018
  @Millennium Wizard Eline sağlık , bana göre bu lanet mevzusunda OP dünyasında bir çok cansız görünen varlığın da aslında bir ruhu olabiliyor. Kılıçlarda ise durum kendini ispatlamak gibi bir tarzda bence.Bu yüzden Zoro daha önceden kılıçların ruhlarına dair izlenimlerini paylaşmıştı üstü kapalı olarak.Lanetli kılıç denmesi de bu yüzden , her bir kılıcın yapılırken en iyisi olması için yapılması anlamına bir göndermedir diye düşünüyorum.
   
 5. Natsu Dragneel ikkyo soryuu

  Natsu Dragneel (ikkyo soryuu)
  Mesaj Sayısı 42
  Üyelik Tarihi3 May 2018
  Teori tutmaz. Oda zamanında çok belli etti Luffy’nin vücudunun sınırlarını her saldırısında zorladığını. Yani Luffy zaten her savaş sonrası kendinden bir parça eksiltiyor.

  Şeytan konusuna gelince bence tamamen halk arasında dahi muhabbet esnasında geçen tipik bir cümle gibi geldi. Kötü haber tak diye söylemesinden kaynaklı.

  Yalnız Zoro için söylemek gerekirse lanetli kılıç olayından bir şey çıkacağını düşünüyorum. Serinin başından beri muhabbeti dönüyor. Fakat çok matah ve etkili bir şey çıkacağını zannetmiyorum.
   
 6. Mirai Üye

  Mirai (Üye)
  Mesaj Sayısı 191
  Üyelik Tarihi17 May 2018
  Luffy kılıcı sonuna kadar yanında tutmayacağı için (kim bilir belki çok bağlanır kılılca ve tutar) ölüm olacağını falan zannetmiyorum. Ama Wano arc içerisinde bir şeyler olabilir. Sonradan bir şeyler feda ederek falan kurtulabilir. O kadar lanetli kılıç varken bence Wano'da bir yerde lanet bozucu tarzı kişiler vardır.
   
 7. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 14,036
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Lanet ölür Luffy ölmez.
   
 8. Sinbat212 (Üye)
  Mesaj Sayısı 31
  Üyelik Tarihi1 Şub 2018
  Teorini ve tüm yorumları zevkle okudum çok hoşuma gitti ama kafama takılan birşey oldu eğer her kılıç kan ve ölüm istiyorsa ve kullanıcısı bunu fazlası ile karşılıyorsa neden sahibini ölüme sürüklesin ki Zoro bunu fazlası ile karşılıyor ondan dolayı lanet Zoroya bişry yapar mı muamma
   
 9. Siyah Ateş (KING)
  Mesaj Sayısı 2,640
  Üyelik Tarihi23 Nis 2013
  @Millennium Wizard mangaka, bizim çok anlam yükleyip ciddi beklentiler içerisine girdiğimiz bazı şeyleri hiç edip attı bir kenara. Doğrusu yazara güvenmez oldum, o kılıçların da adından başka bir şeyini görmeyeceğiz muhtemelen. Adam ayrıntıya neredeyse hiç girmiyor, hikayeyi gelişine işleyip gidiyor...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık