Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kuzan'ın Dondurma Saldırısından Kurtulabilecek Kişiler

Kimler kurtulur?

• Kullanılan toplam oy
    104
Buzdan kaçmak yok. Herkes önce WB ve Doflamingo gibi buzla kaplanmak zorunda.

Donmayanlar
Beyazsakal
Doflamingo

Donanlar
Luffy
Robin
Saul
Jozu
Buggy

Son düzenleme:
aksi yeteneği olmayan herkes donar.

Akainu-ace ve sabo meyve yeteneği sayesinde kurtulur.
Bm-prometheus ile kurtulur.
Fuji-yer çekimini kendi üzerinde kullanarak buzu kırar.
Moria-kendini gölgesi ile değiştirir.
Marco-zoan olduğundan form değişikliği ile buzda gerilmeye yol açıp kırabilir.
Kaido-Zoan meyve yediğini düşünüyorum.Marco ile aynı sebep.
Kizaru ve Enelin meyvelerinin ısı etkisi varsa kurtulurlar.
Teach-meyvesi etraftaki her şeyi yutabiliyor.Buzu vücudundan sıyırarak yutabilirse kurtulabilir.

Geri kalan ise kurtulamaz.

Gaz halinde olanlar zor da olsa donabilir, ace'in magmayla yanması gibi monet de donar.

Işık ve elektrik donacak şeyler değil, big mom prometheusla kurtulur veya buza hayat verir, fujitora buzu iter, kaido donmaz.
ateş ve magma meyveleri soğuktan hasar görür ama ölmeden önce bi patlamayla kurtarabilirler kendilerini.
Marco'dan emin değilim. Sıradan bi ateş olsa donar derdim.

Gerisini teker teker açıklamaya gerek duymadım. Donarlar.

Sağlam bir haki ile kurtulunacağını düşünüyorum. kişide yeterli haki yoksa buzu çatlatıp/kırabilicek ya da eritebilicek bir meyvede iş yapar

Yonkouları ve amiralleri seçeneklere koyman abes olmuş, öyle bir buzdan kurtulamayacaklarsa bu mevkideki adamlar, bıraksınlar korsancılık denizcilik oynamayı. bunlar dışında diğerleri tartışılır tabi o tür buzdan kurtulup kurtulmayacakları ama dediğim gibi yonkou ve amiraller olmamış seçeneklere sanki.

Buz lav gibi gerçek hayatta. Islak çorapla uyuyup geceleyin çorapların donması sebebiyle birkaç güne bacaklarının yarısını kestiren çok insan var. OP'ta da çürütme özelliği söylenmişti sanırım.

Haki ile kurtulunur mu bilmiyorum. Garp, Mihawk, Shanks gibi kişiler kolay kolay o buzun içine girmezler ama girince daha çıkamazlar meyvesiz belki.

Yukarıya yazmamışım, Sengoku da bir seçenek olabilir. Meyvesi ile hem büyüyor hem de şok dalgası yayıyor.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık