Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Laffitte

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • İlgi çekici birine benziyor.

    Kullanılan: 74 68.5%
  • Soytarının teki.

    Kullanılan: 34 31.5%

  • Kullanılan toplam oy
    108

Laffitte (Rafitto) Karasakal Korsanları'nın rotacısı ve aynı ekibin Beşinci Gemi Kaptanı'dır.

Görünümü

Lafitte aşırı solgun bir tene sahip olduğu için, hasta gibi görünen bir adamdır. Dansa benzeyen tuhaf bir yürüyüşü vardır. Siyah ayakkabılarının sert topukları vardır, bu yüzden sık sık topuk dansı yaparken görülür. Bağlı olduğu tayfadaki diğer elemanlar gibi onun da boyu uzundur, ancak onlardan farklı olarak zayıftır. Üzerinde sarı haç desenleri olan beyazımsı bir gömlek ve koyu mavi renkte bir tulum giyer. Görünümündeki en dikkat çekici öğeler kafasındaki yuvarlak şapkası ve elindeki kırmızı bastonudur. İki kulağında da altın küpeler vardır. Dudakları koyu kırmızı renktedir.

Zaman atlamasının ardından görünümünde önemli bir değişiklik olmamıştır. Tek farklılık sırtındaki siyah kürk paltodur.

Kişiliği

Laffitte eskiden Batı Mavi'de yaşardı ve bir polis memuru idi. Aşırı derecede zalim ve şiddet yanlısı biridir. Bu yüzden görevinden alınmış ve Batı Mavi'den sürülmüştür. Geçmişine nazaran şu an oldukça sakin ve kendi halinde biri gibi bir görüntü çizmektedir. Geçmişte yaptığı zulümler henüz gösterilmemiştir, ancak pek şiddet yanlısı gibi görünmemektedir. Banaro Adası'nda Portgas D. Ace'e saldırma girişiminde bulunmamış, tayfa ile birlikte güvenli bir mesafeye giderek dövüşü izlemiştir. Karasakal Korsanları'nın diğer üyeleri gibi o da şansa, kadere ve hayallere inanır.

Yetenek ve Güçleri


Dövüş Yetenekleri
Zaman atlamasının ardından Laffitte'nin Karasakal Korsanları'nın Beşinci Gemisi'nin kaptanlığını yaptığı öğrenilmiştir. Yani kendisi Yonko Marshall D. Teach'in kişisel korumaları olan On Titan Kaptan'dan biridir.

Rotacılık Yetenekleri
Bir rotacı olan Laffitte, Karasakal Korsanları'nın açık denizlerde yol almasını sağlar. Rotacılık yeteneklerinin tam sınırı bilinmemektedir, ancak tayfasına Grand Line'ı geçirebildiği için yetenekli olduğu varsayılabilir. Rotacılık konusunda ilgi çeken diğer bir yönü de, hiç Seyir Belirleyici kullanırken görülmemiş olmasıdır.

Diğer Yetenekleri
Rotacılığının yanı sıra, Laffitte'nin birçok farklı yeteneği vardır. Kollarını kanatlara dönüştürmesine ve bu sayede uçabilmesine olanak sağlayan bir yeteneğe sahiptir. Bu gücün kaynağı bilinmemektedir. Soru tekniğine benzer bir şekilde hızlı hareket edebilir. Teach'in, Ace ile yaptığı dövüş esnasında bunu göstermiştir. Hipnotizma konusunda da yeteneklidir. Adalet Kapıları'nın muhafızlarını hipnotize ederek, kapıları açtırmıştır.

Laffitte polis olduğu zamanlarda halkın üzerinde büyük bir otorite kurmuştur. Yaptığı zulümler neticesinde yetkileri elinden alınmış ve uzak bir bölgeye sürgüne gönderilmiştir. Birçok üst düzey Denizci'nin ve birkaç Shichibukai'nin yer aldığı Mariejois'taki toplantıya gizlice sızmıştır.

Laffitte'nin de diğer tayfa üyeleri gibi yüksek dayanıklılığa sahip olduğu söylenebilir. Edward Newgate'den gelen depremlerden ve eski Filo Amirali Sengoku'nun Daibutsu formunda attığı şok dalgalarından ufak tefek yaralarla kurtulmuştur.

Silahları
Laffitte elinde bir baston taşır. Topuk dansı yaptığı zamanlarda bastonunu elinde çevirir. Bu eşyanın bir silah olarak kullanılıp kullanılmadığı bilinmemektedir. Newgate'e saldırırken bir tabanca kullanmıştır. Daha sonra aynı tabancayı Denizciler'e doğrultup, onları Teach'ten uzak tutmaya çalışmıştır.

Ek Bilgiler

- Laffitte'nin adı gerçek hayatta korsanlık yapmış olan Jean Lafitte'den esinlenilmiştir.

- Laffitte, geniş gözleri ve sessizce hareket etmesinden dolayı bir baykuşu andırır. Kanatları ve yüzü de bu benzerliği arttırmaktadır.

- Laffitte animede tayfasının geri kalanına nazaran ufak tefek bir adam olarak gösterilmiştir. Impel Down ve Marineford kısımlarına kadar bu hata düzeltilmemiştir.

Künye

Adı: Laffitte
Okunuşu: Rafitto
İngilizce Adı (Viz): Raffit
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 234, Anime 151
Bağlantıları: Karasakal Korsanları, Emniyet Teşkilatı (Eski)
Unvanları: Korsan, Rotacı, Beşinci Gemi Kaptanı, Polis Memuru (Eski)
Lakabı: İblis Şerif (Jap. Oni Hoankan, İng. Demon Sheriff)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 13 Mart
Ödülü: Bilinmiyor.

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Laffitte
Çeviren: Smoker
Yayınlayan: www.korsanfan.com
 
Son düzenleme:
yine esrarengiz bir adam ve yine güzel bir çeviri animede gösterildimi hiç kanatları hiç dikkat etmedim ama bu arada teşekkürler smoker :)
 
B

Boa HancocK

Sonunda çevirdin Smoker-San bende kim bu Lafitte diyordum . Uçuyormuş falan deyince başka biri zannettim de meğersem hep gördüğüm kişiymiş :D
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık