Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kyros Kimdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Son bölümle birlikte, gözümüze sokulan bir şahsiyet kyros.normalde daha, cok bir sey bilmedigimiz birine, konu acmak absürd olabilir.ama su bir gercekki,kyros dresrosa arcının anahtar sahsiyeti gibi duruyor ve e.oda onu cok önemli yerlere baglıyacak gibi bir hissiyata kapıldım.

kyrosun heykeli

şimdi önce kyrosla ilgili bilgileri toparlayalım.söylenenler belli ;

- kendisi efsanevi bir gladiator.
- corrida colosseumu tarihinin en güçlüsü.
- tam 3000 savas kazanmıs ve sadece bir kere darbe almıs.

corrida colosseum

karakterini bilmiyoruz.ama kesin olan bir sey varki, oda halkın sevgilisi ve kahramanı oldugu.ismide muhtemelen cyrus the great,yani pers imparatorlugu kurucu kralı babil,filistin ve lidyayı fethedip, yakın dogunun en büyük kralı olmus adamdan esinlenme.

şimdi bu bilgiler ısıgında bu adam aslında kimdir ?

bir kere adam baslı basına gizem.luffynin hayvani içgüdülerini biliyoruz.bir sey dikkatini cekiyorsa onun arkasından, cok acayip seyler cıkıyor.geldigi gibi gözü heykele takıldı.hatta e.oda bile bölümün adını lucy ve kyros heykeli koydu.

tezler ne olabilir... aklıma gelenler sunlar;

roger pirates flag

20 yıl öncesine kadar ordaymıs.yani rogerın yükseliş cagından hemen sonra ki 4 yıl içinde orayı kasıp kavurmus,jolly roger tayfasından biri olabilir.sonucta yarısmada takma ad kullanmak ve zırh kullanmak serbest.halkın kahramanı olduktan sonra, kendisini garantiye almıstır.inanaılmaz gücü bunu destekleyebilir.dokunulmadan 3000 dövüs kazanmak,sadece hayvani gücü degil,kenbunshoku hakiyide bence gerektirir.

dresrosa adası

diger bir olasılık,dresrosanın eski kralı olması.şimdi söyle beyin fırtınası yapalım 24 yıl önce roger öldü,doflamingo o zaman idamda,sonradan cok gücleniyor ve ödülü 340 milyon beliye kadar cıkıyor.ama hiç kral ve asil tipi yok,çünkü kücüklük resminde fakir çizilmiş.bence doflamingo cok güclendi,crocodile ve hancock gibi hemen shicbukaide olmadı.ödülü 340 olduktan sonra yeni dünyada bu adaya geldi ve burayı kontrol altına aldı.eger kyros luffynin dikkatini cektiyse tarzları aynıdır.iyilikten yana olan, cobra gibi bir kral.e.oda gözümüze savascı bir kral soktu.adam kral ama savascı,bence kyrosta savascı bir kraldı,kimseye yenilmedi krallıgındaki areneda ve bence ilk olarak doflamingoya yenildi.ödül olarak wg doflamingoya hem adayı,hem shicbukaligi verdi.kyrosta en sonunda aldıgı o tek darbede öldü.nasıl öldü muamma ama işin içinden hile hurda cıkcagını düsünüyorum.yada dofun bileginin hakkı :ehe:

rebecca

sonra rebeccanın onun dikkatini cekmesi ve tuhaf bir ilgisinin olması,kızın kyrosla bagı olması muhtemel.yası asagı yukarı kyros ölmeden peydahlancak kadardır :D buda diger bir durum.

corrida seyircileri ve coskusu

bir diger secenek ise doflamingo ve ailesi adayı hep yönettiler.kyros adaya geldi, inanaılmaz savaslar kazandı,büyük bir güç haline geldi,halkı etki altına aldı ve cok fazla güclenince; ortadan kaldırılan efsanevi ve özgürlük yanlısı bir gladiatördü,iç savas bile cıkarmıs olabilir.

oturan yerinden şimşek çıkan oyuncak asker

son olarak oyuncak asker olması,oyuncaga dönüsen insanlar,diger insanların anılarından siliniyor,buda büyük kyrosun efsanesine ragmen nasıl unutuldugunu acıklayabilir,gelgelelim eger kyros,oyuncak asker degilse bile rebeccaya kyrosu anlatan oyuncak asker olmalı ;)

benim aklıma gelenler bunlar ilginc fikirler varsa ekliyelim kyrosu tartısalım,şimdiden teşekkürler ;)

dipnot; şimdi aklıma geldi biliyorsunuz,luffynin bir bronz-tunc heykel fantezisi ve aynı zamnda zırh fanteziside vardır.altınları verip bronz heykel almak istedigini dile getirmiştir.luffynin hayallerindeki zırhlı kahraman savascıya bronz-tunc heykel yapılmıs yani kyros,e.odanın luffye defalarca söylettigi bir sey.

luffynin istedigi heykeli bulduk sonunda :ehe:

Tahmin etmesi zor ben sıkayım ilk başta Rebecan'nın babası olabilir.
(İlerde çıkacak ters köşeden şahsım sorumlu değildir zira sıktığımı belirttim )

Rebeccanın Babası olduğu kesin gibi !
Ek olarak Kral olacağını sanmıyorum çünkü tahtı DoF ele geçiyor başkası zaten kıral babası için niye taht ele geçirsin bu adam zaten korsan pek olmadı kesin Roger Korsanı Bronz Kyroz [ oo beybi ] :oleyo2:

Eline sağlık.
Dün bölümü okur okumaz Kyros'u araştırmıştım. Araştırmada en çok dikkatimi çeken şey ise eski Pers imparatoruydu. Aralarında benzerlik var mı yok mu şimdilik bilemiyoruz. Ancak bir kaç bölüm sonra kendisi hakkında bir kaç şey daha öğrendiğimizde daha net ifadeler kullanabiliriz.
Pers kralı Kyros'un en önemli özelliği, Med imparatorluğuna karşı isyan çıkarıp başarılı olarak Pers devletini kurmuş olmasıdır.
Ancak buradan çıkaracağımız teori biraz zıt oluyor. Benim Dressrosa incelememde de bahsettiğim zıtlık eğer burada da olursa dediğim doğru çıkabilir. Yani aslında Kyros Med'in yansıması, Donquixote Ailesi de Pers'in yansıması oluyor. İsim terse verilmiş olabilir. Yani normal tarihte isyan edip başarılı olan Kyros iken, OP tarihinde ise isyan edip kazanan Donquixote ailesi olabilir.
Tabi bütün bunlar şimdilik veri eksikliğinden uçuk teoriler olarak kalacaktır ve benim açımdan bile tutma ihtimali çok düşüktür.
yine de kendime en yakın bulduğum şıkkı, yani Dressrosa'nın eski kralı şıkkını işaretliyorum.

Güzel bi konu olmuş. Ben de Kyros un kilit bi noktada yer alıcağını düşünüyorum.

Benim en çok dikkatimi çeken kısım Luffy nin heykele olan ilgisi. O bölüme girer girmez ilgisini çekiyor. Biraz muhabbet ve yine heykelin yanında. Kendisi de diyor yine heykelin karşısında buldum kendimi diye. Sonra olaya Rebecca giriyor. Kyros u övüp kim olduğu hakkında kısa bi bilgi veriyor. Luffy söylediklerini çoğunu dinlemedim ama adam gibi bir adamın heykeli diyor. Ben hep Luffy nin asıl dikkat edilmesi gerekene ilgi duyduğunu veya ilgi duyulmaması gerekene ilgi duymadığını düşünüyorum. Burda da zırhları ve silahları saymaz isek ilgisini yoğunlaştırdığı şey heykel.

Rebecca Kyros un kızı olabilir. Kyros un Dofly ailesiyle bi problemi olduğu kesin. Hatta Kyros u öldüren Dofly ki Rebacca Dofly ı öldürecem diyor diye düşünüyorum.

Anket için de Rebacca nın babası diyorum ama doğru çıkmaz ise şaşırmam. :D

Edit:
Eski Jolly Roger Üyesi
Dresrosanın Eski Kralı
Sadece Arc İçin Önemli Büyük Bir Halk Kahramanı

Bu üç şık da Kyros u Rebacca nın babası yapabilir. :)

eski kral bence, dofun krallığıylada alakası olabilir.dofla alakası varsa kyrosun hikayesi luffynin dofu dövmesi için motivasyon kaynağı olacak her zamanki gibi

Edit:
Eski Jolly Roger Üyesi
Dresrosanın Eski Kralı
Sadece Arc İçin Önemli Büyük Bir Halk Kahramanı

Bu üç şık da Kyros u Rebacca nın babası yapabilir. :)
evet bu bir olasılık ama;rebeccanın babası ayrı bir sık.yani digerlerinde rebeccanın babası degil olarak düsündüm.cocuk yapmamıs olarak düsüncez yani :ehe: ha ikisi birden olursada yapıcak bir sey yok,dedigim gibi önemli olan mesajlardaki fikirler ve maksat fikir alısverisi ;)

Reversi

Rebeccanın babası ve ya atalarından biridir ve Dresrosanın Eski Kraldır büyük ihtimal adanın tarihinde darbe olmuş ve kumpas kurularak öldürülmüş bir kraldır rebeccanın intikam alma isteği burdan geliyor olabilir. Konu güzel olmuş eline sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık