Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sizce Kuş Kafesi Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet arkadaşlar malum açıklanmasına en az 2 hafta var genel konudan ayrı böyle bir konu açmanın iyi olacağını düşündüm sayfanın en altında bahsedilen dofun kafasının kopmasına ragmen hayatta kalmasını sağlayan yetenek nedir

kafası koptugu halde yaşayan ve logia olmayan tek kişi dof değil bugy de böyle. Yani yetenekleriyle böyle birşey yapmış olabilir saldırının ismi kuşkafesi dofun ip kullandığını bilioruz burdan bi bağlantı bulamadım açıkçası

ben hep narutodaki kakuzu tarzı birşey olacagını kafasını bedenine dikip yaşayacağını düşünmüştüm böyle olmadı

bana göre dof örümcek zoan kullanıcısı bu teoriyi biryerde görmüştüm zaten bildiğiniz gibi örümceklerin de kuşlar gibi tüyleri vardır fakat bu ip teorisini açıklasa bile dirilmesini pek açıklamıyor tabi şu tarz birşey uydurursa E. oda bizde yeriz

bilindiği gibi örümcekler yavrularını üstlerinde taşırlar dofun vucudu da binlerce örümceğin birleşiminden olabilir yani kesildiğinde özüne birşey olmayabilir.+

İşin özü pek geçerli birçşey gelmior aklıma bu durumla ilgili siz ne düşünüyorsunuz kuşkafesi ne olabilir

Bulut ipi tarzı bir meyvesi olması lazımdı, tam hatırlayamadım şimdi.
Yani örümcek zoanı değildir.

Hmm.. kuş kafesi.. kafes..
Belki dof aslında cüce tarzı bir şeydir ve mevcut vücudu robot falandır.
Kafesin içerisinde kuş, kuş dof oluyor, vücudu da kafes.

Şimdi bir baktım da, dofun kafası koptuğunda bir damla bile kan falan da akmamış.

Monkey :D Luffy

pica bence o su kemerlerini gibi dalgayı birleştirecek bence çünkü onlar daha sonradan yapılmıştır yada dof odayı komple örümcek ağına çevirir hareket imkanı olmayan bir ortama dönüştürür yani örümcekle kendi ağı ile savaşır gibi

pica bence o su kemerlerini gibi dalgayı birleştirecek bence çünkü onlar daha sonradan yapılmıştır yada dof odayı komple örümcek ağına çevirir hareket imkanı olmayan bir ortama dönüştürür yani örümcekle kendi ağı ile savaşır gibi
O kemerin Pica için yapılmış olması fikri gayet mantıklı. Geçen hafta bir arkadaş o kemerin sonradan yapıldığını tespit etmişti de bu açıklama bir mantığa bindirdi.

Kuş kafesinin de bütün adayı kapsayan bir ağ olacağını tahmin ediyorum. Croco'nun çölde yenilmez olması gibi Dof da o kafesin içinde yenilmez seviyeye gelecektir ve adaya da kimse girip çıkamayacaktır o kafes sayesinde. Böylece kaosun dışarı yansımasını da engellemiş olacaktır.

Yorum konusunda da bahsetmiştim. Üşendim yazmaya :D
Dof'un kurtuluşunu anladım ben. Law kurtardı. Açıklamak gerekirse; Dof'un gücünün en iyi özelliği bence insanları ve yeteneklerini de kontrol edebiliyor demek ki. Kukla yeteneği ile Law'ın meyvesini kullandı. Şimdi diyeceksiniz ki elinde kelepçe var nasıl kullansın diye. Arlong Park'da Luffy suyun altındayken boynu uzuyordu. Ama başkası tarafından. Bu da öyle birşey işte.

Yorum konusunda da bahsetmiştim. Üşendim yazmaya :D
Dof'un kurtuluşunu anladım ben. Law kurtardı. Açıklamak gerekirse; Dof'un gücünün en iyi özelliği bence insanları ve yeteneklerini de kontrol edebiliyor demek ki. Kukla yeteneği ile Law'ın meyvesini kullandı. Şimdi diyeceksiniz ki elinde kelepçe var nasıl kullansın diye. Arlong Park'da Luffy suyun altındayken boynu uzuyordu. Ama başkası tarafından. Bu da öyle birşey işte.
Kairoseki kelepçeler meyveyi tamamen engelliyor.

Arlong parkta olduğu gibi deniz ile temas sadece halsiz bırakıyor, zayıf düşürüyor.
Kelepçe varken law ın kurtarması bug olur.

thosy

Kuş kafesi tekniği kafasının kopmasıyla alakası olmayan bir teknik bence. Kuş kafesi isminden yola çıkarak iplerini kullanıp rakibin kaçamayacağı bir alan oluşturacak diye düşünüyorum. Söyleyiş tarzına bakarsak Dofy'nin en iyi tekniği olacak diyebiliriz. Tekniğin Pica ile alakası olduğunu sanmıyorum, Pica kafayı yerine koyarak görevini yaptıktan sonra olması gerektiği gibi Zoro'ya yenilecektir. :D

Kuş kafesi Dof'un ultimate ( en iyi ) saldırısıdır , bu saldırıda mikro düzeyde olan tellerini büyükçe bir alana yayıp alanda bulunan kişileri ve maddeleri kontrol etmek vb. efektler sayesinde bizim luffygilller ile savaşacaktır ama bilmediği şey bizim luffy croco'yu çölde indirmiş bi adam ;)

Deniz taşının sahte olması ve Dof.'un kafası ayrılması olguları ışığında kuş kafesi ile ilgili şu teoriyi ortaya atıyorum. Dof. belli bir bölge de istediği herhangi bir meyve kullanıcısının gücünü manipüle edebiliyor. Bu bölge de kuş kafesi.

edit: Dostlar freak ile fake'i karıştırmışım. Pardon. Teori çöker sanırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık