Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Kutsal Ejderler Neden Bu Kadar Güçlü? (Çeviri)

Efendim sözlerime başlamadan önce bir şeyin altını çizeyim. Bu bir çeviridir, daha doğrusu ben elimden geldiğince çevirmeye çalıştım. O yüzden hatalarımız olabilir. Bu aralar Aziz Charlos'un avatarını kullandığım için ona ithafen Kutsal Ejderler ile alakalı, gördüğüm ilk ve tek teoriyi (teorinin mantığı da fena değil) çevirmek istedim.

Teorinin orjinali: https://orojackson.com/threads/why-the-tenryuubito-are-still-so-powerfull-2-0.10394/

Bu teoriyi bir süre önce yaptım, ama bu konuda daha iyi düşündükten ve yorumları okuduktan sonra, bazı şeyler hakkında fikrimi değiştirdim ve bunları da eklemeye karar verdim.

Bu teoriyi okumadan önce Denizciler'in Dünya Hükümeti’nin kişisel ordusu olmadığını düşündüğümü bilin.

1.Başlangıç Noktası:

Hepimizin bildiği gibi ‘’güç’’, size verilen bir şey değil, sizde de o gücü destekleyen bir şeyler olmalı. (‘’Güçlü biriyle geçmişte ilişki içinde olmanız size güç verir’’ bunu söylemiyorum. Siz, kan bağının yanında yukarıdaki özelliklerden birine sahip olmalısınız. Yoksa geçmişteki durumunuz bir anlam ifade etmez.)
Bunlar:

1.1. Para:
Kutsal Ejderler açık bir şekilde paraya sahipler ama ben onların bu parayla istedikleri kişilerle istedikleri şeyleri yapabileceklerini düşünmüyorum.

1.2. Yönetmek için bir yer:
Kutsal Ejderler herhangi bir yeri yönetmiyorlar, eskiden yönetmek için kullandıkları toprakları (Dressrosa’daki Riku Ailesi gibi) başkaları yönetiyor. Bu yüzden bu yerler (Dressrosa vb..) Kutsal Ejderler’e herhangi bir güç sağlamıyor.

1.3.Sizin en güçlü/seçilmiş olduğunuz söyleyen inanış (Firavun gibi):
Bildiğimiz kadarıyla Kutsal Ejderler’e bu gücü veren herhangi bir iananış yok, aslında Kutsal Ejderler’i tanıyan herkes onlardan nefret ediyor, onların doğumdan itibaren gelen özelliklerinden dolayı Kutsal Ejderler, aziz ve tanrı olarak anılıyorlar.

1.4.Sizin gücünüzü destekleyecek güçlü bir ordu:
Daha önce söylediğim gibi ben, Denizciler'in Dünya Hükümeti’nin ordusu olduğuna inanmıyorum, onlar buna zorlandı ama bunu sonra ele alacağım. Kutsal Ejderler’den görünen tek asker, Sabaody'deki ortaçağ zırhı giymiş görünümlü adamlardı ama onlar güçlü olmaktan çok uzaktılar.

1.5.Sizi takip edecek insanlar için lider özellikleriniz:
Bu bariz çok açık. Kutsal Ejderler iğrenç insanlar. Hiç kimse bu tarz bir insanı takip etmez, bu yüzden onlar lider değiller.

1.6.Demokratik bir şekilde seçilmek:
Bildiğimiz kadarıyla One Piece’te Fuusha gibi küçük yerler hariç demokratik bir yönetim tarzı yok ama ben onların da seçildiklerine inanmıyorum, onlar lider kişiler. One Piece’te yönetim şekli olarak krallıklar var…

2-Neden ‘’ Denizciler, Kutsal Ejderler’e uymak zorundalar’’ diye düşünüyorum?

Daha önce görüldüğü gibi Denizciler; adaleti, insanları korumayı ve iyi şeyler yapmayı tavsiye ediyorlar. Bu yüzden Denizciler’in Kutsal Ejderler gibi köleliği savunan ve insanlara kötü davranan bu insanlara itaat etmeleri mantıklı gelmiyor.

İsshou,Garp,Aokiji gibi insanlar bu tarz şeylerde Kutsal Ejderler ile aynı fikirde olmayacak insanlar. Akainu ise muhtemelen ''Denizciler, Kutsal Ejderler’e uymak zorunda'' olduğunu biliyor ve Dünya Hükümeti’nden dolayı bunu destekliyor. Bu düşüncesinden dolayı Filo Amiralliğini kazandı(!) (tam çeviremedim :))

Artı olarak Luffy'nin Kutsal Ejder'i yumrukladığı sahnede, bunu gören Sengoku'nun gerçekten endişelendiğini gösteren bir sahne de var.

3-Kutsal Ejderler’in Gücünün Kaynağı:

Ben Denizci Organizasyonu’nun güvenlik sağlamak için oluşturulduğunu düşünüyorum ama aynı sebepten dolayı kapana kısıldılar.

Denizciler, bu kapana kısılmanın verdiği korku içinde Kutsal Ejderler’i büyük zararlardan koruyorlar, çünkü Kutsal Ejderler’in bir anlık öfkesinden dolayı bir adanın yok olmasındansa birkaç kölenin yok olması daha iyi.

‘’Kapana kısılmak, bununla ne demek istiyorsun’’ diye soruyorsanız, ben Kutsal Ejderler’in antik silah Uranüs’e sahip olduğunu düşünüyorum. Burada Uranüs’ün gücünü konuşmuyorum ama bence Uranüs kullanıldığında yıkıcılığı çok fazla olan bir şey.

Biz biliyoruz ki Kutsal Ejderler; asabi, şımarık, saygısızlık olarak gördükleri herhangi bir şeyde birçok insanı öldürebilecek kişiler.

Yani Denizciler, ‘’Kutsal Ejderler’in sevmedikleri biri için her seferinde Uranüs’ü kullanması korkusu’’içinde, Kutsal Ejderler’in sorunlarını çözmeyi ve onlara hizmet ederek Kutsal Ejderler’in Uranüs ile istedikleri gibi bir yere zarar vermesini durdurmayı tercih ettiler.

Son düzenleme:
Bu antik silah konusunu eskiden ben de düşünüyordum. Mantıklı pek açıklama yapılamıyor bu konuyla alakalı çünkü. Gördüğümüz sahnelerde de hep güçsüz normal insan gibi gösterildiler.

Bu durumda ya ellerinde antik silah var ya da başka bir şey söz konusu. O başka durumu da uçuk olacak ama şu şekilde düşündüm;

Kutsal ejderler ve D.ler aslında ilk iki insanın soyu fakat kutsal ejderlerin davranışlarına karşı D.ler kendi yollarını izlemeyi tercih etti gibisinden. Biraz uçuk bir düşünce evet.:D

Eline, emeğine sağlık.

Bu teoriden çok analiz gibi olmuş, her ne kadar yazının orjinal sahibi teori olduğunu iddia etse de. Son tarafı teori olmaya yaklaşmış, ama tahminden öteye gitmemiş. Yine de eline sağlık.

Bu işi bilenler o zaman sadece Gorosei. Çünkü Akainu bildiğin Gorosei'ye Kutsal Ejder köpeği olmuşsunuz gibi ağır laf etti. Öyle olsa Akainu da daha farklı tepki verirdi. Belki de Sengoku'dan sonra Akainu ile tam bir işbirliği yapmamıştır Gorosei, tam olarak takım elemanı olmadığından.

Uranüsün ne olsuğunu bilebilseydik daha sağlıklı tahminler/teoriler yapıllabilirdi.

Bu kutsal mallar denn çöplerin atalarından miras kalma büyük silahları ya da kendilerine sadık güçlü savaşçıları olabilir.
Caydırıcı bir güçleri varki denizciler onların emrinde.

Reverie bölümlerinde daha kesin veriler görürüz.

Olabilir. Ama sadece antik silah bana yeterince caydırıcı gelmiyor. Sengoku, Garp, akainu ve 3 amiral bana daha sıkıntı ve yıkıcı geliyor. Tehditle durmalarındansa tek seferde adaleti sağlamak adına denizciler girer oraya antik silah falan dinlemez alir hepsini kutsal ejderliği bitirir. Kutsal ejderlerin olayı bence mason örgütü gibi her yerde elleri kolları var. Ve korsanlar kralı roger ve yonkoulardan bile daha güçlüleri çıkıcak ortaya. Haki gibi farklı bir güç çıkıcak ırklarından gelen, kan bağı ile aktarılan ve bu güce sadece d.'ler karşı koyabilecek. Kendileri bu gücü tanrısal olarak gördükleri için kendilerini tanrı olarak adlandırıyorlar. Ve d.'ler için tanrının doğal düşmanı demelerinin sebebi bu bence.

Politik güçleri var sadece görünen kadarıyla. Gerçek hayatta da bunda benzer şeyler var. Örneğin eski zamanlarda krallar bir sürü fiziksel olarak güçlü komutanı emri altına alıyordu. Amiraller ve koramiraller gibi. Hem amiraller falan Kutsallara niye karşı çıksın ki? Üç beş kişi var karşı çıkan onlar da tüm dünyaya kafa tutamaz ki. Korsanlarda falan var güce itaat etme hükümette öyle bir şey görmedik. Spandam vs gibileri çok güzel örnek teşkil ediyor.

Bir de şu var adamlar küçüklüklerinden beri sisteme itaat ederek yetiştiriliyorlar. Öylece karşı çıkmaları çok zor birkaç istisna hariç.

Meyvelerin kaynağı olan şeytanlarla anlaşmış olabilirler.
Antik silahlar ellerinde olabilir dendiği gibi.
Yonkoları cezbedecek kırmızı poneg. çıkabilir.
:bilmem:

Olabilir. Ama sadece antik silah bana yeterince caydırıcı gelmiyor. Sengoku, Garp, akainu ve 3 amiral bana daha sıkıntı ve yıkıcı geliyor. Tehditle durmalarındansa tek seferde adaleti sağlamak adına denizciler girer oraya antik silah falan dinlemez alir hepsini kutsal ejderliği bitirir. Kutsal ejderlerin olayı bence mason örgütü gibi her yerde elleri kolları var. Ve korsanlar kralı roger ve yonkoulardan bile daha güçlüleri çıkıcak ortaya. Haki gibi farklı bir güç çıkıcak ırklarından gelen, kan bağı ile aktarılan ve bu güce sadece d.'ler karşı koyabilecek. Kendileri bu gücü tanrısal olarak gördükleri için kendilerini tanrı olarak adlandırıyorlar. Ve d.'ler için tanrının doğal düşmanı demelerinin sebebi bu bence.
Ek olarak daha bilmediğimiz ve amirallerin üstünde güce sahip bir grubun olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık